Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Přední pružina

+9
petr novy
martin.kazik
sali
PRADedaR
STEFI
MacaC
jano.cizik
R-ježek
_Mickey_
13 posters

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  Domiq07 Thu Jan 03, 2019 9:47 pm

ahoj. tak aj ja sa hlasim v klube zlomenych peer! a lepsie ako tyzden po vianociach si to grandik ani nemohol nacasovat. zrejme mu prislo luto, ze tieto vianoce nic nedoslat, takq si to takto sam vypytal!! Rolling Eyes  vymenil som rovno obidve, no na jednej strane si to budem musiet este zopakovat. az pri skladani som zistil poskodene ulozenie pruznej vzpery loziska.. (popraskana guma) loziska vypadaju byt v pohode.. bounce  idu lahucko a nemaju skoro ziadnu volu.

par mesiacov dozadu som nameral

PP - 620/630 - po vymene
LP - 620/630 - po vymene
PZ - 680
LZ - 680
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  milano 2 Tue Jun 11, 2019 6:13 pm

Ahoj,také mi odešla pružina do věčných lovišť.Nechal jsem vyměnit obě dvě,rovnou oba tlumiče,jelikož měly téměř 200tis.km a jedno uložení, které už bylo také načaté.Po výměně se začalo ozývat klepání,ale převážně jen při vytočení kol a přejetí nerovnosti.Mechanik vše prý znovu prošel a nic tam nevidí a prý nic neslyší.Podle mého už to nechce řešit.Jediný rozdíl co jsem našel,tak v misce tlumiče byla originál guma,na které seděla pružina,teď tam není nic a prý být nemá.Po nastříkání vazelíny ve spreji na misku tlumiče se klepání změnilo,už není tak intenzivní,ale přijde mi častější. Nevěděl by jste někdo,jestli tam má něco být.Našel jsem video,kde mechanik na konec pružiny nacvakává takový plastový bazmek.Tady je video,čas 3:57. https://www.youtube.com/watch?v=WjGv5c8w9qY. Jinak tlumiče mám Monroe a pružiny pravděpodobně Starline,jelikož mechanik bere díly z Kelly.Diky moc za postřehy
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  MacaC Tue Jun 11, 2019 6:36 pm

zajímavé letos sem nechal měnit tlumiče, jak přední tak zadní, pružiny ne, ale misky ve kterých je uložení se měnily také. A taky se mi stane, převážně při rozjezdu a zatočených kolech, že uslyším lupnutí, při jízdě je klid scratch
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  milano 2 Tue Jun 11, 2019 6:45 pm

Já myslím,že to prostě dělá spodek pružiny,který sedí v kovové misce.Kdyz jsem koukal třeba na pružiny Sachs,mají na jejím konci něco jako bužírku.Koupil jsem tedy elektrikářskou smršťovací bužírku s lepidlem a zkusím ji nastavit na konec,cca 15cm.Ale nevím,zda tam vydrží
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Tue Jun 11, 2019 8:51 pm

Na spodní straně pružiny je plastový pouzdro. Při montáži se může stát, že pružina skočí do venkovního osazení na misce a pak lupká při točení.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  milano 2 Wed Jun 12, 2019 12:05 am

Pružina sedí v misce dobře,ale na jejím konci právě nic nemám a o to mi právě jde.Sedi to potom kov na kov a proto zřejmě to klepání.Nikde jsem ani nenašel,zda se to dá samotné koupit.
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Wed Jun 12, 2019 12:45 pm

Samotný to asi nebude. Nenasadíš tam nic bez rozebrání tlumiče. Ta smršťovačka tam nebude mít dlouhýho trvání.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  Domiq07 Tue Jun 18, 2019 11:08 am

Ja som kupoval pruziny kayba a tiez ku nim neboli tie gumové bazmeky. Taq som dal zo starych aspon na horne ulozenie a na spodnej salke nemam nic. Pri vytoceni kolies mi to tam obcas tiez pukne... Pri jazde nic nepuka, nevrzga.. Kaslat na to,, ine auta to tam tiez nemaju.. (inak na starych pruzinach bol ten spodny bazmek dost opotrebovany oproti hornemu)
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  milano 2 Thu Jul 04, 2019 5:09 am

Vyřešeno: Dělalo to horní uložení tlumičů.Neběhalo jak mělo,proto to překrucování pružiny a nasledné přeskakování v misce.Po výměně zatím OK
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Sat Jul 06, 2019 11:05 am

Vadný horní uložení je většinou příčina prasknutí pružiny, je namáhaná špatným směrem.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  milano 2 Fri Jul 26, 2019 7:55 am

Ahoj,tak radost trvala cca 3 týdny.Do ted nebylo nic slyšet a opět se začíná projevovat to přeskakování pružiny v misce při točení volantem(zatím jen pravá strana). Vše je nové (tlumiče,pružiny a komplet horní uložení),tak co může být špatně? Já myslím,že dělá nějakou chybu ten blb mechanik.Nejradsi bych to dál někam jinam,ale zase když už jsem mu zaplatil za práci,tak by si to měl dát do kupy.
Je možné,že by sestavil špatné to uložení?Podle obrázku to vypadá,že to jinak ani dát nejde jako u jiných typů aut,kde jsou různé podložky a mističky.
Nebo mě ještě napadá,zda to nemohl dotáhnout na doraz a ložisko pak přestane běhat.Měl by tam být nějaký moment.To by mohlo jit zkontrolovat i na autě.
Moc děkuji za postřehy.
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Sat Jul 27, 2019 6:14 pm

Dotažení je na doraz na rozpěru, tam chyba nebude. Mrkni na misku na tlumiči.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  milano 2 Sun Jul 28, 2019 10:53 am

Když zvednu auto,tak nic špatného vidět není.Horni miska je na doraz u pružiny a dole je pružina tak 1cm od něj,jinak to v ní sedí dobře.Je divné,že 3tydny byl klid a teď se to postupně zhoršuje.At bylo staré nebo teď nově uložení,jevi se to pořád stejně.
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  svar Sun Jul 28, 2019 1:16 pm

Auto na zem, někoho k volantu a točit a zkoumat
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  maky Mon Sep 02, 2019 11:11 am

Zdravím hoši, tak jsem se vám vetřel do klubu zlomených pér... už 14 dní mi občes na výmolu něco zaklepe.. Tak jsem si myslel, že jsem něco udělal špatně při výměně zadních silentbloků, ale dnes na zvedáku při výměně oleje a filtrů sem se ještě jednou podíval a na pravém péru je lon 10 cm. od dolního konce pružiny.. klasika, tak objednaný obě nové Monroe,.. bratru 2,500 s dPH,, a práci sameček.. hoj ty štědrý večere...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  maky Tue Sep 03, 2019 6:28 pm

tak prdlému péru ještě přibylo roztržený pružný uložení ložiska a tak se oprava trocho prodražila a protáhla o 4 hoˇky než auto kelly přivezlo nové součástky.. bratru 3 litry... ale už snad je klid..
Jo a ještě technické k pacovnímu postupu, : sundat kolo, odpojit horní uložení kosti, vyšroubovat šroub na těhlici co drží vzperu ( tlumič), není potřeba odpojovat řídící tyčku z kloubu těhlice !!, někdfo vyráží tlumič z těhlice kladivem, já si dám malou panenku mezi těhlici a spodek tlumiče lehce vyjede ven .. a na hoře odstrojit plato pod sklem, povolit matku tlumiče, vyšroubovat tři šrouby horního uložení a ven s celou Mac Person vzpěrou, a nezapomenout zvednout a zajistit poloosu v převodovce, jinak vám poteče olej !!! No a pak ta piplačka s pružinou... ale dá se to i doma na chodníku ale musí být aspoň svěráček na uputí tlumiče a hlavně ty ztahováky na pružiny, nejlépe 3 kusy !! zdar vaší práci..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Přední pružina - Stránka 3 Empty Re: Přední pružina

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru