elektrická parkovacia brzda

Strana 15 z 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Re: elektrická parkovacia brzda

Příspěvek  artur76 za Thu Jun 01, 2017 11:38 am

maky napsal:Arture, všechno je jinak, když sem šel spát, uvědomil jsem si, žes pasl, že se ti nevrací páčka ruční brzdy... Tak -autem najeď na rovinu a pevný povrch, založ obě přední kola z obou stran, povol šrouby na kole které nebrzdí, nadzvedni auto a musíš mít pomocníka, který ti v autě šlápne na brzdu, kolo je zabrzděné, ano?, tak pustit brzdu, sundat to kolo a podložit pod auto vedle heveru, aby spodlo případně na kolo, nikoliv na tebe!!!!!, tak a teď vložit kartu do čtečky, poučit pomocníka jak se zabrzdí a odbrzdí ručka, pak si ohni pod auto abys viděl na tu páčku a lanko jak jde do bovdenu, povel .. povolit ručku, a koukej co se děje, mělo by lanko vyjet z bovdenu a páčka do zadní polohy.. nestalo se tak viď.. tak vem kleště a za ten konec lanka kleštěma zatáhni dozadu co to jde ven .. pozor jen za konec lanka, néé zatu páčku, pokud lanko nejde vytáhnou jak si pmatuješ na druhé straně je buď zarezlé v bovdenu nebo porucha brzdové jednotky pod autem, pokud si to lanko vytáhnul a páčka zůstala vepředu, tak jí zatáhni dozadu a kleštěma zase zatlač dopředu .. po několika zataženích a zatlačeních kleštěma by kolo mělo začít brzdit!!! ( měl by se tím nastavit ten samostav do akční polohy a vymezit vůli mezi prasátkem destičkou a ručkou), v tomto případě máš vyhráno, očisti kartáčem tu páčku, hlavně okolo toho čepu na ktrém se pohybuje, pořádně promaž  a páčka zase se sama nevrací do zadu na konec lanka ( je unavená, ale spíše prasklá vratná pružinka páčky). To vyřešíš vložením tlačného pérka natočením na lanko brzdy mezi konec bovdenu a páčku. Už to tu kluci řešily ( mistrli, nebo popenec, nevím, ale popátrej)  a měl by být pokoj, Pokud se objeví hláška o poruše brzdy ale brzda bude funkční a nezmizí ani po několika zataženích a uvolněních, ta si závadu nech vymazat diagnostikou. No a pokud i toto selže a brzda přesto nebude zatahovat ( lanko na fest do drzdění) tak porucha bude v té jednotce pod kufrem auta, ale věřím, že je to jen ta prasklá pružinka. Tak hodně zdaru .
....a to lanko by mělo jít vytáhnout s nějakým odporem nebo úplně lehce(přece to jenom budu odmotávát z navinutého lanka na motůrku,ne?)...někdo tady psal že aby se dalo za lanka volně tahat tak se musí auto nouzově odbrzdit...pravě když jsme tu páku dali do zadní polohy a zatáhly brzdu tak tá paka i s lanem se zatáhla do brzdící polohy,ale daleko víc než tá na kole co brzdí.Jak tá páka vyjede až dopředu tak to lano se navine víc než má,zřejmě to vypína až snímač tahu.Na druhém kole jak funguje,když pohnu kleštěma pákou brzdiče jenom o 1 cm,tak kolo okamžitě brzdí a tak by to asi mělo fungovat.Nemám sundat lanko s páky a pak hýbat tou pákou brzdiče?(ale to prý jde až po nouzovém odbrždění).Co se stane,nebo kam se dostanu když vyšroubuje ten šroub,jak je ním přitažený doraz?

artur76

Poeet p?íspivku : 13
Registration date : 23. 12. 15

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Thu Jun 01, 2017 3:29 pm

Podle toho, co popisuješ, tak je zatuhlá páka ručky na brzdiči. Vytáhni lanko a zkus tu páku prostříknout a několikrát s ní zahýbat, aby šla volně a vracela se. Pak to bude fungovat. Kdyby se jí moc nechtělo, dá se přidat vratná pružinka, ale ne moc silná, pak by se to nelíbilo jadnotce.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2419
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  artur76 za Thu Jun 01, 2017 7:51 pm

artur76 napsal:
maky napsal:Arture, všechno je jinak, když sem šel spát, uvědomil jsem si, žes pasl, že se ti nevrací páčka ruční brzdy... Tak -autem najeď na rovinu a pevný povrch, založ obě přední kola z obou stran, povol šrouby na kole které nebrzdí, nadzvedni auto a musíš mít pomocníka, který ti v autě šlápne na brzdu, kolo je zabrzděné, ano?, tak pustit brzdu, sundat to kolo a podložit pod auto vedle heveru, aby spodlo případně na kolo, nikoliv na tebe!!!!!, tak a teď vložit kartu do čtečky, poučit pomocníka jak se zabrzdí a odbrzdí ručka, pak si ohni pod auto abys viděl na tu páčku a lanko jak jde do bovdenu, povel .. povolit ručku, a koukej co se děje, mělo by lanko vyjet z bovdenu a páčka do zadní polohy.. nestalo se tak viď.. tak vem kleště a za ten konec lanka kleštěma zatáhni dozadu co to jde ven .. pozor jen za konec lanka, néé zatu páčku, pokud lanko nejde vytáhnou jak si pmatuješ na druhé straně je buď zarezlé v bovdenu nebo porucha brzdové jednotky pod autem, pokud si to lanko vytáhnul a páčka zůstala vepředu, tak jí zatáhni dozadu a kleštěma zase zatlač dopředu .. po několika zataženích a zatlačeních kleštěma by kolo mělo začít brzdit!!! ( měl by se tím nastavit ten samostav do akční polohy a vymezit vůli mezi prasátkem destičkou a ručkou), v tomto případě máš vyhráno, očisti kartáčem tu páčku, hlavně okolo toho čepu na ktrém se pohybuje, pořádně promaž  a páčka zase se sama nevrací do zadu na konec lanka ( je unavená, ale spíše prasklá vratná pružinka páčky). To vyřešíš vložením tlačného pérka natočením na lanko brzdy mezi konec bovdenu a páčku. Už to tu kluci řešily ( mistrli, nebo popenec, nevím, ale popátrej)  a měl by být pokoj, Pokud se objeví hláška o poruše brzdy ale brzda bude funkční a nezmizí ani po několika zataženích a uvolněních, ta si závadu nech vymazat diagnostikou. No a pokud i toto selže a brzda přesto nebude zatahovat ( lanko na fest do drzdění) tak porucha bude v té jednotce pod kufrem auta, ale věřím, že je to jen ta prasklá pružinka. Tak hodně zdaru .
....a to lanko by mělo jít vytáhnout s nějakým odporem nebo úplně lehce(přece to jenom budu odmotávát z navinutého lanka na motůrku,ne?)...někdo tady psal že aby se dalo za lanka volně tahat tak se musí auto nouzově odbrzdit...pravě když jsme tu páku dali do zadní polohy a zatáhly brzdu tak tá paka i s lanem se zatáhla do brzdící polohy,ale daleko víc než tá na kole co brzdí.Jak tá páka vyjede až dopředu tak to lano se navine víc než má,zřejmě to vypína až snímač tahu.Na druhém kole jak funguje,když pohnu kleštěma pákou brzdiče jenom o 1 cm,tak kolo okamžitě brzdí a tak by to asi mělo fungovat.Nemám sundat lanko s páky a pak hýbat tou pákou brzdiče?(ale to prý jde až po nouzovém odbrždění).Co se stane,nebo kam se dostanu když vyšroubuje ten šroub,jak je ním přitažený doraz?

....JE TO TAM!!! :-)...po vytažení lanka z páky brzdiče skočil brzdič do odbrždený polohy a okamžitě začalo kolo brzdit tak jak má,akorát to nechtelo vracet poslední dva milimetry a musely jsme rukou vrátit páku na doraz,po zabrzdeni a odbrždení kola cca15-20 krát se už tá páka vracela tak jak má..zřejmě se potvrdila moje teorie o tom že to kolo přestalo brzdit od výměny zadních destiček,když mechanik co to dělal a zatáčel pístek dovnitř,tak prostě to nechytlo ten správny krok a samostav byl ve špatné poloze...pro jistotu jsem tam dal pružinu aby se to líp vracelo,možná jsem ani nemusel,spíš to bylo zatuhlý jak to bylo kvůli špatnému samostavu cca 6 týdnu...tak to teď budu sledovat jestli to faká jak má...ještě zítra vymžeme oranžový trojuhelník a
nápis SERVISE...a snad už bude klid... Každýmu kdo přispěl dobrou radom patří ode mně VELKÉ DĚKUJU!!!... Smile

artur76

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty El.ruční brzda

Příspěvek  zbynda za Mon Aug 07, 2017 11:08 am

Zdravím,mám SCÉNICA 1.9 CDI s el.ruční brzdou.Občas funguje a občas nefunguje,když zničehonic začne fungovat a a po vypnutí motoru cca hodinu,tak musím do kufru a ručně odbrzdit.Tak se ptám,co kde je chyba..?Díky za jakoukoliv odpověď.

zbynda

Poeet p?íspivku : 4
Registration date : 27. 04. 17

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Mon Aug 07, 2017 9:48 pm

Co tak spinač ovládání pod volantem?
svar
svar

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  martin.kazik za Sat Dec 09, 2017 9:22 am

Ahojte, možna je to už tady PASSe, ale zkusit to musím.

No jelikož mi jednoho krásného dne přimrzla a přirezla zadní brzda, tak jsem byl donucen ji trochu popravit. Zjištění sjetých destiček byla první věc. Po výměně stále stejný problém. Tak jsem šel dál a při zjištění šíleného stavu lanovodu, zase donucen je obědnat. Po složitém pátrání jsem na GS našel lanovody za 1500Kč. Tak demontáž brzdy a čištění a výměna. Ale ani toto nepomohlo a dokonce brzda už ani nezatahuje. Takže jsem se obával toho, že je potřeba koupit celou novou brzdu - 17000Kč original Renault. Ale při té příležitosti jsem se dokopal i ktomu, že když bude nová zadní brzda, tak si vyměním i zadní třmeny TRW... Když to sesumarizuji, zadní brzdy budou kompletně nové...

Jen se chci zeptat, je potřeba, když pamět v autě vykazuje závady na brzdě a při montáži nové brzdy je potřeba navštívit originál servis Renault a nebo stačí obyčejná diagnostika??? Byť china kopie Delphi a nebo Renault Can CLip...

Děkuji za odpo... Kdyby jste chtěli pošlu zde i fotky stavu moji staré brzdy...

martin.kazik

Poeet p?íspivku : 81
Registration date : 19. 03. 12

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Karlučo za Sat Dec 09, 2017 9:41 am

Stačí obyčejná diagnostika.
Karlučo
Karlučo

Poeet p?íspivku : 457
Registration date : 10. 12. 12

Zobrazit informace o autorovi https://www.youtube.com/user/karelracek/videos

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Domiq07 za Sun Feb 25, 2018 9:15 am

Brzdové kotouče a destičky
svar napsal:Ta ručka nemusí brzdit kvůli nevracení páčky na brzdiči.
ahoj vsetci a obzvlast SVAR Smile  ked som menil predne kotuce a zadne platnicky, tak som spomenul, ze mi nebrzdi zadne prave koleso, ked zatiahnem rucnu (mam elektricku) No a SVAR to ihned ,,tipol,, na nevracanie packy a mal pravdu!!! Shocked  Otazka pre mudre hlavy znie: mali ste uz niekto rozobraty komplet cely strnen?? zaujima ma ta vnutorna cast na ktoru sa nakruca prasiatko-samosprav. mozem hybat packou aj do rana (ide uplne lahucko), ale hriadel so zavitom sa ani nepohne. zeby praskla pruzinka? urcite sa tomu porziem na zuubok zblizka, ale az ked budem mat po ruke nahradny strmen Wink
Domiq07
Domiq07

Poeet p?íspivku : 59
Registration date : 18. 09. 16

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  svar za Sun Feb 25, 2018 3:51 pm

Máš tři možnosti, může být strhlý závit v pístku- ten se dá sehnat jako díl nebo na té hřídelce od páčky- tam je problém, chce to druhý brzdič, volná nebo skočená páčka ovládání ručky. Šel bych na jistotu a dal nový brzdič. Dají se sehnat i repasy, ale cenový rozdíl je minimální.
svar
svar

Návrat nahoru Goto down

elektrická parkovacia brzda - Stránka 15 Empty Oprava parkovací brzdy

Příspěvek  artur76 za Wed Jan 16, 2019 1:22 pm

Zdravím Grandcenikaře,tak jsem se v pondělí vrátil od velice šikovného opraváře ze Slaného,který se specializuje na opravy elektr.parkovacích brzd Renault,Peugeot,Citroen a Ford.Brzda je po skoro komlpetní opravě(výměně lanovodu,vřetena,opravy plošného spoje,vyčištění,promazání)Stálo mě to 6400,plus výměna zadních destiček a srovnání kotouču na soustruhu s práci(1850,-) se vším všudy 8250,-Záruka na provedenou práci 6 měsícu a rok na provedené opravy uvnitř parkovací brzdy.Brzda teď funguje perfektně a tiše...celý můj problém s ruční brzdou začal od výměny zadních brzdových destiček,kdy zřejmě mechanik "zapoměl"jeden ze základních úkonu při výměně zadních brzdových destiček,a to vyšlapat brzdový pedál aby se vymezila vůle.Při zatažení brzdy se lano zřejmě zatáhlo dovnitř řídící jednotky víc než mělo(páka brzdiče jezdila cca 3-4 cm dopředu a samozřejmě naprázdno což mělo za důsledek to že levé kolo vůbec nebrzdilo i když jednotka nehlásila žádnou chybu...po nouzovém odbrždení a vytažení lanka z brzdiče(lanko nešlo vyháknout ani po nouzovém odbrždení),se natáhnul brzdič to zadní polohy a kolo začalo najednou brzdit.Pak brzda fungovala téměř rok brz jediné chyby,ale už byla hlučnejší...a pak už začal půlroční kolotoč hlášek PARKBREMSE DEFECT atd...mazání chyb na diagnostikách,pak byl chvili klid a pak všechno nanovo...tak už snad to bude "makat" jak má ☺️😉☺️

artur76

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek  Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Strana 15 z 15 Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Povolení tohoto fóra: