Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SAMOZAMYKÁNÍ???

+3
vecino
nera738
mistrli
7 posters

Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  mistrli Mon Jan 18, 2010 4:44 pm

Zdar,dneska jsem vezl ženu někam na nákup a jelikož mě to nebaví někde běhat a něco okukovat,tak jsem seděl ve voze,měl puštěné rádio a četl denní tisk,když asi po 5 minutách slyším jak se mi zamkne a hned zase otevře (procvaklo to)centrál. Za asi další 3 minuty znovu. Mám kartu s automatickým režimem a měl jsem ji položenou vedle na sedačce takže jsem ji nemohl ani omylem zmáčknout. Poté už to neudělalo až pak zase doma když jsem auto zaparkoval v garáži,vypnul motor a chtěl vylézt opět to procvaklo. Nevím co by to bylo,snad se mi jen seklo zamykací tlačítko na klice ale nevím,nevím. Mám teď obavu aby se mi auto třeba po zaparkování někde ve městě samo neotvíralo. Nemáte někdo podobnou zkušenost???
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  nera738 Sun May 02, 2010 10:21 am

no tak ja som mal to isté. spojene som to mal s tým že mi neotvárala prevá strana. myslím senzorom. predok a zadok sú navzájom prepojené tak nešiel ani predok ani zadok. tapacír dole aj jeden aj druhý a v zadných dverách vypadnutý konektor so senzoru na otváranie. uch si asi myslel že je otvorený tak ho stále zatváral, alebo nejak tak. takže u mňa konektor
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  mistrli Sun May 02, 2010 10:32 am

Zdar,u mě se to tehdy stalo to,že často používám tlačítka na madlech a v tom lednu byly hrozné mrazy. Opakovalo se mi to pak ještě párkrát,takže šly kliky dolů prostříkal tlačítka kontoxem a pak už bylo vše ok. Přisuzoval jsem to těm mrazům,protože vždy po přijetí do garáže z venku kde bylo kolem -15°C se to po nějaké době zahřálo a během toho ohřevu to pak "cvakalo".Když se to stalo poprvé tak jsem seděl v autě v podzemní garáži nákupního centra. Teď v tomto počasí a po prostříknutí už je vše v pohodě....tedy téměř... zase nefunguje tlačítko na zadních dveřích affraid ale to už se tady řešilo milionkrát..tohle frantíci moc nezvládli,takže opět rozebrat a prostříknout... SAMOZAMYKÁNÍ??? 872631
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  vecino Thu Jan 13, 2011 8:42 pm

Od včerejšího dne se mi GS taky sám zamyká. Přijdu k autu ... otevřu přes kartu nebo chytnu rovnou za kliku ... zámky se otevřou ... já otevřu dveře a slyším procvaknutí jak se snaží dveře zase zamknout. Nebo si sednu do auta a než stačím nastartovat tam mě to zase zamkne. Není to příjemný ... hlavně mám blbej pocit, když auto někde nechávám na parkovišti aby se samo neotevřelo.

Takže říkáte, že to je nejspíš v těch klikách / konektorech ? Nevím jestli si troufnu se v tom vrtat a servise mě zase oškubou. Rolling Eyes

díky

Vecíno
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  vecino Sat Jan 15, 2011 5:51 pm

Ha jsem zjistil, že mám u řidiče pod nohama v podlahový zásuvce mokro = nateklo tam asi kvůli ucpaným odtokům. S nima si poradím to jsem už delěl. Ale jak se dostat pod koberec do ty schranky, abych to mohl vysušit včetně konektorů ?

díky

Vecíno
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  svar Sat Jan 15, 2011 7:06 pm

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  vecino Tue Jan 18, 2011 7:58 pm

Tak jsem dnes podle postupu odhrnul u řidiče koberec, vyndal schránku a horkovzdušnou pistolí vše vysušil. Konektor s kabely je umístěn "ve vzduchu", takže k němu se voda nedostala. Ani na podlaze a v ty pěně ji moc nebylo. Každopádně můj problém stále trvá. Aktuálně se to chová tak, že když mám zasunutou kartu a vypnu motor tak se všechny zámky zamknou a hned zase odemknou. Když karta není vložena, tak se to nestane. Je to nějaký divný. Zdá se to jako banalita, ale stejně by mě zajímalo čím by to mohlo bejt.

Vecíno
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  mistrli Tue Jan 18, 2011 8:22 pm

Zdar,jak už jsem psal výše tak mi to vše začalo v loňských mrazech. Po oteplení nebo nočním stání doma v garáži pak zase bylo vše v pořádku. Opakovalo se to do té doby než jsem rozebral tlačítka v madlech. Používám je totiž neustále. Kartu skoro ani nevytahuju z kapsy a nevkládám do čtečky. Tlačítka jsem prostříknul kontoxem a pak už zbytek zimy byl klid. Žádné cvakání nebo "SAMOZAMYKÁNÍ" už se nekonalo. Tuto zimu se mi to v těch mrazech stalo opět,ale to už jsem šel na jisto jelikož jsem tu minulou zimu prostříknul jen 3 ze 4 tlačítek, tak jsem máznul i to čtvrté a je zase klid... tedy zatím.. SAMOZAMYKÁNÍ??? 38652
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: Samozamykání

Příspěvek  Pule Thu Oct 20, 2011 8:50 am

Pánové mám dotaz, ono se dá nastartovat bez toho aniž byste měli zasunutou kartu ve čtečce ? Záleží to nějak na vlastním nastavení karty ? Shocked
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  mistrli Thu Oct 20, 2011 9:34 am

Zdar,
no ony jsou 2 typy karet. Tzv. obyčejná - která MUSÍ být ve čtečce. A pak tzv. KEYLESS - a ta nemusí být při startování ve čtečce(stačí někde v kapse).
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  Pule Thu Oct 20, 2011 9:53 am

jo,díky, už sem si to přečetl na fóru. Hádám, že se mě týká první varianta, jelikož můj rendl neoplývá ani fičurami popsanými v jiných článcích
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  arno Thu Jan 12, 2012 11:27 am

Zdravím, nedá sa na naších GSkásch nastaviť alebo či funguje automatické zamikanie po oddialení sa od auta, bez zmáčknutia knoflíkov na vonkajších klikách. Napr ak sa oddialim na 2metre zamkne. dík

arno

Poeet p?íspivku : 19
Registration date : 06. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  sali Fri Jan 13, 2012 2:34 pm

Tuto funkci má až Scenic III u dvojky toto nejde.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

SAMOZAMYKÁNÍ??? Empty Re: SAMOZAMYKÁNÍ???

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru