Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klepání jen při prvním rozjezdu

+2
petr novy
milano 2
6 posters

Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  milano 2 Thu Mar 02, 2017 10:08 am

Ahojte,chtel bych vas poprosit o radu.Po nastartovani a naslednem rozjezdu se mi ozyva klepani zhruba tak 4-5x,takovy tlumeny kovovy zvuk.Nejdrive jsem to mel na poloosu,ale udela to pouze jen pri prvnim rozjezdu po nastartovani,v jakemkoliv smeru jizdy vpred a jen kdyz dosahnu urcite rychlosti(cca 20km/h). S timto se mi zacalo jeste projevovat huceni pri rychlosti mezi 50-65km/h,bud pri vyrazeni nebo s rychlosti,ale jen kdyz neni motor v zaberu.Na loziska od prednich kol to nevypada,mozna lozisko na poloose,ale nevim,jakou by to melo souvislost s tim klepanim,kdyz to zacalo delat soucasne.Myslim jestli nebude problem nekde v prevodovce,ale jen hadam.
Moc Vam vsem dekuji za poznatky.Milano
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty uložení motoru..silentbloky.

Příspěvek  petr novy Thu Mar 02, 2017 6:11 pm

zkontroluj uložení motoru..dole pod převodovkou, když motor zabere..a nahoře vlevo za tím hlavní silentblokem. Silentblok pod baterkou asi neuvidíš.. Já řešil to samé :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  maky Thu Mar 02, 2017 7:34 pm

Jo a nebo se s tebou loučí dvojhmota...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  milano 2 Fri Mar 03, 2017 9:08 am

petr novy napsal:zkontroluj uložení motoru..dole pod převodovkou, když motor zabere..a nahoře vlevo za tím hlavní silentblokem. Silentblok pod baterkou asi neuvidíš.. Já řešil to samé :-)

Dekuji za odpovedi.Je fakt,ze parkrat se mi pri rozjezdu stalo,ze se motor dost zaklepal a pripadal jsem si,jak kdyz se neumim rozjizdet,takze nektery silentblok nacnuty asi bude.Ale jakou by to melo souvislost s tim klepnim,kdyz to udela jen pri prvnim rozjezdu po nastartovani a pak uz ne,dokud nechcipnu motor a znovu nenastartuji.A to huceni je jen prijizde,kdyz motor neni v tahu nebo je neutral.
Jinak dnes dalsi poznatek,klepani je slyset,i kdyz se rozjedu na zpatecku.Pak uz to zase neudela,dokud motor nevypnu a znovu nenastartuji.Spis bych se tedy priklanel k necemu takovemu,co psal Maky,z ceho ale nejsem moc nadseny.
Jeste jsem cetl neco o axialnim lozisku v prevodovce,ktere by mohlo take vysvetlovat to huceni,ale zase nevim,jak to klepani.Stejne tohle uz jsou opravy,ktere na koleni doma nezvladnu,tak oslovim vice mechaniku a na cem se shodnou,tim asi zacnu.V lete chceme jet na dovolenou,tak bych to chtel mit po kupe,abych tam nezustal nekde viset.
Diky Milano
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  maky Fri Mar 03, 2017 11:30 am

Zdar tak nejprve drobná oprava - axiální ložisko nejní v převodovce ale ve vypínacím válečku spojky, tím nejní řečeno že nemůže být v háji a je to pravděpodobné no a to klepání je projevem unavených pružinek v přítlačným talíři a lamely, je to tam právě aby ten rozjed byl plynulý. ( teda pokud i tvůj auťák má dvouhmotovou spojku), jo je to raket za výměnu držím palce abych se mýlil, přečti si na foru rencků... tam tu dvouhmotu dost řešily, ale já se oklepal a hned sem to se slovy fuj na zem zavřel abych nepřivolával neštěstí nebo nemaloval čerta na zeď...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  Maxim Fri Mar 03, 2017 4:47 pm

Ahoj,
přesně jak popisuješ ťukání\klepání při prvním rozjezdu po nastartování, tak toto mám taky. Vždy to 4x-5x ťukne a příjde mi, že to cejtím až v pedále.
Já si to tedy vždycky spojoval s odbržděním elektrické ruční brzdy.
Je fakt, že poslední rok mě už zlobí spojka ale tak nějak jsem si už zvykl.
Silent bloky motoru mám v loni vyměněné snad všechny.

Jak auto stárne, tak mu dost věcí odpouštím a nějak to moc neřeším.
Jen doufám, že se v léte nepotkáme na dálnici v HR v odstavném pruhu Very Happy

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  milano 2 Fri Mar 03, 2017 11:26 pm

Ahoj,zatim jsem nenasel,ze bych dvouhmotovy setrvacnik mel,ale jeste budu patrat,moc casu zatim nebylo.Pruzinky na lamele samozrejme jsou,tak jestli by i tak to mohly delat?
Jeste se zeptam Maxima:Nepozorujes jeste take nejake huceni pri jizde,jak jsem popisoval?Jestli to ma spojitost s tim klepanim nebo pujde jeste o neco jineho,treba nejake to lozisko.Nejvice to dela zrovna pri rychlosti po meste,kde jezdim nejcasteji,takze toho bych se chtel urcite zbavit.
Snad to nebude tak zle,na to nechci ani pomyslet,kdyz bychom meli zustat nekde viset na odpocivadle pale
Cau Milano
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  maky Sat Mar 04, 2017 8:12 am

Tak ty máš prdlavku, o té nic nevím, ale to hučení může dělat hafo věcí, např to spojkové ložisko, převodovka, ložiska kol, to ti nikdo na dálku a když to jen málo hučí neřekne...ale pokud máš dost oleje v převodovce nemáš poškozené manžety na kloubech polos, tak to cestu do jižních krajů jistě vydrží, maximálně se to bude zhoršovat a to zjištění co to je bude snadnější. To klepání můžou dělat taky brzdové destičky, těch pazvuků je velká možnost a chápu, že nervy pracujou. A to klepání je po nastartování nebo až při rozjezdu ??? Mě to Tuká hned po nastartování a po chvílce to přestane bez rozjezdu.. ( já to u mě tipuju na přidřený zdvihátko ventilu), ale právě nedávno sem si přečetl o dvojhmotové spojce a sem na vážkách..No až na podzim budu dělat na 240tis. km rozvody tak se to prověří. Zatím mě drží víra v pána boha, že nic neupadně z ničeho nic naráz.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  milano 2 Sat Mar 04, 2017 9:19 am

To huceni (ale i to klepani)se mi zda nekde z prostredku motorove casti,takze prevodovka nebo spojka jsou realne.Na loziska kol bych to nevidel,to by se hluk nejspis menil pri naklonu auta a to se nedeje.Klepani nastane az po rozjezdu pri rychlosti tak 20km/h,nastartovani je ciste.Proste mi jen zarazi,ze tyto obe zavady zacaly delat soucasne,ale treba je to jen nahoda.Budu zatim jezdit a pozorovat,do dovci je jeste cas.A kdyz si nebudu jistej,nejakej Last Minute se urcite najde Klepání jen při prvním rozjezdu 455606
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  maky Sat Mar 04, 2017 10:34 am

Tak tento popis není spojka, ale typoval bych klouby poloos...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  milano 2 Sat Mar 04, 2017 11:01 am

Jestli se nemylim,tak klouby poloos by klepaly porad a ne jen prvni rozjezd po nastartovani.Pak uz to neudela,dokud znovu nenastartuji.
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  Pule Fri Nov 03, 2017 12:57 pm

Zdravím tu na fóru všechny, už je to nějaká chvíle, co jsem tu byl naposledy. Grand Scenica II mám pořád (a stále na něj nedám dopustit, po 6 letech provozu žádná závada, tak doufám, že jsem to nezakřikl - nějak to začíná při jízdě se zařazenou rychlostí hučet Rolling Eyes ) a letos nám do rodiny přibyl i megane II sedan jako druhé auto na dojíždění. Oba jsou benzíny 1.6, megane 16v. No a ten je právě důvod mého stávajícího dotazu k tomuto vláknu, a to jestli k uváděnému problému za těch pár měsíců nemá někdo nějaký nový poznatek?
Jelikož mi to samé začalo dělat taky.

Nastartuji, zařadím jedna, rozjedu se a obvykle těsně před sešlápnutím spojky a zařazením dalšího stupně se ozve 5x tupé zaklepání. Dál nic.

Auto jede, jak by mělo, táhne v pohodě, spojka neprokluzuje a necuká ani při jízdě do kopce ani při brzdění motorem z kopce, řazení jde bez problémů všechny rychlosti. Rozjezd bez škubání. Při jízdě nic nenasvědčuje, že by bylo něco špatně, nikde nic nevrže, neskřípe a je jedno jestli jedu po asfaltu nebo po polňačce. Starty na první otočení.

Jen to zatracené zaklepání při prvním rozjezdu. Aby to udělalo znovu, musím vypnout motor, znovu nastartovat a znovu se rozjet.

Už jsem toho pročetl mraky, ale jasnou odpověď na to, že to někdo vyřešil a bylo to přesně tohle jsem nikde nenašel.
Dle toho, co to dělá a co ne, to na dvouhmotový setrvačník (pokud ho vůbec mám) nevypadá (názor laika po přečtení mnoha materiálů o tom, jak se vadný setrvačník může projevovat), stejně tak to nevypadá ani na spojku. Kdyby to bylo nějaké ložisko, tak by to asi dělalo pořád, ale to se neděje. Stejně tak silent bloky motoru či převodky by asi měly vytvářet pazvuky stále, ne?
Dle někoho by to mohlo dělat uchycení výfuku a někde jsem četl, že snad někomu v renaultu řekli, že by to mohla dělat autodiagnostika funkce ABS.
Nemá tedy někdo (především tedy ti, kdo to tu řešili) nějaké nové poznatky co by to mohlo být?
P.S. všiml jsem si, že rychlost, jak rychle to zaklepání proběhne (jestli je rychlé nebo pomalé) pravděpodobně souvisí s rozjezdovou rychlostí.
Díky za názory místních odborníků a odpověď všech, kdo by něco mohli vědět
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  svar Fri Nov 03, 2017 4:18 pm

Máš ESP? To bude ono, kontrola funkce.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty nerovnost

Příspěvek  petr novy Fri Nov 03, 2017 8:50 pm

mě to dělá něco podobného..když jedu pomalu..nerovnost a pak ty zvuky..asi abs..


svar napsal:Máš ESP? To bude ono, kontrola funkce.
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  Pule Sat Nov 04, 2017 12:10 am

Bohužel ne, ESP se v mem voze nevyskytuje, ale rad bych, aby to byla nějaká podobná blbost. Co ta autodiagnostika ABS ? Mohlo by to být ono? No příští týden zajedu ke svými servisákovi, nechat na zvedáku zkontrolovat podvozek, jestli někde není něco povoleného nebo potřeba vyměnit.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  Pule Sat Nov 04, 2017 12:12 am

No, hele co to vlastně kecám, jo, v tom meganu je ESP. Úplně jsem zapomněl, že se nebavím o čendovi. Jo, je tam ESP. Nicméně, je možné, aby to začalo dělat dodatečně? Mám tím na mysli, že když jsme to kupovali, tak to nedělalo a najednou z ničeho nic to začalo cca 2 týdny zpátky. Předpokládám, že tu kontrolu před jízdou by si ten systém měl dělat stále, ale jo možné, že se auto dostalo časem do stavu, kdy při kontrole začne vydávat i pazvuky? Jak říkám, budu rád když to bude něco takového, ale...
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  milano 2 Sat Nov 04, 2017 9:42 pm

Ahoj,ja kdyz koupil Grandika,tak jsem take neslysel zadne klepani.Zacal jsem to pozorovat asi po mesici jezdeni spolecne s hucenim-viz.vyse.Jinak ESP to urcite bude.Protoze kdyz jezdim na ryby po uklouzane,blative a nerovne ceste a ESP je zrejme v provozu,tak je slyset uplne to same.Nevim,jestli to dela i ostatnim nebo jen u teto motorizace,ale nejak jsem si na to zvykl a moc uz to nevnimam.Huceni u me stale pretrvava,podle meho mechanika nekde v diferencialu,takze spojitost s ESP asi neni.Tak jezdim a pozoruju Shocked
Jinak resilo se to jeste tady: https://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=60&t=93417&p=1380245&hilit=klepani+pri+rozjezdu#p1380245
milano 2
milano 2

Poeet p?íspivku : 17
Registration date : 02. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  Pule Tue Nov 07, 2017 10:53 am

Díky za názory, zatím to řešit nebudu, snad se to nijak nezhorší.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Klepání jen při prvním rozjezdu Empty Re: Klepání jen při prvním rozjezdu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru