Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Axiální kloub táhla řízení

4 posters

Goto down

Axiální kloub táhla řízení Empty Axiální kloub táhla řízení

Příspěvek  mistrli Wed Jul 03, 2013 10:01 am

Zdar,
jelikož mi na STK před 2 měsíci oznámili, že mám "lehce chycený" spodní kulový čep jal jsem se ho včera vyměnit. Sundal plasty podběhu, plasty pod motorem - všechny, protože je třeba sundat přední díl nápravnice, povolil čepy (spodní i řízení), podložil chladiče, sundal nápravnici, vyndal rameno, vylisoval kulový čep (nalisoval nový TRW) přitom zjistil, že je popraskané jedno uložení v rameni tak honem do elitu a koupit nové (zase TRW) vylisovat a nalisovat. Nasadit rameno a atd. Práce na 2 hodiny. JENŽE, při nasazování kola jsme si všimli, že je nějaká vůle na řízení (na STK nezjistili nic). Pravděpodobně to vypadá na Axiální kloub táhla řízení. Vůle je na obou stranách. Nový kloub od Lemforderu stojí v elitu cca. 750 kč takže to není žádná hrůza. Mám jen otázku je potřeba nějaký speciální klíč na sundání starého a dotažení nového kloubu ??? Mělo by se to dělat momentovým klíčem a kolega mechanik mi říkal, že je na to speciální klíč. Nerad bych rozdělal  půl auta a pak zjistil, že nemám nářadí. Díky za rady
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Axiální kloub táhla řízení Empty Re: Axiální kloub táhla řízení

Příspěvek  svar Wed Jul 03, 2013 7:41 pm

Předpokládám, ze mas na mysli táhlo od skříňky řízení ke kloubu. Už je to delší dobu, co jsem ho měnil, ale tak si nějak vzpomínám, ze tam pasovala 30 klíč. Utazeni tak akorát na fest Very Happy 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Axiální kloub táhla řízení Empty Re: Axiální kloub táhla řízení

Příspěvek  mistrli Wed Jul 03, 2013 7:54 pm

Zdar,
to by bylo super s tím klíčem. Díky za info. Jen mně udivuje, žeza jízdy se to nijak neprojevuje, že je tam vůle. Přišel jsem na to jen náhodou při výměně toho čepu. Za týden odjíždím do Chorvatska a teď řeším jestli to vyměnit už teď, nebo až po návratu.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Axiální kloub táhla řízení Empty Re: Axiální kloub táhla řízení

Příspěvek  svar Wed Jul 03, 2013 9:24 pm

Pokud to vylozene neklepe, tak o ni nevis, taky jsem na to dosel nahodou. Akorát na tu výměnu je navázána geometrie
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Axiální kloub táhla řízení Empty Re: Axiální kloub táhla řízení

Příspěvek  Ivan Tue Mar 07, 2017 7:34 pm

Ahojte

axiálne čapy vymenené
prístup nič moc ale dalo sa . Najhoršie asi bolo dať späť tie manžety
Pôvodné čapy TRW nemali žiadne vybratie na klúč takže blicky.
Vôla zistená pri výmene kolies ešte pred rokom a občas pri prejazde jamami kovové puknutie
Teraz už len na geometriu aby som nezodral gumy .
nabehaných 211tis

IvanAxiální kloub táhla řízení P_201710

Ivan

Poeet p?íspivku : 20
Location : Rohožník
Registration date : 08. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Axiální kloub táhla řízení Empty Re: Axiální kloub táhla řízení

Příspěvek  Domiq07 Sat Jul 28, 2018 11:29 am

menil som axialne klby na obidvoch stranach a najhorsie bolo povolit ten klb!! kedze nemal vybratie na kluc nedalo sa mi to nicim povolit. dokonca som zavolal aj najsilnejsieho chlapa z dediny aby to prisiel povolit blickami a NIC! Smile nakoniec som tam navaril CO2 zvarackou husenicku, nasledne odpilil tycku a nasadil 32 orech a povolil racnou. nasadit manzety bola malina. este zrobit geometriu lebo aj ked som si poznacil farbou kde su capy, tak to moc nepomohlo.
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Axiální kloub táhla řízení Empty Re: Axiální kloub táhla řízení

Příspěvek  svar Tue Aug 07, 2018 6:46 pm

Označením nikdy netrefíš přesný místo, geometrie je nutná. Na povolení mám takovou akorát trubku s navařenýma šroubama a když to nepomůže, tak hasák
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Axiální kloub táhla řízení Empty Re: Axiální kloub táhla řízení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru