Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

snímač teploty vzduchu

2 posters

Goto down

snímač teploty vzduchu Empty snímač teploty vzduchu

Příspěvek  Pavel Kouba Sat Sep 24, 2016 6:41 pm

Dobrý večer Granďáci,
může mi někdo z vás sdělit, kde se nachází na motoru F9Q 812 snímač teploty vzduchu,který mi hlásí venkovní teplota - 128 °C, mám manuální klimatizaci. Nezasílejte odkazy na EGR, ten je funkční.

Díky

Pavel Kouba

Poeet p?íspivku : 3
Location : České Budějovice
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

snímač teploty vzduchu Empty Re: snímač teploty vzduchu

Příspěvek  sali Thu Sep 29, 2016 6:23 am

Tak jestli je to údaj o teplotě co ukazuje display přístrojovky tak hledej v pravém zrcátku. Vyloupneš sklo zrcátka a uvidíš ho. Originál stojí asi bambilión, ale každý servis ledniček nebo klimatizací ti prodá termistor za pád drobných a naletovat ho na kabel místo originálu a zatáhnout do smršťovací bužírky je chvilka.
hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

snímač teploty vzduchu Empty snímač teploty vzduchu

Příspěvek  Pavel Kouba Thu Sep 29, 2016 4:15 pm

Dík za snahu, bohužel teplotní čidlo umístěné v pravém zpětném zrcátku je v pořádku. Hlášku s teplotou - 128°C vyhodnotila diagnostika motoru, ale po konzultaci s bývalým technikem od Renaultu, ukazuje tuto teplotu většina GS. Nakonec dle záznamů z diagnostiky ohodnotil mu závadu na vadný EGR. Stále jsem doufal a věřil tvrzení, které je na fóru, že když po zhasnutí motoru 5x EGR zacvaká je v pořádku. Bohužel byl jsem vyveden z omylu, údajně si EGR může cvakat a tvářit se jako činný, ale je propálený. Rada byla vyjmout EGR a nalít do něj benzín, když proteče, je propálený. Včera jsem jej vymontoval - pouze elektromagnet, komoru vyčistil konkorem a benzínem, složil zpátky, ale hláška "ABGASSYSTEM DEFEKT" svítí stále. Demontovat celý EGR z motoru jsem si netroufl, protože je chlazený vodou a mé nářaďové vybavení na rozebrání půlky motoru je hodně omezené. K mé smůle je to již druhý velký defekt ve velmi krátké době. Před třemi týdny jsem prošlápl spojku, výměna spojkového ložiska, obložení a setrvačníku, oprava bratru za 25 tisíc a teď zase ranec za EGR.

Pavel Kouba

Poeet p?íspivku : 3
Location : České Budějovice
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

snímač teploty vzduchu Empty Re: snímač teploty vzduchu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru