Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kompresor klimatizace

+15
Děda
MartinLM-SK
sali
hudy
Lazak
Manovar
medabeda
ivangs
svar
xxmirek
ScenicNoir
mildaus
vecino
pepabor
Robin
19 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  Manovar Wed Apr 29, 2009 7:02 pm

Tak asi jsem přišel na problém dlouhého ochlazování...nemám dostatek chladící kapaliny Mad Že mě to netrklo dřív. Když jsem totiž nechal na podzim kontrolovat klimu ve značkovém, avšak ne přímo RENAULT servisu, řekli, že jim na diagnostice se klima vykazuje jako bezchybná, přesto při testu nejela, proto ji nedoplnili (údajně měla být v motorovém prostoru ještě nějaká jedna pojistka, k níž neměli přípravek). Když jsem to pak řešil v RENAULT servisu, tak vada byla v kabeláži od klimy (výměna v záruce bez nákladů ... 2 1/2 roku starý Grand z Francie Question ), nicméně tady taky klimu nedoplnili. Všechno mi to seplo právě až teď (taky jsem si vzpomněl, jak mi v původním servisu řekli, že po spuštění klimy mi tuto doplní zdarma, takže hurá na doplnění). Jináč při nastavení na 15 st.C jsem ve výduchu naměřil teplotu 22 st. C, takže to bych čekal na vychlazení asi ještě teď affraid affraid
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 48
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  medabeda Wed May 06, 2009 3:07 pm

Manovar napsal:Tak asi jsem přišel na problém dlouhého ochlazování...nemám dostatek chladící kapaliny Mad Že mě to netrklo dřív. Když jsem totiž nechal na podzim kontrolovat klimu ve značkovém, avšak ne přímo RENAULT servisu, řekli, že jim na diagnostice se klima vykazuje jako bezchybná, přesto při testu nejela, proto ji nedoplnili (údajně měla být v motorovém prostoru ještě nějaká jedna pojistka, k níž neměli přípravek). Když jsem to pak řešil v RENAULT servisu, tak vada byla v kabeláži od klimy (výměna v záruce bez nákladů ... 2 1/2 roku starý Grand z Francie Question ), nicméně tady taky klimu nedoplnili. Všechno mi to seplo právě až teď (taky jsem si vzpomněl, jak mi v původním servisu řekli, že po spuštění klimy mi tuto doplní zdarma, takže hurá na doplnění). Jináč při nastavení na 15 st.C jsem ve výduchu naměřil teplotu 22 st. C, takže to bych čekal na vychlazení asi ještě teď affraid affraid
Čau Manovare Cool tak jsem měl nakonec to samé pirat 250g v klimě pale .
No nic,udělalo se to co má a naplnilo na 750g a ........... affraid maká jak lednička cheers
Jo a ta ventilace(v automat režimu) je už v klidu bounce páááč nemusí honit dokola teplej vzduch,aby dohnala co dohnat nejde Kompresor klimatizace - Stránka 2 998869
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  Manovar Wed May 06, 2009 5:28 pm

Předčasná radost Crying or Very sad Chladící kapalina doplněna (moc ji tam stejně nechybělo), klima se tváří, že je v poho, ale výsledek teploty vzduchu tomu neodpovídá. No nic, dneska jsem to dal expertům, ať se na to mrknou, tak jsem zvědav co z toho vypadne affraid Vzhledem k tomu, že únik z chladící soustavy byl díky nepatrnému doplnění téměř vyloučen, a byla vyměněna elektrická kabeláž, tak už zbývají jen samé "light" problémy pale No uvidíme, doufám, že po zjištění problému na mne nesáhne Kompresor klimatizace - Stránka 2 519902 Kompresor klimatizace - Stránka 2 388709
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 48
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  medabeda Wed May 06, 2009 5:59 pm

Tak držím palce Kompresor klimatizace - Stránka 2 38652 a dej vědět jak ses popral Kompresor klimatizace - Stránka 2 519902
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  Lazak Wed May 06, 2009 7:33 pm

Vyzkoušej takovou prkotinu jako já, v motoru jsou pojistky tak je prostříkni sprayem na kontakty a vyměň preventivně tu červenou pojistku 10A i když se tváří že je OK. Kompresor klimatizace - Stránka 2 872631
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  Manovar Thu May 07, 2009 9:14 pm

Tak poprava se nekoná Very Happy Nakonec to byla pouze nekvalitní práce mechaniků v RENAULT servisu při prvotní výměně kabeláže ke klimatizaci. Po řádném nasazení a upevnění kontaktu konečně klima jede jak má. Při porovnání předchozího "chlazení" jsem měl při prvním pocitu správného fungování, že skoro "mrazí" cheers Takže nakonec výměna kabeláže zdarma, její opravné uchycení zdarma, nedopadlo to vůbec zle. Ale stejně je to podivné, že po 2 a 1/2 roce vyměnili kabeláž údajně jako součást reklamace. No nic, uvidime, jestli ještě někdy zazlobí nebo ne, zatím vzhůru do teplých krajin cat
Manovar
Manovar

Poeet p?íspivku : 50
Age : 48
Location : Ostrava
Registration date : 14. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  medabeda Fri May 08, 2009 5:24 am

Podivné, že po 2 a 1/2 roce vyměnili kabeláž údajně jako součást reklamace není.
Nedělej si hlavu Wink u mého vím,že dělali už měsíc po koupi klimatizaci(Francie),tak se opravdu ve fabrice holt něco nepovedlo Kompresor klimatizace - Stránka 2 109403
Důležité je,že ví, kde kluci udělaly chybu Kompresor klimatizace - Stránka 2 872631
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  sali Sun May 10, 2009 6:42 am

Manovar napsal: Při porovnání předchozího "chlazení" jsem měl při prvním správném fungování pocit, že skoro "mrazí" cheers

mně měřil servisman teplotu po doplnění chladiva přes výdech nad ovládáním klimy nějakým laser teploměrem kterým by se měl doměřit snad až na výparníku a ukazovalo to 1 až 1,5 stupně tepla takže to už do mrazáku nemá daleko
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  xxmirek Mon May 11, 2009 7:16 pm

Ahojte,
Jak jsem již psal dříve, mám málo chladící kapaliny v klimě. Jednou již doplněno, nyní opět chybí. Příští týden jedu na doplnění a kontrolu těsnosti. Zjišťoval jsem, že u Škodovky doplnění stojí 1gram = 1 Kč. To jen na info. Nevím kolik počítají za doplňování u Renaultu. Zná někdo jejich ceník ?

xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  medabeda Mon May 11, 2009 7:36 pm

xxmirek napsal:Ahojte,
Jak jsem již psal dříve, mám málo chladící kapaliny v klimě. Jednou již doplněno, nyní opět chybí. Příští týden jedu na doplnění a kontrolu těsnosti. Zjišťoval jsem, že u Škodovky doplnění stojí 1gram = 1 Kč. To jen na info. Nevím kolik počítají za doplňování u Renaultu. Zná někdo jejich ceník ?

xxmirek
Na dotaz- cena 980kč vím od Paroha Very Happy
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  xxmirek Mon May 11, 2009 8:32 pm

medabeda napsal:
xxmirek napsal:Ahojte,
Jak jsem již psal dříve, mám málo chladící kapaliny v klimě. Jednou již doplněno, nyní opět chybí. Příští týden jedu na doplnění a kontrolu těsnosti. Zjišťoval jsem, že u Škodovky doplnění stojí 1gram = 1 Kč. To jen na info. Nevím kolik počítají za doplňování u Renaultu. Zná někdo jejich ceník ?

xxmirek
Na dotaz- cena 980kč vím od Paroha Very Happy

Ahoj,
ta cena kterou píšeš je zřejmě za doplnění celé náplně. Kolik je tedy ale náplň. Mě se toještě zjistit nepodařilo. Ten kolega co jsem Ti říkal že to dělá, má nový mobil včetně SIM karty. Takže teď to bude složitější se s ním spojit. Ale nějak to pořeším a dám vědět množství náplně.
xxmirek
xxmirek
xxmirek

Poeet p?íspivku : 217
Age : 57
Location : olomoucký kraj
Registration date : 08. 08. 08

http://www.djmirek.ic.cz

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  sali Tue May 12, 2009 5:52 am

1,9dci 88kW jsme v tabulce, kterou měl servis co mi plnil našli 750 gramů náplně na ostatní motorizace jsme se nedívali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  medabeda Tue May 12, 2009 6:47 am

sali napsal:1,9dci 88kW jsme v tabulce, kterou měl servis co mi plnil našli 750 gramů náplně na ostatní motorizace jsme se nedívali
Taky si myslím 750g je odpovídající Twisted Evil ESPACE 1,9dci má taky 750g dle servis tabulek běžně k mání nikoliv z renaultu (ale scenic 2 tam nemaj Rolling Eyes )
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  svar Tue May 12, 2009 9:48 am

Do 1,5 dci jsem našel náplň 550-575 g. Mám to naplněný na tyto hodnoty jde mi zima. Tak nevím.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  MartinLM-SK Sun May 31, 2009 8:14 am

Tak mám klímu úplne prázdnu.
Musel som kúpiť v Renaulte sadu tesnenia 36,10 €. Objednávacie číslo na automatickú klímu 77 01 208 148.
Kompresor klimatizace - Stránka 2 P1000655o.th
Oprava v neautorizovanom servise + doplnenie média spolu 70 €.
A všetko beží tak ako má.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  medabeda Mon Jun 01, 2009 5:03 am

Tak to je fajn,že jsi to dal do kupy a nebylo to za RANEC Laughing Tak přeji pohodlné cestování bez rýmy Laughing
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  Děda Fri Jun 19, 2009 3:55 pm

Zdravím, tak jsem klimatizaci nechal naplnit a zkontrolovat těsnost, ale klimatizace se zapla až po cca deseti minutách a fungovala. Začala chladit za stejnou dobu jako se ohřeje v mírné zimě topení. Bohužel pouze týden. Nevíte někdo co s tím je to na nový kompresor nebo bude zrada někde jinde. Děkuji

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  vecino Fri Jun 19, 2009 5:25 pm

Podle mě ti někde uchází chladivo ... nech si to zkontrolovat od skutečných odborníků co opravdu umí hledat úniky ... zapoměň na ty "doplňovače".
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  Děda Sat Jun 20, 2009 9:01 pm

Teda že by firma zabývající se opravami klimatizací nepoznala únik... No ale pro jistotu zajedu ještě někam jinam, pořád je to lepší než měnit kompresor. Až zjistím něco víc napíšu. Díky za reakci.

Děda

Poeet p?íspivku : 136
Location : Prdel světa u Jičína
Registration date : 11. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Kompresor klimatizace

Příspěvek  bambinot Mon Aug 24, 2009 3:17 pm

MartinLM-SK napsal:Tak mám klímu úplne prázdnu.
Musel som kúpiť v Renaulte sadu tesnenia 36,10 €. Objednávacie číslo na automatickú klímu 77 01 208 148.
Kompresor klimatizace - Stránka 2 P1000655o.th
Oprava v neautorizovanom servise + doplnenie média spolu 70 €.
A všetko beží tak ako má.

Zdravím přátelé,
tak mi dlouho Grandík nechladil, asi tak 2-měsíce, co se mi v něm ty dovedové z Mostu šťourali, jen doplnili médium a na kontrolu, jestli někde neuchází už se vyprdli! Razz Mohl bych to reklamovat, ale u nich to v žádném případě nehrozí! To si to zkusím raději přetěsnit sám, nemáte náhodou někdo s tím zkušenost? Kde všude jsou nějaké spoje? Díky za sebemenší radu Question
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  Grandík Mon Aug 24, 2009 7:58 pm

Nevím kde a jak se co přetěaňuje, ale já jsem měl také problém s unikem klimatizace, kdy asi dva měsíce (je pravdou, že bylo dost chladno, takže jsem ji moc nepouštěl) fungovala a pak v půli dovolené přestala chladit. V autoservisu zjistili, že v chladiči klimatizace je asi 6 direk, kde plyn ucházel. Servisák mi vysvěteloval, že mezi chladičem vody motoru a chladičem klimatizace bylo hrozný binčus a zřejmě hliníkový chaldič klimatizace zoxidoval tak, že se v něm udělali dirky a plyn utekl. Vyměnil tedy chladič, znovu naplnil a "zatim" klima funguje jak má. Je tomu už měsíc. Tak ťuky ťuk, snad mám zache chvíli pokoj.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  svar Tue Aug 25, 2009 7:03 am

Asi bych volil možnost naplnění dusíkem a najít přesně místo, kde máš únik. Přetěsňovat všecky spoje bez záruky jenom tak je docela práce na prd. Kolega koupil sadu gumiček na klimu na lagunu přesně podle katalogu a jedna gumička mu chyběla a byla to zrovna ta, přes kterou unikalo chladivo scratch
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Kompresor klimatizace

Příspěvek  bambinot Tue Aug 25, 2009 7:32 pm

Zdravím přátelé,
chtěl jsem se ze zvědavosti zeptat, jestli náhodou s tím někdo nemá zkušenosti. Já už to před dovolenou nestíhám, ale až se vrátíme, tak rozhodně se do toho pustím. Zatím díky Kompresor klimatizace - Stránka 2 38652
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  sali Sat Nov 12, 2011 8:07 pm

Tak jsme jeli dnes do Brna na veletrh. Auto jelo jak z praku. V Brně jsem zastavil na pumpě na kafe a když jsme odjížděli tak po pár metrech rachot jak když projíždím stavbou kolem zbíječky. Okamžitá stopka na další pumpě, po konzultaci s mechanikem domů na laně (nejdelších 70km v mém životě) a ejhle už víme co nám letos přinese ježíšek k vánocům.
Nový klima kompresor!!

P.S: neleží vám někomu doma jeden náhradní?

alien alien alien
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  svar Sun Nov 13, 2011 8:15 am

Běžně dva až tři mívám po kapsách, ale teď nic Kompresor klimatizace - Stránka 2 998869 Zítra se zeptám na jiných místech.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Kompresor klimatizace - Stránka 2 Empty Re: Kompresor klimatizace

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru