Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parkovací asistent

+20
maky
koprda
petr novy
Vranik
LubosM
patentik
ppeto
Ruda
mistrli
honzikf
Grandík
ivo
vecino
hallda & hallyna
hudy
Lazak
jaris
Frodo
xxmirek
Kopy
24 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Parkovací asistent Empty Parkovací asistent

Příspěvek  Kopy Thu Feb 26, 2009 6:59 pm

Takže s parkovacím asistentem to bude ještě zajímavé...dnes jsme zjistili, že popis na internetu v mnoha případech neodpovídá skutečnosti. Např. je v popisu, že displej ukazuje směr překážky a není to tak, nebo že se dá zvuková signalizace vypnout, popř. ztlumit a ve skutečnosti to nejde. A taky se musí dát pozor na "pípáky", některé bývají přímo na displeji a některé v kufru. Ty v kufru jsou slyšet i ven a upozorňují všechny kolem. Důležitá je šířka úhlu snímání čidla, podle velikosti úhlu, stačí buď 2 nebo 4 čidla. Problém je v tom, že to moc prodejců neuvádí.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  xxmirek Wed Mar 04, 2009 8:00 pm

Ahojta všichni,
já jen tak na doplnění ze zkušeností z letošní zimy. Při delší jízdě na souvislé vrstvě uježděného sněhu, se mi čidla parkovacího asistenta zalepila sněhem. No a potom při zařazení zpátečky zvuková signalizace hlásila překážku. Když se mi to stalo poprvé, tak jsem se docela na parkovišti lekl, protože signál již nebyl přerušovaný ale trvale pískal, což vlastně hlásilo překážku již velice blízko. Měl jsem pocit, že jsem na tom parkovišti nějaké auto při couvání přehlédl. affraid affraid affraid
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Frodo Wed Mar 04, 2009 8:13 pm

Já jsem si nechal namontovat originály (svinsky drahé) už z výroby - čtyřčidlové. Kamarád si koupil čtyřčidláky neoriginální s diodovým displejkem, který doplňuje opticky zvukové znamení. Dal za to necelé dva tisíce a šlape mu to slušně. Hlavně dobře okoukněte umístění, špatně posazené čidla totálně zmaří význam této vychytávky...
Na nejakém fóru se mi někdo vysmíval, že nemám lézt do auta, když neumím couvat. Mi se ale čidla vyplatily hned po měsíci, co jsem si je nechal namontovat na Megana Grandtoura. Stál jsem u marketu na parkovišti a chtěl vyjet z řady. Začalo to řvát jako xxmirkovi po zasněžení... Ale za mnou nikdo nebyl. Párkrát jsem vyřadil, zařadil a nakonec vylezl a podíval se za auto. Krve by se ve mně nedořezal - těsně za autem seděl tak tříletý prcek, jehož rodiče nakládali věci do kufru ob jedno auto. Když jsem na ně zavolal, že jsem jim málem přejel dítě, koukali se na mne jako na vola.... Ani Ď. Takže na čidla nedám dopustit a už bych si bez nich auto nepořídil!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Kopy Sat Mar 07, 2009 8:47 pm

Čidla jsem dnes namontoval a tak posílám dál nějaké postřehy. Pořád jsem rozpočítával kam senzory nejlépe umístit, ale potom jsem vlezl pod auto a tam jsem našel už 4 předchystané výřezy na čidla. Takže stačilo vyvrtat díry dle předchystaných výřezů. Ze spod, ze vnitř nárazníku, jsem si udělal šroubovákem průraz abych věděl z venku kde vrtat. Nejhorší bylo protáhnout kabely od čidel přes karoserii do kufru (v karoserii je už vyřízlý otvor s gumovou průchodkou). Řídící jednotku jsem dal do boční přihrádky v kufru a od tam jsem to táhl v krycích lištách na podlaze. Takže celkem pohodička, ale i tak mi to trvalo skoro celé odpoledne scratch
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  jaris Sat Mar 07, 2009 9:49 pm

HOY, cheers další fajn užitečný postřeh. Teď už jen vyzkoušet a napiš co je to za typ, popř. stránky výrobce,pls. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Lazak Sun Mar 08, 2009 8:01 am

JJ přimlouvám se taky, dej typ a cenu, ne že bych to potřeboval ale třeba se to hodí...
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Kopy Sun Mar 08, 2009 7:20 pm

Na doporučení známého jsme koupili tyto http://www.parkujeme.cz/produkt/parkovaci-system-led-4-senzory-displej-pipa Jsou to jedny z nejlacinějších, ale prý fungují dobře. Dokonce jsem je sehnal na aukru od stejného prodejce o 50 levněji, tj. za 649,-. Po předchozích zkušenostech, že ne vždycky systém umí to, co na internetu nabízejí, jsem byl rád, že jsem si je mohl osobně vyzvednout a zkontrolovat.
Ještě mám jeden postřeh: už jsem si ze školy nepamatoval, jestli je vždy na zpětné světlo bílý kabel a nebo je to u každého auta jinak. Chtěl jsem to vyzkoušet, jenže u Renaultu to nefunguje, jak u ostatních aut se "spínačkou", tzn že při zaplém zapalování a zařazenou zpátečkou, zpátečka svítí. I když jsem měl zaplý zapalování bez nastartovaného motoru, zpátečka mně nesvítila silent Takže jsem povolal manžu aby nastartovala, držela spojku se zpátečkou a já mohl proměřit kam zapojit napájení senzorů.
Zkusím vložit nějaké fotky.

Parkovací asistent Fotky592.th
Parkovací asistent Fotky605.th
Parkovací asistent Fotky597.th
Parkovací asistent Fotky614.th
Parkovací asistent Fotky608.th
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  jaris Mon Mar 23, 2009 12:34 pm

HOY, chtěl jsem se zeptat na první dojmy s park. asistentem.Funguje podle představ ? rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  xxmirek Mon Mar 23, 2009 7:47 pm

Ahojte,
já, jak jsem již psal, asistenta mám. Nejprve jsem si myslel že je to jen taková blbinka. Ale v současnosti jsem si na tuto " blbinku" tak zvyknul, že když jedu služebním - fabií, tak mi ten asistent při parkování opravdu schází.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Kopy Tue Mar 24, 2009 1:06 pm

jaris napsal:HOY, chtěl jsem se zeptat na první dojmy s park. asistentem.Funguje podle představ ? rabbit

Zdravím, posledních 10 dnů "trpím". Jara si "půjčil" Granda a nějak mi ho nemíní vrátit Evil or Very Mad Musím přiznat, že se mu ani moc nedivím. Hrozně rychle jsem si na větší auto zvykla, měli jste vidět můj "protáhlej obličej", když jsem vešla do garáže a zjistila, že na mě "zbyla" Brava. Ještě nedávno byla Brava můj miláček, ale po svezení v Grandu se v ní cítím tak nějak stísněně a mám pocit, že sedím skoro na zemi. Až Jary přemluvím, aby mi Grandíka vrátil, napíši dojmy s parkovacím systémem. cheers R.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  hudy Tue Mar 24, 2009 1:13 pm

Řekni mu, že když jezdí, tak bude muset pulírovat (viz jiné vlákno) a třeba rád přesedne. Parkovací asistent 104611
Prosím, chceme vidět tvůj zmiňovaný "protáhlý obličej", šup sem s fotečkou Parkovací asistent 594167
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Kopy Tue Mar 24, 2009 1:18 pm

no myslím, že rád obětuje mokrý ruce a Grandíka se jen tak nevzdá Crying or Very sad Vypadala jsem asi takhle affraid
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  hudy Tue Mar 24, 2009 3:07 pm

Ten smajlík nemá příliš vypovídací hodnotu, přeci jenom skutečná fotečka onoho výrazu v obliceji by nebyla?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  jaris Tue Mar 24, 2009 6:26 pm

jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Kopy Tue Mar 24, 2009 7:10 pm

jo, jo, srandičky.....troufám si říct, že takhle jsem opravdu nevypadala a doufám ani vypadat nebudu Razz Třeba když budete ještě chvíli přemlouvat o fotku, tak se toho chytne Jara a nějakou povedenou fotku najde. Poslední dobou jsem vykulená skoro ze všeho....třeba z ceny stěračů, navijáku....
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  jaris Wed Mar 25, 2009 11:12 pm

HOY, nejsi jediná. Taky jsem byl u feldy zvyklý na jiné ceny a pokud člověk chtěl náhradní díly, nebyl problém za pár tisíc sehnat celé auto pirat . V Grandu platíš za ten pocit z jízdy a pokud to fakt není darda affraid ( vstřiky, převodovka, ojnice atd.), rád (a) to nakonec zaplatíš ( co ti zbyde taky jiného...). To nejnutnější jsem už doufám investoval , teď už jen : rezervu, naviják, tažný, hagusy, navigaci, světla pro denní svícení, asi brzy stěrače.... Rolling Eyes Připadám si jako Na samotě u lesa (?)- ,, cement, cihly, hřebíky, vápno..." rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  hallda & hallyna Fri Mar 27, 2009 7:58 am

Zdravím, posledních 10 dnů "trpím". Jara si "půjčil" Granda a nějak mi ho nemíní vrátit Evil or Very Mad Musím přiznat, že se mu ani moc nedivím. Hrozně rychle jsem si na větší auto zvykla, měli jste vidět můj "protáhlej obličej", když jsem vešla do garáže a zjistila, že na mě "zbyla" Brava. Ještě nedávno byla Brava můj miláček, ale po svezení v Grandu se v ní cítím tak nějak stísněně a mám pocit, že sedím skoro na zemi. Až Jary přemluvím, aby mi Grandíka vrátil, napíši dojmy s parkovacím systémem. cheers R.

Ehm, to je jak u nas doma.....od ty doby co se s nim vozi milostiva tak ja uz jen jako spolujezdec What a Face ne a ne ho pujcit..... Evil or Very Mad ale ja ji to preji, ona se pry v tom auti citi tak nejak BEZPECNE Parkovací asistent 19836
hallda & hallyna
hallda & hallyna

Poeet p?íspivku : 77
Location : Praha - 9
Registration date : 25. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  vecino Fri Mar 27, 2009 8:49 am

K jaký výbavě patří automaticky originální parkovací asistent od Renaultu ? Je fakt, že prodejci tuto "fičuru" téměř vůbec neuvádějí.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  ivo Fri Mar 27, 2009 11:58 pm

[quote="Romča+Jara"]
....Chtěl jsem to vyzkoušet, jenže u Renaultu to nefunguje, jak u ostatních aut se "spínačkou", tzn že při zaplém zapalování a zařazenou zpátečkou, zpátečka svítí. I když jsem měl zaplý zapalování bez nastartovaného motoru, zpátečka mně nesvítila silent Takže jsem povolal manžu aby nastartovala, držela spojku se zpátečkou a já mohl proměřit kam zapojit napájení senzorů.
Zkusím vložit nějaké fotky.

Ahoj.
Tak mne tady napadá, že by se to mohlo třeba příště někomu hodit, pokud to nezná.
Vím o 2 způsobech, jak zapnout "zapalování", tedy celý el. systém aniž bys nastartoval motor.
Platí pro kartu KEYLESS ENTRY, s KEYLESS DRIVE nemám zkušenost.
1) Zařadíš nějakou rychlost, šlápneš na brzdu, zmáčkneš START. Vypneš pak stejným tlačítkem.
2) Zasuneš kartu do čtečky, nešlapeš na žádný pedál, START držíš cca 5-10s, dokud Ti ta elektrika nenaskočí. Vypneš to pak dvojím zmáčknutím tlačítka START a myslím, že Tě to i vyzve k vyjmutí karty, pak se to vypne.
Zatím jsem ale nezjistil, jaký je v těch způsobech zapnutí rozdíl.

Jo a ještě k tomu Tvému umístění displeje (jak vidím z fotek).
Myslím, že mám ten stejný jako Ty a mi se celkem osvědčilo jeho umístění na horní okraj zpětného zrcátka.
Displej tak mám hned na očích, když koukám do zrcátka.
Tak , to jen tak pro inspiraci...

Ivo

ivo

Poeet p?íspivku : 9
Location : Ostrava
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Grandík Sat Mar 28, 2009 5:52 am

Ahoj.
Tak mne tady napadá, že by se to mohlo třeba příště někomu hodit, pokud to nezná.
Vím o 2 způsobech, jak zapnout "zapalování", tedy celý el. systém aniž bys nastartoval motor.
Platí pro kartu KEYLESS ENTRY, s KEYLESS DRIVE nemám zkušenost.
1) Zařadíš nějakou rychlost, šlápneš na brzdu, zmáčkneš START. Vypneš pak stejným tlačítkem.
2) Zasuneš kartu do čtečky, nešlapeš na žádný pedál, START držíš cca 5-10s, dokud Ti ta elektrika nenaskočí. Vypneš to pak dvojím zmáčknutím tlačítka START a myslím, že Tě to i vyzve k vyjmutí karty, pak se to vypne.
Zatím jsem ale nezjistil, jaký je v těch způsobech zapnutí rozdíl.

Jo a ještě k tomu Tvému umístění displeje (jak vidím z fotek).
Myslím, že mám ten stejný jako Ty a mi se celkem osvědčilo jeho umístění na horní okraj zpětného zrcátka.
Displej tak mám hned na očích, když koukám do zrcátka.
Tak , to jen tak pro inspiraci...

Ivo


Zdravím,

první Tebou popisovaný způsob (mimochodem nemusíš řadit ani na žádný pedál šlapat) je jako u bežného vozu zapnutí zapalování. Je jedno jakou kartu máš jen KEYLESS DRIVE musíš vložit do čtečky.

Druhý tebou uvedený způsob je takový jako by "servisní", kdy se odemkne zámek volantu, spustí posilovač řízení (takže můžeš s volantem i na místě volně točit), máš možnost odbrzdit el. ruční brzdu a ještě možná další věci, přesně také nevím. Zkrátka vozidlo se chová stejně jako při nastartovaném motoru, ale motor neběží. Nevím jak dlouho vydrží baterie, ale je to možné i pro odtah (to je však jen můj názor). Jinak při tomto způsobu myslím fungují zpátečková světla a zpátečkový asistent. V tomto případě musíš do čtečky vložit i kartu KEYLESS ENTRY.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  ivo Sat Apr 04, 2009 9:08 am

Grandík napsal:[color=darkred]

Zdravím,

první Tebou popisovaný způsob (mimochodem nemusíš řadit ani na žádný pedál šlapat) je jako u bežného vozu zapnutí zapalování. Je jedno jakou kartu máš jen KEYLESS DRIVE musíš vložit do čtečky.
...

Ten první způsob je fakt ale něco jiného, Grandíku, tady si asi nerozumíme.
Zmáčnutí START se zařazenou rychlostí a sešlápnutou brzdou Ti v autě najede snad všechno, akorát motor se nebude startovat - např. odemkne se sloupek řízení, můžeš manipulovat s poloautomatickou brzdou a hlavně, proč jsem na to chtěl upozornit, je možnost rozsvícení couvaček při zařazení zpátečky.
Když to uděláš jak píšeš, minimálně výše uvedené Ti nenajede.
Proto jsem taky psal, že mi zatím není jasný rozdíl, mezi způsobem 1 a 2, naprví pohled bych řekl že výsledek je stejný.
Však vyzkoušej...
Hezký den.

ivo

Poeet p?íspivku : 9
Location : Ostrava
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Grandík Sat Apr 04, 2009 7:09 pm

No nedalo mi to a vyzkoušel jsem to. Tebou popisovaný způsob, tedy zařazení rychlostí, sešlápnutí brzdy (i bez vložení karty do čtečky) jsem oprvdu neznal. Díky za nové info. Jeden malý rozdíl jsem však zjistil. Při výše uvedeném postupu se mi na dispeji rozsvítí nápis "METTRE AU POINT MORT" (překlad dle slovníku "METTRE AU POINT " = uvést na správnou cestu; vypracovat; seřadit; zdokonalit; realizovat; sestrojit; zmapovat; upravit; vyregulovat; vyvinout; zkonstruovat; zaostřit; uvést na pravou míru; přivést na správnou cestu; objasnit a "MORT" = mrtvý; smrt; zemřel; zesnul; úmrtí; konec; zánik; zesnulý; suchý; uschlý; odumřelý; zvadlý; nebožtík; usmrcení; kostlivec; odumření) Co to však tedy přesně znamená nevím - že by přivést na smrt? Laughing Doufám, že ne!!!!! Nerad bych si auto přivedl na smrt. Laughing
Tato hláška se objeví téměř okamžite, nechá mně jednou projet informace PC a pak ji již z dispeje nedostanu. Že by to bylo nějaké nastavení při diagnostice? Opravdu nevím. Ještě mně tak napadá mód pro odtažení vozidla při nemožnosti nastartování motoru (porucha motoru).

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  ivo Sat Apr 04, 2009 10:06 pm

Grandík napsal:No nedalo mi to a vyzkoušel jsem to. Tebou popisovaný způsob, tedy zařazení rychlostí, sešlápnutí brzdy (i bez vložení karty do čtečky) jsem oprvdu neznal. Díky za nové info. Jeden malý rozdíl jsem však zjistil. Při výše uvedeném postupu se mi na dispeji rozsvítí nápis "METTRE AU POINT MORT" (překlad dle slovníku "METTRE AU POINT " = uvést na správnou cestu; vypracovat; seřadit; zdokonalit; realizovat; sestrojit; zmapovat; upravit; vyregulovat; vyvinout; zkonstruovat; zaostřit; uvést na pravou míru; přivést na správnou cestu; objasnit a "MORT" = mrtvý; smrt; zemřel; zesnul; úmrtí; konec; zánik; zesnulý; suchý; uschlý; odumřelý; zvadlý; nebožtík; usmrcení; kostlivec; odumření) Co to však tedy přesně znamená nevím - že by přivést na smrt? Laughing Doufám, že ne!!!!! Nerad bych si auto přivedl na smrt. Laughing
Tato hláška se objeví téměř okamžite, nechá mně jednou projet informace PC a pak ji již z dispeje nedostanu. Že by to bylo nějaké nastavení při diagnostice? Opravdu nevím. Ještě mně tak napadá mód pro odtažení vozidla při nemožnosti nastartování motoru (porucha motoru).

Při téhle manipulaci mě palubní počítač vyzývá, abych zařadil neutrál (přímo Select neutral tam je myslím) - teda komentuje důvod, proč při pokynu START nenatočil motor. S trochou fantazie by to i odpovídalo.

Tak se měj.

ivo

Poeet p?íspivku : 9
Location : Ostrava
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  honzikf Fri Apr 17, 2009 2:03 pm

vecino napsal:K jaký výbavě patří automaticky originální parkovací asistent od Renaultu ? Je fakt, že prodejci tuto "fičuru" téměř vůbec neuvádějí.
Těžko říct jak v jiných zemích, ale v ČR byl pro všechny výbavy za příplatek. My máme Expres​sion(nejvyšší) a peníze jsme za něj nevyhazovali. Ta kamerka v GS trojce by byla lepší. Wink
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  xxmirek Thu Apr 23, 2009 8:42 pm

[quote="ivo"]
Romča+Jara napsal:
....Chtěl jsem to vyzkoušet, jenže u Renaultu to nefunguje, jak u ostatních aut se "spínačkou", tzn že při zaplém zapalování a zařazenou zpátečkou, zpátečka svítí. I když jsem měl zaplý zapalování bez nastartovaného motoru, zpátečka mně nesvítila silent Takže jsem povolal manžu aby nastartovala, držela spojku se zpátečkou a já mohl proměřit kam zapojit napájení senzorů.
Zkusím vložit nějaké fotky.

Ahoj.
Tak mne tady napadá, že by se to mohlo třeba příště někomu hodit, pokud to nezná.
Vím o 2 způsobech, jak zapnout "zapalování", tedy celý el. systém aniž bys nastartoval motor.
Platí pro kartu KEYLESS ENTRY, s KEYLESS DRIVE nemám zkušenost.
1) Zařadíš nějakou rychlost, šlápneš na brzdu, zmáčkneš START. Vypneš pak stejným tlačítkem.
2) Zasuneš kartu do čtečky, nešlapeš na žádný pedál, START držíš cca 5-10s, dokud Ti ta elektrika nenaskočí. Vypneš to pak dvojím zmáčknutím tlačítka START a myslím, že Tě to i vyzve k vyjmutí karty, pak se to vypne.
Zatím jsem ale nezjistil, jaký je v těch způsobech zapnutí rozdíl.

Jo a ještě k tomu Tvému umístění displeje (jak vidím z fotek).
Myslím, že mám ten stejný jako Ty a mi se celkem osvědčilo jeho umístění na horní okraj zpětného zrcátka.
Displej tak mám hned na očích, když koukám do zrcátka.
Tak , to jen tak pro inspiraci...

Ivo

Ahoj,
i pro mě je toto nová informace. Takže při nejbližší příležitosti ověřím v praxi. Doufám ale, že nezapomenu postup.

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Parkovací asistent Empty Re: Parkovací asistent

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru