Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čelní sklo

+16
jirkaol
Kopy
Pule
vlkr
maky
hudy
koprda
svar
bobik
Lazak
honzikf
Hynek
berko
standa
MartinLM-SK
Popenec
20 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Sat May 11, 2013 7:51 am

Zdarec syncí, tak okno vyměněný!!! ale . původní sklo bylo sekuritas a mělo ty hudym uvedené piktogramy, ba i značky na usazení stěračů!, ale když sem tam přijel, tak si mechanik vzal autičko a odvezl na dílnu a já s mladou paní sepsal nacionále a hlášení pro pojišťovnu, pak sem se šel podívat na dílnu okno z auta již vyndané a připravené nové sklo k montáži. No a problém. To nové okno je od Guardiánu a ten sice má nálepky s piktogramy ale ty se při čištění sundají a na skle už nejsou. tak sem se s mechanikem dohadoval co a jak, on tvrdil, že sklo je atermické, a že se to pozná podle fialového zabarvení, a to že neatermická skla jsou dozelena???? No sklo už bylo vyndané nepoužitelné a jiné nebylo, tak jsem si tam holt nechal dát! Tímto se omlouvám popencovi, ale tak prej to je!!! No a nakonec se ješ ukázalo, že se sekly stěrače, páč tam na skle nejsou ty 3 tečky na nastavení stěračů!!! No důležité je , že mám nové okno!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Popenec Sat May 11, 2013 1:16 pm

Budu muset kolegovi pofoukat koule lol! Chudák, máme totiž na botách ocelové špičky... Musím napsat, že původní okno bylo mnohem lepší. Na tom předešlém jsem neměl jediný škrábanec. Na nově vyměněném už jdou vidět rýhy. Takže to měněné sklo musí být měkčí, nebo já fakt nevím proč je tak poškrábané.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 41
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  hudy Sat May 11, 2013 10:58 pm

gratuluju k novemu sklu, at dlouho vydrzi.
Jak dlouho trvala vymena, je to takzvane na počkání?
Jak se presne jmenuje ta firma kde ti to menili?
Je nejaky znatelny pocitovy rozdil mezi tim sklem ktery mas ted, tim predeslym a tím předpředešlým?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Sun May 12, 2013 6:47 am

Zdarec syncí, hudy pak zvláště, takže, je to ta firma z tvého odkazu, Sentera autosklo a autobaterie, na té Libušské ulici. Tak výměna je na objednávku protože musí nechat dovézt to sklo. Objednáš si dle tvého odkazu jaké chceš, mají na stránkách mejlovej odkaz, a oni ti hned ten den odpovědí nebo zavolají a domluvíš si termín. Povídal nedéle do 2 dnů! No já to objednal v úterý, ve středu byl svátek, ve čtvrtek se mi to nehodilo a tak jsme domluvili na pátek, přijel sem ve 12 hodin, sklo měl, venku za půl hodiny, pak ošetřoval štětečkem a kopálem plochu kde se lepí sklo. Vzal nové sklo a vyleštil a také ho potřel tím kopálem a nasadil tu gumovou lištu a do senzoru vložil novej gel ( mají to v takové krabičce už od výrobce přesně připravené vypadá to jako pudřenka) a s kolegou který mu pomáhal staré sklo vyříznout posadil nové. to bylo půl druhé odpoledne. Auto zase ustrojily a musím říci, že lépe než ti mamlasové v Nuslích ( tam mi špatně nasadili zrcátko, tak, že s ním nešlo hejbat!). Pak jsem čekal do půl 5 aby to trochu zatuhlo. Samozřejmě, že pojišťovnu vyřídili sami, jen jsem popsal jak a kde a kdy se mi to stalo formulář vyplnil sám a vytiskl já ho jen pdepsal a z pojišťovny zavolali pro ověření, a samozřejmě jsem doplatil ten rozdíl mezi cenou 11640kč a 10000 tisíci které kryje pojistka, páč platím jen 1000kč pojištění předního skla. No tak shrnu, že nebejt toho problému s těma piktogramama, tak perfektní služba, příjemné jednání, solidní ml. paní na recepci i kávu jsem dvakrát dostal zdarma, 50 metrů od servisu je hotýlek kde jsem si došel na oběd, a také skvělá nabídka a opravdu sem si poštrejch. Tak, že doporučuju pouze ten problém s dodavatelem že Guardián dodává skla bez piktogramů a označení polohy stěračů, na rozdíl od Sekuritas které to má všechno, ale nikde sem na netu nenašel ceník abych mohl porovnat. No a pocitově ti nemohu nic říci, neboť jsem jel a strašně chcalo celou cestu domů, a od té doby sem nikde nejel, ale opravdu to sklo má nádech do fialova jak píše popíček, a dle popisu by to mělo být to atermické čili stejné! dokonce jsem nekde zahlídl na netu zakové filmečky jak se které sklo chová a to atermické zabraňuje vlnění vzduchu ve vozidle což je důsledek té nižší teploty.
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty "Fialové" sklo

Příspěvek  vlkr Sun May 12, 2013 9:32 pm

Dobrá večer,

nerad bych tvrdil nějaké bludy, ale dle mého je "fialové" zbarvení předního skla toliko antireflexní vrstva, která nemá s atermickou nic společného. Kdo má doma foťák, podívejte se na jeho čočku ze strany a uvidíte totéž, a u foťáku vám asi nikdo atermickou čočku dělat nebude.
Kdo nemá foťák zkuste brýle s antireflexní úpravou - totéž.
Pokud sklo atermickou úpravu má, asi to nebude ta nejsvrchnější, tj. tak která nejvíce trpí provozem (poškrábání, dírky od kamínků apod.)

Zdraví

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  hudy Sun May 12, 2013 10:02 pm

Maky díky za opět téměř vyčerpávající odpovědi. Jen se chci zeptat, dálniční známku ti přelepili z toho starýho okna? A pak ještě jak je to s tou cenou, mě kalkulace má vyjít na 10999 Kč (8846 Kč sklo + 697 Kč bauset + Kč 1456 montáž + 0 Kč káva Very Happy ), navíc když se zaregistruju na jejich stránkách, tak ještě 2 procenta dolu, takže 10780 Kč. Na co jsem tedy při výpočtu oproti tobě zapomněl?
A pak ještě kdy ti předali auto, ihned po montáži nebo až po těch dalších třech hodinách tuhnutí lepidla?
a jaké ke označení nového skla, jsou čísla na označení (kromě roku výroby) stejná jako mělo to staré okno?
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Mon May 13, 2013 1:55 pm

Zdarec syncí, tak, že nejprve ekonomika :
7257ACCMV1R čelní sklo renault 8 846 kč Okno
7257ASMV Bauset čelního skla 697 Kč Guma oklo okna
Gel senzoru Renault 650 Kč gelové kolečko v krabičce
Montáž čelního skla 1 456 Kč. Demontáž a montáž, oprava rámu a kopálový tmel
celkem 11 649 kč.
No a známku mi sundali a dali původní nepoškodili jí, no a u auta sem byl mimo vyplňování pojišťovny a oběda stále, ale k vzhledem ke vzdálenosti do Lysé tak mi doporučili abych aspoň 3 hodiny ho nechal stát u nich.Auto mi předal až po vytuhnutí a vyzkoušení stěračů...musí je nastavit, neboť při montáži skel jsou sundané! No a jak píše Vlkr- http://cs.autolexicon.net/articles/atermicke-celni-sklo/ -, tak s tím fialovým se mi to taky nezdá, ale co nadělám, holt si příště nechám zase dát sklo od sekuritu a je po ptákách!!! No a poslední odpověď na skle jsou jen nějaká firemní čísla ( objednací???) a teď foto, za to rajče se omlouvám, ale sterej skleroza nemůžu si vzpomenout na heslo k přihlášení na Isert Image. neumím anglicky píšu tam nějaké kraviny??? tak, že sory http://makyly.rajce.idnes.cz/okno#
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Pule Thu May 23, 2013 11:26 am

Maky, ty píšeš, žes měl na původním skle orientační body pro osazení stěračů. To mají všechny naše skla nebo ne a případně kde je najdu ??
Pule
Pule

Poeet p?íspivku : 324
Age : 46
Registration date : 17. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Fri May 24, 2013 12:29 pm

No musíš hledat v místech kde ti momentálně leží sterač a najdeš tam 3 tečky ve předu tuším bílé, nobo černé a vzadu jsou ty tečky červený. Ale jak říkám jistě je mají skla Sekuritas, ty Guardiány je nemají, proč to netuším, a zda je mají i jiné značky tak to se opravdu topím.....
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  hudy Fri May 24, 2013 10:20 pm

Tak mam sklo vyměněné, firma stejná jako byl Maky, sklo také stejné, akorát oproti makymu tam mám pod označením jiný počet teček a hvězdiček, těžko říct co znamenají (je divné, že tam není uveden rok výroby, což na téměř všech sklech bývá), cena 11430 (8670 sklo + 683 bauset + 650 gel senzoru + 1427 montáž)
bauset je takové to těsnění okolo okna co je vidět, není-li to původní příliš poničeno, nejspíš není až tak nutné dávat nové.
Sklo je, a teď nevím jak ho nazvat, jestli atermické nebo reflexní nebo se sníženým prostupem tepla ... V každém případě mi bylo u Renaultů sděleno, že to původní (má na slunci takový fialový nádech) je prý upraveno tak, ze je to jedno sklo pokoveno nějakou vrstvou čehosi, co filtruje a odráží zpět infračervené záření, to je ta složka slunečního záření, která vydává teplo. Kdežto u toho skla nového, které s Makym máme, je efektu odrazu tepla provedeno vloženou fólií, má takovou namodralou barvu (je to i vidět na přiloženém obrázku)
To moje sklo má i zmiňované značky pro osazení stěračů (viz obrázek), jsou ale hodně těžko najitelné, nechci podceňovat Makyho zrak, ale jak je to černé na černém, možná je u svého skla přehlédl. Já je jednou kdysi dávno hledal na tom starém skle (původním, s logem Renault) a nenašel jsem je.

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Novesklo

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Teckynaskle

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Teckynaskle2
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  maky Sat May 25, 2013 12:20 pm

Teda hudy, ty máš oko, jasně, že tam mám také tu folii jako ty a samo, že sem hned mazal čumět a samo, že tam ty tečky sou, jen sem slepej jako patrona!!! no ušetřené 2 litry sou stále 2 litry....a tak si asi k té vychytávce od Lantry ještě opatřím blackbox kameru...teda pokud mi jí drahá polovička nezatrhne ( teda tu chuť!!!) tak ať nám ty okna dlouho vydrží... teď jak sem čuměl na ty tečky tak sem se kouknul po okně a zastavil se mi budík, vídím prasklinu od šutru, sáhnu a ta úleva, jako na hajzlu, byla to jen kapka vody!!!! Jo a už mi také přišlo vyúčtování od pojišťovny, tak, že je to celé v pohodě, akorát si myslím, že v dalším ( zaplacení na příští rok) poplatku mi bude učtovaná spoluúčast 500kč.????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 73
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Kopy Tue Jun 04, 2013 7:19 pm

Zdarec, měl jsem taky to origo fialový a teď mám obyč. na pojistku do 10tis. je na něm označení solar tint. Je to hodně poznat, dřív to tak nepeklo (když ovšem svítí sluníčko) Very Happy ,asi zvednu pojistku a dám zas to fialový.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  jirkaol Wed Dec 04, 2013 12:33 pm

Po přečtení příspěvků jsem taky okamžitě letěl k autu, no a světe div se, našel jsem tam ty značky na stěrače, mršky jedny malinkaty. Ovšem bohužel mám sklo od firmy Nordglass, a žádné piktogramy tam nemám a ta čísla mi taky nic neříkají, tak nevím jaký typ skla tam je. Měnil ho majitel přede mnou.
Kolega tvrdil, že ty malé hvězdičky mají nějakou funkci v letopočtu výroby, nevíte někdo jak to je a jak se dá určit stáří skla? Samozřejmě na roky. Pro ilustraci přikládám fotky. Konečně jsem se to naučil.

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 N5hw

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Ub4y
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Lazak Wed Dec 04, 2013 3:51 pm

Sklo máš 2012
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  jirkaol Wed Dec 04, 2013 4:59 pm

A jaký je ten klíč k dešifrování toho roku? Určitě by to zajímalo i ostatní.
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Lazak Wed Dec 04, 2013 6:45 pm

Tak stačí, že tam jde vidět dvojka a jak je známo, tak tento model Scenicu se v roce 2002 nedělal :-) Takže logicky se odvodí od toho, že je to 2013 to sklo přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 38652 

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  jirkaol Wed Dec 04, 2013 6:51 pm

No jo a jak to je respektive jak to bude od roku 2013? To tam bude 13?
jirkaol
jirkaol

Poeet p?íspivku : 63
Location : Olomouc
Registration date : 20. 09. 13

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Lazak Wed Dec 04, 2013 6:58 pm

Třeba ano, to by mohl tady poreferovat někdo kdo letos už měnil.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  JirkaCH Wed May 07, 2014 4:29 pm

Zdar,
tak jak to tak vypadá asi budu muset ze sklem vena a dát nové. v červnu jdu na STK a mám tucha, že to asi neprojde.
Mám tam sice malou "lasturku" a začíná se rozlézat.
poraďte něco v Brně nebo v "okolí", do Prahy se mi moc nechce, i když Maky (dík za ně), píše kladné reference.
Pak jsem našel něco v Ostravě-Vratimově, ale to je skoro jako Praha. Nemáte někdo reference?
Cenově jsou obě firmy téměř stejné.
Mám okno bez senzorů, jen zrcátko, takže okno bude jen s pruhem nahoře,cena je doccela přijatelná, ale zato to bude z vlastní kapsy.
díky.
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  svar Wed May 07, 2014 7:13 pm

Praskliny do 5 cm se dají zacelit bez výměny okna. Nové okno se dá dohledat do 4 000,- Kč, bauset kolem 1000,- a pokud se dobře domluvíš na výměně, možná nato asi firmy nebudou slyšet, tak to může vyjít docela solidně. Ideální stav přes pojišťovnu......
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  JirkaCH Thu May 08, 2014 4:22 pm

Ahoj,

máš pravdu, ale již jsem nechával tu prasklinu opravit, ale moc (no spíš vůbec) se to chalpcům nepovedlo.
No a teď před technickou se potvůrka začala rozlézat. Takže oprava je už asi neproveditelná.
Okno se dá sehnat mezi 4.400 - 4.850,-Kč plus nějaká ta bižu a práce.
Spíš se mi nechce ani do Prahy ani Ostravy.
Uvidíme, zhodnotíme to na srazu. Idea 
JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  koprda Mon May 12, 2014 7:28 pm

když jsem měl ještě scénica, tak v roce 2010 jsem musel měnit čelní sklo - jelikož jsem měl atermický, tak komplet výměna v renault servisu vyšla na ........ 22.500,- Kč ( z toho samotné sklo cca 15 tis. Kč )  Shocked lol!
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  svar Tue May 13, 2014 5:40 am

Ta cena je už opravdu hodně stará, dá se to přesklít za nějakých 6 500,-
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  koprda Tue May 13, 2014 6:39 pm

zřejmě renault od tý doby hodně zlevnil  přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 388709 Laughing 
koprda
koprda

Poeet p?íspivku : 142
Location : okr. Hradec Králové
Registration date : 05. 08. 08

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  svar Tue May 13, 2014 6:54 pm

Zřejmě dobrá kvalita "made in rozsypaná rýže" dělá svoje i v cenách
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

přední sklo - Čelní sklo - Stránka 2 Empty Re: Čelní sklo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru