Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tlumiče

+7
Tasek
_Mickey_
sali
svar
Rostini
Vranik
vecino
11 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  _Mickey_ Tue Mar 20, 2012 7:21 am

Diky za tip.
Ale to neni muj pripad. Me to dela ramus na predni naprave.
Teda ramus...proste u nas ted (uz asi 3/4 roku) opravuji silnici, je polozen provizorni sterkovy povrch a jsou v nem diry.
Kdyz to projedu svym autem, tak to je rachoceniho a rambajzu...kdyz jedu oteckovym, tak je prujezd mnohem tissi.
Jinak na normalni silnici se auto rek bych chova dobre, zadny podezrely chovani.
Tak nevim...menit, ci nemenit...je mi jasny, ze vymenou nic nezkazim, ale zase zbytecne vyhazovat penize...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  svar Tue Mar 20, 2012 8:14 am

Ještě mě tak napadlo, že by to mohl dělat některý uvolněný plast- podběhy, kryt pod motorem. Přenosem do kastle se to může jevit kovově
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  _Mickey_ Tue Mar 20, 2012 8:21 am

Dik za tip traumatizujici svare :-)

Clovece, to me taky napadlo, tak jsem se o vikendu nasoukal pod auto a vse vypada v poradku. Teda, co ja dokazu posoudit. Cilize vse vypada dotazene, nikde nic nevisi, rukou jsem zadnou vuli nikde nezjistil. Krize.
Ale jak rikam, ja a auto...volant se toci :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  mistrli Mon Aug 26, 2013 7:27 am

Zdar,
po 198 000km jsem nabyl dojmu, že přední tlumiče už to mají za sebou a měly by se vyměnit (vím- jsem barbar, když se výměna doporučuje po cca 60-80 000km). Ale kromě toho, že při přejíždění nerovnosti se auto pomalinku začalo chovat jinak, žádné jiné problémy s tlumiči nebyly (vyteklý atd. ) a na testech tlumičů byl předek okolo 50% životnosti.
Zakoupil jsem tedy tyto: http://www.mroauto.cz/tecdoc-produkt/432390-tlumic-perovani-sachs-313446/ a v sobotu měnil. První problémek byl, že k povolení tlumiče na straně řidiče je nutné sundat táhla stěračů, kterým se však ven moc nechtělo. Nakonec šly potvory ven a tlumič pak rovněž. A tady pozor !!! Po vytáhnutí tlumiče je nutné DOBŘE podložit rameno s brzdovým kotoučem aby poloosa nevyjela z převodovky. Já tlumič vytáhnul a rozebíral pružinu + horní uložení a mezitím mi po špatném podepření poloosa vyjela a vytékal olej. Než jsem rozebral a promazal horní uložení (mimochodem bylo v překvapivě dobrém stavu) vyteklo cca. 1l oleje. Takže jsem vypustil i zbytek oleje, že ho vyměním celý komplet. Ale kde vzít v sobotu dopoledne převodový olej, když odpoledne jsme odjížděli na hory. Všechny prodejny olejů a maziv v okolí mají o víkendu zavřeno a zbýval jen autorizovaný servis Renault (Automotoland Hlučín) a tam jsem musel zakoupit 3l oleje NFJ 75W-80 kdy litr stál 450kč bez DPH !!! ( a to mi nejprve nutili 5 l kanystr). Pak už šlo vše jednoduše. Výměna obou tlumičů + oleje v převodovce + vyčištění odtokových kanálků od stěračů (levý zanesený) za cca. 2,5 hod. Fotky jsem bohužel nedělal protože jsem měl ruce samou špínu a olej.
Po ujetí 200 km jsem nové tlumiče nějak výrazně nepoznal (snad jen na těch nerovnostech je to lepší) a ani nový olej v převodovce nijak poznat není. Tož asi tak.
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  MacaC Tue Aug 27, 2013 2:13 pm

teda asi mám vlčí mhu, ale po rozkliknutí odkazu se sice v popisu zobrazí tlumiče, ale na obrázku je snad nějaký alternátor lol! 
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  mistrli Tue Aug 27, 2013 5:49 pm

Zdar,
no jo taky teď koukám, že deklarované tlumiče vypadají opravdu jako alternátor... :What a Face Nicméně to co jsem objednal a poté i přišlo a já namontoval byly opravdu tlumiče cheers 
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  svar Tue Aug 27, 2013 7:43 pm

Na tom altiku je taky jeden tlumič kmitů.....Twisted Evil 
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  petr novy Wed Dec 17, 2014 2:17 pm

test tlumičů po výměně:
1) přední pružiny 2X
2) zadní tlumiče 2X Monroe (po výměně tlumičů sem čekal zásadnější změnu grafu...ale celkově ok.)

Je vidět, že levá strana trpí asi více :-) stejně tak , jako měli starý škodovky dříve uhnilou PRAVOU stranu, blíže k okraji silnice... :-D
Tlumiče - Stránka 2 14kl36p
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  MacaC Wed Jul 19, 2017 3:00 pm

včera jsem měl auto v servisu na výměnu oleje a prý že tlumiče už stojí za prd. Nejsou vyteklé, ale technik máčknutím na auto zjistil že by chtěli vyměnit lol!
Tak jsme nahodil dotaz na cenu - a vyšlo to přední +zadní + práce cca 10táců.... tak mu povídám abych tedy začal šetřit lol!
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  svar Sun Jul 23, 2017 1:47 pm

Jak je mas dlouho, kolik maji najety?
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  MacaC Sun Jul 23, 2017 1:52 pm

to netuším, auto mám cca 6let. Koupeno v bazaru. Najeto to má 194tis. Spíš jde o to že to zkoušel jen máčknutím na karoserii. Tak možná to pozná, já to nepoznám. Ale sere mi dát 5 táců za práci Rolling Eyes
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  svar Sun Jul 23, 2017 2:01 pm

Pokud jsi je ještě neměnil, tak by si to zasloužily i bez zkoušení. Za tu práci je to pecka
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  MacaC Sun Jul 23, 2017 3:24 pm

no právě to mi sere, autorizovaný servis a takovej ranec za práci kterou musí zmáknout levou zadní. Ty zadní bych asi možná dokázal i sám vyměnit, ale zas nemám stahovák na pružiny... ach jo a to bych potřeboval i spojku a to je prej taky desítka s prací. Evil or Very Mad
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  maky Sun Jul 23, 2017 6:34 pm

Mácac, než jim nacpat do chřtánu 5 litrů, tak si za 360kč kup 2 stahováky a za zbytek se parádně vožer... Jsou normálně na nářadí pro dílnu na internetu.. ale kup si ty delší krátký by mohly bejt málo, pak už to je brnkačka...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  MacaC Sun Jul 23, 2017 6:45 pm

asi to tak dopadne :-D.... ještě mi napadlo někam zajet a aby ty tlumiče otestovali na mašině. Zda sou fakt na výměnu.
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  maky Sun Jul 23, 2017 8:38 pm

STK...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  svar Mon Jul 24, 2017 4:38 pm

K novým tlumičům pořiď i horní uložení. Předpoklad, že bude po nich, je dost velký a ušetří to další demontáž
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  petr novy Fri Nov 10, 2017 10:54 am

Ahoj.jizdni vlastnosti scenika..mam dotaz na vase zkusenosti ohledne jizdnich vlastnosti..hlavne pricne nerovnosti . Po prejezdu pricnych spoju na mostech..napriklad...se auto divne zachveje..zadna zmena smeru jizdy..jen podivne odskoceni. Tlumice jsou ok.silentbloky zadni ok..predni ok.. cetl jsem..ze scenik ma divnou napravu..mate podobne zkusenosti ??
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  maky Sat Nov 11, 2017 11:15 am

Jo stejný pocit jakoby něco mělo upadnout, ale vše je ok, mám dojem, že jsou díly ( silentbloky) PN poddimenzované...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Tlumiče - Stránka 2 Empty Re: Tlumiče

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru