Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

žárovky - kdy do nich jde a nejde proud

3 posters

Goto down

žárovky - kdy do nich jde a nejde proud Empty žárovky - kdy do nich jde a nejde proud

Příspěvek  velsak Wed Aug 29, 2012 9:02 pm

Omlouvám se, jsem takové elektro embryo, ale zeptám se: Chtěl jsem vyměnit žárovky W5W za LEdky ve světýlkách ve spodku dveří. Otevřu dveře, světlo svítí, vyndám světlo, odpojím konektor, vyndám žárovku, dám LEDku, zapojím konektor a nic. Měřím napětí na konektorech vedoucích k žárovce - nula. Vyndám LEDku, měřím napětí a je tam 10,6. Zastrčím žárovku (kašlu na LEDku) a nic. Jseš úplnej magor říkám si a postup opakuju několikrát se stejným výsledkem. Pak nakonec naštvaný zavřu dveře, zamknu auto, odemknu auto a svítí. A dneska jsem měl fakt jen jedno pivo ...
Prosím nějakého zdatného auto-elektro-odborníka o vysvětlení.
velsak
velsak

Poeet p?íspivku : 27
Age : 53
Location : Jilemnice
Registration date : 04. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

žárovky - kdy do nich jde a nejde proud Empty Re: žárovky - kdy do nich jde a nejde proud

Příspěvek  svar Wed Aug 29, 2012 9:11 pm

Do žárovek jde proud při otevřených dveřích. Zkus změřit napětí přímo na svorkovnici. Může být špatně nasazená a pak na kontakty žárovky nic nejde. Bouchnutím dveří třeba jenom svorkovnice zaskočila a tajemství je odhalený Very Happy žárovky - kdy do nich jde a nejde proud 38652
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovky - kdy do nich jde a nejde proud Empty Re: žárovky - kdy do nich jde a nejde proud

Příspěvek  velsak Wed Aug 29, 2012 9:46 pm

Tím to rozhodně není, kontakty v pohodě. Stav - vyndaná žárovka, na svorkovnici i na kontaktech do kterých se zasunuje žárovka napětí 10.6, zasunu žárovku - nesvítí a napětí na kontaktech 0!, vysunu žárovku a napětí opět 10.6. Zamknu a odemknu a svítí.

Tohle musí nějak dělat řídící jednotka, ale to je na mě moc vysoká matematika, sice mám matfyz, ale ... Mad
velsak
velsak

Poeet p?íspivku : 27
Age : 53
Location : Jilemnice
Registration date : 04. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

žárovky - kdy do nich jde a nejde proud Empty Re: žárovky - kdy do nich jde a nejde proud

Příspěvek  Jirin_CZ Fri Oct 12, 2012 5:10 am

Scenic III uz je oproti Scenic II celkem inteligentni... Smile Viz napr to ze ma dalsi ridici jednotku ve dverich ridice... Smile

Moje teorie je takova... Kdyz vyndas zarovku jednotka si mysli ze praskla... Proto uz ji dal nenapaji... A kontrola jestli uz jsi ji vymenil probohne v momente kdy zamknes a odemknes... proto se po zamceni rozsviti....

Mozna se pletu ale tohle by davalo smysl.. study
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

žárovky - kdy do nich jde a nejde proud Empty Re: žárovky - kdy do nich jde a nejde proud

Příspěvek  velsak Fri Oct 12, 2012 11:54 am

taky mě to napadlo, a když zjistí, že tam prochází moc malý proud, tak si myslí že je prasklá a vypne ten okruh. takže led jedině s nějakým odporem
zvláštní je že třeba u denních a parkovaček to neplatí, tak jsem dal ledky a v pohodě.
velsak
velsak

Poeet p?íspivku : 27
Age : 53
Location : Jilemnice
Registration date : 04. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

žárovky - kdy do nich jde a nejde proud Empty Re: žárovky - kdy do nich jde a nejde proud

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru