Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Přesuvník 1,6 16V

+13
lukas48
jirkas
berko
bobik
sokolik
maky
Popenec
Popin
Pebo
mkb
Prašík
svar
Kopy
17 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Mon Mar 09, 2009 7:57 pm

Asi brzy rozjedu nové téma, nějak to Romči při startech sem tam zarachotí. Takže mám takový divný tušení, že nás výměna přesuvníku asi nemine. Moc "benzíňáků" tady není, ale kdyby někdo něco věděl, prosím o vaše zkušenosti, sice už mám přečtené kde co, ale budu rád za každý názor.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Sat Apr 25, 2009 7:43 pm

Po výměně motorového oleje to kupodivu přestalo rachotit. Někde jsem četl, že olej s tím nemá nic společného, ale mě i někomu z RC to po výměně přestalo dělat. Takže doufám, že to vydrží co nejdýl - i když rachot při startu nemá na nic vliv, ale je to hrozně nepříjemný zvuk a kdo to nezná, tak si myslí, že se motor každou chvíli rozsype scratch
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  svar Sat Apr 25, 2009 9:20 pm

Stav a kvalita mot oleje má vliv na činnost hydro stavů ventilů. Odtud možná příčina rachotu při studených startech.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Tue Nov 10, 2009 7:19 pm

taky zrovna řešíme co s tim zpropadeným přesuvníkem na 1.6 16V. Při studených startech občas zarachotí a dokonce začal scenic 2 chcípat při zastavení po prvním rozjezdu. Po další nastartování už je to bez problému. Dočetl jsem se, že před zhasnutím motoru je možné zkusit lehce šlapnout na plyn tak na 2500ot a v tu chvíli vypnout motor. Několikrát jsem to zkusil a opravdu při dalším studeném startu byl klid. Ale výměna nás asi nemine. V renault servis samozřejmě doporučili i výměnu rozvodů jenže ty jsem nechal dělat před 10ti měsíci. Doporučili tedy aspon roz. řemen což dodržim.
Přesuvník mam možnost mít za 3.700kč což je dobrá cena + řemen 1000 + prace odhad 1500 samo že v neautoriz. servisu.
Tak do toho půjdem co se dá dělat. A to nás čekají ještě komplet brzdy. Budu muset dělat pracovní soboty Twisted Evil

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  mkb Tue Nov 10, 2009 8:11 pm

Taky slyším nějaký zvuk při studeném startu. Ale nejde o rachot a slyšet je pouze venku. Spíš takový bzukot, který do cca půl minuty pozvolna utichne.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Tue Nov 10, 2009 8:18 pm

mkb napsal:Taky slyším nějaký zvuk při studeném startu. Ale nejde o rachot a slyšet je pouze venku. Spíš takový bzukot, který do cca půl minuty pozvolna utichne.

To asi nebude přesuvník ten si zarachtá 3-4 vteřiny po startu. A nejsem si tedy uplně jisty, ale u 2,0 problém s přesuvníkem nebyl jen u 16 16v a 14 16V.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Přesuvník

Příspěvek  Pebo Fri Feb 12, 2010 7:50 am

Já mám s rachocením problém již cca 9 měsíců. Je to také občas (10x nic, pak se ozve).
V listopadu ale začal svítit SERVIS - závada v motoru a začal "chcípat" při volnoběhu při každém puštění nohy z plynu.Po diagnostice zjištěna vada snímače vač.hřídele.Nechal jsem vyměnit ( 2000 kč). CCa o po 2 týdnech opět SERVIS. Žádný problém jsem necítil (možná menší výkon), tak jsem to nechal a jezdil dál.
Nyní jednou za čas si párkrát "chcípne" - třeba na pěti křižovatkách pak zas bez problémů. Na diagnostice
závada snímač vač.hř. a přesuvník.
Závěr - asi jsem snímač nemusel měnit, problém způsobuje přesuvník. Mám najeto 110 tis. a chystám do měsíce
rozvody. Přesuvník vyměním při tom. Ten budu muset asi koupit v Ranaultu (cca 5 tis. ???) replika není.
Rozvody,přesuvník,olej,vzd.filtr - cenová nabídka orig.servisy 18-22 tis. Menší servis do 15. Pouze mám obavy ,zda nejde o odbornější práci i nastavení a nebudu mít potom nějaký problém.
Zdraví P.B.

Pebo

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 11. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Popin Wed Feb 24, 2010 2:55 pm

Prašík napsal:taky zrovna řešíme co s tim zpropadeným přesuvníkem na 1.6 16V. Při studených startech občas zarachotí a dokonce začal scenic 2 chcípat při zastavení po prvním rozjezdu. Po další nastartování už je to bez problému. Dočetl jsem se, že před zhasnutím motoru je možné zkusit lehce šlapnout na plyn tak na 2500ot a v tu chvíli vypnout motor. Několikrát jsem to zkusil a opravdu při dalším studeném startu byl klid. Ale výměna nás asi nemine. V renault servis samozřejmě doporučili i výměnu rozvodů jenže ty jsem nechal dělat před 10ti měsíci. Doporučili tedy aspon roz. řemen což dodržim.
Přesuvník mam možnost mít za 3.700kč což je dobrá cena + řemen 1000 + prace odhad 1500 samo že v neautoriz. servisu.
Tak do toho půjdem co se dá dělat. A to nás čekají ještě komplet brzdy. Budu muset dělat pracovní soboty Twisted Evil

Taky bych potřeboval nový přesuvník, kde ho získáš za 3700 Kč?

Popin

Poeet p?íspivku : 1
Registration date : 02. 02. 10

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Wed Feb 24, 2010 4:11 pm

Mám to od kamaráda co pracuje v jedné firmě na neoriginál autodíly. Jenže přesuvník není jako neoriginální díl. Sežene mě to tak že to objedná v renault jako orig a jelikož mají velké slevy při nákupu tak by mě to prodal s min marží.
Jen jsem ho ještě nekoupil ,protože od té doby zarachtal tak 3krát tak ještě vyčkávam jelikož to nemá na nic vliv. Brzdy dostali přednost.

Prašík

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Wed Mar 31, 2010 3:01 pm

Zdarec,tak je to rok a najeto 10 000 km co jsem měnil olejíček a přesuvníček už ani jednou neškrt.
Podle diagnostiky byl sice v nulové poloze i při vyšších otáčkách a chyba snímače otáček ,takže mimo provoz,ale celou dobu klid,
sem tam se jen ohlásilo check emission a za čas zase zhaslo,ale to ignoruji a výkon mně stačí.
Řekl jsem si,že budu olej měnit po 10 000km,mám přece jen dost najeto 150 000km,
no a z ničeho nic se zase po roku přesuvník ozval,olej je přece jen už opotřebený a řidší a už tolik netlumí vůle.
Pak dám vědět jestli po výměně oleje přestal zase rachtit.
Podle historie byly měněny jen rozvody bez přesuvníku.Známý z rencka měnil přesuvník kamošovi taxikářovi každých 50 000km
měl najeto 450 000km,takže o životnosti motorů nepochybuji.
Přesuvník přestane rachotit,když odpojíte el.mag ventil, ale zase to píše check injektion.
Za přesuvník chtějí v rencku 5000,-.Když by byly penízky a rozhodl bych se pro výměnu,
šlo by se s tebou domluvit za těch 3 700,-+ doprava a dýško,přece jen každá stovečka dobrá.
Díky a zdarec
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Wed Mar 31, 2010 4:35 pm

Romča+Jara napsal:Zdarec,tak je to rok a najeto 10 000 km co jsem měnil olejíček a přesuvníček už ani jednou neškrt.
Podle diagnostiky byl sice v nulové poloze i při vyšších otáčkách a chyba snímače otáček ,takže mimo provoz,ale celou dobu klid,
sem tam se jen ohlásilo check emission a za čas zase zhaslo,ale to ignoruji a výkon mně stačí.
Řekl jsem si,že budu olej měnit po 10 000km,mám přece jen dost najeto 150 000km,
no a z ničeho nic se zase po roku přesuvník ozval,olej je přece jen už opotřebený a řidší a už tolik netlumí vůle.
Pak dám vědět jestli po výměně oleje přestal zase rachtit.
Podle historie byly měněny jen rozvody bez přesuvníku.Známý z rencka měnil přesuvník kamošovi taxikářovi každých 50 000km
měl najeto 450 000km,takže o životnosti motorů nepochybuji.
Přesuvník přestane rachotit,když odpojíte el.mag ventil, ale zase to píše check injektion.
Za přesuvník chtějí v rencku 5000,-.Když by byly penízky a rozhodl bych se pro výměnu,
šlo by se s tebou domluvit za těch 3 700,-+ doprava a dýško,přece jen každá stovečka dobrá.
Díky a zdarec

ahoj. S tim olejem máš pravdu. Jsem taky po výměně oleje a je klid s přesuvníkem. Jezdim též po 10 000km. Muj mechanik ještě poradil nalít do oleje nějaký přípravek ted už nevim název na zhuštění oleje a je opravdu klid. Pokud se stav hodně nezhorší (časté chcípání, rachocení při každém startu...) měnit ho nebudu. Max až při rozvodech za 3 roky pokud budu ještě majitel.
Arrow SZ
zdar Prašík

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Thu Apr 01, 2010 7:56 am

Děkuji za nabídku,byl bych zvědavý jak by to jelo s novým přesuvníkem,
na renaultklubu sekce megane II píší,že je tak o 13 koníků slabší se špatným přesuvníkem.
Ono se dá tam dát třeba místo 5w-40,10w-40,ale pak je to špatný na studený starty a než se
olej dostane všude,tak to trvá dýl než u 5w-40.My jezdíme málo a krátký trasy,většinou se to nezahřeje
na provozní teplotu.
měj se
Jara
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Fri Apr 23, 2010 4:08 pm

Tak a je to tu. Právě dnes mě přišel přesuvník. Musim ho nechat vyměnit. Začal rachotit při každém startu a dokonce to i zdechalo.
Jenže se pohnula i cena bohužel k horšímu. Mam ho za 5000,-. V renaultu za 5700,- prej ho zdražili o 1200,- nikdo neví proč byl jsem se zeptat nezávisle v origo servisu. Nedá se nic dělat je to potřeba jelikož nechci měnit auto tak to musíme dát do kupy.
Počítam že příští týden si "můj" mechanik udělá čas a dá se do toho. Potom dam vědět jestli je poznat rozdíl 13ti kobylek

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Sun Apr 25, 2010 6:48 pm

Tak to je nemilá informace Crying or Very sad ,už jsem si počital penízky a chtěl u tebe objednat.
U mě pořád stejný jednou zarachotí ráno,pak zas nic,poté když je to zahřátý a někdy to i chcípne.
Spotřeba je v pohodě 7,5 l/100km.Ještě vydržím dokud si nevyměním olej,doufám že to přestane jak před rokem.
Když ne,tak vyzkouším přesuvník rozšroubovat a bloknout proti posunu násilím,
bude z toho klasika 1,6 motor.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Sun Apr 25, 2010 7:18 pm

Přesně tak se chová přesuvník. Období kdy rachotí častěji a období kdy nic. Ta cena mě taky zarazila, ale už mě dost štve ten díl tak prostě půjde. Četl jsem taky informace o fixaci přesuvníku do nulové polohy jen k tomu nemam důvěru. Možná až jich vyměnim 5-6 kusů přesuvníku.....Very Happy. Jsem opravdu zvědav jestli nastane změna ve výkonu po výměně. Čas ukáže. Ta cena je nehorázná, když přihlédnu k tomu že to má spoustu spoustu 16. 16V a frantíci o tom jistě vědí. Jen při mé objednávce byli dva další podle dodaných informací.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Popenec Tue Apr 27, 2010 6:20 am

Jak to tak tady čtu je možné, že při mých 108 000km jsem s tím ještě neměl problém? Nebo předchozí majitel už to měnil... Kolik máte nalítáno, abych když tak věděl na kdy si mám připravit penízky Smile
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Tue Apr 27, 2010 9:02 am

Mám 155 000 km,podle historie ze servisu přesuvník dělaný nebyl ani při rozvodech.
Jak jsem psal:
Podle historie byly měněny jen rozvody bez přesuvníku.Známý z rencka měnil přesuvník kamošovi taxikářovi každých 50 000km
měl najeto 450 000km,takže o životnosti motorů nepochybuji.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  maky Tue Apr 27, 2010 4:54 pm

Romča+Jara napsal:Mám 155 000 km,podle historie ze servisu přesuvník dělaný nebyl ani při rozvodech.
Jak jsem psal:
Podle historie byly měněny jen rozvody bez přesuvníku.Známý z rencka měnil přesuvník kamošovi taxikářovi každých 50 000km
měl najeto 450 000km,takže o životnosti motorů nepochybuji.

Přesuvník 1,6 16V 38652 Jo a vše nejlepší k svátku, maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Tue Apr 27, 2010 5:25 pm

Popenec napsal:Jak to tak tady čtu je možné, že při mých 108 000km jsem s tím ještě neměl problém? Nebo předchozí majitel už to měnil... Kolik máte nalítáno, abych když tak věděl na kdy si mám připravit penízky Smile

Ahoj
Možné je i nemožné Smile buď máš štěstí nebo už to je po výměně. Odchází to různě. Někomu i po 8tis co jsem se dočetl.
Ale ten přesuvník měl několik náhrad měnili u toho použitý materiál a ten poslední by měl držet. 7701478505 je objednací číslo.
Jsem opravdu velmi zvědav na výsledek po výměně. Těšim se jak děcko na hračku

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Tue Apr 27, 2010 6:00 pm

Děkuji děkuji ,
jsem Jaromír,ale i tak mě to potěšilo.


Naposledy upravil Romča+Jara dne Tue Apr 27, 2010 6:07 pm, celkově upraveno 1 krát
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Tue Apr 27, 2010 6:05 pm

maky napsal:
Romča+Jara napsal:Mám 155 000 km,podle historie ze servisu přesuvník dělaný nebyl ani při rozvodech.
Jak jsem psal:
Podle historie byly měněny jen rozvody bez přesuvníku.Známý z rencka měnil přesuvník kamošovi taxikářovi každých 50 000km
měl najeto 450 000km,takže o životnosti motorů nepochybuji.

Přesuvník 1,6 16V 38652 Jo a vše nejlepší k svátku, maky
Děkuji děkuji ,
jsem Jaromír,ale i tak mě to potěšilo.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Fri Apr 30, 2010 6:58 pm

Tak jsme po výměně přesuvníku.Celková cena 8 500.- obsahuje: přesuvník, rozvodový řemen, dvě plastové zátky na vačky ( originál renault za 440 Evil or Very Mad), práce. Jen jsem nevěděl jestli dát rozvodový řemen novej, protože rozvody bylydělaný před cca 18 000km, ale jistota je jistota.
A výsledek po krátké zkušební jízdě 25km je: motor lépe tahá i při lehčím sešlápnutí plynu a hodně se ztišila hluková hladina uvnitř vozu zatím jízda jen do 100 km/v/h. A nic nerachtá při startech zatim Embarassed
Starej přesuvník jsme rozebrali a je na něm dobře vidět stržení hrany u kolíčku který zaručuje nulovou polohu a i na protikusu vydřené místo když kolíček nezapadl. Necham si ho pro další studování.
ahoj

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Sat May 08, 2010 6:40 pm

Tak jsem měnil mot.olej liqui moly+filtr mann a zatím ticho.
Ten starý olej co po 12 000km vytekl byl dost černý (máme 158 000km)
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Kopy Thu May 13, 2010 2:46 pm

Tak to ticho bylo jen na dva dny a zase to klepe,takže si při startu hlasitě zapískat a nemyslet na to.
Ještě zkusím dát znovu 5w40 jako vždy,teď jsem použil poprvé 10w40 a doufal,že to utlumí,ale asi to dýl trvá
než se do přesuvníku dotlačí.O to jestli je funkční mě ani tak nejde,jen aby nerachotil.
Na svítící servis jsem si zvykl a je mi to putna.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Prašík Thu May 13, 2010 4:18 pm

Romča+Jara pokud ti svíti servis tak by mohla být chyba i jinde. Třeba v tom el mag ventilu. Nám nesvítila kontrolka při vadném přesuvníku.

Prašík

Poeet p?íspivku : 41
Age : 46
Location : Plzeňský kraj
Registration date : 10. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Přesuvník 1,6 16V Empty Re: Přesuvník 1,6 16V

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru