Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Olej v konektoru čidla otáček - motýlek

2 posters

Goto down

 Olej v konektoru čidla otáček - motýlek Empty Olej v konektoru čidla otáček - motýlek

Příspěvek  FoxHC Mon May 09, 2016 8:45 am

Přátelé, kamarádi,
Scenic zase nenastartoval ( po 14 dnech od poslední stávky) Minule jsem jen očistil konektor čidlo (motýlek) a kabeláž (byla suchá) a motor se krásně rozeběhl, ale tento víkend nás nechal stát s tím, že v konektoru je olej, a scenic točí točí, ale chytnout nechce.

Moje zásadní otázky jsou 2:

1) olej do toho konektoru jistě nepatří, ale nevím, zda je čidlo v olejové lázni, tedy zda se mohlo propílit a protýká od motoru ( jde o motorový olej podle vůně)

2) nemáte někdo objednací číslo toho motýlku? myslím, renault číslo, nebo i bosch číslo atd...

Díky moc za pomoc...auto potřebuji rozjezdit co nejdříve...

P.s.: zakládám stejné téma jako na RCCR, ale tady jsou i lidé, kteří tam ne a naopak, tak se na mne za to prosím nezlobte.

FoxHC

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Český ráj
Registration date : 07. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

 Olej v konektoru čidla otáček - motýlek Empty Re: Olej v konektoru čidla otáček - motýlek

Příspěvek  svar Tue May 10, 2016 5:07 am

Co máš za motor?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

 Olej v konektoru čidla otáček - motýlek Empty Re: Olej v konektoru čidla otáček - motýlek

Příspěvek  FoxHC Tue May 10, 2016 5:54 am

1.5 dCi 74kW K9K

btw: čidlo se mi včera podařilo sehnat a mám ho doma, dnes ho vyměním. Jen pro upřesnění nalézá se ze zadní strany bloku na spoji s převodovkou...dá se tam sáhnout, ale lepší je vyndat baterku i s držákem co...

FoxHC

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Český ráj
Registration date : 07. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

 Olej v konektoru čidla otáček - motýlek Empty Re: Olej v konektoru čidla otáček - motýlek

Příspěvek  FoxHC Wed May 11, 2016 7:07 am

Tak po výměně senzoru a dobití baterie se napoprvé nastartovat nepovedlo, ale hned na druhý pokus auto chytlo a už chytá krásně napoprvé. Jen stále nechápu ten olej ve svorkovnici.


FoxHC

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Český ráj
Registration date : 07. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

 Olej v konektoru čidla otáček - motýlek Empty Re: Olej v konektoru čidla otáček - motýlek

Příspěvek  svar Thu May 12, 2016 7:23 am

Jestli si dobře uvědomuju, tak olej se tam může dostat zhora- někde protíká pod těsněním nebo zespodu- prolíná gufero na klice za setrvákem
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

 Olej v konektoru čidla otáček - motýlek Empty Re: Olej v konektoru čidla otáček - motýlek

Příspěvek  FoxHC Thu May 12, 2016 7:25 am

No a to by způsobilo i nefunkčnost čidla asi že....bohužel nemám clip a ani nikoho v oklí s clipem aby mi projel pamět závad...asi by to bylo to nejjistější

FoxHC

Poeet p?íspivku : 9
Age : 43
Location : Český ráj
Registration date : 07. 05. 15

Návrat nahoru Goto down

 Olej v konektoru čidla otáček - motýlek Empty Re: Olej v konektoru čidla otáček - motýlek

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics
» OLEJ
» Olej

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru