Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zle radenie 2-3 + spiatočka

+10
mkb
VitaKri
maky
_Mickey_
Maxim
honzikf
sali
standa
Popenec
palladin
14 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 12, 2011 8:42 am

Mno...abych se nedockal toho, ze mi tam nekdo (vischni) rozeberou auto, protoze presne vedi cim to je (je to rozbity) :-D
Ale to kdyztak vyresime jinde, at tady nezapatlame vlakno o razeni a prevodovce.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  sali Tue Apr 12, 2011 7:05 pm

To myslíš takhle nějak. Říkají, že jsem odborník Laughing

sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Tue Apr 12, 2011 7:10 pm

Jo presne tuhle scenu jsem mel na mysli :-)
Takze nic nebude, to radsi budu krapatko hur radit nez potom sbirat auto po celym kempu :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  honzikf Wed Apr 13, 2011 12:57 pm

Maxim napsal:Ahoj,
moje razeni se chova podobne.
nezkousel jste nekdo menit prevodovy olej?Vim ze vsude rikaj, ze olej v prevodovce je naporad, ale napr.muj GS je 2004 a nedelam si iluze ze 7 let starej olej je stejnej jako novej.
ja to planuju vymenit pri pristi vymene motoroveho oleje.
Ahoj,
tak toto je jeden z oblíbených automobilistických omylů - "převodový olej se nemusí měnit" - to je jako "pes, který štěká, nekouše".
Ano, ty ho měnit nebudeš, pokud auto po 4 letech a necelých 80ti tisících prodáš a koupíš si funglovku - což je ideál všech výrobců aut. Výměnu oleje si musí zařídit nový majitel.
Obecně se doporučuje měnit převodový olej nejvýš po 75 tisících, jinak se budeš divit, co z převodovky teče za humus...
Nemám u ruky servisku, ale jaké máme předepsané intervaly na výměnu přev. oleje?
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  mkb Wed Apr 13, 2011 2:44 pm

Neřeknu už asi nic nového. Mám tento problém na 2. Ale pouze když řadím z 1 na 2 a pouze při studeném motoru (převodovce). Po 10min jízdy problém zmizí. V záruce jsem měl možnost nechat to opravit (také tvrdili synchron), ale představu že se mi někdo vrtá v novém autě jsem neustál. No a už je to 105tis. km. Většinou se 1->2 řadí v malých otáčkách, a tam to není tak velký problém. Nebo je nutné přibrzdit převodovku motorem (2x spojka jako u náklaďáku).
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  maky Wed Apr 13, 2011 7:27 pm

Samo Honzo, že máš pravdu, nic netrvá věčně a jak klesá výkon motoru ( ba i některých jedinců), tak klesá i kvalita oleje, (teda nejenom oleje, i toho , no sakra jak se to jmenuje , dříve sem to dělal hrozně rád!!!) tak samozrejmě klesá i kvalita těch plošek na těch synchronech, jsou to obyčejné kuželové bronzové kroužky o šířce max. 4mm. a tam skutečně hraje obrovskou roli kvalita oleje, jak píše mbk, tak při studeném oleji v převodovce ty synchrony kloužou ( jsou přemazané) a při zahřáti a snížení viskozity ( hustoty) oleje se řazení zlepší. Prostě ty synchrony po hustým oleji dobře kloužou ( a to je špatně, my potřebujeme aby ty synchrony drhly!!) brzdily tak by někomu, možná většině ta výměna oleje za kvalitní a se správnou viskozní třídou měla pomoci. No a k tomu kafi myckei není námitek ale nemám tucha kde bydlíš, zda v České Lípě, nebo na Ostravsku, ale zase mě zab, kde sem to vzal netuším. ( možná na ten for o tý kurvě z český Lípy, a že si jel okolo při srazu na Mělníce??, pak zase ty debaty s Lazákem??) Ale každopádně do půlky května si ani neprdnu. To spíš kdybys jel okolo, tak se klidně stav a nevadí i kdyby to bylo s rodinou, my sme zvyklí.Maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Wed Apr 13, 2011 7:48 pm

Mno ja jsem kousek od Lipy a Lazak se tady jednou vyskytoval, takze jeho Ostravkse konciny jsou od me faaakt moc daleko :-)
Pres tve konciny se ritim vetsinou jenom do Prahy po dalnici, ale leto laka, tak uvidime, kam nas vylety zavedou.
A zvykli jo? Tyjo, nasi dva raubiri, ty dovedou obcas veci, bys koukal :-D
Ale nebudeme hned rozebirat prevodovku, ze ne? Olej tam mam fakt vymenenej, kdyby nekdo chtel vedet jakej jsem tam daval, tak mam nekde dole ve sklepe jeste splichanec v origos baleni.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  maky Wed Apr 13, 2011 8:21 pm

No hubou u kávičky, to snad nebolí, raubíři nevadí, máme na zahradě výběh, a kdyby si ještě uhranul tu Tvou aby kočírovala po cestě domů, i trocha fridexu do chladiče by se našla...Ono asi to opravdu nemá cenu s tím něco dělat dokud to řadí, v nejhorším ten meziplyn i když ještě nikdo nenapsal kolik by to asi stálo, teda pokud by to zato stálo. no a z dálnice na Prahu hodíš sjezd u Benátek a za 10min. stojíš u baráku. Nebo z Prahy po hradecký dálnici a sjezd na Starý Vestec a seš v Lysé pak na Benátky a už zase mažeš na Lípu. V Lysé pracuju ( teda makám) tak není problém kdykoliv během dne. Tel: 725 395 475 Jo a o víkendu tu budou 16.4. dostihy, a je také na výstavišti výstava Elegance,
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Maxim Wed Apr 20, 2011 6:46 am

tak jsem si vcera pri vymene kol v auto/pneu servisu postezoval na tuhe razeni u meho GS.
Mechanik rek, ze aby se co nejvic projevila vymena oleje, tak on by osobne doporucil nejprve olej vymenit za neco levneho - rikal treba mogul stejne viskozity a tim to tak 500 - 1000km proplachovat.(130,-Kc litr), no a pak to vypustit a nalejt tam ELF.
Rikal, ze na tech synchronech se usazuje takovej bordel-zatuhlej olej a tak je potreba to nejprve poradne vyplachnout.

prijde mi to docela logicke a myslim ze to i casem zkusim.Sice zaplatim o 500,- vic, ale snad to i zabere.


Maxim

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 08. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Popenec Tue Aug 16, 2011 12:26 pm

Čest soudruzi,

před dvěma dny v práci na noční jsem toho neměl moc na práci, tak jsem si řekl, že se nějak zabavím. Oddělal jsem ten kožený nesmysl na řadící páce a tím jsem samozřejmě odkryl ten mechanismus na řazení. Vzal jsem WD 40 a normálně jsem to tam pořádně všechno postříkal. Pak jsem vylezl ven otevřel kapotu a ještě jsem postříkal ty táhla, co vedou v motor. prostoru (přístup tam je neskutečný, ale nakonec jsem tam tu ruku narval a mohl to postříkat) Nechal jsem to přes noc působit.... Ráno jsem to nastartoval a páka jde neuvěřitelně lehce. Špatné řazení z 1 na dvojku téměř zmizlo. Ostatní rychlosti tam skáčou úplně zlehka a hlavně potichu. Sám jsem překvapený jak moc to pomohlo affraid

Já vím, že je to kravina, možná jste to taky už dělali, ale mě to prostě pomohlo. Uvidím na jak dlouho, ale teď se mi jezdí rozhodně mnohem lépe.... Jeden sprej a co to udělá.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  maky Tue Aug 16, 2011 12:46 pm

Čéče popenec, dyť sem to tu psal, ale ono to zmizlo, nebop, že bych to psal ( o tom promazání táhel a mechnismu řazení na RC foru??) ale je je to jasný na mastnotu se nanese prach a je to jako šmirgl, drhne to , promeješ, promažeš a jedeš jako blázen....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Popenec Tue Aug 16, 2011 12:50 pm

Nevím Maky, buď jsem to přehlídl, nebo to tu napsané není. Asi to bude na tom RC.... To je jedno. Teď je to řazení fakt parádička. Doslova si to užívám Smile
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Tue Aug 16, 2011 12:54 pm

Ehm Popenco, nemos bych pro nas antitalenty napsat (lepeji vyfotit) kde jsou ty tahla a kam jsi to cakal?
Pripadne jak navratne sundat a nadat to u radici paky...
Se toho bojim jak cert krize, ale taky bych to prubnul, bo to razeni (obzvlast na 3.) me obcas neskutecne na...stve.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Popenec Tue Aug 16, 2011 1:49 pm

Ahoj Mickey,
já se mezi antitalenty řadím taky Wink

Až to budeš rozebírat, tak doporučuji tlačit na celý ten kryt, protože jak to budeš tahat za tu kůži, tak se ti nevycvakne ta kůže, ale celý ten panel pod tím. Na videu taky tlačím proti tomu panelu, aby se nevycvakl.... Až to sundáš, tak to tam pořádně všechno postříkej. Naštěstí to WD vůbec nesmrdí (aspoň mě ne) tak je to v pohodě. Jen dodám, že ta červená vazelína byl pokus který jsem udělal asi před půl rokem, ale efekt byl nulový, tak jsem se tu s tím ani nechlubil. Původně je tam jen takový bílý sajrajt, ale ten jsem přepatlal právě tou červenou vazelínou. Ani si nedovedeš představit jak to v tom autě několik dnů smrdělo, ale už je to v pohodě, každopádně to budu muset utřít, protože to vypadá hrozně i když je to překryté.

No a to táhlo, co vede asi z kabiny do převodovky jsem taky natočil, ale není to moc dobře vidět. Nejdřív je tam vidět takový kloub nebo co to je (ten jsem postříkal) a hned za ním je taková bílá tyčka a tu jsem postříkal taky. (vypadá to jako zmenšenina těch tyček co drží kufr)

VIDEO Z KABINY:
https://www.youtube.com/watch?v=TYbenehywvU

VIDEO Z MOTOR. PROSTORU:
https://www.youtube.com/watch?v=KK6oJ_zftWs

Doufám, že ti to pomůže a sory za výrazy, ale nevím jak se to všechno jmenuje, tak tomu dávám svoje názvy Laughing

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Wed Aug 17, 2011 6:05 am

Teda Popence...parada!
Videa jsou super, ze bych to moh zvladnout i ja. Akorat teda k uplny dokonalosti chybi, aby sis sehnal auto s motorem 1.9 dCi a natocil to na nem :-D
Jinak, co se tyce technickeho popisu, tak se neboj, jsme na tom uplne stejne, aspon takhle poznam o co se jedna.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  maky Wed Aug 17, 2011 8:01 am

Čau klucí, popenec dobrá práce, nejdůležitější je promazat místa pouzder kudy ta táhla prochází ven, nebo promazat uložení těch táhel a klouby.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  maky Wed Aug 17, 2011 8:18 am

Jojo, ano psal sem to na RC foru, ba dokonce i ty popíku ses tam potazoval, :

Čau Lorenc, myslím promazat převody to znamená kloubky a pouzdra kterými ta táhla prochází,stačí nějaké vazelínka, trochu oleje,... to zlepšení po výměně oleje to je jasný, je trochu méně viskozní a tak ty synchrony lépe brzdí.Je opravdu dost mozné, že původní olej byl již hodně ztuhlej a uvidíš.Každopádně pomaleji řadit, znamená dát synchronům čas odvést svou práci. Tak se měj a ať ti to jezdí....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  svar Wed Aug 17, 2011 10:31 am

Popenec- jak píšeš ten bílý sajrajt, to je origo vazelina. Dá se sehnat totéž ve spreji, akorát vzlínací schopnosti jsou menší než u WD
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Thu Aug 18, 2011 5:20 am

Tak kluci.
Jsem to zkusil a uspech tak 50%.
Sundat kryt radici paky a prostrikat to slo bez problemu, ale teda v motoru jsem to jaksi taksi teda vubec nenasel :-)
Tak hledam dobrovolnika, kterej mi ukaze, kde to je v motoru 1.9 dCi. Bo tusim, ze vrchem se tam k tomu dostat neda a spodek je zadeklikovanej...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  bambinot Thu Aug 18, 2011 7:59 am

myckei napsal:Tak kluci.
Jsem to zkusil a uspech tak 50%.
Sundat kryt radici paky a prostrikat to slo bez problemu, ale teda v motoru jsem to jaksi taksi teda vubec nenasel :-)
Tak hledam dobrovolnika, kterej mi ukaze, kde to je v motoru 1.9 dCi. Bo tusim, ze vrchem se tam k tomu dostat neda a spodek je zadeklikovanej...

Mickey

Zdravím myckei
dostaneš se na táhla z motorového prostoru ( to ale nedoporučuju, musí se odpojit a vyndat baterie, řídící jednotka, táhla jsou utopená dole a musel jsem se stejně dost natahovat, je to "pakárna"). Jednodušší je sundat kolo na straně řidiče, odmontovat plastové kryty v blatníku, při pohledu do motoru uvidíš 2-lanovody a táhlo do převodovky, je na něm navlečená prachovka. Není to nic složitého, bohužel foto nemám, promazával jsem vloni.

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 19836 bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Thu Aug 18, 2011 8:05 am

Diky bambinote.
To, co pises znamena, ze z motoru to proste NEJDE :-)
Zkusim to kolo, az budu mit zase chlup casu. Vcera jsem to prostrik u radicky a pri zajizdeni do garaze jsem toho zatim moc nepoznal :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  bambinot Thu Aug 18, 2011 8:17 am

myckei napsal:Diky bambinote.
To, co pises znamena, ze z motoru to proste NEJDE :-)
Zkusim to kolo, az budu mit zase chlup casu. Vcera jsem to prostrik u radicky a pri zajizdeni do garaze jsem toho zatim moc nepoznal :-D

Mickey

Taky to jde, ale musíš to vše odpojit a vyndat, co jsem psal. Já už bych to tímto způsobem "nikdy" nedělal. Jednodušší je to přes kolo.
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Mon Aug 22, 2011 6:07 am

Tak jelikoz mamina vcera prorazila kolo, tak jsem sundal, odmontoval plasty a stejne nic nevidel :-)
Kazdopadne zlepseni razeni (byt nijak vyrazne) se da pozorovat uz po tom prostriknuti radicky. Takze zatim zustanu asi u toho.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  bambinot Mon Aug 22, 2011 12:03 pm

myckei napsal:Tak jelikoz mamina vcera prorazila kolo, tak jsem sundal, odmontoval plasty a stejne nic nevidel :-)
Kazdopadne zlepseni razeni (byt nijak vyrazne) se da pozorovat uz po tom prostriknuti radicky. Takze zatim zustanu asi u toho.

Mickey

Zdravím Myckei
tak to mě mrzí, že jsi to dělal zbytečně, já jsem sundal plasty a nad nápravnicí jsou dva lanovody z kabiny a táhlo do převodovky s prachovkou. Příští týden chci měnit tlumiče, pokud bude čas, tak to zkusím vyfotit.
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  _Mickey_ Mon Aug 22, 2011 12:07 pm

Neboj nema te co mrzet.
Sundat ty plasty byla otazka par minut, stejne jsem musel davat dolu kolo.
Menit tlumice rikas? Jak se pozna, ze je tlumic zraly na vymenu?
Dle doporuceni mechanika bych mel menit horni ulozeni tlumicu (uz podruhy za 3 roky) tak se tomu divim a zjistuju, zda to neni neco jinyho spis...

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Zle radenie 2-3 + spiatočka - Stránka 2 Empty Re: Zle radenie 2-3 + spiatočka

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru