Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BROUŠENÍ SVĚTEL

+2
ScenicNoir
petr novy
6 posters

Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  petr novy Thu May 29, 2014 7:42 pm

Pracuji ve firmě, kde kromě jiného brousíme plasty. nebudu psát nějak složitě..to mohu v práci, kde sepisuji technologické postupy...broušení světel, polykarbonátu..buď to necháte udělat firmu za 800 kč, nebo strávíte hodinku při broušení svých zašedlých světlometů.Dejte si pivíčko, a nalaďte si oblíbenou stanici...ale to nejdůležitější..brusné papíry na broušení pod vodou, o hrubosti od 600 do 3000...přesněji po jednom kuse 600, 800, 1500, 2000, 2500, 3000..cca pět až šest těchto papíru za 60kč. Postřikovač s vodou, cca 3 litry vody  bude stačit, i na umytí rukou.Vrtačku, látkový kotouček a nějakou brusnou pastu..leštící..třeba zubní pastu, nebo nějaký leštící vosk...ze zkušenosti vím, že plast vyleštím samotným hadrovým kotoučkem , při ochlazování lihem...nejdůležitější je ale ochrana plastu po přebroušení..firmy, které vám "přeleští světla" vám to asi jen navoskují, nebo možná stříknou bezbarvým lakem..což je blbost. Postačí UV folie, čirá, průhledná..nechte si ji na přeleštěná světla nalepit..vyjde vás to do 300 kč včetně práce, pro obě světla...folie si ale můžete nalepit sami..pokud máte čas :-) ...tak tohle byl jednoduchý příběh zašedlých světel ... a nebojte se..je to jednoduché..nechal jsem svého pětiletého kluka, aby si taky zabrousil :-D  
BROUŠENÍ SVĚTEL 30w1pgw [url=BROUŠENÍ SVĚTEL 30w1pgw]BROUŠENÍ SVĚTEL 30w1pgw[/url]
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty Re: BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  ScenicNoir Fri May 30, 2014 7:25 am

No to je zajimave tema. Rikal jsem si, ze to dam firme, protoze s tim nemam zadne zkusenosti. Ale kdyz pises, ze to jde celkem snadno, tak to asi zkusim :-).

Pri brouseni drzis ty brusne papiry normalne v ruce, nebo je podkladas nejakou houbickou ?
Muzes napsat vice o te UV folii, kde to delaji, jaky typ je na to to pouzitelny atd ? Prece jen se svetla dost hrejou (alespon halogeny) tak tam nechci davat nejakou folii zkusmo.


ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty Re: BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  petr novy Fri May 30, 2014 4:17 pm

...velmi správná poznámka..ten papír by neměl být přitlačován na sklo pouhými prsty..ale aby si snížil výdaje za houbičku, stačí ten papír několikrát přeložit, a vytvoříš pružný povrch papíru...ta folie je s UV filtrem..Největší vliv na stárnutí plastů má ultrafialové záření...aby si ochránil slabou vrstvu polykarbonátu (PC) , tak MŮŽEŠ ale nemusíš, nějak to sklo ochránit... teplota těch světel..není přeci vyšší než 60 stupnů..takže teplotu nemusíš řešit..a nevěřím, že by si na rozsvíceném světlu ruku neudržel... :-) Když zavoláš do nejbližší firmy, kde kluci dělají polepy aut, autofolie oken, atd..tak se tam domluv na čiré folii s UV filtrem.
Firmy to řeší tím karborundovým voskem, nebo tak nějak se to jmenuje...ale tam je snad v návodu, že aplikujeme několikrát za rok..
P.

petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty Re: BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  stb Sat May 31, 2014 9:56 am

No já jsem na Aukru koupil sadu na renovaci světel CAREX za cca 500,- i s poštou. Obsahuje vše potřebné (kromě vrtačky a vody), potom už asi 1hod práce na jedno světlo a výsledek můžete porovnat.
http://bacaks.rajce.idnes.cz/Scenic_II
Po třech udělaných autech mám ještě asi 50% brusné pasty a všechny smirk.papíry. Jen toho konzervačního vosku je málo a ochrannou fólii jsem nezkoušel-dobrý nápad. Firma chce 400,- za ks. a ještě chtěli světlo vymontované.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty Re: BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  petr novy Sat May 31, 2014 11:44 am

stb napsal:No já jsem na Aukru koupil sadu na renovaci světel CAREX za cca 500,- i s poštou. Obsahuje vše potřebné (kromě vrtačky a vody), potom už asi 1hod práce na jedno světlo a výsledek můžete porovnat.
http://bacaks.rajce.idnes.cz/Scenic_II
Po třech udělaných autech mám ještě asi 50% brusné pasty a všechny smirk.papíry. Jen toho konzervačního vosku je málo a ochrannou fólii jsem nezkoušel-dobrý nápad. Firma chce 400,- za ks. a ještě chtěli světlo vymontované.

ta folie se prodává v metráži za pár korun..ale do 150kč jedno světlo materiál i s prací..a skoro na počkání..žádná demontáž...ale všechno jde udělat několika způsoby, důležitý je výsledek vs vynaložená energie :-)
P.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty Re: BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  stb Sat May 31, 2014 11:50 am

Jojo, asi jsem to blbě napsal, ta cena 400,- je za broušení. Jinak ta fólie je dobrá věc, jen je to potřeba trochu umět, ale to platí skoro všude.

stb

Poeet p?íspivku : 26
Location : Budišov
Registration date : 31. 01. 14

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty Re: BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  Dav!d5 Sat Jun 30, 2018 8:24 am

Přátelé, jen dotaz. Pravé přední světlo mám strašně moc poškrábané, zažloutlé a celkově v dost špatném stavu. Má cenu si to zkusit nechat vyleštit (nevěřím v tomto případě úspěchu), nebo pořídit nový? Našel jsem několik prodejců, kde se dostanu lehce nad 1 000 Kč a mám nové.. Vím, těžko takto od PC soudit, ale tak všeobecně...
Kupoval si někdo celý světlomet? Jak moc náročné je to celé prohodit za starý?

Děkuji
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 41
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty pro Dav

Příspěvek  maky Sat Jun 30, 2018 6:57 pm

No chlape.. za litr světlo, leštění bych neřešil, ale pokud se nepleteš.. dej si pozor co za světlo kupuješ, ono je více druhů světel na jedno auto.. obyčejné ( H áčkové žárovky.), výbojky xenony ( DS 2 - teda pokud se nepletu ale mám je a prd si pamatuju, před 3 roky jsem kupoval pravé za 2 300 kč. a vloni za 3200 levé a jsou to jen holé světla bez zárovek a pohonu naklápěni a tlumivky, ty jsem použil původní) a bixenony cena je samozřejmě velice odlišná a paraboly jsou mezi těmito typy nezaměnitelné... jinak výměna je jednoduchá, povolit přední nárazník nahoře pod kapotou, vyšroubovat ty 2 šroubky na podbězích kol, nárazník podložit kanystrem s dekou aby se neodřel a seš na světlech, 4 šrouby M 6 na každé straně a opatrně odpojit konektory.. pořádně si na světle starém a novém prohlídni co a jak ať něco neulomíš a nezapojíš špatně ( já zapomněl připojit kablík tlumivky a 5x vyndaval světlo až jsem vyndal i to druhý a to svítilo a na novým ani za boha a už sem to chtěl rozeb
rat a zabalit zpět do krabice, že to budu reklamovat a čumím jako blbej,. že do tlumivky mi na novým nevede kablík a na starým joo, tak sem se pořádně podíval a on se mi zatoulal mezi parabolu a kryt světla.. to bylo radosti po 6 montáži když se to rozsvítilo... přes držku bych si namlátil!!! páč sem to měnil právě kvůlivá tomu, že to nový a starý leštěný bylo jako slepý od pohledu, a víc už to leštit nešlo, páč by to šlo zkrz..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty Re: BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  svar Sun Jul 01, 2018 6:03 pm

Přední světlo za ty prachy je zajímavý. Za leštění necháš tak 500 a když to dobře dopadne, tak je to tak na rok.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

BROUŠENÍ SVĚTEL Empty Re: BROUŠENÍ SVĚTEL

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru