Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čelní sklo

+16
jirkaol
Kopy
Pule
vlkr
maky
hudy
koprda
svar
bobik
Lazak
honzikf
Hynek
berko
standa
MartinLM-SK
Popenec
20 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Čelní sklo Empty Čelní sklo

Příspěvek  Popenec Thu Feb 04, 2010 5:31 pm

Ahoj,
včera se mi stala jedna nepříjemná věc. Fičel jsem si to do Bohumína a najednou PRÁÁÁÁSK, bomba jak z děla. Zpočátku jsem vůbec nechápal. Pak jsem se vzpamatoval a řekl jsem si, že mě trefil šutr co vyletěl od protijedoucí tatrovky. Po příjezdu jsem zkontroloval skolo a zdálo se mi být v pohodě. Dneska ráno než jsem jel do práce, tak jsem musel škrábat okno (-15) a co jsem nezpozoroval :

Čelní sklo Okno2

Čelní sklo Oknoh

Je někdo z okolí Orlové, Karviné atd? Potřebuji to nechat vyměnit a nevím kam s tím mám jet. Za někým šikovným ať mi tam pak neteče Rolling Eyes

Popenec
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  MartinLM-SK Sat Feb 06, 2010 1:04 pm

Menil som okno na firemnom aute a len tak pre zaujímavosť som sa spýtal, koľko by stála vymena predného okna na mojom scenicu r.v. 2004. Odpoveď znela cca 16.000 Sk (531 €) ?!?! affraid
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Popenec Sat Feb 06, 2010 9:42 pm

Tak moje bude stát přesně 13 500kč. Ale pojišťovna to zacvaká. Mám pojistné plnění 20 000kč na čelní sklo. Ale i tak mě to sere... Evil or Very Mad
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  standa Sun Feb 07, 2010 3:32 pm

Jak je to vubec resene s tim destovym senzorem? Je treba neco specialniho na tom celnim skle nebo to funguje nezavisle?

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  berko Sun Feb 07, 2010 5:38 pm

standa napsal:Jak je to vubec resene s tim destovym senzorem? Je treba neco specialniho na tom celnim skle nebo to funguje nezavisle?
je to tam lepene,když jsem měnil čelni sklo tak tam servisak dal i novej senzor pač starej nefachčil
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Hynek Mon Feb 08, 2010 9:21 am

Děšťový senzor, je "spojen" s oknem dvousložkovým gelem, který tvoří průhlednou vrstvu mezi sklem a senzorem.
Měl jsem měněné sklo a na gel se jaksi pozapomělo. A automatika mi nefungovala. Po aplikaci to jede krásně.

Koupí se gel, za cca 420,-, dle návodu se opatrně nanase na vymontovaný dešťový senzor, nechá cca 30 minut zaschnout a následně se to celé přitiskne na čelní sklo a senzor se domontuje.
Dá se to udělat svépomocí, jen pozor na polámání plastových paciček u krytu senzoru.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  honzikf Mon Feb 08, 2010 12:34 pm

Popenec napsal:Tak moje bude stát přesně 13 500kč. Ale pojišťovna to zacvaká. Mám pojistné plnění 20 000kč na čelní sklo. Ale i tak mě to sere... Evil or Very Mad
Mne taky potkal kámen na podzim a měnil jsem na pojišťovnu - ve značkovém servisu i s přelepením nálepek (Umwelt a dálniční) necelých 15 tisíc. Senzor tam mám a montáž provedli lépe, než to bylo z výroby. Very Happy
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Popenec Mon Feb 08, 2010 1:44 pm

Ahoj,
už to mám hotové. Je to přilepené asi trochu křivě, protože mám teď kód VINka trochu schovaný pod tím sklem. Myslím tím černým orámováním. Jinak ptal jsem se i na to čidlo a paní říkala, že je vyměněné i to čidlo. Jde vidět i ten gel tam na něm. Moc se mi to nezdá, ale co už. Až začne pršet, tak zjistím, jestli to funguje. Ale bylo řečeno, že pokud s tím bude nějaký problém, tak není problém ho vyřešit. No uvidíme.

honzikf - závidím ti. Já nedostal vůbec nic. Příště asi půjdu taky rovnou do Renaultu. Když to výjde do té ceny, tak proč ne. Ani nevím proč jsem nezamířil rovnou tam Rolling Eyes

Jinak nevíte náhodou jak by to bylo, kdybych zase potkal nějaký kámen a opět by mi rozmlátil to sklo? Zaplatí to opět pojišťovna, nebo už bych měl peška? Myslím v letošním roce....
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  standa Mon Feb 08, 2010 3:03 pm

Chlastni na to kybl vody a uvidis co to bude delat Very Happy

standa

Poeet p?íspivku : 21
Location : Ostrava
Registration date : 21. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Lazak Mon Feb 08, 2010 5:36 pm

Popenec napsal:Ahoj,


Jinak nevíte náhodou jak by to bylo, kdybych zase potkal nějaký kámen a opět by mi rozmlátil to sklo? Zaplatí to opět pojišťovna, nebo už bych měl peška? Myslím v letošním roce....

Záleží jak to máš sjednané a u koho, já dělám Kooperativu a máme tam dvě varianty....
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  bobik Fri May 14, 2010 12:20 pm

Ahojda a můžeš prosím Tě napsat jaké 2x varianty nebo jak se to alespon jmenuje . Mám pojištěné auto u Kooperativy Renault scénic II r.v. 11/2003 a chtějí po mě 2802,- půlročně takže za rok to dělá 5604,- a mám takový dojem že to mám bez skla , jenom na živelné věci ( větve atd . ) .
Zdá se mi to celkem dost . Zkusíš se mi na to prosím Tě mrknou díky moc ....
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  svar Thu Jun 24, 2010 5:29 pm

Tak mám za sebou story s čelním oknem. Po projetí přes kroupovou kalamitu na vysočině se nad stěračem ojevila malá dírečka. po dvou dnech se začala rozšiřovat do boku, takže následovala opravaokna. Cena velmi příznivá. Spravila to 500,-. No a už mám okno lehce připojištěný, takže zůstávám v klidu, když se rozleze znovu, tak to zatáhnou jiní lol!
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  koprda Wed Jul 14, 2010 5:58 pm

..taky mě potkalo prasklý čelní sklo od kamínku...výměna v autorizovaném servisu RENAULT... cena = 22. 500,- Kč Shocked
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  hudy Sat May 04, 2013 10:56 pm

Tak se mi taky udělala pavučina, tudíž čeká výměna skla. Teď ale otázka jaké, dá se to nějak poznat? Je tam totiž dvojnásobný cenový rozdíl:


http://www.autobaterie-autodoplnky.cz/celni-sklo-renault-megane-scenic-ii-r-v-03-zelene-senzor-vin-autosklo
http://www.autobaterie-autodoplnky.cz/celni-sklo-renault-megane-scenic-ii-r-v-03-zelene-akus-senzor-vin-autosklo
http://www.autobaterie-autodoplnky.cz/celni-sklo-renault-megane-scenic-ii-r-v-03-sungate-senzor-vin-autosklo


máte někdo na skle pod jeho číselným označením některý z těchto piktogramů?
Čelní sklo Download.php?FNAME=1300979685.upl&ANAME=akustick%C3%A9
nebo
Čelní sklo Download.php?FNAME=1300979693.upl&ANAME=anti-heat


hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Sun May 05, 2013 5:25 am

Čau Hudy, tak výměna mě čeká také, a díky za kontakt, pak dej vědět jaks dopadl, ale já zase musím mít něco extra, že tak já mám pojištěno u pojišťovny Slávia a tu dle tvého odkazu asi nemají ve smlouvě???, No a co se týká těch tvých piktogramů, tak ty se týkají těch skel 2 a 3 , a značí to u druhého skla Akus --vyšší clona proti venkovnímu hluku, proto to ucho, a to třetí pak je Sungate --- to je sluneční brána a to znamená vyšší ochranu vntřku auta proti slunečnímu záření, mělo by to být jako sluneční brýle, je to jako nižší teplota proto ten teploměr. ( teda zda samozatmavovací, nebo jen snížený prostup světla o nějaké procento??? každopádně já mám to sungate, ale jakej je rozdíl proti čirému ti nepovím, ale je snížené o 15procent.To moje!! No a pak je ještě s vyhřejváním a to stojí 16 litrů!!!Ale tam zase nevím zda máme vyvedenou elektriku pro připojení???
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  hudy Sun May 05, 2013 10:00 pm

Díky za info, akorát prosímtě, který z těch piktogramů máš na skle? já tam mám to ouško, ale v propozicích k autu v podrobném popisu vozidla je uvedeno že je vybaveno atermickými skly. Tak nevím, které sklo objednat, pokud objednám to levnější akus (ne sungate), bude správně fungovat klimatizace, respektive ten snímač slunečního svitu co je na palubce hned za sklem? Má někdo vyzkoušeno, o kolik to sungate sklo sníží teplo v autě, nerad bych si pak vyčítal, že jsem šetřil na nesprávném místě, až se v létě začne slunce opírat do auta.

Čelní sklo P1210596k

Čelní sklo P1210597s

Čelní sklo P1210598
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Mon May 06, 2013 7:12 am

Tada hudy, ty seš hnidopich, že mám na skle teploměr sem si nikdy nevšiml až dnes si mě donutil se jít podívat a mám ho tam!!! TEPLOMĚR!!!!to znamená, že já mám sklo sungate a ty ho máš s tou zvukovou izolací!!!!! No ale zpět k ceně, mě okno jak sem psal měnily v řijnu 2012 v auto skla Ja. v Nuslích a a platil sem 8.500 sklo, 3.000 nějakou sadu doplňků k oknu ( dali mi tam tu lištu okolo skla a jestli je v té ceně ještě montážní lepidlo a ten gel do čidla???) a 2.500 za práci. Zaplatil jsem hotově ty 4 litry a zbytek si vyinkasovali od pojišťovny, páč platím litr připojištění skla ročně!!!!!!, ale od letoška si chci připlatit na 1.500 roční pojistné a zkusit tam dát to elektricky vyhřívaný sklo, teda až se mi to co nechám vyměnit zase rozbije!!! uvidíme...Nezapomeň napsat ceny za výměnu..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  hudy Mon May 06, 2013 8:03 am

No me by taky normalne nenapadlo sledovat piktogramy na skle, akorat teda nevim, kdyz tam mam jen ucho, jesi je taky atermické, kdyz to mam uvedeno ve specifikaci auta, predpokladam že pokud ano, byly by tam ty piktogramy dva - teplomer i ucho
jinak kalkulaci mi poslali:
Čelní sklo zelené akus+senzor+vin 4726,-
Čelní sklo zelené senzor+vin 4614,-
Čelní sklo solární se senzorem deště 8846,-
Bauset ( guma okolo skla ) 697,-
Montáž čelního skla (demontáž rozbitého autoskla, montáž nového autoskla, lepící sadu - lepidlo, primer, čistič, štěteček, základní vyčištění interiéru a omytí nového skla, ekologická lividace starého autoskla) 1456,-
Ceny jsou uvedeny vč. DPH

To znamená, že pokud vezmu to solarni sklo, mělo by to stat 10990 Kč, pokud vezmu to protihlukový, melo by to vyjit na 6879 Kč
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Mon May 06, 2013 10:20 am

A kdy tam jedeš???? já se na to přeptám a asi to beru šéfe???. ale s tím zda to nebo to si musíš rozhodnout sám, ale určitě to zvukové nemá vlastnost toho solárka, ten rozdíl v ceně je přece jen podstatný..... Na druhou stranu si myslím, že na to čidlo klimy, ten jiný druh skla mít vliv nebude..., protože, základní sklo je zelené, s uchem je zelené a to s teploměrem se zatmaví za slunce také????( proto sungate!!!)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Popenec Mon May 06, 2013 11:20 am

Čau Hudy,

osobně si myslím, že atermické sklo máš a to z jednoho důvodu. Pokud dobře vidím, tak ho máš jakoby zbarvené do fialova a to znamená, že sklo je atermické. Já to nemám, takže mám obyčejné sklo.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Tue May 07, 2013 5:11 am

Zdarec syncí, popíčku pak zvláště, tak ti musím ohlásit, že se hluboce mýlíš....., hudy má sklo akustic, a to zabarvení je do zelena ( to co vidíš jako fialový, tak to je odraz barvy auta!!!!) , zelené sklo je akustik i obyčejné se senzorem a to zelené zatmavení je 15 procent!, ale to atermické je samozatmavovací, proto je jednou tak drahé!!!!, No a sem na výměnu objednán v pátek 10.5. ve 12 hod. Cena je 11 640kč. proti ceně z řijna 2012 ( 13 860kč.) dobrý 2 litry!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Popenec Tue May 07, 2013 6:40 am

Máš pravdu s tím zeleným, ani jsem si to neuvědomil. Ale vím, že tady jezdí scenic se sklem, které je z určitého úhlu vidět fialově. Takto vypadá jen to přední sklo... Myslel jsem, že je to právě to atermické sklo.
Kolega to má na autě taky a právě jsem se ho ptal, proč je to okno do fialova a on mi řekl, že je atermické. Takže je to hajzl a lhal mi. Dnes mám odpolední, tak mu nakopu koule :-D
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Tue May 07, 2013 8:22 am

Než ho začneš kopat do prdele, tak se podívej na jeho auto na okno podle fotky hudyho na ten piktogram, opravdu jak na fotce má hudy to ucho, tak já tam mám ten druhej piktogram s tím teplměrem. A pak mu to nandej hóódně špičatejma botama.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  hudy Tue May 07, 2013 2:42 pm

Já osobně si taky myslim, že mám atermické, protože když sviti slunce, tak opravdu pod určitýma úhlama pohledu vypada z venku dost fialově jak popisuje Popenec a i vevnitř je při slunečných dnech ne tak hrozně jako třeba ve Felicii (ted nemam na mysli pri jizde kdyz je pustena klima, ale kdyz se vleze do vyhrateho auta), ale pak teda proč tam neni na něm i ten piktogram teploměru.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Tue May 07, 2013 4:18 pm

Milej hudy, asi nějakej spořínek tam dal než sisi to autí koupil to protihlukové sklo ( levnější) místo atermického!!! ale já na skle mám opravdu teploměr, ba jsem to i vyfotil, ale nemůžu to dostat do příspěvku, páč sem stará skleroza a zapomněl sem přihlašovací heslo a neumím anglicky a tak se fotka nekoná!!!! No ale v pátek ho v poledne měniím!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Čelní sklo Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru