Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tažný zařízení

+17
pivot
LubosM
mistrli
ivo
berko
hudy
Honza
jaris
werner
sali
hallda & hallyna
MartinLM-SK
Ruda
xxmirek
svar
Lazak
mildaus
21 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

tažný zařízení Empty tažný zařízení

Příspěvek  mildaus Tue Feb 17, 2009 9:20 am

ahoj graňdáci,
pohrávám si z myšlenkou pořídit si tažný zařízení za auto ... nemáte zkušenost na kolik to vyjde???
... našel jsem na netu kouli za 3,5 + kabely k napojení na jedno zadní světlo ??? ale nevím jestli když to tam fláknu doma nebudou problémy při zápisu do techničáku ???a na STK....???? Smile

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Lazak Tue Feb 17, 2009 9:53 am

Ahoj, problém mít nebudeš pokud ti prodávající potvrdí typový lístek s tím, že ti to montoval on. Bez toho typového listu to jen tak nepřihlásíš, maximálně pokud máš nějakého známého servisáka co by ti to mohl potvrdit razítkem tu montáž.


Naposledy upravil Lazak dne Tue Feb 17, 2009 11:19 am, celkově upraveno 1 krát
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  svar Tue Feb 17, 2009 10:07 am

Nesouhlasím s Lazakem. Montáž si můžeš udělat sám, ale musíš pak navštívit STK, kde ověří údaje z typového listu, zkontrolují zapojení elektriky a vydají papír k přihlášení na evidenci vozidel. Toto je ověřeno u nás na STK přímo u šéfa . Možná jiný kraj, jiný mrav.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Lazak Tue Feb 17, 2009 11:20 am

No říkám jen vlastní zkušenost z předešlých aut, možná dneska stačí takto jak píše Svar.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  xxmirek Tue Feb 17, 2009 6:59 pm

Ahojte,
znáte někdo prodejní cenu tažného zařízení? Zajímalo by mě, jestli se rozlišuje tažné pro 5ti místnou verzi a pro 7mi místnou verzi. Mám na mysli zda je stejné uchycení u obou verzí stejné. Nevím, možná z mé strany jen zbytečný dotaz, že již toto někdo řešil a zná odpověď. Jen tak pro zajímavost jak to je? scratch scratch scratch
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty RE: tažné zařízení

Příspěvek  Ruda Tue Feb 17, 2009 7:23 pm

Souhlasím se Svarem. Jenže za prohlídku na STK zaplatíš a chvíli to potrvá. Já si to nechal namontovat komplet, stálo to bůra, ale přihlášení bylo jen o zapsání do techničáků, auto ani naviděli.
Jinakje jedno, jestli je to 5ti nebo 7mi místné auto. Tak dobře pořiď, koule vzadu je užitečná věc nejen pro přívěs, ale i když do tebe někdo furt strká na parkovišti nebo nedobrzdí.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  mildaus Wed Feb 18, 2009 5:10 am

Rudo , namontovali Ti to komplet v renaultu za bůra ????? Smile

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Feb 18, 2009 6:22 am

Aká to je suma "za bura" scratch ????
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  hallda & hallyna Wed Feb 18, 2009 10:23 am

MartinLM-SK napsal:Aká to je suma "za bura" scratch ????

5 na stole v ceskych ............. Cool Very Happy afro
hallda & hallyna
hallda & hallyna

Poeet p?íspivku : 77
Location : Praha - 9
Registration date : 25. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Wed Feb 18, 2009 2:30 pm

montáž doma je podle mně nesmysl, jednak musíš obíhat STK a přesvědčovat techniky že jsi to namontoval správně +200kč za evidenční kontrolu, zatímco když ti to namontuje servis je zápis do techničáku otázka 5ti minut a 50kč a navíc e-shopy říkají, že aby ti platila záruka musí provést montáž odborný servis, takže 500-700kč podle složitosti zapojení elektroinstalace je přijatelná cena za platnou záruku a bezproblémový zápis do techničáku
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty RE: tažný zařízení

Příspěvek  Ruda Wed Feb 18, 2009 8:44 pm

Omlouvám se , za "bůra" je to 5000,- Kč. Bylo to komplet u firmy, která dělá přívěsy a tažný zařízení v Praze ve Strašnicích. Mám s nimi dlouholeté zkušenosti a velmi dobré. U Renaulta mi nabízeli nejlevnější cca za 6500,- bez kabelů a bez montáže, takže celkem tuším 8500-9000,-Kč.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  werner Fri Feb 20, 2009 6:22 pm

Ruda napsal:Omlouvám se , za "bůra" je to 5000,- Kč. Bylo to komplet u firmy, která dělá přívěsy a tažný zařízení v Praze ve Strašnicích. Mám s nimi dlouholeté zkušenosti a velmi dobré. U Renaulta mi nabízeli nejlevnější cca za 6500,- bez kabelů a bez montáže, takže celkem tuším 8500-9000,-Kč.

Napiš jméno a adresu firmy. Také přemýšlíme o tažném zařízení.

werner

Poeet p?íspivku : 28
Age : 60
Location : Praha
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  hallda & hallyna Sat Feb 21, 2009 3:03 pm

Ruda napsal:Omlouvám se , za "bůra" je to 5000,- Kč. Bylo to komplet u firmy, která dělá přívěsy a tažný zařízení v Praze ve Strašnicích. Mám s nimi dlouholeté zkušenosti a velmi dobré. U Renaulta mi nabízeli nejlevnější cca za 6500,- bez kabelů a bez montáže, takže celkem tuším 8500-9000,-Kč.

Jj, taky bych mel zajem..........pls hod odkaz THx - za "5" Laughing na stole v ceskych je to superpreis
hallda & hallyna
hallda & hallyna

Poeet p?íspivku : 77
Location : Praha - 9
Registration date : 25. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty RE: Tažný zařízení za "5"

Příspěvek  Ruda Sun Feb 22, 2009 6:43 pm

Zdar,

prodej včetně montáže: firma WTZ Praha, sídlo Na Plácku 970, Praha 5. V dílně jsem byl ale v ul. V Korytech, Strašnice, Praha 10. Je to proti bývalé Jawě, jsou tam cedule.
Tak držím palce, teď je dobrá doba, určitě nemají plno.
Jo a ještě telefon? 274821432, 736679397.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  werner Mon Feb 23, 2009 9:07 pm

[quote="Ruda"]Zdar,

Díky.

werner

Poeet p?íspivku : 28
Age : 60
Location : Praha
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  werner Wed Feb 25, 2009 9:51 pm

Ruda napsal:Zdar,

prodej včetně montáže: firma WTZ Praha, sídlo Na Plácku 970, Praha 5. V dílně jsem byl ale v ul. V Korytech, Strašnice, Praha 10. Je to proti bývalé Jawě, jsou tam cedule.
Tak držím palce, teď je dobrá doba, určitě nemají plno.
Jo a ještě telefon? 274821432, 736679397.

Tak jsem dnes v 15,30 hod. volal na číslo 274821432. Nabídka na pevné tažné zařízení na Scenica II včetně kabelů = 7.600,- Kč. Asi máš nějaké "dobré vztahy", jestliže jsi měl cenu 5,000,- Kč.

werner

Poeet p?íspivku : 28
Age : 60
Location : Praha
Registration date : 28. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Fri Mar 13, 2009 10:31 pm

ten rozdíl v ceně může být způsobený rozdílnou elektroinstalací existují totiž verze SCENIC II, které mají check in a u nich je elektrika dražší, taky je rozdíl mezi zásuvkou 7 nebo 13 pólů
dnes jsem přivezl auto ze servisu tažné SVC Náchod 2 šrouby 13ti pól zásuvka + redukce pro přívěsy vybavené 7mi pól zásuvkou bratru 5900,-
vzhledem k dražší 13ti pól kabeláži, kterou navíc namontovat trvalo půl dne bych viděl cenu 5000,- při použití 7mi pól zásuvky na autě bez check in jako zcela normální
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  jaris Fri Mar 13, 2009 10:54 pm

HOY, může někdo laikovi vysvětlit rozdíl (důvod) mezi 7 a 13ti pólovými zásuvkami u TZ ,když se pak ještě musí dělat redukce ? rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Sat Mar 14, 2009 6:13 am

jaris napsal:HOY, může někdo laikovi vysvětlit rozdíl (důvod) mezi 7 a 13ti pólovými zásuvkami u TZ ,když se pak ještě musí dělat redukce ? rabbit

13ti pól zásuvka je potřeba pokud tahám karavan, napájení ledničky, světel, čerpadla na vodu a případně dobíjení palubní baterie a ta redukce se jenom koupí nikde se nemontuje na auto jenom když chceš zapřáhnout běžný nákladní vlek tak ji připojíš mezi zásuvku na autě a vleku

tažný zařízení 140143
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  jaris Sat Mar 14, 2009 11:01 pm

HOY, tak už to vím. Díkec rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Honza Mon Mar 16, 2009 8:25 pm

Tak on důvod k 13pin zásuvce může být daleko prozaičtější, stačí, aby měl přívěs couvačku a už musí být 13pin zásuvka. Couvačku musí mít od loňského roku všechny přívěsy nad 750kg.

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Tue Mar 17, 2009 4:00 pm

Tak jsem byl dneska s karavanem na STK a zkusmo jsem se přeptal na tu couvačku u přívěsů těžších 750kg a pánové technici si hlavy div neukroutily, že o tom nic neví a oni by přece museli být první komu se to oznámí, včera jsem ještě večer kouknul do vyhlášky 341/2002 o technické způsobilosti vozidel k provozu a taky nic nenacházím
takže tato informace, že musí být vybaveny couvačkou je na 99,999% hospodský blud, který vznikl někde u piva
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Honza Tue Mar 17, 2009 8:05 pm

Nepotřebuju nikoho přesvědčovat, pokud věříš, že pánové na STK jsou vševědoucí, nebudu ti to vyvracet. Bohužel nemám číslo Evropské directivy teď při sobě, ale pokud si zítra vzpomenu v práci, tak doplním. Tato nová směrnice se týká pouze přívěsů uváděných nově do provozu,tzn. nemám zpětnou platnost pro již schválené přívěsy, tudíž se nedivím, že to pánové neznají-kdyby oni pánové znali veškeré předpisy, které by znát měli, tak nejezdí po silnicích např. auta, kterým široká kola/gumy přesahují obrys blatníku atd..
Nemám důvod se psát takovouto informaci pokud by byla od hospodskýho stolu, je jedna z věcí, kterou se profesně řešením a nejedná se pouze o Českou republiku nýbrž celoevropsky (třeba součástí Globální celoevropské homologace)

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Tue Mar 17, 2009 8:44 pm

předpisy EHS budou jednou platit jednotně na území celé EU o tom žádná, technici na STK jsou taky jenom lidi a nemůžou znát všechno, ale za ty peníze co jim platíme za kontroly jsou tu proto aby to věděli, pokud ne oni tak dopraváci a tam už sem se taky setkal s podivným výkladem vyhlášky 341/2002 kdy podle policisty nesmí být koule tažného uchycená na dva šrouby na autě v případě, že netáhneš vlek vyhláška říká ano nesmí být, ale jenom pokud překrývá SPZ jinak je to buřt, bajonet samozřejmě sundat vždy pokud není užito spojovacího zařízení A50X k tažení a policista se se mnou do krve hádal, že tu kouli mám sundat takže, ani tady bych se nespoléhal
vzhledem k tomu, že tahám přívěs dost často jsem se o nové úpravy zajímal
-rozsah platnosti řidičáku B, B+E
-mýtné pro soupravy resp. virtuální soupravy tzn. jedeš po dálnici na tažném jenom krytka ale v OTP zapsána hmotnost soupravy 3510kg a hups platíš mýtné (naštěstí, zatím neprošlo)
-povolená rychlost pro soupravy s vlekem 100km/h
-zmiňovaná nutnost sundávat kouli tažného
a že by jsem tohle přehlídl Sad asi jsem taky jenom člověk affraid
dodej číslo EHK ať si doplním vzdělání a možu machrovat před techniky STK
alien alien alien


Naposledy upravil sali dne Wed Mar 18, 2009 7:13 pm, celkově upraveno 1 krát
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  sali Tue Mar 17, 2009 9:04 pm

Honza napsal:kdyby oni pánové znali veškeré předpisy, které by znát měli, tak nejezdí po silnicích např. auta, kterým široká kola/gumy přesahují obrys blatníku atd..

otázkou je jestli tyhle auta na těch širokých gumách přijedou taky na STK není nic jednoduššího než hodit na auto večer před technickou schválené gumy, takže technik tenhle paskvil ani nevidí
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

tažný zařízení Empty Re: tažný zařízení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru