Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

+4
Pule
maky
svar
valpet
8 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Mon Dec 09, 2013 8:28 am

Nepodařilo se mi odtlačit brzdový válec.Tlačil jsem svěrkou a točil ale nic.
Musím odpojit i konektor od motorku brzdy ??To se mi také nepovedlo .
Kde dělám chybu ????Prosím o radu

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  svar Mon Dec 09, 2013 5:06 pm

A točíš na správnou stranu?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  maky Mon Dec 09, 2013 8:31 pm

A nemáš náhodou zataženou ruční brzdu??????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Tue Dec 10, 2013 8:38 am

Brzdy byly povolené,třmen e destičky sundané.
Točil jsem ve směru hodinových ručiček,zkoušel jsem i opačně.
Válec se protáčel ale nezasunoval.

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  svar Tue Dec 10, 2013 1:57 pm

Chce to spojit oba pohyby. Točit a zatláčet najednou. Od 19:40 minuty to tam máš, jak na to https://www.youtube.com/watch?v=3kf8C4Qxu-A
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Wed Dec 11, 2013 8:35 am

Zkusím to ještě jednou.Ale fakt to nešlo.Nedrží to ten motorek elektrické brzdy.
Musí se odpojit ten konektor nebo ne??Nebude to hlásit nějakou chybu ???
Na Feldě jsem si destičky měnil bez problémů ale tady s té elektrické brzdy nemám dobrý pocit.

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  svar Wed Dec 11, 2013 8:49 am

Možná si trochu ulehčíš práci, když povolíš při zatláčení odvzušňovák. Kapalina půjde ven s menším odporem
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Wed Dec 11, 2013 1:54 pm

O víkendu provedu další pokus a uvidím.Ale stále nevím s tou elektrickou brzdou.
Dík

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  svar Wed Dec 11, 2013 3:00 pm

Ručka je odbržděná, jinak nesundáš třmen, takže se nemá co udát.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  maky Thu Dec 12, 2013 1:59 pm

Neboj, ta elektronická brzda s tím, že to nejde zatlačit nemá nic společnýho, toho se neboj, když tak klidně z té páky sundej to lanko, ale proč nejde zatlačit váleček když s ním točíš ??????, Kdyby s ním nešlo točit je to jasný je zarezlej...Ale celej problém zatlačení válečku je zaviněno samostavem ruční brzdy, proto se musí točit a tlačit. zkus tou pákou ruční brzdy zahýbat jako při brzdění ručkou a povolit, ale mě ba i pulemu ten váleček zajel jako do maminy, obyčejnejma sikovkama šponvinglem. Dokonce ani zadřený lanovody tý ručky s tím nemají nic společnýho, a když utahuješ dá se válečkem točit???? myslím najednou, zda se ti váleček nekříží???? kdyby byl moc vyjetej????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Fri Dec 13, 2013 8:23 am

Nevím jestli jsem se špatně díval.Ale podle mě tam žádné lanko ani páka není.
Motorek je přímo zezadu na tělese brzdy a k brzdě vede pouze hadička s kapalinou a konektor k motorku.
Není možné že na GS III je jiný systém jak na GS II.?????
Dík.......

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  svar Fri Dec 13, 2013 8:32 am

Máš pravdu, systém je jiný. Elektrická brzda má motorky přímo na brzdiči, jenom mechanická je přes lanka. U GS II je přes lanka oboje, proto ta mýlka. No tím by nemělo být nic ovlivněno při výměně desek a zatláčení pístku. Jak jsem už psal, povol odvzdušňovák a pak to půjde líp.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  maky Fri Dec 13, 2013 10:18 am

Sakra, sakra, furt něco novýho, a nemusí se teda ten motorek sundat??? To tu není nikdo kdo by to již měnil sám????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Fri Dec 13, 2013 11:51 am

O víkendu se pokusím,jestli mi zbyde čas.....Ale čas je momentálně větší nepřítel jak brzda...

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  maky Fri Dec 13, 2013 12:59 pm

O Čase mi něco povídej.... za 166hodin ( včetně soboty a neděle!) od této chvíle jdu do důchodu a práce ještě zbývá na rok!!!!!!!!! ALE DRŽÍM PALCE AŤ SE DÍLO PODAŘÍ !!!!!! ( to znamená, že zase nic neudělám, když budu držet!!!) sakra to sou problémy.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  maky Fri Dec 13, 2013 1:06 pm

Člověče, teď ti mě napadla taková ptákovina, nedělají to oni přes diagnostiku????? motorek přece vysouvá váleček do destičky ( točí jedním směrem) a uvolňuje, zatahuje váleček zpět do brzdiče( točí druhým směrem) když uvolňuje????? to znamená, že je jen otázkou doby a počtu otáček z nuly do maxima vytlačení a zatažení válečku?????? ale na druhou stranu má pravdu svar, protože hydraulicky to chodí taky?????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Fri Dec 13, 2013 7:35 pm

Ano tak nějak to funguje.Někde jsem viděl nějaké video od výrobce TRW.Někde jsem i četl že se to musím dělat přes diagnostiku,ale to byl názor výrobce diagnostických přístrojů.Takže nelze brát moc vážně.
Proto jsem zjištoval jestli to někdo nedělal sám i bez diagnostiky.......

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Wed Jan 08, 2014 8:24 am

Tak dílo dokonáno.Mezi svátky jsem našel čas a výměnu provedl.Chtělo to použít větší tlak a šlo to ,sice pomalu ale jistě.Žádný problém se nevyskytl a diagnostika také nebyla zapotřebí.Dík za rady.........Petr

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  maky Wed Jan 08, 2014 8:57 am

Tak, že po americku... co nejde silou, jde ještě větší silou....no a nebuď skoupý na slovíčko pěkně sem šoupni postup, popřípadě soupis nářadí a fotodokumentaci, čeká mě to u dcery taky má III granda. Tak ať ti to pěkne jezdí a brzdí.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  valpet Thu Jan 09, 2014 8:33 am

Fotky nemám.Postup je v podstatě klasický,jen jsem se obával té elektroniky.
-Zvednout,zajistit auto.
-Sundat kolo,odbrzdit ruční/elektronickou/ brzdu.
-Sundat třmen-šrouby na 15-ctku klíč,chvíli mi trvalo než jsem takový atyp našel.
-Sundat staré destičky,očistit brzdu,plíšky na posuv destiček.
-Tlačit a otáčet brzdový váleček .Udělal jsem si přípravek-pásovinu,na střed díru+M12-matku přivařit a koupil M12 šroub, a tím jsem zatlačil a otočil kleštěma.
Dělal jsem to sám tak to šlo pomalu.Poprvé jsem to tlačil truhlářskou svěrkou ,ale tam byl problém,že zezadu na brzdě je plastový kryt el.brzdy a obával jsem se poškození/prasknutí/.
Proto ten přípravek.!!
-Vložit nové destičky až se vlezou,použil jsem TRW.
-Nasadit třmen.V balení destiček byly dva nové šrouby/pouze 2/,tak jsem vyměnil na každou brzdu alespon jeden.
-Potom druhé kolo.
-Stále jsem kontroloval stav kapaliny v nádržce,ale vše bylo OK.
-Několikrát sešlápnou pedál brzdy až půjde na trvdo.Několikrát jsem zkusil zabrzdit a odbrzdit ruční.Vše Ok.
Takže jezdím a brzdím............Petr

valpet

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 09. 12. 13

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  maky Thu Jan 09, 2014 5:40 pm

super, skvělý díky...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  Pule Tue Feb 11, 2014 3:23 pm

to video je super....na jaře mě to čeká komplet i s kotoučema, tak se těším, maky mi to posledně pěkně všechno ukázal, no a když si náhodou nebudu nečím jistej stačí zašmírovat ve videu, který je teda asi nejvíc povedený, co jsem zatím viděl
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 45
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  DV Sat Apr 26, 2014 5:55 pm

valpet napsal:Fotky nemám.Postup je v podstatě klasický,jen jsem se obával té elektroniky.
-Zvednout,zajistit auto.
-Sundat kolo,odbrzdit ruční/elektronickou/ brzdu.
-Sundat třmen-šrouby na 15-ctku klíč,chvíli mi trvalo než jsem takový atyp našel.
-Sundat staré destičky,očistit brzdu,plíšky na posuv destiček.
-Tlačit a otáčet brzdový váleček .Udělal jsem si přípravek-pásovinu,na střed díru+M12-matku přivařit a koupil M12 šroub, a tím jsem zatlačil a otočil kleštěma.
Dělal jsem to sám tak to šlo pomalu.Poprvé jsem to tlačil truhlářskou svěrkou ,ale tam byl problém,že zezadu na brzdě je plastový kryt el.brzdy a obával jsem se poškození/prasknutí/.
Proto ten přípravek.!!
-Vložit nové destičky až se vlezou,použil jsem TRW.
-Nasadit třmen.V balení destiček byly dva nové šrouby/pouze 2/,tak jsem vyměnil na každou brzdu alespon jeden.
-Potom druhé kolo.
-Stále jsem kontroloval stav kapaliny v nádržce,ale vše bylo  OK.
-Několikrát sešlápnou pedál brzdy až půjde na trvdo.Několikrát jsem zkusil zabrzdit a odbrzdit ruční.Vše Ok.
Takže jezdím a brzdím............Petr

Návod je super, ještě se zeptám oba válečky se stáčejí doprava a nebo levý doleva?
Dík
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  megane Sun Mar 01, 2015 7:00 am

valpet napsal:Nepodařilo se mi odtlačit brzdový válec.Tlačil jsem svěrkou a točil ale nic.
Musím odpojit i konektor  od motorku brzdy ??To se mi také nepovedlo .
Kde dělám chybu ????Prosím o radu

pokud máte elektronicke brzdy návod je jednoduchej amatéři !....a plati to u všech aut bez rozdilu značky !!!!! odenda se brzdič , vyndají se stare destičky , odpoji se eletricky konektor !.....vemete jinou baterii ( nabitou ) ahahaha !.....dva drátky a připojite ke konektoru vedoucimu samozřejmě k motůrku !!!!.....při připojeni baterii začne motůrek pracovat plus a ninus kam patři hned zjistíte ....velkejma sikama pomalu a jemně !!!!!!!!!!!!!!!!!! stlačíte pístek do válce !!!! nezapomente namazat vazelinou konce destiček kde dosedaji do třmenů ,,,,,nebo jak to nazvat jinak po čase se destičky budou sekat a budou Vam chodit nakřivo a oddělate je ! Vaší umorné práci zdar !

megane

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 01. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  megane Sun Mar 01, 2015 7:05 am

megane napsal:
valpet napsal:Nepodařilo se mi odtlačit brzdový válec.Tlačil jsem svěrkou a točil ale nic.
Musím odpojit i konektor  od motorku brzdy ??To se mi také nepovedlo .
Kde dělám chybu ????Prosím o radu

pokud máte elektronicke brzdy návod je jednoduchej amatéři !....a plati to u všech aut bez rozdilu značky !!!!! odenda se brzdič , vyndají se stare destičky , odpoji se eletricky konektor !.....vemete jinou baterii ( nabitou ) ahahaha !.....dva drátky a připojite ke konektoru vedoucimu samozřejmě k motůrku !!!!.....při připojeni baterii začne motůrek pracovat !!!......KAM PATŘÍ plus a ninus hned zjistíte ....velkejma sikama pomalu a jemně !!!!!!!!!!!!!!!!!! stlačíte pístek do válce !!!! nezapomente namazat vazelinou konce destiček kde dosedaji do třmenů ,,,,,nebo jak to nazvat jinak po čase se destičky budou sekat a budou Vam chodit nakřivo a oddělate je ! Vaší umorné práci zdar !
je to jedinej způsob jak motůrek odjistit....!!!!!!!!!! NETOČIT pístkem !!!! JEN PROUDEM ODJISTIT NA SPRÁVNOU STRANU A JEMNĚ ZATLAČIT !

megane

Poeet p?íspivku : 3
Registration date : 01. 03. 15

Návrat nahoru Goto down

výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III Empty Re: výměna zadních destiček-elektronická brzda GS III

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru