Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výběr převodového oleje -- přesný návod

4 posters

Goto down

Výběr převodového oleje -- přesný návod Empty Výběr převodového oleje -- přesný návod

Příspěvek  hank.pv Sun Jan 04, 2015 9:41 am

Tak jsem trochu zapátral, jak na to, protože pro Scénic II existuje docela dost typů převodovek.

1) V následujícím dokumentu najděte v tabulce svoji motorizaci a k ní odpovídající typ převodovky je v posledním sloupci.

Výběr převodového oleje -- přesný návod 2yz0i9y
Výběr převodového oleje -- přesný návod 2eoy8te
Výběr převodového oleje -- přesný návod A4r9zp

Takže v mém případě Grand Scénic 2.0 dCi manual: motor M9R, převodovka PK4 (v tabulce PKX, kde X je nějaká číslice)

2) V následujícím dokumentu najděte v tabulce I typ převodovky, který jste zjistili v bodu 1) a v pravém sloupci zjistíte požadovanou specifikaci oleje.

Výběr převodového oleje -- přesný návod 2ebhbpz

Takže pro moji převodovku PK4 (PKX) je to Tranself TRX 75W80 nebo NFP 75W80.

Tak snad se to bude hodit i ostatním.

hank.pv

Poeet p?íspivku : 7
Registration date : 16. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Výběr převodového oleje -- přesný návod Empty Re: Výběr převodového oleje -- přesný návod

Příspěvek  moucha tse-tse Mon Jan 05, 2015 10:39 am

Pekna tabulka, ktera jiste pomuze.Moje zkusenost je ale takova:loni jsem menil cep ramene, vyjela mi poloosa a s ni asi 0,5l prevod.oleje.Vse jsem slozil a pri prvni prilezitosti se stavil do renaultu pro litr oleje do lahve.A oni mi rekli, ze maji jen dva sudy.Jeden pro osobni a druhy pro dodavky..proste jen dva druhy oleje.Tak jsem ho vzal a dolil.Asi se nejakou tabulkou nezabyvaji..ale vim pro priste.

moucha tse-tse

Poeet p?íspivku : 35
Location : okr.Novy Jicin
Registration date : 23. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

Výběr převodového oleje -- přesný návod Empty Re: Výběr převodového oleje -- přesný návod

Příspěvek  Dav!d5 Sat Oct 27, 2018 5:56 pm

Mění někdo ten olej i preventivně? Slyšel jsem dost názorů, že po nějakých km se to doporučuje, ale nevím. Cenově to není tak strašný, ale má to opravdu smysl? Co se může stát? (neřeším to, pokud by tam nebyl nebo bylo málo..)
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 40
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Výběr převodového oleje -- přesný návod Empty Re: Výběr převodového oleje -- přesný návod

Příspěvek  maky Sat Oct 27, 2018 6:23 pm

Při výměně rozvodů měním i olej v převodovce, po 3 letech měním chladící a brzdovou kapalinu..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Výběr převodového oleje -- přesný návod Empty Re: Výběr převodového oleje -- přesný návod

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru