Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Check ABS braking + ESP/ASR system fault

+9
svar
jirkaol
maky
R-ježek
PRADedaR
hudy
sali
ScenicNoir
Popenec
13 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty CHECK ABS ESP

Příspěvek  raduzk Sun Jul 22, 2018 1:28 pm

Zdar pánové, mně to dělá občas taky. Nastartuji a nic a potom někde víc přibrzdím a rozsvítí se, po vypnutí motoru a znovu nastartování to zas nesvítí a potom se to rozsvítí zas náhodně. Odhaduji to na kablík nebo špínu. Podívám se na to podle vašich rad.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 57
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  maky Sun Jul 22, 2018 4:16 pm

Milej Radzuku, chci ti věřit, že nechceš vyměnit svou rodinu za novou... jen chceš ušetřit pár mincí.. ( asi 500 - 1 000), ten tvůj směr bych moc nedoporučoval... jsou to brzdy a ještě navíc do nich zasahuje elektrika ( ABS, ESP), nikdy nevíš co se děje pokud to nezjistíš na dia.!! doporučuju zajet do nějaké dílny, nebo přijeď na sraz ( bohužel až v žáří..když požádáš, svar pokud bude moci mívá sebou dia. načíst co konkrétně to dělá !!) No a pak je již výměna v podstatě jednoduchá ( např. čidlo s kabílkem, nebo brzdový kotouč s kroužkem atd.) ale myslím, že nic nepokazíš pokud ta čidla po jednom odpojíš a vyčistíš, pak uvidíš... ale nejrychleji na dia.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  raduzk Mon Jul 23, 2018 7:28 am

maky napsal:Milej Radzuku, chci ti věřit, že nechceš vyměnit svou rodinu za novou...  jen chceš ušetřit pár mincí.. ( asi 500 - 1 000), ten tvůj směr bych moc nedoporučoval... jsou to brzdy a ještě navíc do nich zasahuje elektrika ( ABS, ESP), nikdy nevíš co se děje pokud to nezjistíš na dia.!! doporučuju zajet do nějaké dílny, nebo přijeď na sraz ( bohužel až v žáří..když požádáš, svar pokud bude moci mívá sebou dia. načíst co konkrétně to dělá !!)  No a pak je již výměna v podstatě jednoduchá ( např. čidlo s kabílkem, nebo brzdový kotouč s kroužkem atd.) ale myslím, že nic nepokazíš pokud ta čidla po jednom odpojíš a vyčistíš, pak uvidíš...  ale nejrychleji na dia.

Ahojky, mockrát děkuji za radu. Na podzim jdu na STK a budu měnit kotouče, tak se na to kouknou v dilně. Bude-li třeba, vyměním všechno.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 57
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  svar Mon Jul 23, 2018 9:04 am

Snímač bere impulzy z ložiska náboje. Snímač drží v plechovým perku a ten vychází z krycího plechu pod ložiskem. Samozřejmě se jako díl nedodává. Na jednom meganu jsem ulomený držáčky nahradil mamutem a drží. Doufám, že se snímač nepokazí Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  raduzk Tue Jul 24, 2018 8:14 pm

svar napsal:Snímač bere impulzy z ložiska náboje. Snímač drží v plechovým perku a ten vychází z krycího plechu pod ložiskem. Samozřejmě se jako díl nedodává. Na jednom meganu jsem ulomený držáčky nahradil mamutem a drží. Doufám, že se snímač nepokazí Very Happy
Díky za radu, něco mi opravář vzpomínal, že tam něco zalepil. Ale asi to bude kablík.
raduzk
raduzk

Poeet p?íspivku : 54
Age : 57
Location : Spišská Nová Ves
Registration date : 06. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Koci Fri May 14, 2021 6:15 am

Zdar chlapi, poradíte? měl jsem hodně orezlý plíšek, který drží kabel pro snímání  ABS (levé přední kolo) . Přilepil jsem to silikonem, cca. 500km to fungovalo, ale asi se tam dostala voda, nebo se to nějak odchlíplo....
Sehnal jsem ten nový kulatý tvarovaný plech. A moje otázka zní: stačí sundat jen brzdový kotouč a už se na to místo dostanu? Kolega mě strašil, že se musí vyndat i poloosa!


ODKAZ NA TEN PLECH
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  svar Fri May 14, 2021 7:02 am

Plech je v sadě s ložiskem, dobře ví, proč. Chce to poloosu, náboj, ložisko ven. Ten plech je za ložiskem. Když ho budeš tahat ven, tak se stejně ložisko zničí. Asi žádná potěšující zpráva, ale je to tak. Hodně štěstí, ať se daří. Mě to fungovalo přilepit mamutem. Drží to už asi rok a půl.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Koci Fri May 14, 2021 7:31 am

svar napsal:Plech je v sadě s ložiskem, dobře ví, proč. Chce to poloosu, náboj, ložisko ven. Ten plech je za ložiskem. Když ho budeš tahat ven, tak se stejně ložisko zničí. Asi žádná potěšující zpráva, ale je to tak. Hodně štěstí, ať se daří. Mě to fungovalo přilepit mamutem. Drží to už asi rok a půl.

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 1f627  Tak půjde do "světa" (jestli ho teda bude ještě někdo chtít), ale měl jsem ho rád! Už je stejně doma jeho nová náhrada!
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  svar Sat May 15, 2021 9:44 pm

Jakože náhrada je hyundai? V podstatě asi nejlepší volba v současné nabídce poměr cena užitná hodnota. I když zrada značky se těžko omlouvá Shocked
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

maky likes this post

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Koci Tue May 18, 2021 9:13 am

svar napsal:Jakože náhrada je hyundai? V podstatě asi nejlepší volba v současné nabídce poměr cena užitná hodnota. I když zrada značky se těžko omlouvá Shocked

Hlavně je tam atmosférickej motor, bez turba, filtru p. částic a podobných kundovin..... teď už se jen courám kolem komína, nákupu a školy...
Jardo omluva by byla zbytečná! Finančně na novýho scenika nedošáhnu. Sobě i autíčku jsem se už omluvil.
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Check ABS braking + ESP/ASR system fault - Stránka 2 Empty Re: Check ABS braking + ESP/ASR system fault

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru