Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tichý pazvuk motoru při volnoběh

4 posters

Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  R-ježek Sun Jul 13, 2014 6:02 pm

Zdravím pánové, tak jsem zase něco našel na svém Rendovi. Při nastartovaném motoru slyším pravidelný tlumený zvuk jako když máte ultrazvuk srdce, jako když posloucháte tlukot srdce u doktora. Je to slyšet jen v určitém místě v levé části jak je rozvodový řemen a když jsem sledoval zboku přes kryt rozvoďáku jak se točí, tak vždy v jednom místě průjezdu řemene to udělá ten divný zvuk. Ale nepřijde mi že to je ten řemen ale něco hned vedle v motoru jakoby v místech 1. a 2. žhavičky. Je to ale zevnitř. Nedře se tam něco?
Nerad bych motor zadřel. Olej mám O.K. co má být a intervaly hlídám až moc poctivě. Nafta Aggip s aditivem VIF super diesel.
Díky za nápady.Ruda
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  svar Mon Jul 14, 2014 9:30 am

Mohl by se lehce ozývat některý ventil, ale tam, kde to slyšíš, to nemusí vůbec být. Motor rezonuje záhadně. Takový občasný pravidelný zvuky dělávají i ložiska. Jsi klidnější?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  petr novy Thu Jul 17, 2014 8:15 pm

jj.. s těmi ložisky bych souhlasil..mám něco podobného..volnoběh a hučení..lehce přidávám plyn. pedál a něco se roztočí, pak to zpomalí ..jako by kuličky v ložisku..nejprve sem myslel, že to turbo..ale to přeci spíná až při zátěži...takže ložiska. a teď..které ?? :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  R-ježek Mon Jul 21, 2014 4:51 pm

Tak to vám díky za odpovědi, omlouvám se že tak pozdě. Jinak jak moc je to závažné a náročné na výměnu? Asi to na parkovišti před barákem nejde co? Smile 
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  svar Mon Jul 21, 2014 8:36 pm

Ještě mě napadlo ložisko napínací kladky, vodní pumpy, případně altiku. To rezonování může klamat místem. Zkus si dát kus kulatiny jedním koncem na motor a druhým k uchu. Líp poznáš přesný místo
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  petr novy Tue Jul 22, 2014 7:10 pm

lepší je ta věcička co mají doktoři na krku :-) takhle sem přijel k soukromníkovi...a on poslouchá..pak otevřel skříňku s lékařským náčiním..a poslouchal...no a co myslíte ???? jeden vstřik podfukoval...a navečer už to jelo na nouzový režim. druhý den ihned přetěsnit..chtěl 200 kč. Každou hodinou to prostříkával ..pootočil závitem..a znova..a odpoledne byl vstřik venku :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  svar Wed Jul 23, 2014 12:05 pm

Stetoskop je vynikající, ale asi najdeš spíš kousek kulatinky, pro zlepšení si můžeš dát na konec trychtýř, nebo dlouhý šroubovák.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  maky Thu Jul 24, 2014 9:05 am

Ještě lepší je zbalit nějakou pěknou doktorku (nosí je na krku pro větší důstojnost) při pořádném pomilování na něj na okamžik jistě zapomene a máš kýžený stetoskop!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  petr novy Mon Aug 04, 2014 6:35 pm

tichý pazvuk v motoru na volnoběh..cca deset vteřin pumpuje..pak tiše hučí..lehounce prošlápnu plyn. pedál..a znova..vše je slyšet od prostoru turba...a při zátahu tiché pískání...jako turbo, ale "otáčky" pískání nejsou po chvilce kontinuálně s otáčkami motoru a intenzita klesne....také tiché slyšitelné něco jako by odfouknutí tlaku turba při povolení pedálu.nevím jestli všechny zvuky spolu souvisí...ale to "pumpování a pak tiché hučení" bych potřeboval identifikovat....Je v motoru něco, co jako by pumpuje ? čerpadlo ? - občas jsem zahlédl bublinu v přívodu paliva.. od balónku...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  maky Mon Aug 04, 2014 7:14 pm

Teda hoši odstranění těchto závad je triviálně jednoduché!!! stačí potlapkat páčku volume na rádiu a je po problémech!!, ale vážně
tak čerpadlo je dopravní paliva, a vstřikovací paliva, a to tiché pískání může způsobovat řemen, ale pravděpodobněji netěsnost na sacím potubí , nebo tlakovém potrubí turba, a to odfouknutí může dělat tlakový ventil na turbu...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  petr novy Mon Aug 04, 2014 7:21 pm

maky napsal:Teda hoši odstranění těchto závad je triviálně jednoduché!!! stačí potlapkat páčku volume na rádiu a je po problémech!!, ale vážně
tak čerpadlo je  dopravní paliva, a vstřikovací paliva, a to tiché pískání může způsobovat řemen, ale pravděpodobněji netěsnost na sacím potubí , nebo tlakovém potrubí turba, a to odfouknutí může dělat tlakový ventil na turbu...

taky myslím, že je to netěsnost..někde...ale to pravidelné pumpování a po deseti sekundách tiché hučení....a pak prošlápnu pedál..a znova si to pumpuje..a to pískání pouze v zátahu..a řemen je promazaný od toho, jak jsem přes hadici poslouchal klokotání kuliček v napínací kladce...tam jsem nechal trochu wd spreje..ale nic ze zvuků jsem neodstranil...a čerpadlo paliva mám v podběhu, a to je tiché...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Tichý pazvuk motoru při volnoběh Empty Re: Tichý pazvuk motoru při volnoběh

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru