Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samovolné otvírání okna

+2
maky
mira123456
6 posters

Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Samovolné otvírání okna

Příspěvek  mira123456 Thu Feb 14, 2013 10:17 am

Zdar renaultťáci. Začalo se mi za jízdy samo otevírat pravé zadní okénko a to po centimetrech dolů a to třeba po minutě skok. Původně reagovalo na zavření z ovladačů. Strčil jsem ho do garáže ať případně rozmrzne ale ejhle okno teď už zavřít nejde. Prostě nereaguje. Je mrtvola. Ostatní okna fungují. Poradí někdo? Dík Samovolné otvírání okna 38652

mira123456

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 14. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  maky Thu Feb 14, 2013 10:59 am

Ano, ano chlape, praskl ti unášeč okna - jezdec, tak si okno zajisti prozatím ve vytažené poloze ( ručně) svařovacím drátem udělej si háček a ohni ho po vytažení okna aby ti zatím nepadalo, a podle https://grandscenic.forumczech.com/t207-stahovacka-okna, si sežeň novou sadu a podle návodu vyměnit, moc to netýrej, nebo se ti zamotá lanko a budeš v bryndě!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  mira123456 Thu Feb 14, 2013 12:24 pm

No nevím, všechno na okně OK. Podle všeho na motorek nejde proud. Naměřím pouze 5V a to je ovládací proud na jednom z pinů :-)

mira123456

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 14. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  mira123456 Thu Feb 14, 2013 4:47 pm

Tak je to v kabeláži a sice u patice dveří. Zelený drát k vypínači byl přerušený. Je to v místě, kde otvíráte dveře (panty)

mira123456

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 14. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  R-ježek Fri Feb 15, 2013 8:04 pm

Zdar Miro, já měl také takový problém, ale s předním oknem spolujezdce a nešlo zavřít. Samovolně mi šlo dolů ale pomocí motorku a taky vždy jen o cenťák a sekaně až dolů. V Renaultu mi nechtěli věřit když jsem tam vykládal co to dělá a pak to mechoš viděl a že to ještě nikdy neviděl. Ono kolikrát mi přijde, že tam nikdy nic neviděli, neslyšeli a nedělali. Chtěl mi měnit spínač u řidiče ale když řekl cifru, tak jsem mu poděkoval a že si to seženu sám. Nakonec jsem rozebral spínače u řidiče a stříknul Kontaktol a ono se to uklidnilo. Ještě jsem raději prostříknul i ostatní spínače ve všech dveřích a je klid. Je to o strach rozdělávat, jsou to tvrdé plasty a tenké tyčky na zacvaknutí ale všechny konektory šly opatrně rozdělat a prostříknout. Škoda, že jsem neměl přístup k počítači když jsi to sem dával, na mobilu mi nejde se přihlásit, jen číst. Tak zkus i Kontaktol a snad budeš mít klid. Ruda
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty R-ježek

Příspěvek  mira123456 Fri Feb 15, 2013 8:11 pm

No koukám jestli jsi navštívil náš Bruntálský RENAULT tak se ani nedivím. Ty moudra co z nich lezly :-)
No pro jistotu udělám ještě i akci kontox :-) Stejně se budu muset zabývat spínači ve dveřích. Z ničeho nic nefunguje pro zamčení ani jeden, pouze ten v zadním znaku!
Takže zdar zubatým žábám a Renaultům zvlášť. Ještě jednou dík.

mira123456

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 14. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  R-ježek Fri Feb 15, 2013 8:33 pm

To jsem naštěstí nemusel. Jsem bytem v Práglu a jezdím jen k našim k rybníku ale táta tam koupil Grandtour Clio a zkoušeli na něm taky všelijaké fígle jak z něj dostat co nejvíc. Když mi řekl, že si tam nechal montovat kola a že mu tam dali nějaké hubeňoury že disk byl širší jak guma tak ti to asi stačí. Škoda že si nenechá táta říct s některýma věcma a nechce si malou údržbu dělat sám. Akorát odírají lidi. Já jezdím za Prahu do Vraného Skochovic k Trojanovi a to je opravdu férový a ochotný servisman. Každému bych ho hned doporučil. Jestli bydlís v Bruntále tak tam pozdravuj zubaté žáby, já si jednu vozím na 5. dveřích, protože drsný kraj = drsní lidé = BRUNTÁL Samovolné otvírání okna 475575
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  mira123456 Tue Mar 19, 2013 1:07 pm

Tak chlapci, pod sedačkou řidiče je svorkovnice a ta postupně uhnívá. Takže rozstříhat a opět spojit. Pak vyčistit odtokové kanálky pod stěrači! Very Happy

mira123456

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 14. 12. 12

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  Tony Sat Dec 26, 2015 7:52 am

Zdravím mám R GRANT SCENIC ll 2004 tak taky jsem přišel o svorkovnici 5 drátu upadlo. Na svorkovnici mi upadly drátky na poz. č 12 13 14 15 16 . Vše jsem napájel zpět a ono je někde chybička ,už jsem bezradný co je špatně.:-( Když u řidiče zmáčknu zadní pravé okno nahoru jede dolu a když dolu tak taky jede dolu. Když na zadních pravých dveřích zmáčknu spínačem aby jelo nahoru jede nahoru ,když má jet dolu taky jede nahoru. Po přečtení všech možných diskuzí jsem na nic nepřišel. Dráty mám podle knížky(barvy). 100x jsem to kontroloval a na nic nepřišel. Tohle auto je opravdu pro kutily ,už jsem tam opravil kde co od palubky co přestala jít až po klimu co nešla.
Tony
Tony

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 07. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  Tony Sat Dec 26, 2015 11:12 am

[quote="Tony"]Zdravím mám R GRANT SCENIC ll 2004 tak taky jsem přišel o svorkovnici 5 drátu upadlo. Na svorkovnici mi upadly drátky na poz. č 12 13 14 15 16 . Vše jsem napájel zpět a ono je někde chybička ,už jsem bezradný co je špatně.:-(  Když u řidiče zmáčknu zadní pravé okno nahoru jede dolu a když dolu tak taky jede dolu. Když na zadních pravých  dveřích  zmáčknu spínačem aby jelo nahoru jede nahoru ,když má jet dolu taky jede nahoru. Po přečtení všech možných diskuzí jsem na nic nepřišel. Dráty mám podle knížky(barvy). 100x jsem to kontroloval a na nic nepřišel.  Tohle auto je opravdu pro kutily  ,už jsem tam opravil kde co od palubky co přestala jít až po klimu co nešla.Samovolné otvírání okna 2ywd353
Tony
Tony

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 07. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  Tony Sat Dec 26, 2015 8:08 pm

Jen jsem zjistil, když na svorkovnici spojím spoj 11 a 13 tak jede nahoru a 11 a 14 tak jede dolu
Tony
Tony

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 07. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  svar Mon Dec 28, 2015 8:28 am

Může to dělat přepínač ve dveřích. Mění jenom polaritu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  Tony Mon Dec 28, 2015 10:38 am

svar napsal:Může to dělat přepínač ve dveřích.  Mění jenom polaritu

Tohle mě taky napadlo tak jsem zkoušel spínač z druhých dveří a bylo to stejné
Tony
Tony

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 07. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  Karlučo Tue Dec 29, 2015 9:12 am

Tony: vytahni konektor mezi dverma řidiče a karoserií, pristrikni kontaktolem a vrať zpět. Budeš muset nastavit dojezdy na všech oknech.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  Tony Tue Dec 29, 2015 10:16 am

Karlučo napsal:Tony: vytahni konektor mezi dverma řidiče a karoserií, pristrikni kontaktolem a vrať zpět. Budeš muset nastavit dojezdy na všech oknech.

Vyzkoušeno a nic .Pořád stejné :-( konektory u dveří jsou čisté jako nové ,už fakt nevím.
Tony
Tony

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 07. 07. 10

Návrat nahoru Goto down

Samovolné otvírání okna Empty Re: Samovolné otvírání okna

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru