Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

+3
svar
patentik
standa
7 posters

Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  standa Wed Dec 09, 2009 8:41 pm

Zdravicko, chtel bych si do scenica koupit kvalitnejsi zarovky, mam pocit ze moje predchozi clio svitilo vecer mnohem vice. Mam rocnik 2007 s čočkou (vzadu diody) a tak nejak je pro me spanelska vesnice to znaceni zarovek a nerad bych nakoupil nejakou blbost, je u scenica pouzite H7 jako normal svetla a H1 jako dalkove? Mam v tom trosku zmatek, predem diky za radu Smile

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  patentik Wed Dec 09, 2009 9:05 pm

Tak to mame uplne stejne pocity, drive jsem mel clio II a kdyz jedu ted v grandu v noci tak mam pocit jako bych vubec nevidel. jednak me stve ta "nizka" intenzita svetla + hlavne ta ostra svetelna hrana cca 3m pred autem a pak temer nic - no doufam, ze to bude jen o zvyku Neutral

patentik

Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 21. 06. 09

http://www.ledbaterky.cz

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  svar Wed Dec 09, 2009 9:55 pm

Ano,tlumené přední H7, dálková H1.
patentik- nemáš jenom sklopený světla na ovladači pod volantem? study Svítily mi světla každý jinak daleko a rozdíl půl otáčky seřizovacím šroubem byl poznat. ten dojem jinýho svícení dělá vyšší posez nad cestou Very Happy
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  standa Thu Dec 10, 2009 8:25 am

Nemyslim si ze je to jenom tim, ze sedim vyse. Zkousel jsem na place vedle sebe postavit ze zvedavosti firemni berlingo, deset roku starou felicii a scenic jednoznacne svitil nejhure, berlingo ma jeste zarovky z vyroby a do filcky jsem strkal nejake levne zarovky co jsem koupil na benzince. Ted se jeste chystam na to jak se vubec k tem zarovkam dostanu, u trojkoveho clia to byl taky docela horor s myma prackama Smile

premyslim nad osram nightbreaker a nejakyma kvalitnima od philipsu, ale u osramu me dost odrazuje ta zivotnost takze si asi priplatim za philips (nebo risknout a otestovat hid xenony? jeste uvidim Smile )

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  jaris Thu Dec 10, 2009 1:24 pm

HOY, v našem Vendelínovi mám xenony a jsem navýsost spokojený Very Happy . Se světly ve feldě se to vůbec nedá srovnávat. Akorát se děsím okamžiku, kdy odejdou affraid . Netuším ,jak se vyměńují... rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  svar Thu Dec 10, 2009 4:01 pm

jaris napsal:HOY, v našem Vendelínovi mám xenony a jsem navýsost spokojený Very Happy . Se světly ve feldě se to vůbec nedá srovnávat. Akorát se děsím okamžiku, kdy odejdou affraid . Netuším ,jak se vyměńují... rabbit
Vyměníš auto, za nový, je to jednodušší a bez starostí lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  mistrli Thu Dec 10, 2009 5:30 pm

Zdar,kolega si nechal namontovat hid xenony a když stojíme vedle sebe (oba Grandi) tak mu to opravdu svítí o dost lépe. Ale na druhou stranu já jezdím v klidu a on když vidí ty co nám mají pomáhat a chránit tak kličkuje pryč jelikož už jednou platil za neoriginální osvětlení. A před technickou to musel vyndat aby prošel. Tak opravdu nevím co je lepší jestli méně vidět a být v klidu,nebo mít světla jako ostříž a klepat se jako ratlík kde na kterém rohu mě zastaví...
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  patentik Thu Dec 10, 2009 9:12 pm

svar napsal:nemáš jenom sklopený světla na ovladači pod volantem? study Svítily mi světla každý jinak daleko a rozdíl půl otáčky seřizovacím šroubem byl poznat. ten dojem jinýho svícení dělá vyšší posez nad cestou Very Happy

sviti mi nahoru (dle ovladace pod volantem), zkusim jeste hybnout tim sroubem - snad to pomuze Smile

patentik

Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 21. 06. 09

http://www.ledbaterky.cz

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  standa Fri Dec 11, 2009 8:06 am

mistrli napsal:Zdar,kolega si nechal namontovat hid xenony a když stojíme vedle sebe (oba Grandi) tak mu to opravdu svítí o dost lépe. Ale na druhou stranu já jezdím v klidu a on když vidí ty co nám mají pomáhat a chránit tak kličkuje pryč jelikož už jednou platil za neoriginální osvětlení. A před technickou to musel vyndat aby prošel. Tak opravdu nevím co je lepší jestli méně vidět a být v klidu,nebo mít světla jako ostříž a klepat se jako ratlík kde na kterém rohu mě zastaví...
Me by zajimalo jak to ti policajti poznaji, kdyz mas ty hidy spravne serizene tak aby neoslnovaly, tak nemaji sanci poznat ze to neni neorig osvetleni. stk je jasna, tam zapracujou znamosti nebo to v nejhorsim vytahnu, ale nikde v malem technicaku neni psane nic o svetlech takze ani nemaji duvod te podezrivat (jasne, kdyz tam clovek hodi nejake 8000k xenony co sviti az za hranice statu tak se to poznat da... Smile )

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  Grandík Fri Dec 11, 2009 9:14 am

On je problém v tom, že xenony, alespoň jak mi to bylo vysvětleno, musí mít automatické vertikální seřizování a ostřikovače, prý kvůli jinému lomu světla, při znečištění. No a to jsou věci, které na silnici poznáš. Je na to nějaká norma. Z vlastní zkušenosti vím, že když proti mně jede nějaké prase s domontovávanými xenony, tak to tedy většinou špačkuji. Asi ne nadarmo jsou originální xenony tak drahé. Známí koupil asi 4 roky stré auto s takto domontovanými xenony a když jej Policie vyhmátla, tak jej raději demontoval. Výjde jej to prý levněji. Very Happy

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  standa Sun Dec 13, 2009 9:26 pm

Hm tak to je jiná, o automatickem serizeni sklonu jsem vedel ale to se stejne provadi jen hned po nastartovani ne? ale o tech ostrikovacich slysim poprve. koupim proste nejake lepsi halogeny a uvidim co to s tim udela Smile

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  bambinot Mon Dec 14, 2009 3:17 pm

standa napsal:Hm tak to je jiná, o automatickem serizeni sklonu jsem vedel ale to se stejne provadi jen hned po nastartovani ne? ale o tech ostrikovacich slysim poprve. koupim proste nejake lepsi halogeny a uvidim co to s tim udela Smile

Zdravím kolego,
mrkni sem, www.autolamp.cz Já jsem si nechal poslat Narva Range Power Blue H 7. Za dva dny jsem je měl a jsem spokojenej. Jezdím teď dost za tmy a je vidět slušně. Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? 19836
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  Grandík Mon Dec 14, 2009 3:34 pm

standa napsal:Hm tak to je jiná, o automatickem serizeni sklonu jsem vedel ale to se stejne provadi jen hned po nastartovani ne? ale o tech ostrikovacich slysim poprve. koupim proste nejake lepsi halogeny a uvidim co to s tim udela Smile
Domnívám se, že to automatické vertikální nastavení světel funguje i za jízdy vozidla a na veškeré zhoupnutí vozidla reaguje. Jinak by to nemělo žádný smysl. Proto by dobře seřízené originální xenony neměly oslňovat téměř v žádné bežné situaci. Samozřejmě na vrcholku určitě protijedoucího níže oslní. Určitě však kvalitní halogenová žárokvy posvití také dobře a ještě levněji.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  standa Mon Dec 14, 2009 7:35 pm

Grandík napsal:
standa napsal:Hm tak to je jiná, o automatickem serizeni sklonu jsem vedel ale to se stejne provadi jen hned po nastartovani ne? ale o tech ostrikovacich slysim poprve. koupim proste nejake lepsi halogeny a uvidim co to s tim udela Smile
Domnívám se, že to automatické vertikální nastavení světel funguje i za jízdy vozidla a na veškeré zhoupnutí vozidla reaguje. Jinak by to nemělo žádný smysl. Proto by dobře seřízené originální xenony neměly oslňovat téměř v žádné bežné situaci. Samozřejmě na vrcholku určitě protijedoucího níže oslní. Určitě však kvalitní halogenová žárokvy posvití také dobře a ještě levněji.
Vim ze se neco podobneho resilo na renault club foru a mluvili tam v tom smyslu ze se to nastavi jen po nastartovani, popravde chtel bych videt ten motorek nebo ten mechanismus co ty svetla steluje pres hrboly, vem si jak rychle jedes a skocis pres nejaky rygol tak oslni i normalni halogeny.

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky? Empty Re: Jaké jsou ve scenicu pouzite zarovky?

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru