Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

žárovka

+24
pepabor
_Mickey_
mistrli
maky
Popenec
MartinLM-SK
bobik
lenin2001
honzikf
Vacekzl
bambinot
Láďa
Ruda
Kopy
DV
sali
mildaus
hudy
xxmirek
Frodo
ScenicNoir
Lazak
svar
berko
28 posters

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Žárovka

Příspěvek  DV Tue Mar 17, 2009 8:05 pm

Pro výměnu žárovek v hlavním světlometu a mlhovek je nejlepší odmontovat podběh kola a je k žárovkám přístup
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  ScenicNoir Tue Mar 17, 2009 8:30 pm

To mě teda rozesmálo. Very Happy Neber si to prosím osobně, ale než ty bys zvedl auto na hever a začal sundávat kolo tak já už bych měl dávno žárovku vyměněnou normálním způsobem. V mlhovce jsem ještě žárovku neměnil, ale co se týče hlavních světlometů, tak si troufám tvrdit že demontovat podběh je zbytečně pracný nesmysl.

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty žárovka

Příspěvek  DV Tue Mar 17, 2009 8:41 pm

ScenicNoir napsal:To mě teda rozesmálo. Very Happy Neber si to prosím osobně, ale než ty bys zvedl auto na hever a začal sundávat kolo tak já už bych měl dávno žárovku vyměněnou normálním způsobem. V mlhovce jsem ještě žárovku neměnil, ale co se týče hlavních světlometů, tak si troufám tvrdit že demontovat podběh je zbytečně pracný nesmysl.

Nevím jaké máš auto, ale u 1,9 Dci je přístup k levému přednímu světlu nemožný a o mlhovce nemluvím, ta je ještě níž. Demontáž podběhu mi trvá cca 10 min a montáž zpět rovněž.
DV
DV

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 17. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  ScenicNoir Wed Mar 18, 2009 8:53 am

Mám přesně takové, 88kW. Akorát mám vyhozený kryt baterie, nevím jestli ti tam nepřekáží třeba ten. Jak jsem napoprvé měnil žárovku je napsáno o pár odpovědí výše. Píšeš že demontáž a montáž podběhu trvá 2x10 minut. Žárovku jsem měnil zatím jen jednou, ale až v tom získám trochu cviku tak za stejnou dobu zvládnu vyměnit obě, dvakrát oběhnout dokola auto a vypít dvě piva. Very Happy

Nakonec to na nějakém srazu můžeme zkusit. Very Happy

ScenicNoir

Poeet p?íspivku : 196
Registration date : 31. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Kopy Wed Mar 18, 2009 9:18 am

Takže že bychom na srazu udělali soutěž komu se podaří dřív vyměnit žárovky Very Happy Já se hlásím jako první, taky už to umím queen cheers R.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Ruda Wed Mar 18, 2009 4:34 pm

Tak u mojeho 1,6 16V mám obě žárovky vhlavních světlech do 4 min. Tak nevím, jestli ten můj motor není nějakej očesanej?
Ruda
Ruda

Poeet p?íspivku : 78
Location : Praha 10
Registration date : 30. 12. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Kopy Wed Mar 18, 2009 7:02 pm

Ruda napsal:Tak u mojeho 1,6 16V mám obě žárovky vhlavních světlech do 4 min. Tak nevím, jestli ten můj motor není nějakej očesanej?
Jestli ho máš očesanej, tak já taky Very Happy Jediný co sundám je kryt baterky. 4 min sedí, já jsem měnil potkávací a přitom jsem si vyzkoušel i dálkový a obrysový, zabralo to celkem 10 min. Kdybych měl ovšem tlustší ruku, musela by jít pryč i baterka, to by tam potom bylo místa až až.

Ještě mě tak napadá, viděl jsem dvě 1,9 a každá měla baterku uloženou jinak - nevím která měla kolik KW, ale jedna měla baterku na šířku a druhá podélně. Není tady zakopaný pes při výměně žárovky u 1,9? J.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  berko Thu Mar 19, 2009 4:53 pm

Romča+Jara napsal:
Ruda napsal:Tak u mojeho 1,6 16V mám obě žárovky vhlavních světlech do 4 min. Tak nevím, jestli ten můj motor není nějakej očesanej?
Jestli ho máš očesanej, tak já taky Very Happy Jediný co sundám je kryt baterky. 4 min sedí, já jsem měnil potkávací a přitom jsem si vyzkoušel i dálkový a obrysový, zabralo to celkem 10 min. Kdybych měl ovšem tlustší ruku, musela by jít pryč i baterka, to by tam potom bylo místa až až.

Ještě mě tak napadá, viděl jsem dvě 1,9 a každá měla baterku uloženou jinak - nevím která měla kolik KW, ale jedna měla baterku na šířku a druhá podélně. Není tady zakopaný pes při výměně žárovky u 1,9? J.
paráda,už vim ke komu budu jezdit Wink
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty 1,9 dCi světlo u řidiče

Příspěvek  Láďa Wed Aug 05, 2009 11:03 am

Mám to za sebou, 30 minut, ale jen kvůli tomu, že jsem novou žárovku nejdřív nasadil na konektor a pak chtěl dostat do reflektoru, po delším neúspěšném snažení jsem ji odpojil, převrátil o 180 stupňů a pak už ji tam dostal...propříště vím, že to není jedno a že packa patří nahoru Wink
Láďa
Láďa

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 03. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty žárovka

Příspěvek  bambinot Fri Sep 25, 2009 7:53 pm

Zdravím přátelé,
nechtěl jsem zbytečně zakládat nové téma, tak můj dotaz směřuji sem. Máte někdo zkušenost s tím, pokud praskne žárovka v hlavních světlech H1 nebo H7 a v zadních P21/5W, objeví se nějaká hláška o poruše? Mám tím na mysli podpětí apod. Na Aukru jsem viděl diodové žárovky do předních i zadních světel. Přeci jen diody mají podstatně menší odběr proudu, nežli klasické žárovky a halogeny. Question
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Lazak Sat Sep 26, 2009 10:46 am

Žádná hláška se neobjeví. Pokud koupíš ty diodové, tak to nafoť a poreferuj jak to svítí atd... žárovka - Stránka 2 872631
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  hudy Mon Sep 28, 2009 9:32 pm

Mě když vepředu praskla žárovka, tak se mi několikrát rozsvítila kontrolka v podobě probliknutí dálkových světel protijedoucích aut žárovka - Stránka 2 388709 žárovka - Stránka 2 388709 žárovka - Stránka 2 388709 žárovka - Stránka 2 388709 žárovka - Stránka 2 388709

Než mě ale došlo, že ty ostatní řidiči na mě blikají kuli tomu že mi jedno světlo nesvítí, tak jsem se domníval že jim přijde že je oslňuji, tak jsem též na ně probliknul dálkama. Jak vidno i od jedné svítící žárovky světla dost.

Jinak pokud někde nabízejí diodové žárovky s paticí jako má H7, zcela určitě podle mě nebudou homologovaný pro použití do hlavního světlometu u aut.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Vacekzl Tue Sep 29, 2009 5:43 am

Ohledně těch LED diod, osobně mám na GS v parkovačkách, na zpátečce a komplet vnitřek... Odběr od maníka inzerujícího na škoda a vw foru, spolupráce bezchybná. Do blinkrů to nefunguje, H1 a H7 nedělá. Však jukněte sami:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93454&hilit=led
Vacek
Vacekzl
Vacekzl

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 19. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  honzikf Thu Oct 01, 2009 12:11 am

Vacekzl napsal:Ohledně těch LED diod, osobně mám na GS v parkovačkách, na zpátečce a komplet vnitřek... Odběr od maníka inzerujícího na škoda a vw foru, spolupráce bezchybná. Do blinkrů to nefunguje, H1 a H7 nedělá. Však jukněte sami:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93454&hilit=led
Vacek
Díky za odkaz, konečně interiérové W5W, které svítí bokem a ne dopředu! Objednal jsem zatím 3 páry - do dveří, kufru a prostřední odkládačky. Trápilo mne velké zahřívání žárovek při dlouhodobě otevřeném kufru - zhasnou automaticky až po relativně dlouhé době.
Honza
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty žárovka

Příspěvek  bambinot Fri Nov 13, 2009 1:01 pm

Tak jsem vyměnil parkovačky za diody, když jsem je viděl na fotce jak svítí, zdálo se mi to dostačující. Pokud je šero nebo večer, tak to ještě jde, ale ve dne nejsou skoro vidět. Měl jsem vzít s alespoň 9-ti diodami. Tady jich je pouze 5. Tak jukněte. Kupoval jsem na Aukru za 160-pár.
bambinot
žárovka - Stránka 2 13112009.thžárovka - Stránka 2 13112009003a.thžárovka - Stránka 2 13112009004.thžárovka - Stránka 2 13112009007.th
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty RE: žárovka

Příspěvek  lenin2001 Fri Nov 13, 2009 2:20 pm

Při hrůzách, které jsem četl to dopadlo dobře. Výměna se podařila asi za 2 minuty. Je pravdou, že sem měnil levou H7, a k té na straně řidiče je opravdu mnohem horší přístup, ale snad 10 minut sem to prohlížel, jakže tam ta mrška vlastně přijde dát. Ale podařilo se.
lenin2001
lenin2001

Poeet p?íspivku : 33
Location : pardubický kraj
Registration date : 12. 11. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty dotaz

Příspěvek  bobik Sat Nov 14, 2009 5:40 pm

honzikf napsal:
Vacekzl napsal:Ohledně těch LED diod, osobně mám na GS v parkovačkách, na zpátečce a komplet vnitřek... Odběr od maníka inzerujícího na škoda a vw foru, spolupráce bezchybná. Do blinkrů to nefunguje, H1 a H7 nedělá. Však jukněte sami:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93454&hilit=led
Vacek
Díky za odkaz, konečně interiérové W5W, které svítí bokem a ne dopředu! Objednal jsem zatím 3 páry - do dveří, kufru a prostřední odkládačky. Trápilo mne velké zahřívání žárovek při dlouhodobě otevřeném kufru - zhasnou automaticky až po relativně dlouhé době.
Honza
Prosím pošli mi odkaz jakou jsi dal do zpátečky - couvaček . Díky moc
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Vacekzl Mon Nov 16, 2009 7:15 am

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93454&hilit=led
Prosím pošli mi odkaz jakou jsi dal do zpátečky - couvaček . Díky moc[/quote]
Je to č. 10 v tom odkazu. Zkoušel jsem i blinkry, září sice nádherně, ale blikají moc rychle...
Vacekzl
Vacekzl

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 19. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  bobik Mon Nov 23, 2009 5:23 pm

Vacekzl napsal:Ohledně těch LED diod, osobně mám na GS v parkovačkách, na zpátečce a komplet vnitřek... Odběr od maníka inzerujícího na škoda a vw foru, spolupráce bezchybná. Do blinkrů to nefunguje, H1 a H7 nedělá. Však jukněte sami:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=93454&hilit=led
Vacek

Zeptám se když jsi dal do těch couvaček ty diodové žárovky signalizovalo ti to na palubce prasklou žárovku ? A s kolika diodami to máš ty žárovky . Díky za odpověd .
bobik
bobik

Poeet p?íspivku : 125
Location : Hradec Králové
Registration date : 22. 09. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty RE : Vacekzl

Příspěvek  MartinLM-SK Tue Nov 24, 2009 4:42 pm

Na odstránenie javu rýchleho blikania LED smeroviek slúži odpor zapojený paralelne.

Napr. tu :
http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-2746/k-239/odpor-pro-led-zarovky-do-blinkru/
MartinLM-SK
MartinLM-SK

Poeet p?íspivku : 189
Registration date : 05. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Vacekzl Wed Nov 25, 2009 7:41 am

Zeptám se když jsi dal do těch couvaček ty diodové žárovky signalizovalo ti to na palubce prasklou žárovku ? A s kolika diodami to máš ty žárovky . Díky za odpověd .[/quote]

Nesignalizuje to nic, mám je tam již přes rok. Doid je tam - nahoře tři a po obvodu 4x nebo 5x 2. To už si nepamatuji.
Vacekzl
Vacekzl

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 19. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Popenec Tue Sep 21, 2010 6:23 pm

Ahojte pánové,
včera mi praskla žárovka H1. Zašel jsem do obchodu a koupil nějaké Osram Night Break a povím vám, že to jak svítí je neskutečné. Mají takovou zvláštní čepičku, s modrým nádechem, ale na cestě svítí takovým bílým světlem. Sice cena nebyla zrovna lidová 350, ale musím říct, že jsem max. spokojený. Jinak přemýšlel jsem i o H7 ty Night Break (450kč), ale prodavač mi je nedoporučil, že prý moc nevydrží pokud nemám denní svícení z diod. Ale pokud to je něco takového jako ty H1, tak bych to asi vyzkoušel. Já osobně ty H1 doporučuji (myslím tím jak svítí), ale jak dlouho vydrží to nevím.
Popenec
Popenec

Poeet p?íspivku : 667
Age : 40
Location : Orlová (Severní Morava)
Registration date : 24. 07. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  sali Tue Sep 21, 2010 7:26 pm

Krátkou životnost žárovek se zvýšenou svítivostí můžu potvrdit. Dokud se svítilo jenom v noci tak jsem je používal a svítily krásně a vydrželi cca rok, ale s celodenním svícením mně odcházeli co dva až tři měsíce tedy 3-4tis. km a pokud jsem najel v noci z toho pouze 500km tak byl hodně velký nepoměr výkonu k ceně. Samozřejmě mluvím o žárovce v potkávacím (tlumeném) světle. H1 je v dálkovce a těma přes den nesvítíš a v noci taky ne furt, tam by to mělo něco vydržet.
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty žárovka

Příspěvek  bambinot Wed Sep 22, 2010 4:25 pm

Popenec napsal:Ahojte pánové,
včera mi praskla žárovka H1. Zašel jsem do obchodu a koupil nějaké Osram Night Break a povím vám, že to jak svítí je neskutečné. Mají takovou zvláštní čepičku, s modrým nádechem, ale na cestě svítí takovým bílým světlem. Sice cena nebyla zrovna lidová 350, ale musím říct, že jsem max. spokojený. Jinak přemýšlel jsem i o H7 ty Night Break (450kč), ale prodavač mi je nedoporučil, že prý moc nevydrží pokud nemám denní svícení z diod. Ale pokud to je něco takového jako ty H1, tak bych to asi vyzkoušel. Já osobně ty H1 doporučuji (myslím tím jak svítí), ale jak dlouho vydrží to nevím.

Zdravím kolego,
já mám vyzkoušené žárovky od NARVY, ani OSRAM A PHILIPS nevydrží tak dlouho. Mám je už téměř rok. Kupoval jsem je na www.autolamp.cz

bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  maky Sat Oct 02, 2010 3:34 pm

[quote="svar"]Nesvítí mi mlhovka, tak jsem pátral proč. Finále bylo docela překvapení. Na originál tažném je v zásuvce odpojování mlhovky při zapojení zástrčky. No a v tom spoji bylo hnízdo oxidace. Zdardo Jardo, tak sem si všiml, že mi nesvítí mlhovka, no samo, kouknu, žárovka, pojistka, OK, rozdělal sem v lampě oba konektory a zalil konkorem, zase nic. Ano mám origo tažný zařízení, rozumím tomu dobře, že musím rozdělat zástrčku na přívěs a tam je ten zakopaný pes????? díky za radu maky ( renda si ze mně dělá prču, rozchodil sem navi a zase se objeví emission kontroleren, no a ta mlhovka, je to nekonečný souboj)
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

žárovka - Stránka 2 Empty Re: žárovka

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru