Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Brzdové kotouče a destičky

+33
petr novy
ivvan
Karlučo
Pule
Pajin
hudy
hagarko
monas.cz
palladin
michalsonboss
Děda
Rostini
Nomed
Lukyn
maky
Vranik
Kopy
lenin2001
ScenicNoir
_Mickey_
Lazak
Popenec
nera738
scenic1.5dci
Prašík
Koci
bambinot
svar
berko
xxmirek
sali
mistrli
Grandík
37 posters

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 7 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Dav!d5 Sat Jun 30, 2018 8:37 am

Tak výměna proběhla Ok, ale po rozebrání to vypadalo dost krutě, na čem se jezdilo...
Kotouče a destičky jsou nově TRW

https://i.servimg.com/u/f18/19/62/45/08/img_1912.jpg
https://i.servimg.com/u/f18/19/62/45/08/img_1911.jpg
https://i.servimg.com/u/f18/19/62/45/08/img_1910.jpg
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 41
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 7 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  svar Sun Jul 01, 2018 5:57 pm

Máš na mysli to, že jsou orezlý? Tím bych se netrápil, hlavní je síla kotoučů.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 7 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Domiq07 Wed Jul 04, 2018 10:56 am

presne ako hovori svar, ta hrdza to je nic. chyt kladivo a obuchaj to! budu ako nove Wink)))))) ale tie platnicky by uz vela nevydrzali,, cochvilu by ti dreli plech na plech Smile Smile
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 65
Age : 40
Location : Ružomberok
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 7 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Dav!d5 Sat Oct 27, 2018 6:01 pm

No já neřešil tu rez jako takovou, ale právě tloušťku, ta byla minimální a destičky už zněly plechově při brzdě.
Zkoušel tam někdo dávat třeba větší kotouče a třmeny, či jiné kotouče? Větrané apod?
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 41
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 7 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Dav!d5 Mon Nov 12, 2018 4:07 pm

Tak auto má za sebou výměnu zadních kotoučů (a ložiska). Když už na to saháte, děláte něco s ručkou? Jako promazání nebo tak? Mám ele, ale raději se na to nesahalo.

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 7 E0332d10
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 41
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 7 Empty Brzdové kotouče a destičkyNic mě nemrzí tak, jako když neuspěju

Příspěvek  Pule Fri Oct 21, 2022 1:18 pm

Nic mě nemrzí tak, jako když neuspěju...
Ahoj, zdravím všechny,
odhodlal jsem se po nějaké době posunout hranice mé "zručnosti" a rozhodl jsem se si v domácích podmínkách, tedy na koleně a pomocí obyčejného heveru, vyměnit na autě zadní brzdové kotouče. Nastudoval jsem videa na youtube z oblíbené dílny AUTODOC, nakoupil potřebný materiál, chybějící nářadí typu ořech 30 apod., nové brzdové kotouče a šel jsem do toho. Odmontoval jsem kolo, mechanicky a wd40 očistil brzdič, rozebral jsem ho, pomocí šňůry připevnil na pružinu, vyndal destičky, které jsou s mým minimálním nájezdem stále jako nové (rozhodl jsem se je tedy opět po výměně vrátit zpět), očistil a šel jsem koumat, jak povolit držák brzdiče a zátku, pod kterou se skrývá hlavní matice. Už při prvním pokusu jsem zjistil, že matky držáku brzdiče drží opravdu fest, ale po pár pokusech by asi odšroubovat šly, ale co mě úplně totálně zastavilo v další práci, byla tak krycí zátka hlavní matice. Jako by byla podlepená nebo co. Zlomil jsem na tom jeden šroubovák a nic. A tím mé naděje na pokračování zhasly.
Když jsem nad tím pak u kafe a cigárka dumal, proč to nejde scratch , došlo mi, že je to možná dobře. Ono, prý odvaha se cení, ale blbost už ne. I kdyby se mi to podařilo rozebrat, nejsem si jistý, že bych to pak na pouhém heveru a bez zvedáku dokázal náležitě utáhnout. Ony ty utahovací momenty budou mít něco do sebe a v kleče to podle mě nejde dát. Kdybych měl k dispozici zvedák, asi bych do toho šel znovu, ale bez něj mě čeká "potupná" návštěva u servisáka.
Tak to jenom krátké pozastavení nad mým prvním velkým neúspěchem mezi ostatními dosavadními malými úspěchy Very Happy a tip pro ty, které by v podobných podmínkách napadlo něco podobného.
Ať se vám daří, na co sáhnete.
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

Brzdové kotouče a destičky - Stránka 7 Empty Re: Brzdové kotouče a destičky

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru