Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rozvody - prosím o radu

+11
maky
Frodo
mildaus
ScenicNoir
medabeda
Kopy
xxmirek
Honza
svar
Lazak
Káča + Míra
15 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Káča + Míra Wed Feb 25, 2009 11:26 am

Zdravím všechny majitelé Gradníků! cheers
Objevila jsem tuhle vaší diskuzi a proto jdu za vámi pro radu. Včera nám přibyl do rodiny taky jeden, 1,5Dci , r.v. 12/04,dovezený z Belgie. Renault byl u nás jasná volba, protože moje máma pro Renault pracuje /takže trošku blíž k informacím a levnější díly atd./, jenom jsme vybírali Scénica, jestli tu kratší verzi, nebo Granda a motor. Nakonec jsme vybrali toho Granda 1.9, ale přišla lákavá nabídka na tu 1,5, tak jsme ho vzali. Tak jenom doufám, že budeme „šťastní majitelé“ J))) Docela mě potěšilo, když mi technik od Renaultu řekl, že Scénic je ze všech Renaultů volba nejlepší. Tak snad bude mít pravdu.

Tento pátek nás čeká první servis, proto bych se ráda zeptala, jak je to s rozvodama. Je mi jasný, že u ojetity s nejasnou minulostí se vyměnit musí / u předchozího auta jsme je taky hned měnili/, ale tohle autíčko jsme měli možnost prolustrovat a je poznat, že první majitel se dobře staral a auto dostávalo pravidelný servis. Bohužel ani ve výpisu oprav, ani v servisní knížce o výměně rozvodů není ani čárka, v servisce jsou vždy jenom kilometry, datum kontroly,razítko a podpis. Na tachometru je 132 t.km /světe div se, není stažený a to je auto z bazaru/, proto se domníváme, že vzhledem k pečlivosti předchozího majitele je auto už po výměně rozvodů. Co myslíte, pozná mechanik v servisu, že už došlo k jejich výměně Question Rádi bychom ty ušetřený peníze investovali do jiných částí auta.

Děkuji předem za všechny odpovědi, určitě sem za vámi přijde na rady i mužská polovička naší rodiny, já jsem s dětma doma na MD, tak mám víc času shánět info. study
Káča + Míra
Káča + Míra

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Lazak Wed Feb 25, 2009 11:49 am

Ahoj, technik to nepozná, u staršího auta bych to neriskoval a raději bych to vyměnil a obětoval ty peníze na ty rozvody. Bude jistota, že je to OK a předejde se případné náročné a finančně úplně někde jinde opravě. Toť můj názor a doporučení.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  svar Wed Feb 25, 2009 8:52 pm

Částečně jde poznat v jakém stavu je řemen, když se podíváš na jeho barvu a stav popisu. Měl by být černý a lesklý s jasně čitelným popisem. Starší řemen zhruba v polovině života (30 000 km) už nemá tyto poznávací znamení, pomalu ztrácí lesk, je zašedlý. Samozřejmě konečná volba je na Tobě.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Honza Wed Feb 25, 2009 9:41 pm

Co tahle zkusit zkontaktovat servis, který prováděl poslední prohlídku, za ušetření 10-15tis by to asi stálo. Pokud se rozhodnete rozvody vyměnit, doporučuji podívat se i na stav řemenice alternátoru. Zrovna tuto sobotu jsem byl svědkem, kdy sousedka vlastnící Granda 1.5dCi (2005, najeto 100tis) dojela domů jen na baterku, se ztraceným řemenem a totáloně rozpadlou řemenicí alternatoru - řemenice se úplně rozpadla. Nevím jak alternátor na 1.5dCi, ale vyčetl jsem, že je to u Bosch alternátorů i u VW group běžný problém - kousne se volnoběžka a odnese to i řemen, který se může připlect i do rozvodů. Alternátor na sousedčiny konkrétním autě je 150A (skoro jak malá elektrárna) a není to jeden z nejběžnějších co se týče dostupnosti v druhovýrobě. Dle informaci jí servis (neautorizovaný) vyměnil řemenici s gumovým mezikusem, cena opravy 4000Kč. Máte s tím někdo zkušenosti?

Káčo, jakou máte barvu, není to náhodou modrá a autobazar se nachází na Černém mostě v Pze? Wink

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Káča + Míra Wed Feb 25, 2009 10:02 pm

chlapi díky Very Happy
TM si taky myslí, že se to nepozná, no uvidíme v pátek v servisu, když si nebudou jistý, tak je určitě vyměníme.

Honzo, servisovaný to bylo pouze v Belgii, nevím,jak bych tam z nich tu informaci dostala.

Jinak máme modráka z Čerňáku, jenom mě docela zarazilo, jak tě to napadlo ? Ty si tam na něj byl koukat?
Káča + Míra
Káča + Míra

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Honza Thu Feb 26, 2009 9:30 pm

No pokud máte v servisní knížce razítko servisu v Belgii, tak by neměl být problém ten servis kontaktovat a na základě VIN čísla je požádat o informaci. Samozřejmě záleží na lidech, ale sám jsem takhle kontaktoval servis ve Vídni (sice jiné značky), ale měli viditelnou snahu pomoci.

Ve stejném bazaru jako vy jsme kupovali před čtrnácti dny našeho GS, občas na jejich nabídku kouknu, protože mě překvapuje, jak se jim tam auta točí. A Vašeho "Modráka" jsem viděl v nabídce v sobotu a v pondělí už tam nebyl. Ulpěli mi v paměti najeté km a to, že je z Belgie jsem odhadl dle hasičáku umístěného u spolujezdce - zřejmě legislativní požadavek v B, viděl jsem již na více autech. Poslal jsem i SZ.

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Káča + Míra Fri Feb 27, 2009 9:12 pm

TAk dnes byl manžel s autem u Pilaře v Říčanech a bylo mu řečeno, že už po cca 10 tis. km se výměna rozvodů nepozná Mad . Z toho belgickýho servisu nám na prosbu matčiných kolegů přišel výpis a historie oprav, ještě před koupí auta, ale tam o výměně rozvodů psáno nebylo, přestože při 109 tis.km došlo k velkému zásahu do motoru - v podstatě k celé jeho obměně, takže jsme předpokládali, že by měly být rozvody hotové. Ale samozřejmě si chceme být jistí, takže nám nezbývá nic jiného, než ten servis znovu kontaktovat, jinak je vyměníme. U Pilaře si za výměnů rozvodů a pumpy na GS účtují 15 000,-
Káča + Míra
Káča + Míra

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Lazak Sat Feb 28, 2009 6:50 am

Zkusil bych neznačkový servis a tam to vyjde na polovinu, na co platit Renaultu za značkový servis když i neznačkový servis udělá stejnou práci a stejně kvalitně, ale za polovični cenu...
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  xxmirek Sat Feb 28, 2009 11:05 am

Ahojte,
já mám taky auto z dovozu. Ale v servisní knížce i na kartě která byla přiložena k autu, byla výměna rozvodů hotová při 120 000 km. Bylo to uvedené v servisce a i na takové kartičce která je drátkem připevněna u motoru. No a přes VIN mi tuto výměnu potvrdili i v Renaultu. Protože pokud se oprava provádí v autorizovaném servise, jsou tyto servisy systémově propojené. Takže si myslím, že dle VIN se dají informace o opravách prověřit i u nás v Renault servisech.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Kopy Sat Feb 28, 2009 7:16 pm

Před koupí auta jsem kontaktoval Renault v Brně kde mám známého, jestli by bylo možné zjistit historii auta dle VIN. Dostal jsem papír, okolo servisu tam něco málo bylo, ale hlavně tam bylo vše ohledně výbavy. To mi nestačilo, tak jsem pátral dál. Obrátil jsem se na Renault, kde bylo vozidlo servisováno. Od nich jsem dostal podrobný výpis, kde byl uveden záruční i pozáruční servis. Takže nechápu, jak to že v jednom autorizovaném Renaultu jsem dostal jen část oprav, které byly provedené a v druhém autorizovaném Renaultu kompletní výpis, jestliže je to z jednoho propojeného systému?
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  medabeda Mon Mar 02, 2009 8:34 pm

svar napsal:Částečně jde poznat v jakém stavu je řemen, když se podíváš na jeho barvu a stav popisu. Měl by být černý a lesklý s jasně čitelným popisem. Starší řemen zhruba v polovině života (30 000 km) už nemá tyto poznávací znamení, pomalu ztrácí lesk, je zašedlý. Samozřejmě konečná volba je na Tobě.
Přesně můj názor Razz na mém jsem po koupi dělal sám sobě sám kontrolu a řemen byl círka 10-20tis. po výměně.Velký servis měl psáno při 93tis.což naznačilo i rozvody cheers .Po moji kontrole řemen perfektně čitelný a dá se říci funglovka(označení Renault Gates) bounce
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  ScenicNoir Tue Mar 03, 2009 8:54 am

Na motoru F9Q 80 se rozvody mění po 120 tis. Nevím proč by je autorizovaný servis měnil v 93 tis, leda na žádost pečlivého majitele. Máš někde tu výměnu zapsanou ?

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  medabeda Tue Mar 03, 2009 5:58 pm

ScenicNoir napsal:Na motoru F9Q 80 se rozvody mění po 120 tis. Nevím proč by je autorizovaný servis měnil v 93 tis, leda na žádost pečlivého majitele. Máš někde tu výměnu zapsanou ?
Výměny mohou dělat cca 90-120tis. pro mě je podstatný,že jsou vyměněny a to ve Francii. Prolustroval jsem před koupí historii v Renault cyclops
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  mildaus Wed Mar 04, 2009 6:33 am

Ahoj, pořád se mluví o cca120tis.km ,ale co stáří rozvodového rěmenu ...někde jsem zaslechl že by se meli rozvody dělat buď120tis.km a nebo co 5 let, Co vy na to ??????? alien

mildaus

Poeet p?íspivku : 68
Location : Kralupy nad Vltavou
Registration date : 21. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  medabeda Wed Mar 04, 2009 7:18 am

mildaus napsal:Ahoj, pořád se mluví o cca120tis.km ,ale co stáří rozvodového rěmenu ...někde jsem zaslechl že by se meli rozvody dělat buď120tis.km a nebo co 5 let, Co vy na to ??????? alien
Pravda buď Km nebo 5let Cool
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  svar Wed Mar 04, 2009 8:30 am

medabeda napsal:
mildaus napsal:Ahoj, pořád se mluví o cca120tis.km ,ale co stáří rozvodového rěmenu ...někde jsem zaslechl že by se meli rozvody dělat buď120tis.km a nebo co 5 let, Co vy na to ??????? alien
Pravda buď Km nebo 5let Cool
Záleží na tom, která možnost nastane dřív. Můžeš najet 120 000 km za 3 roky a měníš rozvody scratch
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  xxmirek Wed Mar 04, 2009 4:23 pm

medabeda napsal:
mildaus napsal:Ahoj, pořád se mluví o cca120tis.km ,ale co stáří rozvodového rěmenu ...někde jsem zaslechl že by se meli rozvody dělat buď120tis.km a nebo co 5 let, Co vy na to ??????? alien
Pravda buď Km nebo 5let Cool

Já to měl po 120 tis. při stáří auta 4 roky.
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Káča + Míra Fri Mar 20, 2009 9:15 pm

Ahoj!
Tak jsem zase po nějaké době nakoukla a tady přibylo členů Shocked Very Happy

Tak naše rozvody dopadly následovně, lépe řečeno nedopadly Razz Manžel se objednal do servisu na výměnu, tam na to koukli, zjistili, že motor je v podstatě opravdu celý nový, takže rozvody též, tak hurá cheers , ušetřili jsme celkem slušný peníze. Nakonec vyměnili pouze pravý silenblok a protože jsme měli svůj díl, tak jsme platili pouze za práci a to jenom 500,- Takže veliká spokojenost, tak snad bude autíčko šlapat Very Happy
Káča + Míra
Káča + Míra

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Frodo Wed Jan 05, 2011 6:27 pm

Ahoj spolubojovníci! Prosím o Vás názor:
Při mé anabázi s palivovou soustavou (viz https://grandscenic.forumczech.com/t29p15-frodocar) mi technik řekl, že rozvody mne čekají až po 160 tis. km a ještě je nemusím měnit. Vím že u Megana s podobným motorem to bylo po 120 tis., tak jsem se doptal a on mne ujistil že po 160 tis. Proto mi vyměnili pouze řemen (musí se měnit při rozebírání motoru). Celé to proběhlo po najetých cca 103 tis. km. Nyní jsem se objednal na výměnu oleje po 120 tis a bylo mi sděleno, že musím dělat i rozvody. Což mne dohřálo. To jsem mohl udělat najednou a měl bych klid!!! Jelikož momentálně smrdím korunou Evil or Very Mad potřebuji ušetřit a hledám nejsnadnější cestu. Návrh: Když mám vyměněný řemen před 17 tis. km, můžu si lajznout vyměnit celé rozvody až za 20 tis km? Nebo prostě o pár měsíců později?
V autorizovaném servise vyjde výměna rozvodů i s prací na cca 12 tis. Kč.

Díky za názor!!!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  maky Wed Jan 05, 2011 7:55 pm

Čauky frodo,tak tě trochu při tom smrádku s korunkama potěším, výměna rozvodů je nutná skutečně buď po ujetí 120tis. km, nebo po 5 letech a to právě kvůli tomu ozubenému řemenu. ten zestará, ztrácí elasticitu a také se vytáhne. Je také nutno vymněnit vodní pumpu kvůli těsnosti chladící soustavy ( je hnaná rozvodovým řemenem, ale pohlídat aby netekla ucpávka - ztráta chadící kapaliny nebo aby ta ložisková hřídel nebyla v háji - hluk),dále na rozvodech je nutno vyměnit obě rozvodová kola, protože se časem obrousí hrany u drážek ( když to přeženu, tak se místo lichoběžníků stávají půlkruhové ale to je extrém) a mohlo by dojít k přeskočení o zub na kolech. no a v neposlední řadě je nutno vymněnit také ten napínák a to kvůli ložisku na kterém se ta kladka točí. No a ještě je nutno vzít do úvahy, že každý výrobce si dává určité % (nejméně 50%) jako sichr. Z uvedeného vyplývá, že není nutné ausgercht hned vymněnit rozvody přesně na 119 999,999km, ale je tam ta bezpečnostní rezerva.No a ve tvém případě, když se zamyslíš, tak vyplyne, řemen máš vymněněný, tudíž nehrozí, že praskne (pak se potkají ventily s písty a toje katastrofa) ale v nejhorším případě ti může přeskočit ten řemen o drážku (ale to by musel bejt vydojenej ten nepínák a omletý drážky opravdu do kulata!!!) takže, pokud ti napínák rozvodů nevrže nebo nepíská ložisko běží potichu, rukou nenahmátneš vakl a není povolenej řemen, tak směle jezdi dál.ten olej ale vymněnit je potřeba, ještě je nutné vymněnit také při každé výmněně oleje palivový a vzduchový filtr. No a ty rozvodu můžeš potom udělat až se zahojíš, ale opravdu si občas šáhni na tu kladku a řemen, omrkni zda ti neteče vodní pumpa, a poslechni si občas místo rádia také zvuk motoru a seš za vodou. Tak se měj a ať ti to jezdí maky P.S: ta cena za výmněnu rozvodů je u Rendlů 25 litrů teda u 1,9 dci.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Frodo Wed Jan 05, 2011 9:02 pm

Díky za názor, jedu tam zítra na olej a filtry, to měním co 20 tis - to je co 4 měsíce - takže 3x do roka (vím, že všichni radí jezdit co 15, ale při mých kilometrech... Evil or Very Mad ). Pokud mi to posvětí technik, který mi zatím vždy radil dobře - počkám s tím kompletním rozvodem ty 4 měsíce - 20 tisíc a budu škudlit korunky Laughing
Jen doufám, že Vám tady zase nebudu líčit katastrofické zážitky s přidřeným motorem - znám se - v poslední době jsem za největšího pechfógla!!!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Frodo Thu Jan 06, 2011 7:32 pm

Tak se vše vyřešilo k mé spokojenosti. Ještě se musím omluvit, za svou vrozenou lenivost. Kdybych hned večer na sebe hodil něco teplého a zašel do auta před panelák, byly by mé dotazy zodpovězeny... Ale já byl lenivý a rovnou se ptal Vás... Takže - v servisní knížce je černé na bílém napsáno, že pro motorory 1,5 dCi s výkonem vyšším než 73 kW, je doporučená výměna rozvodů po 160 tis. km!!!
V servise mi vyjeli doporučení přímo na můj VIN a tam se to potvrdilo. Takže mám ještě 40 tis. km klid, podpořený výměnou řemenu před necelými 20ti tis. km.

Díky Maky za čas a dobrou radu! Frodo
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Rostini Sun Jan 09, 2011 7:29 pm

Zdarec přátelé
Zdravím vás v novém roce.
Jak už to tak bývá každý rok je jiný a jedinečný, Co se mi přihodilo. Je to k nasrání ale z toho zimního ježdění se mi auto nějak unavilo a začlo si pískat nějakou písničku o kladky rozvodu. Je pravda že 5 járů už to mělo 28. prosince ale že by to bylo tak načasovaný no to se mi nějak nechce věřit. Mám tam nějakých 75 000 km. A ptám se nestačilo by jen vyměnit ten řemen a pak ve 120 000km udělat komplet rozvody?
Co vy na to odborníci. Díky za každý názor.
Zdraví Rostini
Rostini
Rostini

Poeet p?íspivku : 72
Age : 49
Location : Třebíč
Registration date : 08. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  svar Sun Jan 09, 2011 9:10 pm

Kdy to dělá? Po nastartování? To by mohl být řemen klimy a dobíjení. Navíc i ten má svoji napínací kladku.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  maky Mon Jan 10, 2011 11:38 am

Čau Rostíny, jak sem psal o 2 příspěvky výše, tak je tam jistá rezerva, výměna řemene je sice možná, ale pokud nejsi trotl a motor natočíš jako blázen, občas ho zkontroluješ, tak bych se těch 3 let asi nebál, a nechal i řemen původní, ale pokud si chceš byt stopro jist, tak ho vyměň a máš klídek, ty kola se hned tak neojedou a kladka se ozve. Čus maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Rozvody - prosím o radu Empty Re: Rozvody - prosím o radu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru