Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1,6 16V škubání motoru

+12
mkb
svar
Popenec
bogas
medabeda
Jarin01
xxmirek
ScenicNoir
sali
grand20_16v
hallda & hallyna
Ruda
16 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Ruda Tue Dec 30, 2008 10:41 pm

Zdravím všechny Granďáky.

Mám 1,6 16V, 83 kW, 2005, 70000 km, od koupě v 05/2008 najeto cca 11000 km. Jízda a vše pohodové, spotřeba dlouhodobá 8,2 l (hlavně v ucpané Praze). Ale velký problém: po nastartování se musím rozjet s velmi lehkou nohou, nelze ostřeji vyrazit, motor se začne totálně dusit a netáhne. Ještě to mám v záruce.
Provedena 2x diagnostika a kontrola Praha Zličín, 1x Praha 4 Auto Dispo. Výsledek totožný: diagnostika nic nenašla, vše v pořádku.
Prý je to tím, že je motor seřízen na emise i při studeném motoru, je potřeba ho nechat chvíli běžet - cca 30 sek.
Doporučili nalít do nádrže něco na čištění palivového systému.
Ale žádná změna k lepšímu! To snad ale není normální? To jsem v jiném autě nepoznal.
Prosím, má někdo zkušenost s tímto jevem? Co s tím?

Díky Sad
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  hallda & hallyna Wed Dec 31, 2008 1:27 pm

Hele, neco podobnyho sem mel se svym prvnim Loganem - v podstate se mi to pri rannim rozjezdu dusilo ale jen kdyz bylo sychravo nebo po desti ........... mno mam dojem ze to muze byt zaneseny nekde ci jen neco na zpusob vzduch bubliny - proste nepousti tam nekde zrejme benal tak jak ma - nejsem v tomhle kovanej ale spis nez origo servis bych preci jen zkusil nekoho kdo vi kam sahnout a kde co procistit............nebo se zptej na foru Rencka......mam dojem ze uz se to tam taky resilo
hallda & hallyna
hallda & hallyna

Poeet p?íspivku : 77
Location : Praha - 9
Registration date : 25. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  grand20_16v Wed Dec 31, 2008 3:46 pm

ahij, mne toto robil este stary scenic I a nakoniec sme prisli na to, ze nejaky podtlak v nadrzi, ked sme rano pred nastartovanim alebo po zohriati motoru na chvilku otvorili nadrz, kratke zasycanie a auto slapalo jak hodinky :-)

grand20_16v

Poeet p?íspivku : 54
Registration date : 19. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Ruda Thu Jan 01, 2009 2:31 pm

Díky za odpovědi, zkusím najít nějakého fachmana, jestli odhalí bublinu. Ta mě taky napadla, ale když otevřu kapotu, tak mě přejde chuť někde hledat nějaké hadičky a trubičky, je to přehledné jako černoch v tunelu

Všem hezký nový rok 2009 a ať nám to jezdí.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  sali Fri Jan 30, 2009 9:31 pm

něco podobného mi dělal Megane 1,6e 55kW nejdřív prej netankovat na Makru a u Hypernovy, tak jsem začal brát Benzina Shell, OMV a opravdu přišlo zlepšení a po 10.000km jsem ráno zůstal na cestě s tříválcem
propálené těsnění pod hlavou mezi válci naštěstí nešla voda do oleje ani obráceně jenom to ráno malou trhlinou fučelo z válce do válce a po zahřátí se trhlina díky roztažnosti materiálu zacelila a jelo to, ale časem byla trhlina v těsnění větší a větší až ...
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Ruda Sat Jan 31, 2009 3:22 pm

Jo, to tedy není příliš optimistické. Ale u mě ten problém není snad v benzínu, myslím, že to misí být okruh zapalování - svíčky nebo cívky. Prý na cívkách kondenzuje vlhkost, nefungují jak mají a motor cuká. Je fakt, že při zahřátém motoru problém není, vždy jen po nastartování do ohřátí.
Stále čekám, že se mi ozve někdo se stejným autem, ať má zkušenost jakoukoli. Potřebuji servis donutit k činům, než skončí záruka.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  ScenicNoir Sat Jan 31, 2009 6:10 pm

Na to se ti snad nikdo nemusí ozývat, prostě to reklamuj pořád dokola. Ať si klidně vymění cívky, svíčky, ŘJ vstřikování a nakonec celý motor Smile, když neumí nic jiného než měnit celé systémy.

Hlavně s nima komunikuj pouze písemně a hlavně to nedávej do jiného servisu.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  xxmirek Sun Feb 01, 2009 7:21 pm

ScenicNoir napsal:Na to se ti snad nikdo nemusí ozývat, prostě to reklamuj pořád dokola. Ať si klidně vymění cívky, svíčky, ŘJ vstřikování a nakonec celý motor Smile, když neumí nic jiného než měnit celé systémy.

Hlavně s nima komunikuj pouze písemně a hlavně to nedávej do jiného servisu.

Ahoj kolego,
souhlasíms názorem který Ti tu radí. Reklamovat, reklamovat a reklamovat. Jen ať se servisáci snaží. Já osobně bych se s nimi také bavil pouze písemně. Oni se sice budou cukat, ale použil bych systému přeskakující desky, kde bych neustále opakoval pouze to, co mě na autě trápí. Zbytek bych dával písemně a vždy bych vyžadoval i písemnou odpověď. Vím, že se mi to dobře říká ale jinak to s nimi asi nejde takovéto záležitosti řešit. Dej vědět jak jsi v této záležitosti postoupil.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty cukání

Příspěvek  Jarin01 Sat May 23, 2009 6:38 am

Tak toto jsem taky teď začal pozorovat u své 1,6 16V , když nastartuji a rozjedu se tak se autu moc nechce , ale po 200-300 metrech se vše spraví a už není problém , vypadá to ,že by chtěl motor nejdříve zahřát než se vydám na cestu.
Jarin01
Jarin01

Poeet p?íspivku : 20
Age : 52
Location : Heřmanův Městec
Registration date : 08. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  medabeda Sat May 23, 2009 1:02 pm

Chlapy, koukněte na RC fórum,tam to myslím už řešili a tuším,že to byly cívky( mot.1,6 16v ) Shocked .
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Ruda Sun May 24, 2009 8:09 pm

Jarin01 napsal:Tak toto jsem taky teď začal pozorovat u své 1,6 16V , když nastartuji a rozjedu se tak se autu moc nechce , ale po 200-300 metrech se vše spraví a už není problém , vypadá to ,že by chtěl motor nejdříve zahřát než se vydám na cestu.

Já jsem auto prohnal 5x diagnostikou a nikdy se nic nenašlo. Cuknutí u mého GS pozoruji, když se rozjíždím s málo plynem (tak, jak jsem zvyklý z dieselu) nebo když je velké vlhko (mokré auto v garáži). Jinak je to nectnost všech 1,6 16V, protože SW palubního PC je nastaven na nízké emise i v režimu ihned po startu. To mi potvrdili ve 4 různých servisech.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Stejny problem

Příspěvek  bogas Sat Oct 17, 2009 8:47 am

Zdravim panove, tak uz jsem taky v klubu. Jednou tim, ze jsem si poridil tuhle super karu a pak bohuzel mam stejny problem s cukanim/tahem motoru za studena. Pozoroval jsem to pokazde kdyz teplota podstatne klesla, ale bylo to zanedbatelne. Ja mam navic LPG origos montovane do noveho auta v NL (Eurogas). Zatim jsem toto chovani moc neresil, ale pri dnesnich teplotach uz to bylo citelne. Osobne spis priklanim k zapalovacim civkam, ale uvidime. Taky mam drobny problem s tim ze pri prvnim startovani musim lehounce pridat jinak by to chciplo.
Nema nekdo nejake novinky co se tyce toho kratkodobeho netahnuti?
Diky predem
bogas
bogas

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 28. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Popenec Sat Oct 17, 2009 9:56 am

Ahoj.
Taky jsem to už někde řešil. Dělá mi to úplně to stejné. Po 200 - 300m už to jede dobře... Dozvěděl jsem se a přiznám, že se mi to jev jako nejlepší vysvětlení. Jde prý o to, že když je motor studený, tak vypouští příliš mnoho těch různých škodlivyn. Jakmile bych sešlápnu plyn při úplně studeném motoru, tak by z toho šel ještě větší ten maras. Tím je to prý zabráněno dokud se motor alespoň trochu neohřeje a marasu jde do ovzduší mnohem méně. Bylo to vysvětleno mnohem lépe, ale už si to doslovně nepamatuju. Nemůžu totiž najít ten odkaz kde se to řešilo Mad
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Popenec Fri Nov 27, 2009 3:19 pm

Ahoj.
Chtěl bych se zaptat co si o tom myslíte.
Auto jezdí v pohodě, ale jakmile držim motor při jízdě kolem 2000-2200 otáček, tak jemně škube. Při vyšších otáčkách to nedělá. Co by to mohlo být? Myslíte, že třeba svíčky. Jak mi to tak blblo kvůli té cívce, tak předtím se zkoušelo koupit nové svíčky, ale ty nejlevnější. Předtím jsem tam měl nějaké bezkontaktní. Myslíte, že by to mohli být ty levné svíčky?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  svar Fri Nov 27, 2009 10:01 pm

Měnil jsi cívky všechny, nebo jenom vadný? Můžou se v určitých režimech hádat. Předpokládám, že svíčky máš stejných hodnot jak byly původní
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Popenec Sat Nov 28, 2009 10:23 am

Nechal jsem měnit jen tu vadnou cívku... Tyto svíčky jsem tam měl předtím http://www.autobyznys.cz/detail3271/svicky-zapalovaci-premium/dr15zc-1-svicka-zap-brisk-premium-zc. Není problém je tam dát zpět. Je na nich nalítáno asi kolem 9000tis. km. No a teď tam mám snad tyto http://www.autobyznys.cz/detail17825/svicky-zapalovaci-a-line/a-line10-svicka-zap-brisk-lr15ycy-1. Možná né úplně přesně tyto, ale vím, že jsou to Brisky a taky stály kolem 50kč jedna.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Popenec Tue Aug 31, 2010 7:42 am

Hojte,
na toto jsem se chtěl zeptat už dávno, ale vždycky jsem zapomněl. Když dáte 2 a pustíte plyn, jede vám auto samo aniž by chcíplo? Jezdil jsem už s hodně autama a vždy na 2 jelo samo i bez plynu, ale mě začne od otáček rachotit v motoru a má to tendenci zdechnout. Jak je to u vás? Jako do kolon na popojíždění je to super, ale u mě to jaksi nefunguje...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  mkb Tue Aug 31, 2010 8:23 am

Mám větší kubaturu a toto mi jde na 2 pouze s běžící klimatizací a to musím opravdu hodně opatrně pouštět spojku.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Popenec Tue Aug 31, 2010 8:29 am

Hmm... to je zajímavé. Tak hlavně že to nedělá jenom mě. Ale píšeš, že ti to na 2 jede pouze při zapnuté klímě. Chápu to tak, že klíma si zvýší otáčka motoru a ten má tedy na tu 2 vyšší otáčky, tak to utáhne? Ale zase ta klíma bere ten výkon zpět, tak by to mělo být fifty fifty...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  mkb Tue Aug 31, 2010 8:35 am

Nešlo mi to ani když bylo auto nové. Možná je motor při zapnuté klimatizaci jinak řízen. Má větší otáčky a snad i bohatší směs. Ale to je z mé strany pouze spekulace. Very Happy Very Happy
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Popenec Tue Aug 31, 2010 8:40 am

O.K. Budu se muset smířit s tím, že to prostě nejde a ani nepůjde Smile Sakra ty Renaulty.... lol!
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  mkb Tue Aug 31, 2010 8:48 am

Myslím, že je to důsledek těch nesmyslných Europředstav. Aby se plnily tyto normy, tak je nutné šetřit všude. Asi i na tom volnoběhu. Sad Je fakt, že u starého scenika (ale to byla nafta 1.9 dCi) to bylo jednodušší. Tam stačilo jen pustit spojku.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  bouk Wed Sep 01, 2010 9:36 pm

Ahoj, měl jsem ten samý problém, auto na 2 samo nejelo, horší starty, zhasínání motoru, až na konec motor fungoval jakoby na 3 válce. Diagnoza, cívka na 2 válci, dnes již vše OK.

bouk

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 17. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  sali Thu Sep 02, 2010 6:29 pm

Popenec napsal:Hojte,
na toto jsem se chtěl zeptat už dávno, ale vždycky jsem zapomněl. Když dáte 2 a pustíte plyn, jede vám auto samo aniž by chcíplo? Jezdil jsem už s hodně autama a vždy na 2 jelo samo i bez plynu, ale mě začne od otáček rachotit v motoru a má to tendenci zdechnout. Jak je to u vás? Jako do kolon na popojíždění je to super, ale u mě to jaksi nefunguje...

Jak to pozoruju píšeš: škubání motoru, rachot při startu, rozjezdy do kopce. Zkontroluj silentbloky pokud mají velkou vůli můžou být příčinou všech problémů.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  bouk Tue Sep 07, 2010 9:29 pm

Tak se ochladilo a už se mi začal projevovat stejný problém jako RUDOVI. Auto ráno po nastartování rozjedu, hodím za 2 a přidám plyn tak začne škubat, po cca. 700 metrech sotva se zahřeje, tak škubání ustane a vše v poho. Rudo, nemáš nějaké nové info k tomuto problému? Mám taky 1.6 16V benzín.

bouk

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 17. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

1,6 16V škubání motoru Empty Re: 1,6 16V škubání motoru

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru