Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

carte non detecte

+2
Lazak
Hynek
6 posters

Goto down

carte non detecte Empty carte non detecte

Příspěvek  Hynek Mon Jul 26, 2010 4:08 pm

Zdravím,
stává se mi, že při vypínání motoru, vyskočí hláška "carte non detecte". Musím 2x zmačknout start, abych zhasnul motor.
Stávalo se mi to jen při vypínání a když bylo velké vedro. Myslel jsem si, že je to tím vedrem.
Horší je, že se to začalo vyskytovat i při tom, když chci nastartovat. Vyměnil jsem baterii v kartě, ale žádná změna.
Vedra jsou pryč a je to čím dál tím častější.

Prosím o radu.


Naposledy upravil Hynek dne Mon Jul 26, 2010 7:58 pm, celkově upraveno 1 krát
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  Lazak Mon Jul 26, 2010 4:50 pm

Může ti odcházet čtečka, popřípadě tam může být špatný kontakt. Zkusil bych ji vyndat a pročistit kontakty na ni...

Lazak
Lazak
Lazak
Admin

Poeet p?íspivku : 534
Age : 45
Location : Petrovice u Karviné
Registration date : 26. 07. 08

https://grandscenic.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  svar Tue Jul 27, 2010 7:03 pm

Říká mi to to samý, akorát už v okamžiku, kdy dám kartu do čtečky. Když ji vyměním během chodu motoru, tak stejný reakce. Zatím jezdím na druhou, ale říkali borci v servisu, že by snad měla jít přehrát. Pokud nepůjde, tak nová, cca 4 000,- Kč. Doufám, že dopadnu dobře, i když, jak se tak znám, tak si dělám planý naděje. Zajedu tam snad příští týden, pak dám vědět výsledek.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  nera738 Wed Jul 28, 2010 6:25 am

skús dať kartu do čítačky, zaraď 2 a stlač štart. mne to pomohlo, alebo si len myslím že to bolo toto? každopádne od vtedy je to ok
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  Hynek Wed Jul 28, 2010 3:00 pm

Se zařazenou dvojkou mám nastartovat ? Nebo nestartovat a jen zmáčkonut start.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  nera738 Thu Jul 29, 2010 6:46 am

nie, len stlačiť. a uvidíš čo to spravý. ono ak si vymenil baterky tak možno to treba len zosynchronizovať. ja neviem. ja som to tak spravil a ok
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  Hynek Mon Aug 02, 2010 1:18 pm

Pořád stejné.
Po prvním vložená vyskočí hláška.
Vyndám kartu, poklepu s ní o druhou ruku, vložím a normálně startuju.
Fakt tomu nerozumím.

Pomůže, když rozeberu a vyčistím čtečku ?
Podle toho co to dělá, bych to viděl spíš na kartu.
Zkoušel jsem jí rozebrat, ale to bych jí rozlámal.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  Hynek Wed Aug 04, 2010 1:22 pm

Vymontoval jsem čtečku, vyčistil, i když si myslím, že nebylo co čistit, namontoval jsem to zpět a stále stejné problémy.
Tak to vidím na "špatnou" kartu.
Prý jde karta nějak přehrát. Máte s tím někdo zkušenost ?
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  Hynek Sun Aug 08, 2010 11:50 am

Tak vyřešeno. Rozříznul jsem opatrně kartu, vyndal vnitřek a odnesl "elektrikáři".
Musel jsem obejít čtyři. Až ten poslední zjistil, že je utřžený drátek ze spodu cívky.
Bylo to špatně vidět a ještě se k tomu mohlo hodně blbě.
Připájel to a už karta zase funguje. Za 100,-
Ty první tři to prolíželi a nic, jeden propájel nějaké spoje, jestli tam nebudou studené spoje.
Výsledek je ten, že DO funguje až těsně u auta, ale to mě teď už nijak netrápí, protože JEZÍM.

carte non detecte 19836
Ale už mám stejně objednanou novou kartu, protože tohle už bych znovu řešit nechtěl.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  Hynek Wed Aug 11, 2010 9:03 am

Tak mám novou kartu a přehozenou řeč na AJ.
Karta tady byla za 6 kalendářních dní od objednání.
Celkem fofr.
Dohromady bratru za 4.262,- s DPH.
Hynek
Hynek

Poeet p?íspivku : 151
Location : české budějovice
Registration date : 18. 10. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty carte non detecte

Příspěvek  JirkaCH Tue Aug 31, 2010 8:49 am

Jdu asi trošku s křížkem po funuse, ale řešil jsem uplňe stejný problém. Čtečka kartu nedetekovala. V servisu mi řekli, že karta je špatná a že je nutné karu objedant a sesouhlasit s vozem. Tak jsem ji objednal. Starou kartu jsem kuchnul abych věděl co a jak. Btaterie je primárně pro DO, kod se řenáší z čtečky dokarty pomocí cívky. ta je poměrně veliká a drží jen na ploškách kontaktů. Tím že je těžká tak se ráda po nárazech, pádech a tak časem utrhne a ztratí kontakt.
Zde se pokusím popsat jak na to.
1, vysunout klíček a baterii.
2, velmi ostrým skalpelem kartu podélně rozpůlit. Pozor jsou tam přepážky a je velmi křehká. Dále pozor aby skalpel nevjel
do karty vedle baterie, tam je cívka a mohla by se nenávratně poškodit. Chce to trpělivost jde to velmi pomalu.
3, opatrně připájet oba kontakty cívky /bílé kolečko o průměru asi 10mm/.Pozor vodič má průměr jen 0,12mm. a delka je asi
10m./měl jsem ji vymotanou, protože mě tam skalpel zajel a vodič jsem poškodil a tak jsem ho muse na několika místech
spojit/. Trhá se spoj cívka deska plošného spoje, nikoli vodič kontakt cívky.
4, po zápájení cívku zfixovat tavným lepidlem na několika místech tak aby výškově lepidlo nepřesáhlo cívku.
5, přiložit obě poloviny kary k sobě a zkontrolovat dosedací plochy, popřípadě je lehce upravit.
6, uložit zpět desku elektroniky do jedné poloviny karty, potřít lepidlem, já použil vteřinové, a slepit zpět.
7, zasunout baterii a klíček a je to.

Po dodání nové karty mi všechny tři / původní, nová a opravená/ sesouhlasily. Nyní jezdím na tu opravenou a není problém.


JirkaCH
JirkaCH

Poeet p?íspivku : 131
Age : 49
Location : Bílovice nad Svitavou
Registration date : 11. 06. 10

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  ls2807 Sun Sep 26, 2010 6:53 am

Tak som sa stretol s rovnakým problémom. Zrazu mi začala haprovať karta. Raz sa dalo naštartovať bet problémov a raz až na niekoľký pokus. Nakoniec mi prestala fungovať celkom. Tak som začal pátrať po príčine. Najskôr som našiel na nete stránku autokľúče.sk, kde mi povedali, že novú kartu vyrobiť nevedia ale starú mi vedia opraviť za 50 euro.Kartu budú musieť rozrezať a opraviť. Takže obal bude trocha poškodený, ale funkčnosť bude garantovaná. Potom som objavil tento hore uvedený príspevok a tak som sa do toho pustil sám. Je to dosť obtiažne rozobrať kryt a treba si dať pozor na poškodenie plošného spoja ako aj cievky ako je uvedené v hornom príspevku. Najhoršie sa rozoberá tá časť kde je baterka na diaľkové ovládanie. Po rozobratí som zistil, že kontakty na cievke sú odpojené od plošného spoja, podobne ako je to popísané v hornom príspevku.Po zapajkovaní a vyskúšaní karta riadne funguje( uvidíme dokedy!!!!). Ďalej som postupoval rovnako ako je popísané vyššie. Cievku a plošák som spevnil lepiacou taviacou píštoľou a kryt som zlepil sekundovým lepidlom.
Takže chcel by som sa poďakovať za horeuvedený príspevok, ktorý mi veľmi pomohol a aj ušetril.
Už viem, že na kartu musím dávať väčší pozor, aby mi nespadla resp. nedošlo k jeho prehýbaniu.[img][/img]
ls2807
ls2807

Poeet p?íspivku : 21
Location : Košice - okolie, SR
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

carte non detecte Empty Re: carte non detecte

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru