Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER

3 posters

Goto down

Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER Empty Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER

Příspěvek  LosKapros Sun Nov 29, 2009 2:43 pm

Zdravím vás , renaulťáci. Po delší době mám problém s autem. Ráno jsem nastartoval auto a na displeji palubního počítače se mně objevila hláška - ANTIPOLLUTION A CONTROLER. Při této hlášce ještě svítil - SERVICE a kontrolka systému odstraňování emisí. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale celou noc jsem stál v poměrně velkém kopci čumákem nahoru. Vraceli jsme se z Orlických hor a 250 km jsme absolvovali se svítícími kontrolkami bez problému při spotřebě 4,6l/100 km. Na výkon ani spotřebu to tedy nemělo vliv. Ve fr. slovníku a ani v návodu jsem slovo ANTIPOLLUTION nenašel. Je to motor 1,5 dCi, r.v. 2004 74 kW. Předem vám díky za rady. LosKapros PS.: jinak auto po více jak půl roce u nás stále šlape jak hodinky a jsme nadmíru spokojeni Very Happy .

LosKapros

Poeet p?íspivku : 3
Location : Valašsko
Registration date : 19. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER Empty Re: Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER

Příspěvek  vecino Sun Nov 29, 2009 8:36 pm

Je to sice ve FR, ale třeba google translator ti to prelouska - fr. fórum .

Mohl by to být EGR ventil.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER Empty Re: Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER

Příspěvek  LosKapros Mon Nov 30, 2009 9:13 am

Ještě jsem si uvědomil, že při včerejším prvním ranním startu se od motoru ozval nepříjemný (takové syrové bouchnutí) zvuk. Jako kdyby to chytlo na tři válce a čtvrtý se vzápětí přidal... Je možné, že tuto hlášku vyprovokoval nefunkční žhavič? Při dalších startech již nebyly problémy, ale to byl motor aspoň částečně teplý. ANTIPOLLUTION - jsem našel jako - ZNEČIŠTĚNÍ.

LosKapros

Poeet p?íspivku : 3
Location : Valašsko
Registration date : 19. 05. 09

Návrat nahoru Goto down

Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER Empty Re: Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER

Příspěvek  edgu1 Thu Apr 29, 2010 7:11 pm

LosKapros napsal:Ještě jsem si uvědomil, že při včerejším prvním ranním startu se od motoru ozval nepříjemný (takové syrové bouchnutí) zvuk. Jako kdyby to chytlo na tři válce a čtvrtý se vzápětí přidal... Je možné, že tuto hlášku vyprovokoval nefunkční žhavič? Při dalších startech již nebyly problémy, ale to byl motor aspoň částečně teplý. ANTIPOLLUTION - jsem našel jako - ZNEČIŠTĚNÍ.
ahoj.aj mne vysvietil pc taku hlasku asi po 20-30km zhasla a po tyzdny znova svieti .moze to byt erg ventil?pomoze ho vycistit alebo treba novy??
edgu1
edgu1

Poeet p?íspivku : 16
Registration date : 23. 04. 10

Návrat nahoru Goto down

Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER Empty Re: Hláška na PC - ANTIPOLLUTION A CONTROLER

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru