Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Držák (naviják) na rezervní kolo

+37
Vratik
wow
Niecze
deif
Memphis
loonn
Karlučo
R-ježek
sali
MacaC
pepek
piggy
pokemon1
dudu0
pet123
martin.kazik
_Mickey_
Mamut
ravachol
Hynek
vecino
bambinot
ScenicNoir
berko
mildaus
pirduch
brňák
xxmirek
Káča + Míra
Kopy
Frodo
Ruda
jaris
svar
pepabor
Lazak
hudy
41 posters

Strana 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Fri Sep 01, 2017 11:00 am

Tak informace jsem dostal, tak teď už jen naviják opatrně rozebrat - rekonstruovat - složit - namontovat a radovat se že mám v kufru zase o trochu víc místa. Ta 16 pneu zabere dost místa a proto jsem si Granda nekupoval Very Happy

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Wp_20113
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Sun Sep 10, 2017 8:35 pm

Maky otázka. Jak se vymění lanko ve šroubu který drží rezervu. Rozebral jsem to, abych se dostal na lano, ale jak dál. Jaké jsou chlapi vaše zkušenosti ? Já jsem to se sousedem už vyřešil ale zajímalo by mě jak jste to udělali vy - pokud jste to někdo už dělal.
Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Img_2110
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Mon Sep 11, 2017 6:47 am

Karluzčo, Karlučo, Karlučo, koukám, že se nám tu urodil druhej mickey, vždyť to máš napsaný v tom mým odkazu, odvrtat mi to nešlo, čroub srovnatelný s původním jsem neměl, tak jsem si udělal malý očko z 5mm. drátu, to jsem elektrikou navařil ma hlavu šroubu a je to ( pozor na užovku je to trochu delší, musí se udělat co nejmenší !!!), jinak pokud nemáš k dispozici soustruh, nebo vyjiskřovačku, tak je to s vyndáním lanka z původního šroubu boj s větrnými mlyný... no tak se poděl s fotodokumentací,...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Mon Sep 11, 2017 5:09 pm

Maky omlouvám se, články jsem přeběhl rychle a toto mi asi uteklo.
Našli jsme jiný, podobný šroub, odvrtali do něj dirku, závitníkem udělali závit a našroubovali lanko které mělo na konci pouzdro se závitem.
Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Img_2210
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Mon Sep 11, 2017 6:22 pm

Dobrá práce, koukám, lanko na brzdu na motocykl, néé???? to jste si mákli vyvrtat a vyříznout závit do pevnostního šroubu... a není to moc dlouhý ????
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Mon Sep 11, 2017 8:37 pm

Lanko je z pomocných pedálů, auta autoškoly a šroub se vrtal ve stojanové vrtačce. Docela to šlo - přiznám se. Táta se zmínil sousedovy, já mu to vysvětlil a než jsem stačil dopít pivko, tak to měl hotový Very Happy A dlouhé to není. Teď už jen vypucovat tu potkovu co drží pneu a opět zkompletovat.
Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Img_2211

karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  _Mickey_ Wed Sep 13, 2017 7:24 pm

maky napsal:Karluzčo, Karlučo, Karlučo, koukám, že se nám tu urodil druhej mickey 

:-D makyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!

Neber jmeno moje nadarmo! ;-)

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Wed Sep 13, 2017 9:00 pm

jak bych mohl, koukej přijet na sraz.. mickey... vlastně obá i karlůčo...
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Mon Sep 18, 2017 6:00 pm

Na slezinu jsem nemohl, byl jsem v práci, ale jsem konečně spokojen. Rezerva není v kufru ale pod ním. Nakonec jsem nechal lanko původní a jen jsem odstranil roztřepenou část.
Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Wp_20114

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Wp_20115
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty naviják rezervy

Příspěvek  Vratik Wed Oct 18, 2017 4:05 pm

Ahoj kolegové, vlastním od července grandíka, ale bez rezervy, mám tam jen tři štefty z podlahy. Po zralé úvaze, že na dovču do Maďarska nepojedu bez rezervy, jsem tam pomocí prodloužené matice, závitovky M8 a pásoviny z hliníku přidělal na dva ty štefty kolo na litém disku. Ale představa, že budu někde ležet pod autem a odšroubovávat kolo mě děsí - sice zatím jezdíme bez defektu. Za tu dobu jsem navštívil a obvolal několik vrakáčů, ale bohužel bez výsledku. Proto budu muset poprosit kolegu o výrobu navijáku.
Vratik
Vratik

Poeet p?íspivku : 1
Age : 47
Location : Šumperk
Registration date : 15. 08. 17

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty naviják rezervy

Příspěvek  karloscz Wed Oct 18, 2017 7:47 pm

Ahoj Vratíku. I já jsem chtěl nechat naviják vyrobit, ale pořád jsem hledal a obvolával. Vrakoviště po celé republice ( snad ), inzeráty, kde se rozprodávali auta na náhradní díly. Jeden típek se mi dokonce ozval sám, na můj inzerát ( že sháním naviják ) a nakonec jsem ho od něj i koupil. Dokonce jsem jel pro naviják cca 2 hodiny a pak jsme zjistili že na autě vůbec není Sad
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Wed Oct 18, 2017 7:49 pm

karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  MacaC Mon Dec 11, 2017 8:26 pm

pánové mám dotaz - musí být na spodku u navijáku i ten plastový trn, o který se opírá pneu? Nebo se dá jezdit i bez něj?
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Tue Dec 12, 2017 3:18 pm

Maco, ten plastovej trn navádí rezervu do správné, optimální pozice, když vytahuješ gumu pod auto. Jezdit se s tím ale určitě dá.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  MacaC Sat Apr 07, 2018 4:21 pm

Tak jsem dnes nahodil naviják co jsem koupil. Jen když se dívám tady na fotky tak zjišťuji, že mám jiný typ... sice je to origo Renault ale má jednu díru převrtanou a dvě další nevyužiji. Musím to pak ještě doladit, trochu vypodložit, aby byl ten šroub na spuštění níž, protože teď nemůžu dát záslepku do podlahy kufru. scratch
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty naviják rezervy

Příspěvek  vasekherda Thu Nov 21, 2019 9:16 pm

Zdravím. Dovolím si oživit diskuzi o navijáku rezervy na Grand Scenic. Nedávno jsem také koupil Grand Scenic bez rezervy. V podlaze mám 3 šrouby takže bych chtěl lepící sadu nahradit plnohodnotnou rezervou. Nemáte někdo nevyužitý naviják, který by pasoval na GS? Případně nevíte o někom, kdo by naviják prodal? Alternativně mě dát tip jak jej vyrobit či z jakého jiného auta jej co nejsnáze upravit tak aby pasoval na GS? Díky moc za rady či tipy.

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Thu Nov 21, 2019 11:10 pm

Zkus bazary nebo svara..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  vasekherda Fri Nov 22, 2019 6:14 am

Uživatele Svara jsem zkoušel, zatím se neozval.

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Fri Nov 22, 2019 7:56 am

jak jsi řemeslně zručný?? on se dá koupit na vrakáči také naviják na espase a ten se musí v místě uchycení upravit a lze použít ..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  vasekherda Fri Nov 22, 2019 7:59 am

To záleží Smile. Svařovat neumím, tak pokud se tento dá upravit bez svařování, tak bych si s tím asi i poradil.

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  maky Fri Nov 22, 2019 11:48 am

no on to tu již některý kolega popisoval je potřeba upravit otvory pro ty 3 šrouby, jinak by to mělo být shodné, a ještě je potřeba dát si pozor na to lanko, kdfyž tak dle výše uvedeného návodu opravit..
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  karloscz Fri Nov 22, 2019 4:01 pm

Já jsem chtěl to co by tam mělo být bez úprav a tak jsem skoro rok hledal na internetu, obvolával vrakoviště a když dal někdo inzerát že prodá Rencka na náhradní díly - hned jsem volal. Nakonec jsem se dočkal. Ono to tu ještě asi nebylo zmíněno, ale ten naviják není dělaný na plnohodnotné kolo, ale na dojezdovku. Pokud se totiž vytáhne plnohodnotné kolo do podlahy, je silnější a tak se naviják nedostane do místa kde se má zacvaknout a tudíž rezerva celou dobu visí jen na lanku. Je tedy potřeba občas rezervu zkontrolovat jestli se neuvolnila.
karloscz
karloscz

Poeet p?íspivku : 161
Location : Rumburk
Registration date : 13. 11. 16

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  MacaC Fri Nov 22, 2019 5:13 pm

já mám naviják upravovaný, koupil jsem ho už takhle upravený(má převrtané díry), ale budu pod to muset ještě lehnout znovu protože je moc nahoře a nejde mi dát záslepka do kufru :-D Takže to musím podložit scratch

jinak občas taky sáhnu na kolo zda je OK a nehýbe se na lanku Very Happy
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  vasekherda Fri Nov 22, 2019 7:59 pm

Já dnes po práci vyrazil na Pežotí vrakoviště a nakonec koupil z 807. Na první pohled vypadá, že by měl šanci se trefit do těch třech šroubů (zatím neodzkoušeno, auto je v opravě se startérem), případně bych vyrobil z plechu meziku. Zároveň jsem ještě napsal na nějaké inzeráty a jako na potvoru jeden je k mání origoš Very Happy. Tak jej vezmu taky a pak se jednoho asi zas zbavím. S tou dojezdovkou je to malinká vada na kráse. Pokud se vejde dospod plnohodnotná (někdo zde psal, že ano), tak tam fouknu tu. Snad se pak u té origoš neurve lanko.

vasekherda

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 10. 11. 19

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  MacaC Fri Nov 22, 2019 10:12 pm

mám tam normální kolo....zbyla mi jedna zimní guma tak sem koupil ještě jeden disk a mám 9kol :-D
MacaC
MacaC

Poeet p?íspivku : 168
Age : 50
Location : Písek
Registration date : 21. 06. 12

Návrat nahoru Goto down

Držák (naviják) na rezervní kolo - Stránka 7 Empty Re: Držák (naviják) na rezervní kolo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 7 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru