Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

značka navigace

+14
Popenec
vecino
Ruda
d2d
Nomed
hudy
_Mickey_
mkb
mistrli
svar
sali
maky
Lazak
berko
18 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Popenec Sat Aug 14, 2010 5:15 pm

Zdar,
přečetl jsem si tohle téma docela pozdě Rolling Eyes Právě jsem zaplatil 1900kč za GOCLEVER 5066, ale podle toho co tu píšete nevím, nevím. Ale někde jsem našel fórum, kde si jí strašně vychvalují, tak jsem z toho jelen. Samozřejmě, že nehodlám používat ten software, který v ní je, ale někde si seženu treba to iGo, nebo TomTom.... No jsem zvědav až mi to přijde, pak se podělím se svými dojmy Wink
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  mkb Sun Aug 15, 2010 2:32 pm

Vím, že to řešíš také na http://forum.entershop.cz/index.php. Odpovím zde. Pro navigování je vždy nutný navigační software a k němu příslušné mapové podklady. Ty mapy se mohou měnit (za novější) ale vždy to musí být mapy pro konkrétní navisoft. (iGo, TomTom...). V té 5066 je nějaká jednoduchá navigace a ta "nějak" určitě funguje. Ale není problém tam další (nebo i více) navigací přidat. Pokud jsi četl to vlákno na entershop tak to zřejmě víš. Podmínkou jsou navigace fungující na platformě WinCE. No a další podmínkou je kapacita pamětí. 5066 má vcelku obstojnou vnitřní paměť 2GB a rozšířit lze použitím SDcard. Tam problém není. Problémem je pracovní paměť RAM (64MB). Nějak s ní operační systém (WinCE) neumí dobře hospodařit a oproti jiným krabičkám se stejnou velikostí (RAM) tam nějakých cca 8MB někde chybí. (což je celkem velká ztráta). Tam nohou nastat potíže u navigací s větší spotřebou RAMpaměti.
Osobně v této krabičce používám iGo8 a iGoPrimo. V základním provedení bez problémů fungují, při použití skinů rozšiřujících možnosti navigace to již tak jisté není.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Popenec Sun Aug 15, 2010 3:07 pm

Tam jsem taky napsal, našel jsem to fórum tuším trochu později, než jsem napsal zde. Ono já tu navi budu používat opravdu jen na navigování, nějaké Mp3, filmy, hra atd. mě vůbec nezajímají. Ano celé to vlákno jsem tam přečetl a jak jsem tam taky napsal, některé věci o kterých se tam psalo jsem vůbec nepochopil Rolling Eyes Možná až to budu mít doma, tak tomu trošku porozumím. Jinak jak píšeš o těch 8MB to jsem tam taky četl, ale tuším, že se tam psalo, že by to možná mohl zlepšit nějaký ten firmware, ale není jisté jestli se něco takového vůbec udělá. A ještě k těm skinům. Jak tomu mám rozumět? To je něco jako vytvoření si vlastního pozadí atd.? Pěknější grafika map? Nebo co si pod tím mám představit.... Sakra si připadám, že jsem tupější než majzlík Rolling Eyes
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  mkb Sun Aug 15, 2010 3:52 pm

Ono je to vždy o zkušenostech. Trochu se tomu člověk musí věnovat, aby se dostal do obrazu. Zmíněné forum je velice dobré. Musím ale připustit, že orientace nových účastníků je dnes již trochu obtížná. Chce to trpělivost.
Ten nový firmware zatím není a není jasné, zda někdy bude. (Také na něj čekám Smile ) No a ke skinům. To je jakési rozšíření možností navigace. Téměř vždy je to spojeno se změnou grafiky. No a přidáním dalších funkcí spotřebuje víc paměti. V tom je ten problém.
Používám ještě MIoC720, které má stejné parametry jako 5066, ale jaksi systém s RAM lépe hospodaří a Mio je tudíž rychlejší a stabilnější. Nicmémě GC5066 má display 5", což je pro nás dříve narozené jistá výhoda. Very Happy

SZ Exclamation
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  maky Sun Aug 15, 2010 4:12 pm

Zdarec borci, tak k té tuposti, je ti 27 a s počítači rosteš, a tupej majzlík ten ještě docela jde, počkej až ti bude 60, to už je člověk blbej jak auto bláta, a ještě ke všemu ten všudy přítomný strach aby se to neposralo,.jako já minulej týden po výměně bortu v PC sem zamachroval, všechny kabely zapojil a zapnul, je hotovo, nejde zvuk (naštěstí jen zvuk a bude to stát novou zvukovku a vše znovu - mikrofon a kamera nainstalovat). No a s tím že navi budeš používat pro navigování, tak to si nemyslím, pro jistotu si na jinou SD kartu nahraj muziku a nějaký filmy, ona se spolujezdkyně po cestě na dálnici zabaví, a navi spustíš před začátkem bloudění.Jóó a ten pěti palcovej displej, kterej mám je mi taky naprd, sem slepej jako patrona a přehazovat brejle je nesmysl a ten magor Lišků než se vymáčke kudy tak seš za křižovatkou a žene Tě otáčet.Jak píšu stojí to za h.vno býti starej. maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  mkb Sun Aug 15, 2010 7:32 pm

Měl bych napsat že s tím souhlasím. Ale !!! Jde to i jinak. Nestor navigací Miomap a iGo - Tomasii. Jeho stránky o navigacích jsme v začátcích četli všichni jako bibli. No a Tomášovi je skoro 70.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  maky Sun Aug 15, 2010 9:01 pm

Zdarec ,tak tady jasně vidíš, že pořekadlo, : "vyjímky potvrzují pravidlo"platí stále, no ono je to o tom, že já sem samouk, a strašně chybí základy, mám kámoše je mu 65, a ten systémem pokus omyl, nápověda a slovník také samouk, a válí jen to hvízdá, nojóo ale to si k tomu člověk musí sednout. Ale máš pravdu v tom, že naučit se to může každý. Já zase čumím co klucí Šamša a spol,dokážou s těma navi origo na renault CR a SK maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  maky Thu Sep 30, 2010 8:05 pm

Zdarec mládenci, mám pro vás neuvěřitelnou zprávu...... moje zemřelá navigace po zásahu jednoho šikovného mladíka "joel made" vstala z mrtvých a projasnila nastávající podzimní dny svým příjemným svitem!!!!!!!! Ano moji milí přátelé navi vstala právě včas aby si natáhla češtinu a činila radost starci, ba vrátila mému rendovi mladost a funkčnost. A ti mistři z RENAULT servisů můžou jít do ( admin jistě promine ) P R D E L E!!!!!!! chlapec to opravil na parkovišti s hodinářským šroubováčkem a cedéčkem za 20 minutek!!!!! bez diagnostiky a machrování. ještě dnes mám chuť zajet do Brandýsa nad Labem do Auto Kout aby mi vrátili 500Kč, za oznámení že navi je KO, když mladík který není vybaven ale nadán udělá navi OK. nakopal bych je ...... maky značka navigace - Stránka 2 19836 jupíííííí
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  _Mickey_ Fri Oct 01, 2010 6:11 am

Tak to jsme radi, ze jste radi pane :-)
At navi dlouho slouzi a sviti :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  maky Fri Oct 01, 2010 8:40 am

Tak teď doufám ,poslouží a už se začnu poohlížet po dalším využití, např napojení couvací kamery, už to hoši řešily na RC fóru, a snad to již taky nějaký borec spustil s DVD přehrávačem, no zase nebudu spát, ale fakt mám radost jako když malej kluk dostane cumel. bounce
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  medabeda Wed Oct 13, 2010 10:09 am

Tak ať ti cumel chutná Twisted Evil ten pocit znám Laughing
medabeda
medabeda

Poeet p?íspivku : 177
Registration date : 09. 01. 09

http://www.erotickahrackarna.cz

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  maky Wed Oct 13, 2010 12:55 pm

Jóójóó chutná, vyrazím z garáže, do arbajtu, zapnu navi a tlemím se jak si anglická baba kecá pentle a žene mě zpět do garáže, odpůldne jí trápím a jezdím po městě sem tam, a nakonec,večer když zajíždím z ulice do garáže tak si jí pouštím taky. Ba už ani po té češtině nijak zvlášť netoužím, těch pár slovíček člověk pochytne a zbytek si domyslím, dyť je to furt dokola, no néééé---- čaute maky Basketball
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Sedli Mon Jul 25, 2011 6:53 am

Čau chlapi. Mám navigaci TomTom XL Classic, ale jsem na ni maximálně naštvaný. Naviguje špatně, pravidelně mě vede po špatné trase a v neposlední řadě má málo čísel popisných. Takže jsem řekl DOST. Navigaci prodám, ale potřebuji poradit s výběrem nové. Pročetl jsem si toto vláklno, ale příspěvky tam jsou cca rok staré a v této kategorii se toho hodně za ten rok změnilo a poskočilo dopředu. Takže hledám navigaci s cenou do cca 3.500,-- aby to mělo mapy států, které jsou běžně potřeba (ČR, sousedé ČR, SLO, HR, I, atd.). Mám vybranou MIO Spirit 485u. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nebo poraďte prosím něco jiného. Díky
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jul 25, 2011 7:05 am

Zkusenosti s MIO bohuzel nemam. Ale jestli ti jde o cisla popisna v CR, tak bych se zkusil podivat na neco od Dynavixu, ty prej maji 99% CP pokryto. Osobni zkusenost s navigacemi Dynavix take bohuzel nemaje :-(
Tak koukam, jsem ti to spis ztizil, nez ulehcil, ale aspon neco ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Sedli Mon Jul 25, 2011 8:16 am

No, je to prostě zoufalý. Když se podívám vždycky do popisu u navigace v nějakým e-shopu, tak podle toho je to vždy to nejlepší, co můžeš koupit. :-D Ale pravda bejvá asi jiná. ;-) Recenzí na navigace je málo, takže fakt nevím. Když jsem si četl diskuzi o tom Miu, který jsem vybral, tak je to 50:50. Někdo, že je to skvělý, někdo, že né...
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  _Mickey_ Mon Jul 25, 2011 8:30 am

Ja jsem si pred lety koupil navigaci Evolve a do dneska se modlim, aby se ji nic nestalo.
Osobne bych totiz znovu chtel mit navigaci jako je tato. Bezi na tom Windows CE, takze co si tam dam za navigaci a mapu je naprosto na me. Cokoliv, co bezi na tomto systemu na tom rozebehnu.
Ale mam pocit, ze takovych navi uz moc neni....

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  mkb Mon Jul 25, 2011 3:00 pm

Navigačních krabiček běžících na Win CE, je stále dost. Souhlasím, že je to jedno z nejlepších řešení. Lze tam provozovat cokoliv. S cenou kolem 4.000,- lze pořídit solidní zařízení již s navigačním sw firmy Nav’N’Go - iGo Primo.
Co se čísel popisných týče, to je věc použitých map. Mapy od NAVTEQ mají dnes již čísla popisná a k tomu orientační. Mapy TELEATLAS obsahují pouze čísla orientační. Ale lze použít např. soubor adresních POIbodů. Pro ČR zcela funkční.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Sedli Mon Jul 25, 2011 4:55 pm

Tak jsem se dneska zastavil v prodejně s navigacemi. Začali mi nabízet TomToma, ale toho jsem z výše uvedených důvodů odmítl. Když jsem jim řekl, jak to naviguje, přišel ze zadu šéf a říkal, že to není možný. Tak jsem mu ji půjčil. Zjistil, že tam jsou mapy i software 2,5 roku starý (přitom jsem to měl před rokem na aktualizaci). Takže mi udělá celý upgrade navigace, včetně map atd. a bude z toho vlastně teď TomTom IQ XL. Takže algoritmus pro vybíraní trasy + mapy budou úplně nové. Celé to bude stát 1.000,--. Takže jsem to tam nechal, protože jsem si říkal, že je to nejlacinější řešení. Takže uvidíme.
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  mkb Mon Jul 25, 2011 5:40 pm

U TomToma je problém, že běží na nějakém vlastním Linuxu a jiná navigace tam nelze nainstalovat. Není to na hraní. Very Happy
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Sedli Mon Jul 25, 2011 6:59 pm

No, o hraní mi nejde, ale hlavně, že to bude snad navigovat. :-D Poslední dobou jsem z toho byl fakt zoufalej. Už jsem myslel, že to fláknu do kopřiv
Sedli
Sedli

Poeet p?íspivku : 86
Registration date : 28. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  mkb Wed Mar 27, 2013 7:58 am

Musím se podělit o zkušenosti s novým instrumentem. Zakoupil jsem přístroj Prestigio GV7777. Tablet 7" s androidem. Informace zde:

http://www.entershop.cz/prestigio-tablet-navigace-geovision-7777-igo-primo-1-2ghz-1gb-ram-8gb-displej-7-wifi-tv-android-mapy-evropy/product.aspx?id=-760873

Důvodem byla hlavně velikost displeje. Konečně vidím vše bez brýlí. Tablet není úplně dokonalý, ale vzhledem k ceně.....
Vyvstává trochu Nerudovský problém. Kam s ním. Má sice držák na sklo, ten je mimochodem zřejmě dimenzován na podstatně menší navigace (klepe se), ale na sklo je příliš velký. Výhled z okna prostě omezuje.
Řeším to dle obrázku. Držák navigace je šprajcnutý mezi sloupek volantu a vrchní část palubní desky. Určitě by šel vyrobit jednoduchý držák, uzpůsobený lépe palubní desce (časem snad). Dívat se na navigaci, nebo televizi Very Happy skrz volant je zvláštní, ale zásadní problém to nedělá.


značka navigace - Stránka 2 20130222114946m

mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Koci Wed Mar 27, 2013 11:00 am

koukám, že strojaři mají podobné myšlení! Toto je z roku 2o1o klikni si na odkaz


foto upevnění zde: klikni si na odkaz
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Popenec Wed Mar 27, 2013 11:47 am

Dost dobrý Wink Ani mě nanapadlo, že se dá tablet použít jako navigace. Já mám v telefonu Sygic a musím říct, že jsem docela spokojený. Mapy jsou sice myslím z roku 2012, ale jezdit se podle toho dá. Předpokládám, že na tom tabletu máš Androida, tak tady máš odkaz na ten sygic, kdyby jsi chtěl vyzkoušet (myslím, že by to mohlo fungovat):

http://www.ulozto.cz/xScVY9K/gps-navigace-sygic-aura-v11-2-6-android-cz-plna-verze-rar

Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  mkb Wed Mar 27, 2013 11:49 am

Koci: To je přesně ono.!

Popenec: Ano Android. Jako navigaci lze použít v androidu kde co. Používám už několik let zásadně iGo Primo. V uvedeném tabletu je navíc oficiálně.
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Popenec Wed Mar 27, 2013 11:54 am

Tak to potom jo Very Happy
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

značka navigace - Stránka 2 Empty Re: značka navigace

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru