Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zadní tlumiče - výměna

3 posters

Goto down

zadní tlumiče - výměna Empty zadní tlumiče - výměna

Příspěvek  petr novy Thu Jul 10, 2014 5:43 pm

ahoj.tak už mám tlumiče na zadní nápravu...a tady je návod na výměnu :-D
zadní tlumiče - výměna 2z7q2pt
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

zadní tlumiče - výměna Empty Re: zadní tlumiče - výměna

Příspěvek  Karlučo Sun Apr 26, 2015 6:32 pm

Taky jsem ted měnil. Dá se to vyměnit bez problému na parkovišti. Doporučuji sundat rezervu pokud ji máte pod autem kuli lepšímu přístupu. A je lepší začít pravou stranou. Je tam lépe vidět protože na levé straně překáží výfuk. Jinak otázka 30 minut.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

zadní tlumiče - výměna Empty Re: zadní tlumiče - výměna

Příspěvek  lenin2001 Mon Apr 17, 2017 3:48 pm


I já mám na svém grandovi za sebou výměnu tlumičů. Pokusím se pospat postup na svém sedmimístném autíčku, rv. 2006.
1) není třeba auto zvedat moc vysoko, stačí tak, abyste se pod něj vešli a kola můžou zůstat na zemi.
2) podle obrázku je pod nápravou něco jako špalek - blbost. Je tam plastový kryt, který je ze spodu přišroubován  šroubem 8. Na povolení je lepší malá gola sada kvůli přístupu
3) v kufru nemám rezervu, stačí vyndat zadní víko za opěradly druhé řady sedadel, Klíč dle obr. 1) v kroužku je myslím 15 nebo 17. Ten sem úplně povolil a vyndal až nakonec
4) na povolení spodního šroubu je potřeba 1x maticový klíč č. 18 (lze samo použít i gola) a 1x zástrčný klíč 12 (tady jsem použil golasadu). Jde to ztuha a pomalu kvůli malému prostoru ale pokud jej vytočíte, máte vyhráno. Stačí zavyklat a je venku. Potom povolit a vytáhnout šroub v kufru a tlumič je venku.

Montáž.
5) požádal jsem o pomoc drahou polovičku, která mi do tlumiče z kufru auta  zastrčila šroub č. 1. Poté jsem ji vyhnal a již jej pouze chytil na několik závitů.
6) povolit pásku která držela tlumič stažený a  zastrčit do otvoru dolního upevnění. Povolit pásku, která držela tlumič stlačený k sobě. Utáhnout, stejně tak v kufru.
7) dát zpátky šroub zajišťující plastový kryt pod nápravou, docvaknout jej přes matku dolního upevnění a je hotovo. Povolit hever.

Pokud máte vše nachystané jak píšu, skutečně otázka 30 minut.
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

zadní tlumiče - výměna Empty Re: zadní tlumiče - výměna

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru