Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zle radenie 2-3 + spiatočka

+10
mkb
VitaKri
maky
_Mickey_
Maxim
honzikf
sali
standa
Popenec
palladin
14 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  palladin Wed Dec 16, 2009 7:41 am

Ahoj all.
Takže môj problém je asi taký, že sa mi zle radí 2 a 3, ako keby cez zuby a do spiatočky to niekedy úplne nedám (ako keby trebalo ešte dotlačiť radiacu páku do zadu) ... Ako je ovládaná spojka -lanko alebo hydraulika?
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  svar Wed Dec 16, 2009 10:08 am

Řekl bych, že je zatuhlý lanko řazení- možná zkusit promazat. Podívej se ještě na převod řazení na převodovce ( páky ), jestli nemají vůli. Ovládání spojky je hydraulický
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  palladin Wed Dec 16, 2009 10:59 am

Kde by malo byť to lanko. Kamarát mi to tiež spomínal, no keď som pozrel pod radiacu páku , tak dole išli tiahla...

Ešte by to mohol byť spojkový valček?
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Popenec Wed Dec 16, 2009 1:46 pm

No tak to já mám zase problém při řazení 1-2 . Je to divné, ale jen když je auto studené, pak to jde lépe, ale i tak to není pořád ono. Ostatní rychlosti jdou úplně lehce. MYslel jsem, že to je celkem normální jev u Renaultů. Každý říkal, že je řazení trochu horší oproti třeba Fábii atd. Ale jak tak čtu je to asi trochu problém....
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  standa Wed Dec 16, 2009 8:03 pm

Ja jsem mel predtim ve trojkovem cliu 2008 to same, 1 a 2 sli troche blbě, jen ze startu jak byl motor studeny a na garančce me rekliz e to je normalni, ted u 2007 scenika je to to same, taky jednicka a dvojka jde ztuha, ostatni lehce (jeste jsem si treba vsiml ze kdyz jedu uplne krokem, treba 3-5km/h tak jde jednicka trosku vice ztuha nez kdyz uplne stojim)

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  sali Wed Dec 16, 2009 9:35 pm

Jo, tak dvojku řadím po studenu, tak že vyšlápnu spojku, vysunu řadičku z polohy 1, pustím spojku, znovu sešlápnu a zařadím za 2 . Jinak počítám zuby. S tímto postupem jde zařadit velmi lehce a samozřejmě po zahřátí nemám problém. Jak tak čtu tak to bude nějaká divná vlastnost. Se zpátečkou zápasím taky jenom postudenu, ale jenom tak jednou z 5ti pokusů.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  palladin Thu Dec 17, 2009 4:59 am

No vidím, že som otvoril celkom slušný problém. Povedal by som, že súdruhovia z Francie to nejak nezvládli.
Ja sa ešte pozriem na tiahla, ale skôr mám podozrenie na spojkový valček (len ešte neviem kde ho nájsť), lebo minule som dal 2 (mal som stlačenú spojku), vyradil som a chcel som dať späť a už bolo počuť zuby. Ja len dúcham, že ak je to v spojovom valčeku, tak sa to nemení komplet celé...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  svar Thu Dec 17, 2009 9:45 am

Spojkový váleček to asi nebude, to by byly jiný projevy- šla by spojka dlouho na volno, brala by až u podlahy a špatně by vypínala při každým řazení- při zavzdušnění. Pokud teče, tak se musí ztrácet kapalina. Najdeš ho na bloku převodovky u spoje s motorem. Trčí odvzdušňovací šroub. To těžký řazení bude asi ztuhlým olejem, když po zahřátí je to bez problémů, jsou asi slepený synchrony.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  palladin Thu Dec 17, 2009 12:20 pm

Pozriem to, možno tam bude pekne zahumusený olej a budem ho meniť, aj tak už by sa zišlo...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  honzikf Tue Feb 09, 2010 9:09 pm

Popenec napsal:No tak to já mám zase problém při řazení 1-2 . Je to divné, ale jen když je auto studené, pak to jde lépe, ale i tak to není pořád ono. Ostatní rychlosti jdou úplně lehce. MYslel jsem, že to je celkem normální jev u Renaultů. Každý říkal, že je řazení trochu horší oproti třeba Fábii atd. Ale jak tak čtu je to asi trochu problém....
Můžu potvrdit, taky mi tam leze 2 při studeném autě hůř, teď v těch mrazech je to patrné. Řazení je obecně trošku tužší než u jiných značek, kolega co má Scenic I s automatem měl problémy v našem zařadit. Suspect
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  palladin Wed Feb 10, 2010 4:54 am

Aj keď to nerád priznávam, Renault by sa mal učiť od niektorých výrobcov ako by malo ísť radenie rýchlostí. Ešte som v manuále našiel nastavovanie laniek radiacej páky pri výmene, opýtam sa kamaráta, možno aj tam bude troška problém...
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Maxim Mon Apr 11, 2011 9:28 am

Ahoj,
moje razeni se chova podobne.
nezkousel jste nekdo menit prevodovy olej?Vim ze vsude rikaj, ze olej v prevodovce je naporad, ale napr.muj GS je 2004 a nedelam si iluze ze 7 let starej olej je stejnej jako novej.
ja to planuju vymenit pri pristi vymene motoroveho oleje.

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Mon Apr 11, 2011 9:44 am

Ahoj.

Ja ho z duvodu ne_uplne_dobreho razeni menil loni na podzim nebo tak nejak, uz nevim presne.
Co vim presne je, ze vysledek je mizerny.
Chvili jsem mel takovy lepsi pocit, ze to jde lepeji, snadneji, bez "nasili", ale po nekolika dnech / tydnech musim uznat, ze efekt je 0.0000 nic.

Takze olejem to rozhodne neni :-(

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  maky Mon Apr 11, 2011 12:36 pm

Tak znova hoši, řadit jedničku za jízdy nebo ze 2 na jedna za jízdy je obecně problém, ale protože máme plně synchronizovanou převodovku, tak lze. Ale....musíme si uvědomit, že moderní převodovky k řazení rychlostních stupňů používají synchrony ( dříve se řadilo, systémem : šlápnout spojku dát 1, rozjet, sešlápnout spojku, vyřadit jedničku, pustit spojku, sešlápnout spojku a zařadit dvojku., tak se řadily i další převodové stupně nahoru. Při řazení dolů se řadilo : vyšlápnout spojku, vyndat 4, pustit spojku přidat plyn, zmáčknout spojku a zařadit 3 pustit spojku, to znamená s meziplnem, nebo 2x spojku.) Tuším, že salík zmiňuje. Ano myckei píše, že vyměnil olej v převodovce a prd.Je to tím, že někdo to ještě stihne vyměnit, než odejdou synchrony do věčných lovišt, někdo to nestihne. Ale celej problém je, že jsou ojetý synchronní brzdičky na rychlostních stupních a nejvíce je zatíženej synchron mezi 1 a 2 a 3, ( normálně se ze dvojky na jedničku řadí tak, že se zastaví, ale lze to i za jízdy, ovšem né dlouho!!!) Tak se buď naučíte pánové řadit pomalu, čímž dáte možnost synchronům, nebo jejich zbytku odvést svou práci, nebo se podle výše popsanného postupu naučíte řadit s meziplynem, nebo si necháte vyměnit synchrony v převodovce. Bude asi levnější ten meziplyn. Tak toť asi bude vše.P.S. stím meziplynem musíte vyrovnat otáčky koleček, když synchrony na to prděj, tak že s citem: jedu na 3 a chci dát 2 tak musím dát takový meziplyn aby se ty kolečka rotočily na počet otáček jaký bude ta 2 mít po zařazení, není to jednoduché, ale vzhledem ke zbytku synchronů, se to rychle naučíte. hodně zdaru.... maky zlaté trambusy a Tatry a jiné staré vehikly ( ba i tudory atd...)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Maxim Mon Apr 11, 2011 12:48 pm

Ahoj, co je meziplyn vim moc dobre, autoskolu na nakladak jsem jezdil ve V3S Surprised)
Samo, ze zarazuji kvalty s citem tak, jak to jen jde.Vinil jsem zatuhnuty olej + line renault konstruktery.
Ochozene synchrony me nenapadli.Nemate nekdo pribliznou predstavu, co takova sranda,jako vymena synchronu vyjde? jen orientacne





Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Mon Apr 11, 2011 12:49 pm

Maky sorry cece, ale nerozumim...
Jezdim obcas asi tak ve 4 autech (sluzebni + v rodine) a ZADNY auto nema s timhle razenim problemy.
Jenom pro orientaci, jsou to tyto auta:
Renault Modus - r.v. +/- 2003
Renault Megane - r.v. +/- 2004
Skoda Felicia - r.v. +/- 2001
Skoda Roomster - r.v. +/- 2010

Teda je nemam problemy s razenim za jizdy na 1, tam je to jasny, ale mam problemy i s razenim mezi 2 - 3 si to obcas chce jit jakoby pres zuby.
Takze proste musim radit velmi opatrne a pomalu.
U vyse uvedenych aut tam rychlosti muzu loupat jak chci a obecne vzato to razeni v nich jde mnohem "presneji" a "pohodlneji".

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  maky Mon Apr 11, 2011 8:35 pm

No dyť to píšu stále dokola, je v prdeli synchron na kolečku pro 2 a 3, no a u tá spojky pro 2 a 3 je to namáhání největší, bude to asi tím, že buď máte hustčí olej, nebo ty autíčka mají nalítáno, a pak musíme si uvědomit, že ty naše diesely mají poměrně velké rozdíly mezi jednotlivými rychlostnimi stupni a to namáhání synchronů je holt větší než u benzínů ( otáčky do 4000 u dizla 6 tisíc u benzínu)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  svar Tue Apr 12, 2011 7:48 am

Asi je u mě něco divnýho, ale problémy s řazením nemám. Kde hledat chybu? Já nebo převodovka? Možná je to stylem řazení. Jenom dva prstíky a kalupiny jsou na místě. Jak psal výše Maky, je to možná deformace ze zkušenostima s převodovkama bez synchronů, kde řazení je trochu jinde. Doufám, že jsem si nepřivolal problémy, jak mým dobrým zvykem Zle radenie 2-3 + spiatočka 19836
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 12, 2011 7:52 am

Neboj maximalne te sprdnem :-D
No ja az tak velky problemy taky nemam, radit to radi :-)
Ale u vyse vyjmenovanych aut to radi mnohem lepe.
A jak psal maky ty synchrony, tak ja nevim....samo se nechci hadat, bo tomu prdlajs rozumim, ale auto jsem koupil na 90000 km a delalo to hned a dela to furt. Situace se nezhorsuje, nemeni, je to porad stejny.
Tak si tak rikam, ze kdyby se neco opotrebovavalo, tak to bude horsi a horsi az skoro nejhorsi na celem svete.

Tudiz nevim. Jsem s tim docela smirenej a dokud to radi, tak to necham tak jak to je. Teda jestli nekdo neprijde na nejaky levny a spolehlivy zpusob jak to odstranit.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  VitaKri Tue Apr 12, 2011 7:59 am

Já také nemám žádné problém s řazením (ani s jedním autem). Ťuky, ťuky, ťuk. bounce
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  svar Tue Apr 12, 2011 8:02 am

myckei napsal:

Tudiz nevim. Jsem s tim docela smirenej a dokud to radi, tak to necham tak jak to je. Teda jestli nekdo neprijde na nejaky levny a spolehlivy zpusob jak to odstranit.

Mickey
Napadla mě ještě jedna možnost, sice nepatří do kategorie levných, ale může být křivá lamela spojky. Navíc by se projevila i při rozjezdu cukáním
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 12, 2011 8:05 am

Aspon u me nic necuka...
Takze asi zase nic :-(
Asi bych potreboval nekoho, kdo ma 1.9 dCi, aby se stavil a zkusime to v jeho autiku (teda jestli ma pocit, ze mu razeni nezlobi).
Co Maky, nechces prijet na kafco? :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Maxim Tue Apr 12, 2011 8:13 am

me zase jako zdroj problemu napadne bez urazky slovo RENAULT
Holt hodne muziky za malo penez. kdyz nove auto stoji ve vybave 750k a za 4 roky se za koupit za 150k, tak se asi c necim takovym musi pocitat.
Muj prvni renault megane grandtour byl neco podobneho. Takove dedelej si sam Surprised)
ja si nestezuju a s necim takovym jsem do tohoto auta sel.
Jeste ze existuji podobna fora, kde je clovek relativne levne schopen hafo problemu vyresit a neni odkazan na servis RENAULT - coz jsou spise menici soucastek.(urcite jsou i vyjimky)

Doufam, ze jsem se nikoho nedotknul
Maxim

Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  sali Tue Apr 12, 2011 8:16 am

Myckei hned máš pádný důvod proč dojet na sraz. Tam ti to odzkoušíme a až do rána možem probírat co s tím máš.
Zle radenie 2-3 + spiatočka 19836
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  svar Tue Apr 12, 2011 8:33 am

Jo!!!!!!!! A někteří nad ránem pod to i lehnou ne vlastní vinou Zle radenie 2-3 + spiatočka 519902
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru