Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozor na slabou baterii - nedávná zkušennost

2 posters

Goto down

Pozor na slabou baterii - nedávná zkušennost Empty Pozor na slabou baterii - nedávná zkušennost

Příspěvek  Efendy Fri Feb 26, 2016 7:32 pm

Nevím zda je to známá věc, ale pro jistotu se podělím. Jelikož jsem nedavno nechal opravovat budíky a trochu se to zkomplikovalo, jezdil jsem asi týden bez nich. Jelikož jsem jelito, nehlídal jsem si stav nádrže a samozřejmě došla nafta. Dolil jsem, ale bylo to zavzdušněné jak prase takže jsem točil a točil, zkoušel odpojit baterku, prostě co mě napadlo a najedno si všimnu, že auto nejde kartou odemknout ani zamknout (vnitřním tlačítkem u šalpáky to šlo) - při startování se starter točil naprosto svižně! Usoudil jsem tedy že je asi karta v háji a nechal jsem auto odtahnout. Druhý den, ráno jsem zjistil, že se přes noc vymlátila baterka, následovalo testování karty, které ukázalo, že karta je OK (testování probíhalo propojením přes kabely z jiného auta), auto tedy putovalo do servisu, kde nechali nabít baterku, odvzdušnilo se čerpadlo a auto běží. Proč to píšu, velice divné je ta situace kdy nefungovala karta. Jediné jak si to dokážu vysvětlit, je že k zamčení kartou je třeba hodně napětí a pokles nastal tím točením po dolití nafty. Co mě zaráží a na co chci vlastně upozornit, je fakt, že karta nefungovala (odemknout ani zamknout), ale baterka v autě se jevila v pohodě (starter točil jak o život), takže stačí asi relativně malý pokles. Nebo máte někdo jiné vysvětlení?

Efendy

Poeet p?íspivku : 76
Registration date : 25. 04. 11

Návrat nahoru Goto down

Pozor na slabou baterii - nedávná zkušennost Empty Re: Pozor na slabou baterii - nedávná zkušennost

Příspěvek  MacaC Sat Feb 27, 2016 9:28 am

řekl bych že bude problém jinde, nebo více faktorů najednou... já mám také zkušenost se slabou baterkou, ale takovou, že prostě auto netočí vůbec... všechno funguje, ale po stisku startování jen cvakne a nic, stačí však přes kabely propojit z jiného auta a chytí to hned. Bohužel to je problém téhle doby, baterky už taky prd vydrží a pokud někdo jezdí jako já jen po městě, nějakých cca 5 km denně, tak se ta baterka nedobije. Rolling Eyes
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru