Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

+2
Frodo
VladimirMisko
6 posters

Goto down

Denne svietenie so svetlami led

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Vote_lcap50%Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Vote_rcap 50% 
[ 8 ]
Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Vote_lcap19%Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Vote_rcap 19% 
[ 3 ]
Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Vote_lcap31%Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Vote_rcap 31% 
[ 5 ]
 
Celkem hlasů : 16
 
 

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Empty Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

Příspěvek  VladimirMisko Tue Oct 20, 2009 7:30 pm

Tak čo vy nato Question Question Question Question Question Question Question Question Question

VladimirMisko

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 23. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Empty Re: Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

Příspěvek  Frodo Thu Oct 22, 2009 6:05 am

Snížení spotřeby? Ano, asi tak 0,02 l na 100 km - kolik bych musel ujet, aby se to vyplatilo? Ušetření na žárovkách? Nemám xenony, takže ty dvě až tři ročně s přehledem unesu.... Lepší viditelnost? No nevím, monohdy použité "svítítka" jsou spíš k smíchu! Umístění světel - v 80% případu neodpovídají vyhlášce! Kuchání do auta? Nemíním vrtat do nárazníků, či mřížek, nestojí mi to za to. A cena? Homologovaná světla stojí kolem 5tis Kč. To to raději naliju do palivové nádrže a projezdím po výletech a dovolených!!!
Toť můj názor.
Ale Vám v žádném případě nebráním v tom, aby jste svá vozítka upravovali, načančávali a různě upravovali. Naopak Vám ve Vašem činění držím palce. Ahoj všem. Frodo clown
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Empty Re: Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

Příspěvek  misa.k Thu Oct 22, 2009 3:28 pm

Frodo napsal: A cena? Homologovaná světla stojí kolem 5tis Kč.:
Kde jsi vzal takovou cenu ? Smile http://www.vltava2000.cz/gsm-caraudio/default.asp?lngDepartmentID=139&lngPage=1&lngOrderingItemID=2
misa.k
misa.k

Poeet p?íspivku : 27
Registration date : 11. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Empty Re: Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

Příspěvek  Frodo Thu Oct 22, 2009 7:03 pm

Na webu jsem je určitě nehledal - jak píši výše - neprojevil jsem ten "správný" zájem What a Face
Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Svtlaweb.th
Toto je z posledního AUTO7. Tak odtud má přestřelená informace o cenách...
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Empty Re: Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

Příspěvek  Popenec Thu Oct 22, 2009 7:11 pm

No abych řekl pravdu, tak se mi to na těch autech vůbec nelíbí. Dokonce ani na těch Audinách, co to mají už od výroby. A jak píše Frodo, nějak zvlášť velku úsporu paliva to mít nebude. Asi tak...
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Empty Re: Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

Příspěvek  Leon Sat Oct 24, 2009 9:09 am

Frodo napsal:Snížení spotřeby? Ano, asi tak 0,02 l na 100 km - kolik bych musel ujet, aby se to vyplatilo? Ušetření na žárovkách? Nemám xenony, takže ty dvě až tři ročně s přehledem unesu.... Lepší viditelnost? No nevím, monohdy použité "svítítka" jsou spíš k smíchu! Umístění světel - v 80% případu neodpovídají vyhlášce! Kuchání do auta? Nemíním vrtat do nárazníků, či mřížek, nestojí mi to za to. A cena? Homologovaná světla stojí kolem 5tis Kč. To to raději naliju do palivové nádrže a projezdím po výletech a dovolených!!!
Toť můj názor.
Ale Vám v žádném případě nebráním v tom, aby jste svá vozítka upravovali, načančávali a různě upravovali. Naopak Vám ve Vašem činění držím palce. Ahoj všem. Frodo clown

Plný souhlas.
Jako módní doplněk to bude asi OK, ale finanční hledisko je jednoznačně ztrátové.
Přesně jak píšeš, než v žárovkách a na drobné úspoře PHM utratíš 5.000 tak to hodně času uplyne.¨Nebudeme diskutovat nehomologované kousky.
Při úspoře 0,02l na 100km při ročním průběhu 30.000km to dělá ušetřených 6l PHM za rok. Při ceně 25Kč/l to je 150,-Kč úspora za 1rok. K tomu připočítejte 2 žárovky za rok. Nevím co stojí, zatím jsem ji neměnil. Ale i kdyby 200,-ks tak je to úspora cca 500,-Kč rok.
NÁVRATNOST 10 LET scratch Vyděl bych smysluplnější investice.
Leon
Leon

Poeet p?íspivku : 39
Age : 47
Location : StČ - Kolín
Registration date : 16. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Empty Re: Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

Příspěvek  honzikf Sun Oct 25, 2009 4:10 am

Ahoj,
co není z továrny, tak nic moc. Divím se, že vůbec můžou dělat auto bez toho pro trh, který nařizuje denní svícení, ale asi je to o jejich lenosti. Já se z toho nepoto a dal jsem do potkávaček trochu dražší long-life OSRAM Light@Day, dneska už je nazývají ULTRA LIFE (do dálkových jsem naopak strčil SILVERSTAR s kratší životností, ale víc svítící). Až mi jednou odejdou, tak poreferuju, jak dlouho držely.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica? Empty Re: Aký máte nazor na led denné svietenie na scénica?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru