Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vyplavení elektrika

3 posters

Goto down

vyplavení elektrika Empty vyplavení elektrika

Příspěvek  jirik_h Tue Jun 04, 2013 9:28 pm

Ahoj,
po dlouhých deštích se nám stalo, že samovolně sjeli obě zadní okýnka dolů a nešli vůbec nahoru. Zjistil jsem, že byly ucpané odtokové kanálky pod stěrači a všechna voda se přelila někudy do interiéru. Tzn. na podlaze pod sedačkami několik cm vody. Zjistil jsem kolik je drátů a konektorů pod sedadlem a vše bylo namočené. Grandík šel do garáže a vše jsem vysušil. Nicméně zůstali následky:
1) zadní okénka nereagují na spínač ani vpředu, ani v zadu. Pravé mám nahoře, levé dole.
2) pal.poč. hlásí CHECK PARKING BRAKE - automatická brzda ale normálně funguje
3) ventilace jede na nejvyšší rychlost (mám digi klimu) lze jen vypnout nebo i při jedné vrtulce hučí naplno

Potřebuji poradit hlavně s tím oknem. Jde to dát nějak nahoru? Myslím třeba tam pustit proud přes svorkovnici nebo podobně. Mám podezření, že bude něco v háji na te svorkovnici pod sedadlem, ale teď fakt nemám peníze na diagnostiku a pátrání v elektrice v servisu. Když to dostanu nahoru odpojím el. tak to bude ok a bude se dát jezdit.

Díky za rady

Díky moc

jirik_h

Poeet p?íspivku : 11
Location : Beroun
Registration date : 21. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

vyplavení elektrika Empty Re: vyplavení elektrika

Příspěvek  ScenicNoir Wed Jun 05, 2013 8:09 am

Tak určitě můžeš pustit 12 V z baterky rovnou na motorek ve dveřích. Polaritu musíš jedině opatrně vyzkoušet. Tj. pokud se okno nepohne nebo jen cukne, tak hned odpojit a připojit obráceně. Stejně tak, jakmile okno vyjede až nahoru tak hned odpojit. Jinak hrozí spálení vinutí v motorku, protože tím připojením napřímo obcházíš proudovou ochranu motorku. Šlo by to udělat i bez rozebírání dveří, ale nestojí to za to riziko. Stačí si splést číslo pinu v konektoru a něco tam odpálíš.

Opatři si schémata Renault VISU.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vyplavení elektrika Empty Re: vyplavení elektrika

Příspěvek  Tasek Tue Jun 11, 2013 5:54 am

Co se týká hlášky CHECK PARKING BRAKE, na spojkovém pedálu je spínač, pokud spojku vyšlápneš a hláška zmizí, po uvolnění se objeví, je to určitě ten spínač... Twisted Evil
Včera jsem byl kvůli tomu samému na servise, před měsícem jsem měnil celou ručku a hláška mi začala minulý týden svítit. Vyčistili to a je to bezproblému, akorát mi to auto včera při zkušce nabourali na zadek, takže mi mění zadní nárazník, propíchli ho tažným okem na jiném autě... Rolling Eyes , včetně přetržení senzorů u park. asistenta... vyplavení elektrika 519902

Tasek

Poeet p?íspivku : 47
Age : 39
Location : Olomouc, Brno
Registration date : 27. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

vyplavení elektrika Empty Re: vyplavení elektrika

Příspěvek  jirik_h Fri Jun 21, 2013 6:59 am

Tak zatim jsem pomoci elektrikare vytahl okynko nahoru. Udelal to primo pres svorku. K motorku nejde proud. Takze jsem objednany do servisu a bude se hledat ktera svorka ma problem.

jirik_h

Poeet p?íspivku : 11
Location : Beroun
Registration date : 21. 02. 13

Návrat nahoru Goto down

vyplavení elektrika Empty Re: vyplavení elektrika

Příspěvek  Tasek Mon Jun 24, 2013 8:19 am

tak co se týče toho CHECK PARKING BRAKE, tak ještě to dělává i čidlo na převodoce, které snímá rychlost, která je zařazená...

Tasek

Poeet p?íspivku : 47
Age : 39
Location : Olomouc, Brno
Registration date : 27. 01. 11

Návrat nahoru Goto down

vyplavení elektrika Empty Re: vyplavení elektrika

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru