Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Příprava na letní sezonu

+4
berko
Frodo
svar
jaris
8 posters

Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Příprava na letní sezonu

Příspěvek  jaris Thu Apr 09, 2009 7:36 pm

HOY, zima je definitivně pryč Příprava na letní sezonu 38652 a tak se vás ptám, přátelé, co jste pro svého miláčka udělali před letní, doufám že dlouhou, sezonou. Když jsem viděl, jak vypadá Vendelín po zimě, přišlo mi ho líto Crying or Very sad a tudíž jsem mu dnes věnoval celé odpoledne. Letní botky už má, jen jsem dorovnal nahuštění, abych měl na palubovce na atíčku všechna kola bez výplní. PC nehlásí žádné závady bounce a tak jsem jen dolil náplň do ostřikovačů a zkontroloval ostatní hladinky. A když už jsem měl zvedlou kapotu, vyčistil jsem podle Martinova návodu odtokové kanálky (za 5min 12, byly téměř ucpané affraid ). Poté následoval komplet interiér, včetně oživení všech plastů a ošetření všeho z kůže. Do myčky se mi jet nechtělo, stejně si musíš vnitřek domýt sám, a tak jsem drhnul a pulíroval a leštil...Výsledek-Vendelín je zase fešák Příprava na letní sezonu 388709 a zítra to vidím na celodenní výlet Příprava na letní sezonu 104611 - jo, volno, to je to ,co mně drží u tak mizerně placený práce ve školství...Pokud jsem na něco zapomněl, podělte se o své zkušenosti. rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  svar Thu Apr 09, 2009 8:54 pm

Jaris- většinu těchto akcí jsem absolvoval minulý víkend. Umytí + leštěnka a mám v garáži jiný auto. Když se podaří, tak ještě zítra ráno plasty a hurá na prodloužený víkend. Jak tak sleduju taky kolega - i ve školství. Vnitřek nechám chytře až po návratu- nemám rád zbytečnou práci. Sice jenom 300 km cesty, ale v 6 lidech, takže doladění je lepší až po. Přibyl mi podpis na 5-tých dveřích. Pokud se s někým potkám v Jeseníkách tento víkend, tak blikejte, trubte, blokujte cestu, hned zastavuju.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  Frodo Fri Apr 10, 2009 3:15 pm

Já se na tu velkou akci teprve chystám a předem se hrozím. Někde se mi podařilo v zimě Evil or Very Mad projet asfaltem, tak mám prahy za předními koly a následně celé auto až po páté dveře celé zastříkané. Koupil jsem nějaký chytrý sprej, ale po prvním pokuse je mi hned jasné že se z toho .... Takže mi držte palce.
Poprosím Vás o radu. Stejně jako u Megana, tak i u Granda se mi po první zimě a podzimním ošetření gum dveří silikonem ozvalo vrzání. Když jde auto do zkrutu, těsnění ve dveřích zavrže. Zní to jak na staré plachetnici... Razz Je mi jasné, že je těsnění nutné promazat, ale nevím čím - do silikonu se mi už nechce, není to ono. Máte nějaké typy: Díky za radu!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  berko Fri Apr 10, 2009 3:28 pm

Frodo napsal:Já se na tu velkou akci teprve chystám a předem se hrozím. Někde se mi podařilo v zimě Evil or Very Mad projet asfaltem, tak mám prahy za předními koly a následně celé auto až po páté dveře celé zastříkané. Koupil jsem nějaký chytrý sprej, ale po prvním pokuse je mi hned jasné že se z toho .... Takže mi držte palce.
Poprosím Vás o radu. Stejně jako u Megana, tak i u Granda se mi po první zimě a podzimním ošetření gum dveří silikonem ozvalo vrzání. Když jde auto do zkrutu, těsnění ve dveřích zavrže. Zní to jak na staré plachetnici... Razz Je mi jasné, že je těsnění nutné promazat, ale nevím čím - do silikonu se mi už nechce, není to ono. Máte nějaké typy: Díky za radu!
na asfalt vem obyčejné sádlo ,tak tomu říkam pech v zimě potkat tekouci asfalt Příprava na letní sezonu 38652 Příprava na letní sezonu 19836 Příprava na letní sezonu 998869
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  Frodo Fri Apr 10, 2009 3:33 pm

No čuměl jsem na to jeko vejr...... Neříkej, že to sádlem povolí - není to nějaká babská rada? What a Face
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  berko Fri Apr 10, 2009 3:38 pm

Frodo napsal:No čuměl jsem na to jeko vejr...... Neříkej, že to sádlem povolí - není to nějaká babská rada? What a Face
na laku si nejsem jisty ale na rukách to funguje 100% Příprava na letní sezonu 38652 ale za pokus nic nedaš Příprava na letní sezonu 455606
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  sali Fri Apr 10, 2009 7:00 pm

tak jsem se přinutil k očistě auta po zimě a jelikož přistupuju k autu jako uživatel a vždycky mi záleželo víc na stavu podvozku, brzd a motoru než na čistotě auta tak jsem chvilku cvičil doma s vysavačem a umytí jsem nechal na myčku (přeci ho nebudu mít doma hodinu ručně), přijel sem na pumpu, koupil žeton a zajel za roh do myčky a k mému překvapení jsem nebyl první koho dnes napadlo umýt auto, takže sem si vystál 45min frontu, 10minut v myčce a jsem i s vysáváním na víc než hodině, kterou jsem jarní očistě nechtěl věnovat Evil or Very Mad , příští týden ještě hodím na auto zpátky letní co mám uloženy v pneuservisu a bude připraveno
alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  Ruda Sat Apr 11, 2009 6:29 pm

Na asfalt a jemu podobné srágory funguje cokoli mastného - máslo. sádlo, kuchyňský olej....
A k tomu vrzání gum u dveří: já používám už léta glycerin. Pryž je vláčná, nenamrzá v zimě..Jenom po ošetření vždy trochu otřu, pozor, je to mastné! Glycerin je nejlepší ten z lékárny.
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  Frodo Sun Apr 12, 2009 9:01 am

Dík, jdu do toho, to vrzání nejde vydržet!
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Příprava na letní sezonu

Příspěvek  bambinot Sun Apr 12, 2009 10:14 am

Zdravím přátelé,
minulý týden jsem měnil olej a filtry,tak jsem to průběžně zkontroloval všechno.Žhaviče jsem taky vyměnil,dal jsem Bosch Duraterm,zkontroloval brzdovou kapalinu,chladící kapalinu jsem dolil troškou destilky.Já osobně používám na veškeré gumové těsnění glycerinový olej a občas s ním natřu i pneu.Nemůžu si na něj stěžovat,je to bezva věc! Laughing No a po svátcích valím do nějakého obchodu s hračkami,označit "mazlika" Příprava na letní sezonu 19836 nějakým pěkným žlutým balónkem na anténu.
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  Frodo Mon Apr 13, 2009 7:01 pm

Tak jsem dnes využil krásného slunečního odpoledne a dal se do čištění asfaltu na podbězích a dveřích. Trvalo to skoro dvě hodiny, ale technický benzín a speciální sprej na odstraňování asfaltu zabraly! Hurá! Zase to vypadá slušně. Pokračování příště. Držte se! bounce
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  xxmirek Thu Apr 23, 2009 7:26 pm

Ruda napsal:Na asfalt a jemu podobné srágory funguje cokoli mastného - máslo. sádlo, kuchyňský olej....
A k tomu vrzání gum u dveří: já používám už léta glycerin. Pryž je vláčná, nenamrzá v zimě..Jenom po ošetření vždy trochu otřu, pozor, je to mastné! Glycerin je nejlepší ten z lékárny.

hojte,
i já se pokusím o příspěvek do debaty. Na čištění karoserie znečištěné od asfaltu mám odzkoušený obyčejný odlakovač na nehty. Manželce jej vždy potají odnesu do garáže. Fakt to funguje, a lak to neponičí.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  Frodo Tue Apr 28, 2009 4:30 pm

Dle Vaší rady jsem natřel těsnění ve dveřích glycerinem a nastal malý zázrak! Auto dokonale ztichlo. Problém je v tom, že jen na týden a už to vrže zas. Udělám druhé kolo a uvidíme. Rolling Eyes
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Příprava na letní sezonu Empty Re: Příprava na letní sezonu

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru