Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brzdový třmen

4 posters

Goto down

Brzdový třmen Empty Brzdový třmen

Příspěvek  Popenec Mon Jun 18, 2018 9:25 am

Kluci rychlá pomoc. Potřebuji koupit brzdový třmen, ale nevím jaký. Jsou dva druhy. Z jednoho obchodu mi podle VIN kodu napsali, že to má být tento:
https://www.autodily-cardo.cz/-8/brzdovy-trmen-trw-bhq248/

Ale z druhého obchodu mi přišla odpověď na tento:
https://www.autodily-cardo.cz/-8/brzdovy-trmen-trw-bhq246/

Tak který sakra? Mám el. brzdu. Podle těch obrázků se mi zdá, že by to mohl být spíš ten druhý, ale chybí u něho ta pružinka, kterou já na tom třmenu mám taky. Jsem fakt zmatený. Potřebuji ho nutně koupit, protože mi pořád přibržďuje pravé zadní kolo. Je tak horké, že když plivnu na střed kola, tak ten plivanec zasyčí a je pryč, což předpokládám, že je špatně. I alu disk je šíleně teplý, kolem toho středu se na něm nedá udržet ruka a to jezdím jen 15km do práce. Moc tomu ale nerozumím, protože stačí do toho třmenu lehce bouchnout a kolo se začne opět zlehka točit. Nebo taky stačí zlehka dloubnout do té vnitřní desky a kolo se opět točí volně (samozřejmě na zvedáku).

Díky za rychlou pomoc.
Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Domiq07 Mon Jun 18, 2018 4:55 pm

mali by ti pasovat obidva strmene. pruzinka je najmenej das ju aj zo stareho. a skusil si vobec zistit preco to brzdi? ved strmen sa do celkom jednoducho rozobrat, a nebrzdi to to nahodou pridrete lanko rudnej brzdy? tiahlo sa vracia az do konca na doraz?
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Popenec Mon Jun 18, 2018 6:46 pm

Ahoj,
brzda se vrací až na konec toho dorazu, takže si nemyslím, že je to ruční brzdou. Lanko krásně klouže do toho bovdenu, či jak se tomu nadává. Je to obalené i v tom originálním "teflonu", což se o druhé straně říct nedá. Tam už se to slouplo, ale to je už jiná story. Opravnou sadu kupovat nechci. Prostě to vyměním kus za kus. Nějak nerozumím, jak tam mohou pasovat oba ty třmeny. Každý vypadá úplně jinak. Myslím, že jeden je na el. ručku a druhý je na klasickou, ale který je který? To je otázka.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Domiq07 Tue Jun 19, 2018 9:46 pm

ahoj.
nezda sa mi ani po zvacseni obrazkov, zeby boli rozdielne tie strmene. jediny rozdiel je v tej pruzinke a obrazky mozu byt ilustracne. aj v popise je, ze budu obidva pasovat na tvoje auto (1.6 16V, 83kW) ja mam automaticku rucnu a rovnako sa na strmen zaklada koniec lanka ako na obycajnu. nedavno som objednaval pouzity strmen a v poho pasoval i ked tipek nemal automaticku rucnu. Wink
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Karlučo Wed Jun 20, 2018 2:08 pm

Tady máš brzdový třmen. Nikde se nerozlišuje jestli elektrická nebo manuální ručka. Ta pružina je tam aby se lépe vraceli lanko v bovdenu. Já ji tam třeba nemám vůbec.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 515
Age : 45
Location : Křoví
Registration date : 10. 12. 12

https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  svar Fri Jun 22, 2018 7:27 pm

Při nejhorším si přehodíš držák bowdenu
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Popenec Fri Jun 29, 2018 8:12 am

Hoj,

tak jsem nakonec koupil tento:
https://granex.cz/autodily/renault/scenic-ii/1.6-jm0c-jm0j-jm1b-83kw/brzdovy-system/brzdovy-trmen?productId=721568

a je úplně stejný, co mám na autě. Jinak výměna proběhla během 15minut. Nic těžkého ani složitého. Trochu sem se bál, že při povolování zlomím tu brzdovou trubku, co po ní klouže ta matka, ale v pohodě. Jen na odvzdušnění jsem potřeboval tatika k ruce. Po výměně třmenu se zdá, že je vše v pořádku. Nový třmen mě stál 1450kč.

Jinak vše jsem kupoval v cardu. Koupil jsem si u tu gumovou hadici, co je u těch zadních brzd, ale nepasuje tam. Nechal jsem si to ještě u toho carda zkontrolovat, jestli mi to vše opravdu sedí k sobě. Psal jsem, že je to na pravou zadní brzdu, ale tohle tam vůbec nesedí. Možná je to na předek. Ještě jsem to nezkoumal. Tak dávejte pozor, protože i tato služba není 100%.

https://www.autodily-cardo.cz/-8/brzdova-hadice-a-b-s-sl5706/
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Brzdový třmen Empty Re: Brzdový třmen

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru