Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Protisluneční folie

+8
mistrli
maky
Stanley.P
Tasek
Lazak
kris
_Mickey_
martin.kazik
12 posters

Goto down

Protisluneční folie Empty Protisluneční folie

Příspěvek  martin.kazik Fri Jun 22, 2012 7:36 am

Zdravím,

máte někdo zkušenosti s vlastním lepením protislunečních folii? Vyhodit 5000 za nalepení 4 okýnek je docela síla...
Popřípadě nevíte jestli se dá na internetu sehnat folie se štítky a kartičkou do auta?

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  _Mickey_ Fri Jun 22, 2012 7:58 am

Nazdarek.

Zkusenosti mam pouze zprostredkovane.
Svara to kdysi resil svepomoci...neni uplnej levak a presto na to padnul cely vikend a kdyz jsem videl vysledek....tak si to i on nechal asi za mesic predelat od profiku :-)
Takze ja bych do toho nesel...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  martin.kazik Fri Jun 22, 2012 11:16 am

TAk jsem trošku pozjišťoval - třída fólií High Performance (SunTek USA) je 305,-Kč/m2 - Kolik bych potřeboval m2???
Fólie je třívrstvá, s protioděrovou vrstvou z vniřním strany. Výrobce dává min. záruku 5 let na stálost barvy a funkční vlastnosti materiálu (UV filtr a odrazivost tepla). Atesty a typový list je součástí.

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  _Mickey_ Fri Jun 22, 2012 11:19 am

Tyjo 305/m2 je dobra cena, zmerit si okna muzes v pohode a hned vis kolik toho potrebujes nebo ne.
Kdepa se to da koupit?
Premyslel jsem taky, ze bych zatmavil aspon pidiokynka na kufru...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  martin.kazik Fri Jun 22, 2012 11:30 am

Abych pravdu řekl tak jse náhodou narazil na jednu firmu... no jo ale k tomu připočítat atestový štítek 10 kč,a kartičku 10 kč....
Snad bych to sám zvládnul.... Ta cena za tu folii je si myslim docela slušná

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty folie

Příspěvek  kris Fri Jun 22, 2012 12:04 pm

No neviem ,ale u nás lepenie folií stojí okolo 100 euri... Very Happy
Ja to mám už približne 4 roky a vsetko ok Smile
Na Tvojom mieste by som to neriesil svojpomocne,hlavne ak s tým nemás skúsenosti !!!!!!!! Evil or Very Mad

Scénic II 1.9dci 88kw 2003

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  _Mickey_ Fri Jun 22, 2012 12:35 pm

No jestli koupi folii za 305Kc/m2, tak to si to muze myslim i zkusit a v nejhorsim to dat dolu ;-)
Jak rikam, osobne bych to zkusil na tech malych okynkach a videlo by se. Akorat teda nevim jak to rezou/strihaj, aby to nebylo humpolacky.
Svaruv megaproblem byl, ze v tom byly bublinky.
A taky zjistil, ze ma pekne poskrabany okna ;-)
Otazkou je, jestli se nevyplati za tu cenu folie si to nechat udelat v nejaky reklamce nebo necem takovym a ne u lepicu okennich folii...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  Lazak Fri Jun 22, 2012 1:08 pm

No já si nechával dávat folie na Vectru od profíku. Byl jsem u toho jak to dávali a musím říct, že to není prdel a člověk musí mít grif a umět to aby to nějak vypadalo. Jestli koupíš tu folii na metry si nejsem zcela jistý, když se to prodává v rolích. A pokud by se ti to povedlo i přes to koupit, tak počítám že minimálně 5m2 na to auto padne od zadních oken. To je už trochu risk to zmršit a potom to stejně nechat někde dělat profi. Dále mi přijde blbé, že pokud mám auto cca za 150 000,- a řešit takovou věc, která je vidět ze všech stran, doma, to se na to raději vykašlu úplně a nebo to prostě nechám udělat profi, když to chci. Prostě to není prdel a je škoda zmrvit vzhled auta kvůli pár tisícovkam...

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  Tasek Tue Jun 26, 2012 7:18 am

Jak píše Lazak, nechával jsem dělat loni za nějakých 4500tis komplet celý auto včetně atestu. Vypadá to super a mám jistotu. Kdyz jsem dělal kdysi své pomoci na škodovce, tak výsledek nebyl ani z poloviny srovnatelný. Prostě na to mají grify, vodičky a já nevím co všechno, že jim to nedělá bubliny. A když si vemu co stál parkovací asistent, hendsfree pro ženu a elektrony, tak při pořizovacích nákladech auta je to sranda...

Tasek

Poeet p?íspivku : 47
Age : 39
Location : Olomouc, Brno
Registration date : 27. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  _Mickey_ Tue Jun 26, 2012 7:37 am

No jo, ale auto uz je porizeny pomerne dlouho, takze uz skoro ani nevim kolik stalo a porizovaci cena folie tim padem neni extra zanedbatelna.
Navic stejne, ted odjizdim (v patek) do Chorvatska, tak to uz letos bude asi bez folie no. Snad to prezijem ;-)
Ale jinak si myslim, ze bych to asi taky nechal na proficich, ktery to ovsem taky umej zvrtat...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty folie

Příspěvek  Stanley.P Wed Jun 27, 2012 7:49 pm

Asi pred 2 tyzdnami som daval robit folie na GRAND-ika a vyslo ma to 90 Eur aj s osvedcenim. Bol som pri montazi pritomny a s pracou technika som bol spokojny. Dal som najtmavsiu foliu.

PS: Kedysi davno som si lepil folie na Skodu 120 a vysledok bol taky hrozny, ze som to nakoniec strhol dolu.

Stanley.P

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 08. 02. 12

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jun 28, 2012 6:50 am

Tak jako uprimne, pokud bych sehnal nalepeni folii na auto za 90 EUR (cilize cca 2500 Kc) tak to taky neresim, ale zatim jsem narazil na castky kolem 4000-6000 Kc, coz teda to je pecka...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  maky Thu Jun 28, 2012 7:13 am

Jasně, a nebo si koupíš auto s origo solárama a máš vystaráno.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jun 28, 2012 7:15 am

Jo a nebo. Blby je, kdyz uz to auto mas bez nich ;-)
A na vrakaci za origos zatmavena okna budou chtit urcite kotel + montaz...

Takze maky, ty folie mi prijdou ekonomictejsi.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  maky Thu Jun 28, 2012 8:04 pm

Tak to asi jóó, ale zase se budeš pachtit za foliema a nemůžeš si spokojeně sednout do dvírek a nechat se vyblejsknout na obrázek. Kecám, ale mám vyřešeno. jinak kdo jste v okolí Michalovců, tak tam mám kámoše a ten se tím živí...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  mistrli Fri Jun 29, 2012 5:06 am

mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  martin.kazik Thu Jul 05, 2012 8:39 pm

Škoda že to je praha... Ono jestli dát- 4000-6000 za firmu nebo si to za par kaček nalepit sám je rozdíl... ono když si stím dá člověk práci, tak to si myslím nebude vypadat blbě. Když si člověk dokáže opravit čudliky v klikách tak i na toto bude šikovný...

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  Ivan Sat Jul 07, 2012 2:06 pm

čaute

na štvrtok som objednaný na fólie za 100€ videl som ako mi to robil na predchádzajúcom aute ale teda za tú cenu by som to sám ani neskúšal. nie že by som bol lavý ale treba v tom mať prax dobre si to najprv vytvarovať nasucho a potom dobre namočiť a vytláčať od stredu bublinky.

Teraz som menil komplet prívodné potrubie nakoľko mi to niekde nasávalo vzduch pri balónku a bol som úspešný mat 10€ robota 3,5 hod nad jamou


Ivan

Poeet p?íspivku : 20
Location : Rohožník
Registration date : 08. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty fólie za 2000 Kč i s instalací a atestem :-))

Příspěvek  Krvesaj Sun Apr 14, 2013 8:38 am

v Plzni je dělají jak na Granda tak klasického Scenica za 2000 Kč, nechal jsem si u nich instalovat fólie už na druhý auto a žádný problém, dávají fólie Global. Když by někdo chtěl kontakt, tak je to www.japkor.cz jinak jsou rychlý a ochotní! Trvalo jim to celkem 2 hodiny a 20 minut, vyplněná kartička s atestem, super :-))

Krvesaj

Poeet p?íspivku : 8
Age : 38
Location : Strakonice
Registration date : 21. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  JirkaCH Fri Jan 03, 2014 2:26 pm

Já jsem relativně dlouho váhal. I když jsem v minulosti lepil bezpečnostní folie, moc se mi do toho nechtělo (je to dost drbačka a chce to krom nástrojů mít i čistý prostor). Na slevomatu jsem objevil akci za 2.000,-kč a nebylo co řešit. Přímo u firmy výběr folie s možností se podívat kolik světla propusí a jak to bude vypadat. aplikce folií na zadní dveře, boční a zadní okno + pás na přední okno asi 2,5h. Provedení naprosto perfektní. Kartička s atesetem. Zn. folie SunTek 20%. Sám bych to tak neudělal, některé věci je lepší nechat profesionálům. asi tak.
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  Dav!d5 Wed Mar 15, 2017 10:10 am

Ahoj, stále zvažuji ty folie, ale chtějí za to 4 500 Kč, a to chci jen slabé zatmavení.
Co ale hlavně řeším je folie na přední dveře. Nechci tmavé, jen čiré s UV ochranou a jako bezpečnostní prvek. Co mě zarazilo je to, že za to chtěli dost peněz, skoro jako za tmavé na zadek auta (dvoje zadní dveře, boční zadní a zadní okno).

Má někdo zkušenost s čirou folií na přední dveře?
Zde http://www.glassgarant.cz/folie/autofolie/bezpecnostni-autofolie/ píšou přesně ten důvod, proč to chci instalovat.

David
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 40
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Protisluneční folie Empty Re: Protisluneční folie

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru