Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otevírání vozu a světla

+3
MartinLM-SK
Grandík
F_L_Y
7 posters

Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Otevírání vozu a světla

Příspěvek  F_L_Y Mon Feb 15, 2010 3:28 pm

Před nedávnem jsem měl problém s alternátorem (výměna). Vzhledem k tomu, že signalizace dobíjení žádnou závadu neukazavala, hledal se tenkrát problém, proč se vybíjí baterie. Byl zjištěn ten problém: pokud přijde někdo k vozu, nemá kartu (klíč) a vezme za kliku, světla (xenony) se zavrtí jako při zapnutí světel (zhoupnutí). Vůz samozřejmě (naštěstí :-)) neotevře, ale z baterky je odebíráno asi 0,5 A. Což při dlouhodobějším stání může být problém (vybitá baterie). Světla se chovají stejně když přijdu k vozu a kartou vůz odemknu - zhoupnutí, po rozsvícení se zhoupnou znovu.
Jinak vše funguje správně a zatím k tomu přistupuji jako ke kosmetickému problému. Ale co když nastane další anomálie... Tohle by se přeci dít nemělo.

F_L_Y

Poeet p?íspivku : 24
Age : 59
Location : Most, kraj Ústecký
Registration date : 28. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  Grandík Mon Feb 15, 2010 4:52 pm

Mám také xenony a tak jak to popisuješ to do puntíku funguje i mně. Myslím, si, že to tak je v pořádku. Máš pravdu, že se cosi (nevím přesně co všechno) sepne, když sáhenš na kliku a nemáš kartu u sebe, ale po nějaké době se to zase samo vypne. Odběr jako Ty jsem však neměril. Vypozoroval jsem, že se uvnitř vozu rozvítí kontrolka zamíkání vozu u řadící páky, myslím kontrolka aut. ruční brzdy a kontrolka dětské pojistky (mám ji stále aktivní neboť téměř stále vzadu vozdím potomstvo a už několkrát se mi údajně "samo" otevřelo okénko vzadu). Později však vše zhasne. Dokonce si myslím, že po této době když znovu sáhneš na kliku bez karty, tak se to opakuje. Vzhledem k tomu, že to beru jako normální, tak jsem to blíže neřešil.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  MartinLM-SK Mon Feb 15, 2010 7:20 pm

Mám tiež xenóny a robí mi to isté. Chyba bude asi niekde inde.
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  F_L_Y Mon Feb 15, 2010 7:56 pm

Sice v tom nevidím žádnou logiku, aby se při odemykání vozu hýbaly i světlomety (nebo že by to byla nějaká forma pozdravu?), ale jsem klidnější, že v tom nejedu sám. Díky za reakce.

F_L_Y

Poeet p?íspivku : 24
Age : 59
Location : Most, kraj Ústecký
Registration date : 28. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  Grandík Mon Feb 15, 2010 8:05 pm

No ono se nějak při vzetí za kliku aktivuje celý systém a když zjistí, že není karta, neodemkne. Myslím, že jsem někde četl o těch světlech, ale právě si nevybavuji kde. Možná to bylo v servisním manuálu - diagnostika.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  Koci Tue Feb 16, 2010 7:19 am

F_L_Y napsal:Sice v tom nevidím žádnou logiku, aby se při odemykání vozu hýbaly i světlomety (nebo že by to byla nějaká forma pozdravu?), ale jsem klidnější, že v tom nejedu sám. Díky za reakce.

Ahoj, xenony nemam, ale našel jsem toto (v červeném rámečku) :

Otevírání vozu a světla Xenony

Třeba je to čidlo pro otevření dveří pro xenony v klice. Logické to sice není, ale co je to logika?
Pro mě by třeba bylo "logické" , že by se ta inicializace provedla až po nastartování a po ní by se až světla rozsvítily. Asi nemám francouzské geny scratch Víno rozhodně nepiju...
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  Grandík Tue Feb 16, 2010 9:27 pm

Někde jsem četl, že nastavení xenonů by se mělo provádět bez zatažené ruční brzdy a posádky vozidla, tedy o beu řodoč. Možná, že se inicializace provádě právě při odemykání vozu, kdy by měl být bez osádky.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  jaris Tue Feb 16, 2010 10:30 pm

HOY, mám taky xenony a dělá mi to samé. Akorát nechápu smysl nastavení bez posádky vozu- k čemu je, když pak nastoupí 5 až 7 lidí a auto sedí úplně jinak ? Naopak by bylo logické, kdyby si auto nastavilo světla před startem na určité zatížení,ne ? Spíš si myslím, že se světla nastaví do ,, nulové " polohy, a teprve po nastartování se poloha upraví. Alespoň mně se po nastartování světla několikrát zavrtí. Ještě jsem to nezkoušel, ale poznalo by se to podle polohy světel například na zdi u různého zatížení. Ale to asi až v létě, teď je na to zima... rabbit
jaris
jaris

Poeet p?íspivku : 256
Age : 61
Location : okolí Rumburku, Severočeský kraj
Registration date : 18. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  Lazak Wed Feb 17, 2010 7:48 am

Xenonové světla se po startu nastaví na stejnou polohu a potom se za jízdy nonstop ladí podle aktuálního sklonu cesty a zatížení auta. Od toho to má ty gyroskopy. To je můj názor. proč se to vrtí když potáhnete za kliku netuším.
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  ScenicNoir Wed Feb 17, 2010 9:20 am

Gyroskopy ? Jsou tam jenom takové páky, které snímají jak moc je zasunutý tlumič, a podle toho motorek naklopí světla před rozjezdem. Za jízdy už se nic samo nešteluje. Opravte mě, pokud se mýlím.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  MartinLM-SK Wed Feb 17, 2010 10:39 am

Myslím, že "ScenicNoir" má pravdu. Preberalo sa to tu :

https://grandscenic.forumczech.com/karoserie-f15/nijaky-kabel-za-poednim-kolem-t359.htm
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  Grandík Wed Feb 17, 2010 4:23 pm

Myslím si, že se xenonová světla naklápějí i za jízdy dle terénu a zatížení vozu. Pokud by to bylo jen prvotní nastavení po startu, tak by to nic neřešilo a mohlo by být nastavitelné tak jak je to u vozidel bez xenonů. Prostě když si vzpomenu, tak světla sklopím. Jednou jsem zkoušel, zda jsou čidla na nápravách funkční a tak jsem rozsvítil světla, jen si nevybavuji, zda běžel motor, odpojil jsem jedno táhlo čidla z kloubku a začal jsem pohybovat pákou nahoru a dolů. Světla v těsném závěsu za mím pohyběm čidla se naklápěla, bylo to i dosti slyšet. Stějně jsem to opakoval i s zadním čidlem a vše se opakovalo. Proto si také myslým, že to pracuje i za jízdy a připadámi to i jako samozřejmé. Jinak by to neřešilo problém s oslněním. Proto si také myslým, jak jsem již výše uvedl, že při vzetí za kliku se světla nastaví do základní polohy, předtím, nežli se zatíží osádkou a případně nákladem a poté se seřídí přesně podle konkrétního zatížení. Možná se však také pletu a vše je úplně jinak. Hlavní je, že to funguje.

Grandík

Poeet p?íspivku : 96
Registration date : 11. 10. 08

Návrat nahoru Goto down

Otevírání vozu a světla Empty Re: Otevírání vozu a světla

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru