Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

cukání spojky při klidném rozjezdu

3 posters

Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty cukání spojky při klidném rozjezdu

Příspěvek  Maxim Sun May 01, 2016 6:46 am

Ahoj,
mám benzín 2.0 a začala mě zlobit ve 160 tisících spojka.
Pokud se rozjíždím velmi klidně - otáčky 1500-2000 a spojku nechám jen lehce zabírat, tak se mi auto rozškube. K takovým rozjezdům nejvíc dochází při popojíždění v koloně, dojíždění na kruháč atd.
Ale pokud se rozjedu "zvostra'' tak se spojka chová uplně normálně, neklouže se, kola i hrábnou.
Autem se jezdit dá, ale problém tam někde je.

Takže auto bylo u mechanika a samo pokud vlezete do cizího auta, tak se spojkou pracujete uplně jinak, dáváte víc plynu a tak ten servisák problém neviděl.Tak jsem mu to musel ukázat.Já osobně mám podezžení na spojku - že třeba křivě dosedá, nebo dvouhmota. Všechno je pěknej ranec a při výměně to chce asi udelat celou spojku i dvouhmotu.

Nechal jsem si ještě prolézt silentbloky byla napraskla jakási kost pod motorem, tak jsem ji nechal vyměnit. Problém to však nevyřešilo.

Muže mi někdo prosím dát tip, co ještě vyzkoušet?
Nerad bych investoval 20 tisíc do spojky a pak to bylo něčím uplně jiným Crying or Very sad

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty Re: cukání spojky při klidném rozjezdu

Příspěvek  svar Sun May 01, 2016 3:41 pm

Příznaky jsou na spojku. Zkus ještě vyměnit silentblok u převodovky pod baterkou.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty Re: cukání spojky při klidném rozjezdu

Příspěvek  Maxim Fri May 06, 2016 9:17 am

diky za tip, o vikendu na to mrknu.

Jak ja bych si přál, aby to byl jen silentblock Very Happy

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty Re: cukání spojky při klidném rozjezdu

Příspěvek  svar Fri May 06, 2016 11:15 am

Při těch kilometrech, pokud jsou pravda, tak by to mohla dvouhmota přežít. Jinak sada spojky se dá sehnat kolem 6000,- Kč. Setrvák je horší, tam je to už někde kolem 12 000,- Kč, když se podaří dobrý dodavatel
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty Re: cukání spojky při klidném rozjezdu

Příspěvek  Maxim Wed Jun 08, 2016 12:35 pm

Tak hlasím posun k lepšímu.Auto jsem měl nejprve u klasického automechanika a zavadu jsem mu jakž takž demonstroval během zkušební jízdy. Provedl výmenu silentbloku zavěšení prevodovky, který byl částečně natržený a výměna čepu řízení. Po tomto jsem tedy žádnou změnu k lepšímu nepozoroval, snad jen že auto jako by lepe sedělo v zatáčkách. Asi mu prospěla nová geometrie Very Happy

Tak jsem se obrátil přímo na renault servis v Uhlířských Janovicích. Pán si do auta sednul a hned po nastartování prohlásil, že to musí být silentblok, protože motor se opravdu chvěje až to brní do pedálu. Ještě mu říkám, o podivném cukani pří určité kombinaci plynu a spojky, ale že je to fakt těžký demonstrovat. On popojel 5 metrů po parkovišti a postavil se kolama do mírného kopečku.Potom bez plynu jen na volnoběh pouštel spojku a přední náprava se vždy rozklepala jako ratlik.Takhle zvenku jsem to viděl poprvé a dělají to obě kola stejně.
Takže provedli výměnu výměnu pravého silentbloku závěsu motoru a nějakého tyčkového silentbloku který je ve faktuře popsán jako táhlo omezovacího momentu.Spojkou to dle renaultu není, protože by se projevovala hlukem, což nedělá.

Po tomhle zákroku nastala opravdu výrazná změna. Motor se opravdu zklidnil a kolikrát na křižovatce poslouchám, jestli mi nechcíplo auto Laughing
To cukání přední nápravy je také mnohem lepší = troůfám si tvrdit, že nezasvědcený řidič by si ničeho nevšiml.
Ale pořád to není 100%. Myslíte že zbytek může mít na svědomí určité stadium opotřebení spojky\dvouhmoty, nebo jsou nějaké další body uložení, ješ by mohli způsobovat vůli při přenosu síly motoru na kola?
Auto už má 12 let, tak to s opravami nechci přehánět.

Děkuji všem, co dočetli až sem, a případná rada by mě určitě potěšila ...

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty Re: cukání spojky při klidném rozjezdu

Příspěvek  Maxim Wed Jun 08, 2016 12:43 pm

ještě se přiznám, že na silentblok převodovky pod baterkou jak radil Svar, jsem se ani nepodíval, protože jsem usoudil, že pokud nebude viditelně utrženej, tak asi jako laik nemám šanci poznat, jestli je vadnej. V tomhle jsem spoléhal na servisáky a teď mě nahlodává červ, jestli by k uplnému vyléčení nepomohla ještě výměna tohoto silentbloku

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty Re: cukání spojky při klidném rozjezdu

Příspěvek  svar Wed Jun 08, 2016 1:59 pm

Podle toho, co píšeš, tak už máš vyměněný všechny silentbloky na motoru a převodovce. Víc jich tam není. K tomu klepání nápravy, tak to by mohlo být ještě zavěšení ramen. Pokud je špatný, tak chodí celý kolo dopředu a dozadu podle záběru. To se ovšem servisu blbě dělá, protože musíš rozdělat půl auta zespodu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty podobné, jako cukání u felicie

Příspěvek  petr novy Wed Jun 08, 2016 5:05 pm

to cukání je podobné jako u naší starší felicie..když se pomalu rozjíždím, tak to jako cuká...silentbloky určitě původní :-) a u renaultu jsem nechával měnit všechny silentbloky na pomocném rámu..a to na technický krásně zjistí..tím cukáním nápravy dopředu a dozadu..takže si zajeď na technickou, dej jim nějakou stokorunu a ať to s tebou proklepají..uvidíš krásně sám..co je špatně..
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

cukání spojky při klidném rozjezdu Empty Re: cukání spojky při klidném rozjezdu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru