Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dvířka hrdla nádrže

5 posters

Goto down

dvířka hrdla nádrže Empty dvířka hrdla nádrže

Příspěvek  hudy Tue Sep 28, 2010 8:31 am

V sobotu jsem na rezervu dojel k benzince a chtel jsem otevrit "vrátka" nádrže, ale ouha, ono to nešlo. Zkoušel jsem zamykat odmykat a stale nic. Jelikoz jsem spechal na svatbu (nastesti ne svoji) , od ktere me delilo jeste cca 120 kilometru (dojezd jsem v tu chvili mel cca 50 km) a od domu to bylo zase uz daleko abych se vratil a vzal jiny auto, tak jsem zacal na miste opravovat. Nejdrive jsem pouzil malou silu, potom vetsi silu a kdyz minuty zacaly utikat sekundovou rychlosti, musel jsem pouzit tu nejvetsi silu kterou slo pouzit tak aby jeste tesne nedoslo k destrukci. Nakonec jsem to teda provizorne "opravil" - vyrval dvirka, nastesti jsou plastova, tudiz pruzna, ohnuly se do oblouku a nejakym zpusobem se vyhakly z takoveho toho trnu co je pri zamknutem voze nedovoli otevrit. A ted bych mel dotaz, jestli jste nekdo nemel toto misto rozebrane, kudy a jak by se dalo dostat k tomu zamku (zevnitr nebo z venku)? Tento zamek mi ted nefunguje, nereaguje (akorat se mi ho podarilo lehce prstem zasunout aby sla dvirka zavrit), takze mam ted stale nadrz odemcenou (ale jak jsem sam zkusil, kdyz nekdo se bude chtet dostat do nadrze, tak se tam dostane a aspon mi to neponici).
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

dvířka hrdla nádrže Empty Re: dvířka hrdla nádrže

Příspěvek  svar Tue Sep 28, 2010 8:53 am

Někde už ta informace proběhla, něco se mi vybavuje kolem M II, že se na motorek musí zevnitř pod tapecunk a pak namazat západku do dvířek
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

dvířka hrdla nádrže Empty dvierka nadrze

Příspěvek  kris Tue Sep 28, 2010 8:54 am

Aj mna by to zaujímalo,ja to už takto nasilu otváram rok Embarassed Zatial je to ok,ale chcel by som vediet presne ako sa to da spojazdnit.. Shocked

Scenic II 1,9 dci 88kw 2004

kris

Poeet p?íspivku : 135
Registration date : 11. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

dvířka hrdla nádrže Empty Re: dvířka hrdla nádrže

Příspěvek  Koci Tue Sep 28, 2010 9:21 am

Snad to pomůže. Nic bližšího jsem v sw. Dialogys nenašel. Nevím jestli ty ceny platí....


dvířka hrdla nádrže Rgsvkondre
dvířka hrdla nádrže Rgsvkondre1 dvířka hrdla nádrže Rgsvkondre3 dvířka hrdla nádrže Rgsvkondre4

dvířka hrdla nádrže 38652
Koci
Koci

Poeet p?íspivku : 297
Age : 52
Location : Týn nad Vltavou (Kameňákov)
Registration date : 17. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

dvířka hrdla nádrže Empty Dvířka nádrže

Příspěvek  vlkr Tue Sep 28, 2010 9:31 am

Zdravím všechny,

tento problém u mne nastal loni, když náš Grand cca 1 měsíc stál v servisu po té co mi uletěl ventil a zapíchl se do pístu. Než se to zase rozchodilo byl to problém.
Takže "leze" se do toho přes kufr, stačí odšroubovat plastovou lištu (na straně nádrže Very Happy ) ve které drží roletka zavazadlového prostoru.
Myslím že jsou to jen dva šrouby. Oddělat, odklonit tapecirunk co je pod tím a Vaše oko spatří černou, plastovou (myslím že nerozebíratelnou) krabičku, skrz kterou vede tyčka z hodně pevného plastu, která má správně jezdit sem-tam a otvírat-zavírat kryt nádrže. Je vidět že s podobným problémem autoři počítali, protože ze strany dál od hrdla nádrže má ta tyčka zakončení jako písmenko T. Takže se dá pohodlně dvěma prsty potáhnout -> otevřít nádrž. No a protože mi chvíli trvalo než se mi to zase rozchodilo, přivázal jsem si tam kus špagátu a vyvedl až do kufru, kde jsem si konec schoval do té uzaviratelné kapsy. Na benzínce potom když se mi to neotevřelo, stačilo otevřít kufr, potáhnout špagát, otevřít a tankovat. Tu tyčku skrz krabici jsem sice šplíchl WDčkem, ale jestli to pomohlo ví bůh. Po čase se mi to zase rozchodilo a teď už se mi to otvírá-zavírá normálně (ťuk ťuk). Špagát tam mám ale pořád, pro případ potíží.

vlkr
vlkr
vlkr

Poeet p?íspivku : 52
Location : Olomouc
Registration date : 25. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

dvířka hrdla nádrže Empty Re: dvířka hrdla nádrže

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru