Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karavan

+2
svar
karloscz
6 posters

Goto down

Karavan Empty Karavan

Příspěvek  karloscz Tue Feb 20, 2018 10:20 pm

Koukal jsem, ale toto téma jsem tu nenašel. Buď to nikoho nezajímá, nebo to všichni vědí a tak budu první kdo se bude ptát na zkušenosti. Nevěřím že v této skupině, nikdo nemá karavan. TAKŽE. Jaké je lepší tažné ( koule ) na pevno, odnímatelné a nebo to je jedno ? Je normální že může být podle TP jen vlek do váhy 1300 kg a celková váha do 3050 kg. Právě toto mám napsáno v TP. Myslel jsem že to bude 3500 kg, ale techničák říká že jen 3050 kg. Díky za zkušenosti
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Karavan

Příspěvek  karloscz Wed Feb 21, 2018 10:02 am

Tak sem našel na jiném Renault forum tento odkaz https://towcar.info/GB/ podle kterého si každý může vypočítat čím co táhnout a jsem docela překvapen. Myslel jsem si že když je Grand docela macík a ještě k tomu s mím obsahem, tak jen tak něco táhnout nemůžu. Podle TP můžu 1300 kg, ale podle toho odkazu tak max. 1100 kg. Nevím jak to chodí když vás někde zastavěj, ale pokud se najde nějaký šťoural, může zkazit celou dovolenou. Sad
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  svar Wed Feb 21, 2018 4:23 pm

Jednoduše sečtou váhy podle TP a mají jasno
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  maky Wed Feb 21, 2018 8:17 pm

No nechci bejt za chytrýho, ale,. můj případ, karavan skládací, váha 600kg, v TP přívěsu je 640kg max., rychlost je povolená 100km/h. no a auto má v TP přívěs nebrzděný 650kg., ( nevím proč nemá 750kg. jak povoluje předpis, ale asi to je dle váhy auta.), no a druhá část otázky jsou brzděné přívěsy a tam by měla být váha přívěsu v TP auta do 1 300kg, ale nejsem si jist, nechce se mi koukat do TP ani manuálu,, mám chrochtu 1,9 granda 7 míst.rok 2005. A třetí díl otázky zda pevný nebo vyndavací.. tak já mám origo vyndavací a páč už neplatí vyhl. o tom, že když netáhneš musíš sundat a nezakrývá RZ, tak ho mám neustále namontovaný jako ochranu před blbama co neumí parkovat ( dal bych si ho i dopředu ale to by policajti už nevydejchali!!) Já samo, že mám senzory, tak, že s ním nikomu nekurvím přední nárazníky při couvání, ale dcera nemá a už měnila zadní nárazník 2x a je to ranec... samo, že žádnej kurvič lístek s tel číslem na vyřízení poškození nenechá, ale po druhé se povedlo pachatele dopadnout a divil se, že prej on néé, ale byli svědci a policajti ho ukecali!!!

Tak mi to nedalo a pošmejdil jsem: návod k používání Renault Grand Scenic II rv. 20o4 a dále. ( platí i pro RGS III)
max. povolená hmotnost přívěsu nebrzděného pro všechny typy RGS je 650 kg. bez rozdílu!
max. povolená hmotnost přívěsu brzděného je pro všechny typy RGS : 1300kg! bez rozdílu
max. přípustná hmotnost vozidla je : 2195 kg!
max . celková hmotnost jízdní soupravy : 3050kg. !
No a od těch 3500kg nás odloupnul rencek, poldům je to jedno, platí co máš v TP vozidla a že máme národní vyhlašku benevolentnější je nezajímá!! k naší smůle!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  karloscz Thu Feb 22, 2018 2:42 pm

Hmm, takže nás obrali o 450 kg Crying or Very sad což může někdy dělat ta váha věcí co člověk nahází ještě do kufru a nebo karavanu.
Další co jsem netušil a musím v co nejbližší době vyřešit je řidičák, nebo spíš rozšíření na B+E Cool
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  sali Sun Mar 04, 2018 6:04 pm

Jestli chceš tahat přívěs za scenikem tak B+E nepotřebuješ. Je to až pro soupravy nad 3500kg
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  sali Wed Mar 07, 2018 11:04 am

tady máš k tomu vyjádření ministerstva:

Řidičské oprávnění skupin B a B+E a řízení jízdních souprav
stanovisko k rozsahu řidičského oprávnění skupiny B a B+E z hlediska řízení jízdních souprav, vydané pod. č.j. 120/2006-160-LEG/1 ze dne 16.10.2006

S ohledem na množící se dotazy k významu řidičského oprávnění skupiny B a B+E z hlediska možné řízení jízdních souprav vydává Ministerstvo dopravy, odbor dopravně správní a BESIP, následující stanovisko.
Skupina B :

Podle § 81 odst. 4 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, přicházejí v úvahu v zásadě dva možné způsoby řízení jízdních souprav s řidičským oprávněním skupiny B. Písmena a) až c) totiž představují samostatné alternativy vozidel, resp. jejich souprav, jež lze s oprávněním skupiny B řídit.

Podle písmene a) cit. ustanovení motorové vozidlo, které má kromě místa řidiče nejvýše osm míst k sezení a jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg. K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 750 kg. Souprava tedy může mít následující složení: motorové vozidlo 3 500 kg + přípojné vozidlo až 750 kg = jízdní souprava 4 250 kg (ve všech uvedených případech se jedná o maximální přípustnou hmotnost).

Podle písmene c) tohoto ustanovení opravňuje řidičské oprávnění skupiny B k řízení jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla, pokud maximální přípustná hmotnost soupravy nepřevyšuje 3 500 kg a maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost motorového vozidla. V tomto případě již neplatí omezení maximální přípustné hmotnosti přípojného vozidla 750 kg, přípojné vozidlo tedy může být těžší. Jediným omezením hmotnosti přívěsu zde je, že jeho maximální přípustná hmotnost přípojného vozidla nepřevyšuje pohotovostní hmotnost tažného motorového vozidla. Pro celou jízdní soupravu pak platí omezení spočívající v nepřekročitelné maximální přípustné hmotnosti na nejvýše 3 500 kg. Příklad takové jízdní soupravy může být následující: tažné motorové vozidlo o maximální přípustné hmotnosti 2 000 kg, s pohotovostní hmotností 1 500 kg, spojené s přípojným vozidlem o maximální přípustné hmotnosti nejvýše do 1 500 kg, tj. jízdní souprava o maximální přípustné hmotnosti do max. 3 500 kg.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  sali Wed Mar 07, 2018 11:33 am

A teď ještě k výběru tažného. Co jsem zatím kdy kupoval tak jsem bral tažné od firmy SVC Náchod. Kupoval jsem od nich tažné na Renaulty R11, Megane, Scenic a Fiat Tipo a vždycky všechno sedělo. Výroba přesná, montáž bez problémů, odhadem dohromady na všech autech 100tis. km s vlekem. Kupoval jsem vždycky variantu na dva šrouby. Doporučuju zásuvku 13pin protože už nějaký ten pátek musí být všechny bržděné přívěsy vybaveny couvacím světlem a už sem se setkal s tím, že výrobce přívěsu aby ušetřil a nemusel řešit několik kabeláží tak montuje 13pin zástrčku aj na nebržděné přívěsy. Předejdeš možnosti buzerace od pomahačů a chráničů proč ti nesvítí couvací světlo na vozíku, když tam je namontované. Rozdíl v ceně zásuvky je 400 kč to už tě nezabije. 30+ a 15+ není potřeba zapojovat pokud nechceš napájet spotřebiče v přívěsu, ale dnes už jde u karavanů stejně každý cestou vestavěné baterie.

tady ještě odkaz na naši soupravičku i když poslední dva roky je z toho víceméně zahradní domek

http://tn-cz.rajce.idnes.cz/Balaton/#SDC11576.jpg

hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  lantra Wed Mar 07, 2018 2:43 pm

Ještě Saliho doplním, lze ještě udělat "rozšíření B96"

Řidičské oprávnění skupiny „B96":

Jde o tzv. „řidičské oprávnění skupiny B v rozšířeném rozsahu“. Je vhodné pro ty, kterým postačuje řídit soupravu do 4250 kg.

V řidičském průkazu se vyznačuje harmonizačním kódem č.“96“: souprava s přívěsem o největší povolené hmotnosti převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 4 250 kg.

Postačuje složení tzv. „doplňovací zkoušky“ z jízdy. Kurz jako u skupiny B+E ani zkouška z předpisů se nevyžaduje.
lantra
lantra

Poeet p?íspivku : 94
Age : 55
Location : Jihlava
Registration date : 10. 10. 12

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  _Mickey_ Fri Mar 09, 2018 1:55 pm

Kluci, kdyz uz to tady takhle pekne rozebirate...a co kdyz mam ridicak B a C bez dalsiho rozsireni?
Kolik a ceho muzu tahnout? :-)

Neptam se jako trubka, jenom fakt nazor jestli teda potom muzu presahnout treba v souctu tech 3500 kg nebo i tak mam smolika pacholika.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  sali Sat Mar 10, 2018 1:06 pm

V kombinaci B+C můžeš sice řídit osmikolový kamion co bude vážit přes 40 tun ale s osobákem nesmíš překročit v soupravě 3500 kg.
Můj soused to má ještě veselejší má B a T takže traktor s vlečkou bez problémů 60 tun ale s osobákem max 3500 kg
Hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  karloscz Sun Mar 11, 2018 8:08 am

Moc hezký pánové. Jelikož má grand II v TP napsáno, že souprava může vážit jen do 3050 kg, tak nám stačí samotné B. Rozpoutala se na toto téma na sociální síti docela vážná debata a byla docela sranda co si někteří mylně myslí. Pak tam někdo vložil obrázky a ty hovoří za vše.
Mimochodem - docela mě zajímalo proč Nás Renault obral o 450kg a tak jsem tam zavolal a poptal se. Slíbyli mi že to zjistí a dají mi vědět a toto mi přišlo.
Vážený pane Petráku,
odpovídáme na Váš dotaz ohledně celkové hmotnosti soupravy u Vašeho Renault Grand Scénic.

Verze JMJEN6 (Vaše vozidlo) má homologovanou maximální hmotnost soupravy 3050 kg a nelze s tím hýbat, je to záležitost výrobce, který tento model takto zkonstruoval a nechal schválit.

K hodnotám hmotnosti soupravy 3500 kg se dostal až MEGANE SCENIC typu JZ (SCENIC 3).


Tu přikládám obrázky co se dá s jakou skupinou ř.p.  tahat

Karavan 28576310

Karavan 28795910
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  _Mickey_ Sun Mar 11, 2018 6:30 pm

Tak nejake veci jsme si ujasnili, tak ted mi reknete: Jakej prives (cti karavan) si tedy muze majitel Scendy koupit a vozit bez obav z postihu? :-)
Jestli jsem spravne docetl, tak provozni hmotnost mame 1575 kg, celkovou hmotnost 2165 kg. Cilize muzeme tahnout karavan do hmotnosti 1475 kg nebo 885 kg?

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  sali Sun Mar 11, 2018 6:57 pm

Max.hmotnost vleku pokud máš jenom B nesmí přesáhnout hmotnost prázdného auta. Takže 1500 kg
Ale okamžitá hmotnost nesmí přesáhnout 1300 kg protože to máš povoleno na tažném a okamžitá hmotnost soupravy. Nesmí přesáhnout povolené maximum v techničáku auta. Tuším 3050 kg.

Pro nás co máme B+E je to maximální hmotnost vleku nepřesahuje max hmotnost auta tj. vlek max 2000 kg , ale okamžitá hmotnost vleku nesmí přesáhnout 1300 kg a okamžitá hmotnost soupravy nesmí přesáhnout povolené maximum soupravy. Tuším že 3050 kg

Jsou to hodnoty pro Scenic II a u novějších verzích a nebo motorizací to bude trochu jinak.

Každopádně pomahači a chrániči nemají k dispozici dostatečně přesné váhy takže doporučuji max. 1300 kg bo chlapci to nezvaží a budou nás je.....t pouze na základě toho co si přečtou v papírech.
Vždycky když táhnu prázdný podvalník tak mám divné pocity z toho jak by se na to chlapci tvářili.

Pro všechny případy vozím v autě plné znění toho vyjádření co jsem tu dával na začátku.

Hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  karloscz Mon Mar 12, 2018 10:51 am

Karavan o max 1300 kg je asi hranice. Našel jsem tuto stránku, kde si vložíte údaje o autu a pak vleku a aplikace ukáže zda nepřetahujete.
https://towcar.info/GB/index.php

karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Karavan Empty Re: Karavan

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru