Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chipování auta

4 posters

Goto down

Chipování auta  Empty Chipování auta

Příspěvek  R-ježek Wed Nov 14, 2018 12:29 pm

Zdravím pánové, musím se podělit s dojmy z chipování. Nedávno jsem to konečně pořídil, za půl hodiny přehnaný sw řídící jednotky a je to oproti originálu paráda. Auto jede mnohem líp, lépe reaguje na plynový pedál a na temporary je taky dost poznat, jak to dává nebo ubírá. Na kopečcích jsem to odzkoušel jak s tempomatem tak bez a je to opravdu rozdíl v tahu a spotřebě. Když tomu člověk naloží při rozjezdu, tak to žere mnohem víc než předtím ale když se rozjíždím klidně, tak je to taky rozdíl, má to víc síly při menší spotřebě a dřív mohu řadit vyšší stupeň. Jsem zvědav na dlouhodobou spotřebu ale zatím je to dobrý. Chipování auta  38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  _Mickey_ Wed Nov 14, 2018 8:27 pm

Kdyz ja nevim, jestli to ma jeste na ty nase dedecky smysl ;-)
Kolik to stalo a kdes to delal?
Jen tak pro info, asi urcite do toho nepujdu, ale jen tak ze zvedavosti.

Dik Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  R-ježek Wed Nov 14, 2018 9:11 pm

Stálo to 3770,- a dělal to OK Chip - jezdí po celé republice a dá se s nimi dobře domluvit čas a místo,klidně dojedou i domů. Bylo to rychle, napojit PC na zásuvku a pak stáhnout původní hodnoty a nahrát nové. Na Facebook mají reklamu, jinak OK Chip tuning. Za mne doporučuji. Je pravda, že už jsem mohl takto jezdit skoro půl roku ale váhal jsem. Toto jsem si dal k Vánocům. Jinde jsou dražší a musíš tam dojet. Chipování auta  38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  _Mickey_ Thu Nov 15, 2018 10:43 am

Hele nechci ti nejak kazit radost, ale precetl jsem si ted neco malo o tom a vsude pisou, ze kvalitni chiptuning jedine po zmereni a ziskani x informaci, merej se dokonce i vyfukovy plyny, vykon pred a po se meri na brzde a mel by byt ucinen zapis do TP, jinak muzou byt problemy na technicke.

A to vse asi u tebe neprobehlo co? Kdyz prijeli za tebou a delali to na miste.

No nic, to ja jen tak, ze jsem si to hodne rychle rozmyslel :-)

Hlavne at ti to funguje a jezdi, jak je potreba.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  R-ježek Thu Nov 15, 2018 1:43 pm

Zdar, toho jsem četl taky hodně ohledně zápisu do TP. Měření jistě neproběhla a když si vezmu, že jsem s tuningovou krabičkou od větví napojenou přímo na motor emisemi prošel s ještě lepšími hodnotami a nikdo mi nic neřekl a to ty dráty viděli, jak budou zjišťovat chipování ? A to to bylo jen nějak seřízené aby to táhlo. Jestli mají nějaký sw co to najde, tak mám smůlu, jestli budou velké emise tak taky ale uvidíme. Po STK na jaře dám určitě vědět pro ostatní špekulanty jako jsem byl já a nemohl se rozhoupat. Nechám se překvapit, je to tzv. paraganska padina Chipování auta  38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  Dav!d5 Thu Nov 15, 2018 7:12 pm

Já nad tím taky už cca rok přemýšlím. Ale je to za cca 4 000 bez zkoušky, nebo za cca 10 000 se zkouškou a další věci k tomu. Jako najezdím hodně, takže spotřeba dolu by byla fajn (koukal jsem na Optimal variantu) a koně to má taky nějaké přidat. Turbo mám teď nové, tak by to mělo šlapat. Ale ty prachy za to.. no zvažuju dál. Jen dotaz, ty máš opravdu 92kW? Není to 96kW? Nebo je to už po tom chipovaní? Protože mě by to mělo z 96kW udělat nějakých 113kW a z původních 300Nm udělat 356Nm..
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 40
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  R-ježek Thu Nov 15, 2018 8:39 pm

Mám podle techničáku 92 kw originál,teď po úpravě 113 kw . Myslím že budou mít pro tuto autorizaci jednu verzi
                 Tabulka z webu ORIGINÁL PO ÚPRAVĚ
Výkon (HP) 120 HP 154 HP
Výkon (KW) 88 KW 113 KW
Točivý moment (NM) 270 NM 356 NM
Tu mojí autorizaci 92kw tam nemaji.

Každopádně je to velký rozdíl. I z těch 92 kw třeba jen na těch 113 kw je to poznat. Ten krouťák je hodně poznat. A to že celkově auto reaguje rychleji při tempomatu na kopec a vrchol kopce, dřív to tahalo i  za vrcholem a teď to reaguje mnohem rychleji na změnu zátěže a povoluje nebo přidává svižněji. Chipování auta  38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  Dav!d5 Sun Feb 03, 2019 8:34 pm

jen dotaz, vím že není asi podstatné, ale zkoušel jsi s tím načipovaným autem maximálku? Jako zdali jede více?
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 40
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  R-ježek Mon Feb 04, 2019 8:55 am

Maximální rychlost jsem nezkoušel. Vlastně ani před tím nikdy, nějak mne to ani nenapadlo. Ale rozdíl sily je hodně znát. Nevím jestli by to mělo vliv, když je to stejně zpřevodované. Možná o nějaký km/h to bude lepší ale to nevím Chipování auta  38652
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  maky Mon Feb 04, 2019 7:46 pm

No Rudlo máš pravdu při stejném zpřevodování ( původní převodovka) by se maximální rychlost zvedla pouze za předpokladu zvýšení maximálních otáček , k čemuž by mohlo dojít na 6 převodový stupeň tím, že motor má více síly a dostane se na ty nejvyšší otáčky kam se před tím nedostal ( menší krouťák a koně )... no ale já bych na to, zkusit to taky srdce  nebo koule ??  neměl...
No a ještě k tomu zázraku zvedání kilowat, už se to řešilo na různej forech a celkem oprávněně, je diskutabilní řešit, že se čipem zvedne výkon z 92 nebo 96 kW, na 113 kW, když si představím  ( pokud to nikdo neměřil ??) že můj motor má najeto 200 000 km selským rozumem už nebude mít těch papírovejch 96 kW, ale s bídou o nejméně 1/3 míň, spíše o víc, tak říkat, že po čipu se zvedla komprese je holý nesmysl, počítačovou úpravou softwéru nemůže dojít k utěsnění pístních kroužků !! to asi uzná i lajk.  No a bez zvýšení komprese se sice může zvednout ( ba i naměřeno ) výkon ale už asi nikdy na těch původních 96 kW.. bez GO motoru.. tak to vidím já.. a věřte mi že už sem se nějakým úpravám kdysi věnoval.. například přestavbě motoru Š 1000 MBG na Š 120 LS s tím, že jsem převrtal blok na 120 vložky, dvoukroužkový kovaný písty,klika, velký ventily, ostrou vačku , upravenou hlavu spalováky a sníženou, vybroušený kanály na koule, odlehčený a vyvážený ojnice z Česany, chladič oleje, hliníkovou vanu, 2 karburátory, burges vejfuk apod... no koně narostly dle papírů podle kterejch se úprava dělala nejmíň na 70 koní, jelo to jako blázen, ve 100vkový karosérii, ještě jsem měl v záloze 5 kvalt převodovku, ale to už mě to pustilo.. ( měl jsem to jako druhý auto na blbnutí, ) a začalo to lézt do peněz... ono párkrát zesměšnit 15 žigula na křižovatce dost papalo gumy.. a pak člověk moudří, pravá noha lenivý, benzín taky neteče ze studny.. ale vzpomína se na to hezky.. Jo a jinak pro hnidopichy ta značka MBG nejní žádnej kec, byl tam stejnej motor jako na MBX  tudor, toto mělo i dva karbece ale klasickou karosérii .
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  R-ježek Mon Feb 25, 2019 5:43 pm

Maky má pravdu, dřív to všechno lítalo jinak. A dnes je to taky samá elektronka, dřív to bylo opravdu o šikovných rukách. Taky jsem měl Š 100 a nezapomenu na ni. Pak 135 glxi ještě v kastli 125 a s pětikvaltem ale už to bylo řízeno jako Favorit. Takže nic k seřízení.
R-ježek
R-ježek

Poeet p?íspivku : 367
Age : 43
Location : Bruntál - Praha
Registration date : 30. 11. 11

Návrat nahoru Goto down

Chipování auta  Empty Re: Chipování auta

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru