Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tyče řízení

5 posters

Goto down

Tyče řízení Empty Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Wed Mar 12, 2014 4:01 pm

Takže dnes jsem měnil tyče řízení a vzpomněl jsem si na Vás pánové, takže si užijte obrázkový postup ;-)

Zvedneme auto a sundáme kolo:
Tyče řízení 21bu1ye

Vykoukne na Vás tyč řízení:
Tyče řízení Hunjvr

Povolíme kontramatku (použity klíče 22 a 19):
Tyče řízení 282jb7d

Povolíme matku na samotném čepu řízení (klíč č. 17.) Doporučuji si to prvně prostříknou WD, aby to šlo lépe. Momentálně není třeba imbus, ale při utahování nové matky na čep je potřeba mít ještě imbus č.5 :
Tyče řízení 2yxj6dj

Zde je obrázek i s imbusem při dotahování matky na již nové tyči řízení:
Tyče řízení W0i061


Sundaná matka z čepu:
Tyče řízení Ojjymc

Protože jsem neměl žádný nástroj na vypáčení čepu, tak jsem použil trochu toho násilí a normálně jsem to vymlátil kladivem. Jedno kladivo pod tu železnou tyč (co to je nevím :-D) ve které je nasunut ten čep a druhým kladivem jsem pral po závitu dokud to nevypadlo. Šlo to naprosto hladce:
Tyče řízení 2zdu0ee

Vymontujeme celou tyč řízení. Já jsem nechal starou kontramatku tam kde byla a neměnil jsem ji:
Tyče řízení Xlvww6


Namontujeme novou se stejným postupem, ale opačně a máme HOTOVO!!!
Tyče řízení 2lni2c

Je to otázka 20 minut na každé straně. Nic by Vás nemělo překvapit. Poté směr geometrie. Omlouvám se za jisté špatné názvy které jsem uvedl, ale snad se všechno jmenuje, tak jak jsem to popisoval :-D


Naposledy upravil Popenec dne Thu Mar 13, 2014 6:07 am, celkově upraveno 1 krát
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  lantra Wed Mar 12, 2014 8:32 pm

Moc pěkný manual, skoro to vypadá na třetí ruku pro foťák  Very Happy . Jen u toho "vymlácení" čepu - takhle to může uletět celý. Doporučuji spíše na tu část kudy prochází čep přiložit jedno kladivo zezadu a zepředu na to klepnout a tim jak je to konický, vyskočí.
lantra
lantra

Poeet p?íspivku : 94
Age : 55
Location : Jihlava
Registration date : 10. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  svar Thu Mar 13, 2014 7:22 am

lantra napsal:Moc pěkný manual, skoro to vypadá na třetí ruku pro foťák  Very Happy . Jen u toho "vymlácení" čepu - takhle to může uletět celý. Doporučuji spíše na tu část kudy prochází čep přiložit jedno kladivo zezadu a zepředu na to klepnout a tim jak je to konický, vyskočí.
Nebo varianta s jedním kladivem, prásknout v ose páky řízení a kulák odskočí skoro sám. Po závitech se nemlátí  Evil or Very Mad 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  maky Thu Mar 13, 2014 7:59 am

Je vidno, že svar anžto ředitel svářecí školy a starej praktik už také vyrazil pár rejdovejch čepů, a zvolil levnější variantu od lantry ( ten má kladiva 2, kdežto mi jen jedno.) A ještě u toho jednoho kladiva nehroií že se majzneš přes prsty které drží to druhé kladivo!!! Ale pozor ta rána kladivem musí jít proti té páce do oka čepu!!, néé z boku!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  lantra Thu Mar 13, 2014 8:54 am

No jo, pořád je co se učit  Laughing 
lantra
lantra

Poeet p?íspivku : 94
Age : 55
Location : Jihlava
Registration date : 10. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Karlučo Thu Mar 13, 2014 9:37 am

Perfekt, díky za návod, určitě se buď hodit.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Thu Mar 13, 2014 11:41 am

Nemyslel jsem, že jsem mlátil přímo po tom závitu, ale seshora do té závitové tyče. Ale v podstatě je to úplně fuk, protože ta tyč s tím čepem byla, co? Byla špatná. A proto jsem po ní mohl, co? Mlátit až to z té "objímky" či jak to nazvat vypadlo a celá tyč mohla jít s klidnou duší, kam? No přece do šrotu  geek 

A teď mluvte vy chytrolíni  lol!
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Karlučo Thu Mar 13, 2014 11:50 am

Jedna technická. Jak si zjistil, že jsou potřeba vyměnit?
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  lantra Thu Mar 13, 2014 12:37 pm

Popenec napsal:Nemyslel jsem, že jsem mlátil přímo po tom závitu, ale seshora do té závitové tyče. Ale v podstatě je to úplně fuk, protože ta tyč s tím čepem byla, co? Byla špatná. A proto jsem po ní mohl, co? Mlátit až to z té "objímky" či jak to nazvat vypadlo a celá tyč mohla jít s klidnou duší, kam? No přece do šrotu  geek 

A teď mluvte vy chytrolíni  lol!

Problém je v tom, že když mlátíš do toho čepu z vrchu, může Ti právě s tím čepem uletět i ta "objímka a pak nenastává nic jiného, než vyměnit kompletní těhlici :-(. A v tu chvíli je po chytrosti. Mluvím z vlastní zkušenosti.
lantra
lantra

Poeet p?íspivku : 94
Age : 55
Location : Jihlava
Registration date : 10. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Thu Mar 13, 2014 5:33 pm

Jo takhle... hmmm. Tak to jste mě dostali. Ani mě to nenapadlo, přeci je to poměrně festovní kus železa. Ono ještě jedna připomínka. Slovo mlátil je poměrně dost nadsazené, protože to vypadlo po dvou lehký ťuknutích, takže. Ale zní to lépe "mlátil jsem do toho" než "párkrát jsem ťuknul" No ne?  Very Happy
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Popenec Thu Mar 13, 2014 5:39 pm

Karlučo napsal:Jedna technická. Jak si zjistil, že jsou potřeba vyměnit?

Ono je to zcela jednoduché. Klekni si před kolo, chyť ho z pravého a levého boku (3 a 9 hodina) do ruk a začni s ním kymácet ze strany na stranu. To kolo se nesmí ani pohnout. Pokud se hýbe, tak to je špatně a čepy řízení jsou v pérdeli. Možná ti to tu popíše a vysvětlí ještě někdo jiný mnohem lépe ;-) Já sám nevím, jak jinak to popsat.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  maky Fri Mar 14, 2014 12:23 pm

Popíčku to vysvětlení je naprosto správné ale je ještě potřeba se kouknout zda je to tento čep, nebo ten další na táhlu řízení, a ještě k té lantrovo pravdě ta řídící páka je kovaná v zápustce a oko je přikalené, tam je ta eventuální křehkost a nejslabší místo. Kdežto když majzneš do toho oka tak tím zemětřesenín ten kužel odskočí!!. ale svůj plán a úkol jsi splnil na jedničku... a důležité je ihned jet na 3D geometrii!!!! Mě to udělali v servisu a na geometrii se vyrazdvatři a když se vrátil synek z jugošky tak byly přední kola na vyhození a na geometrii zjistili 13mm!!!! sbíhavost!!!!! má být 1 -3. mm rozbíhavost!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  svar Fri Mar 14, 2014 9:26 pm

Popenec napsal:
Karlučo napsal:Jedna technická. Jak si zjistil, že jsou potřeba vyměnit?

Ono je to zcela jednoduché. Klekni si před kolo, chyť ho z pravého a levého boku (3 a 9 hodina) do ruk a začni s ním kymácet ze strany na stranu. To kolo se nesmí ani pohnout. Pokud se hýbe, tak to je špatně a čepy řízení jsou v pérdeli. Možná ti to tu popíše a vysvětlí ještě někdo jiný mnohem lépe ;-) Já sám nevím, jak jinak to popsat.
Možná bych to doplnil a fakt, že když si dáš prst na kulák při tom kývavým pohybu, tak ucítíš lehce vůli. Hlava kuláku stojí a ta páka má pohyb
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tyče řízení Empty Re: Tyče řízení

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru