Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

silné drnčení od motoru

2 posters

Goto down

silné drnčení od motoru Empty silné drnčení od motoru

Příspěvek  Maxim Sun Nov 26, 2017 5:50 pm

Ahoj,
zkuste prosím poradit zoufalému scenikářovi.
Mám benzín 2.0 16V 99kw.
Po nastartování studeného auta mi opravdu hlasitě, až nesnesitelně drnčí celé auto.Ten zvuk přichází od motoru a mě pripadá, jako by celá palubní deska i prostor pod nohama tvořili jednu velkou ozvučnici. (nebavím se o klasickém drnčení interieru, skřípání střešního okna atp. , to je u renaultu klasika, tohle je fakt nepříjemný) Potom co se srovná volnoběh a auto už neběží na sytič, tak to drnčení nastupuje kolem 2000 otáček a více. Když jedu a přední tlumiče se zhoupnou, tak zvuk na vteřinu zeslábne a zase se vrátí. Jízda kolem 90-100 je fakt už nepříjemná. Takhle se to chová klidně 20 kilometrů a nepřestane.
Pak auto třeba na 2 hodiny odstavim a nastartuji a zvuk je skoro pryč. Není to tedy uplne dobré, při zhoupnutí tlumičů se intenzita drnčení mění, ale někdo cizí by asi nepozoroval žádný problém. Ještě dodám, když to drnčí a ja stojím venku, a koukám na motor, tak nic extra neslyším. Ale do auta se nejak přenášejí vibrace.

nechal jsem si v servise projit celou výfukovou soustavu,
potom jsem to nechal u jiného mechanika přes noc, ať si to ráno natočí sám. Ten že prej je to hrozný, že v tom sedel a druhej mu mont pákou hejbal motorem a nezdál se jim silent blok pod převodovkou. Vyměněno a drnčí vesele dál.

v cervenci dělány rozvody a vodní pumpa
asi týden po tom jsem prošlápnul spojku, takže měněna celá spojková sada.
Dvojhmota prý byla vpořádku.

měsíc po těchto zákrocích jsem poprvé slyšel při jízdě po dálnici s naloženým autem, jak se pri zhoupnutí mění zvuk od motoru.
Od té doby se to postupně zhoršuje.

Chlapi prosím, prosím, nakopněte mě správným směrem. Já už fakt nevím. Od léta jsem do auta nasypal přes 25 tisíc, pak jsem koupil ještě dvě sady gum, a teď raději jedu malou stošestkou, jen abych neposlouchal ten randál Sad

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

silné drnčení od motoru Empty Re: silné drnčení od motoru

Příspěvek  petr novy Mon Nov 27, 2017 8:15 pm

petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

silné drnčení od motoru Empty Re: silné drnčení od motoru

Příspěvek  Maxim Mon Nov 27, 2017 10:16 pm

hele to bude přesně ono.
Já si tenle příspěvek četl někdy před rokem a hned jsem si nechal v renaultu vyměnit horní silent blok. Ale nabidli mi neorigo a tak asi už zase odešel.
Ja žiju v tom, že ten horní mám vyměněnej a vůbec mě nenapadlo, že je mezi origo a nahradou takovej propastnej rozdíl.

děkuji za nakopnutí Very Happy

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

silné drnčení od motoru Empty Re: silné drnčení od motoru

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru