Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výběr zimní pneu

+6
Popenec
Pule
mistrli
sali
svar
martin.kazik
10 posters

Goto down

Výběr zimní pneu Empty Výběr zimní pneu

Příspěvek  martin.kazik Sat Oct 12, 2013 12:17 pm

Zdravím,

chtěl jsem se Vás zeptat na názor, které pneu vybrat, popřípadě, které by jste doporučili.

Zatím se mi líbí
1- 205/60 R16 KLEBER KRISALP HP2 96H XL M+S
2- 205/60 R16 SAVA ESKIMO HP 96H XL M+S

Tak co?

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  svar Sat Oct 12, 2013 9:28 pm

Když vemu výběr gum obecně, záleží na podmínkách v kterých jzdíš. Pokud jsou v tom 4x za zimu Alpy, případně horský provoz, tak bych volil lepší gumu, pokud jenom potřebuješ splnit zákonnou povinnost a sedřít je na asfaltu, tak už ten rozdíl mezi "lepší a horší" gumou není tak velký. Další je asi i finanční rozpětí. Volím i kvalitu, co mi dovoluje peněženka.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  martin.kazik Sat Oct 12, 2013 10:06 pm

A to znamená? Jakou značku třeba máte?

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  svar Sun Oct 13, 2013 6:52 am

Já dojíždím Continentaly a začínám se ohlížet po něčem jiném. Klidně bych šel i do těch Sava. Recenze nejsou nejhorší a cena je příznivá.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  sali Mon Oct 14, 2013 7:20 am

Podle testů jsou to pneu stejné výkonostní třídy a budou tedy fungovat stejně. Já od loňska jezdím BF GOODRICH a pozitivně překvapily.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  mistrli Mon Oct 14, 2013 7:25 am

Zdar,
na ty Kleber nedám dopustit. Měl jsem různé typy na Grandu, ale co jsem nasadil tyhle tak jsem vyjel na sněhu i tam kde jsem dříve dával řetězy. Letos dojíždím už druhou sadu a půjdu do toho i potřetí. Nájezd na jednu sadu je cca. 20 000 km. Dávám je však pryč když mají tak cca.5 mm, pak už na sněhu nefungují. Jo a neměl jsem 96 H, ale 92 H.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  Pule Fri Oct 18, 2013 12:56 pm

já jezdím barumky polaris 3 a zatím mi nepřidjou vůbec špatný, za tu cenu, ale od doby, co už nedojíždím, toho v zimě najezdím málo
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  martin.kazik Fri Oct 18, 2013 4:46 pm

Tak jsem nakonec koupil 205/60 R16 SAVA ESKIMO HP 96H XL M+S. Jenže přebírala to moje žena a když jsem večer přijel z práce domů, tak jsem zjistil, že pneu nemají označení XL. jen je tam napsáno Extra Load. Myslíte, že jsou to XL pneu?

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  svar Fri Oct 18, 2013 6:24 pm

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  martin.kazik Fri Oct 18, 2013 6:59 pm

Tak snad je to v pořádku. Není to toiž napsáno vedle označení rozměru pneu, ale uplně bokem.

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Age : 36
Location : Velká Lhota
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  Popenec Wed Oct 23, 2013 6:57 pm

Čaute,
sháním ženě na Twingo zimní gumy. Mám už vybrané Sava Eskimo S3+. Mají velmi dobrá hodnocení, ale co mě sere, že nejdou sehnat v rychlostním indexu T (190km/h) pouze Q (160km/h). Twingo má v techničáku T. Je možné na tom jezdit? Co na to PČR, nebo technická?
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  sali Wed Oct 23, 2013 7:17 pm

Pneuservisy pro tyto případy dávali dovnitř do auta nálepku, která byla v zorném poli řidiče a upozorňovala na nižší rychlost zimních pneu. Naši to měli nalepené od servisu na přístrojovce ve Fiatu Tipo. Existuje na to dokonce nějaký takovýto oficiální předpis.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  svar Thu Oct 24, 2013 4:48 am

Řekl bych, že PČR ani STK nepůjdou tak důkladně po značení gum. Možná, když by byly obutý na první mrk gumy, který patří na formulu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  Popenec Thu Oct 24, 2013 4:51 pm

O.K. Kupuji ty Savy. Díky pánové.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  maky Sat Nov 02, 2013 5:31 pm

Zdarec syncí, tak natrhnu letošní přezouvání do sněhulí, na předek nové Klebry krisalp 2, a na zadku od loňska Winterky, a na práci sem si pořídil náčinek - elektrický klíč na kola z globusu za 560, a práce jde jako když bičem mrská. Zapneš do zapalovače zvedneš autí a nasadíš klíč začne točit naprázdno, zasviští a najednou prd,prd, vrz a šroub je venku, paráda nazpět to same zasviští a prdprd a je utaženo, pak po sundání auta z heveru kontrola dotažení ( náčinek nemá momenťák!! ) ale paráda! Teď ještě přez zimu si udělám z vozíku na popelnici co ho nepoužívám rychlozvedák a na jaře bude radost přehazovat....tak vzhůru do přezouvání!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  R-ježek Sat Nov 02, 2013 10:00 pm

Koukám Maky, že trénuješ na výběrové řízení na mechanika Mc Laren nebo Ferrari ? Výběr zimní pneu 19836  Bacha až budeš mít ten zvedák z vozíku na popelnice aby Ti nezůstalo auto na zemi ale bez kol nebo dokonce aby jsi tam neměl část těla - ruka , noha, hlava. Bolelo by to. Pak dej fotku jak se Ti to povedlo a jak to fachá. Držím pěsti ať dílko se podaří.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  maky Sun Nov 03, 2013 10:49 am

R-Ježku, neboj, tento typ zvedáku jsem si již vyrobil když sem makal v autodílně, ( tos ještě nebyl na světě!!! - 1972!!!), ale ten sem zanechal po odchodu na jiné zaměstnání klukům v dílně, ba co vím maká dodnes! Ale hlavně tento zvedák slouží k tomu, že zvedne celou stranu auta, sundáš kola a namontuješ, pro práci pod autem se nehodí, protože je nutné auto zvednout výše a podložit kozičkama!!!! No a ten klíč je rázový, tudíž nemusíš nejprve povolit šrouby, pak zvednout auto a sundat kola. Jo až to udělám, tak hodím foto!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  R-ježek Sun Nov 03, 2013 8:20 pm

Takže tedy opravdu trénuješ na formuli, no paráda, tak ať to hlavně hezky zvedá a funguje. Výběr zimní pneu 19836 
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  maky Sun Nov 03, 2013 10:24 pm

Mno trénuju, ono je to spíše tím, že každé přezouvání přezouvám několika kamarádům, a přes můj přední batoh se mi blbě ohýbá a stará kolena už také trucujou, tak je potřeba si pořídit pár vychytávek a je to legrace...) samozřejmě, že mám pojízdný zvedák a panenku na 2 tuny, ale u obého musím na kolena!!!) u toho co si udělám nikoliv, jedná se o běžnej rychlozvedák co používali chlapi na zvedání při soutěžích.
Jasně pro někoho kdo nemá prostor na krámy a přezouvá jen na zimu a jaro jedno auto, tak stačí origo zvedák, ale to není nic pro mě!!! Potrpím si na slušné pracovní pomůcky a práce jde sama.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  Pule Mon Nov 04, 2013 6:12 pm

máme přezuto, za 450,- komplet, super, barumky mi sice zdrbnul, jako ještě nikdo:oops: , že prej jako rumunskej šmejd, ale co, na to moje ježdění....na horách sem s tím byl a žádné nedostatky sem nezaznamenal....
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Výběr zimní pneu

Příspěvek  DV Sun Nov 10, 2013 5:29 pm

Měl jsem G SCENICU zimní DUNLOPY spokojenost, po ojetí jsem přezul na vychvalované CONTINENTALKY a málem jsem GRANDA rozbil. Nyní zpět DUNLOP a spokojenost.
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  Kopy Sun Feb 02, 2014 7:59 am

svar napsal:Když vemu výběr gum obecně, záleží na podmínkách v kterých jzdíš. Pokud jsou v tom 4x za zimu Alpy, případně horský provoz, tak bych volil lepší gumu, pokud jenom potřebuješ splnit zákonnou povinnost a sedřít je na asfaltu, tak už ten rozdíl mezi "lepší a horší" gumou není tak velký. Další je asi i finanční rozpětí. Volím i kvalitu, co mi dovoluje peněženka.

Když bych jezdil 4 x Alpy, tak už nebudu sedět ve starým grandu a pneu mám ty nejdražší  Very Happy 
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Výběr zimní pneu Empty Re: Výběr zimní pneu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru