Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dětská sedačka na zadní sedadlo

+4
Honza
Kopy
svar
hudy
8 posters

Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  hudy Thu Oct 09, 2008 1:43 pm

Naskytl se mi problem. Potřeboval jsem přepravit větší počet osob a tak jedno děcko muselo do zaaaadu. Při upínání autosedačky (samozřejmě přesně podle návodu) jsem ale narazil na problém, že plně odvinutý bezpečnostní pás na šestém a sedmém sedadle je asi tak o 7 cm kratší než bych k uchycení sedačky potřeboval...
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  svar Thu Oct 09, 2008 2:17 pm

Mám asi jiný typ sedačky,takže ji tam dostanu bez problémů i s trpaslíkem a pás má ještě rezervu. Co mám navíc Ti můžu půjčit bounce Pás tahám v zádech sedačky.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  Kopy Sun Feb 22, 2009 7:27 pm

A nevíte někdo jak se k tomu staví policajti? Dle manuálu není šesté a sedmé místo způsobilé pro instalaci sedačky. Je tam dovoleno sedět dětem od tří let a to pouze na sedáku bez zad.
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  hudy Sun Feb 22, 2009 11:21 pm

Romča+Jara napsal:A nevíte někdo jak se k tomu staví policajti? Dle manuálu není šesté a sedmé místo způsobilé pro instalaci sedačky. Je tam dovoleno sedět dětem od tří let a to pouze na sedáku bez zad.

Tak toto slysim poprve, na ktere strane manualo to pisou? Cetl jsem pouze ze pri sezeni na sestem, ci sedmem miste nesmi byt sklopene operadlo sedadla v prostredni rade a ze pri sezeni v prostredni rade nesmi byt pri jizde stolek za prednimi sedadly ve vodorovne poloze.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  Kopy Mon Feb 23, 2009 8:03 am

Dle označení na zadní straně je příručku vydaná 7/2003. V této příručce je o tom psáno v kapitole 1, str. 35 - bezpečnost dětí. Je tam taková tabulka s rozlišením věku, váhy a sedadel. U dlouhého podvozku je to označeno jako "zadní místa 2.řady", podle mě tím myslí 6 a 7 sedadlo, nebo se pletu? Tomu by odpovídalo i to, že ti tam nešla připoutat sedačka (předpokládám že takové to vajíčko).
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  Honza Wed Feb 25, 2009 9:59 pm

Také jsem to v tom manuálu četl. Přiznám se, že při pohledu kolik zbývá za 6.,7. sedačkou případné deformační zóny pro náraz zezadu, tak tam dítě asi nedám.

Honza

Poeet p?íspivku : 15
Location : okr.Beroun, Středočeský kraj
Registration date : 25. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  vecino Fri Apr 03, 2009 6:29 pm

Honza napsal:Také jsem to v tom manuálu četl. Přiznám se, že při pohledu kolik zbývá za 6.,7. sedačkou případné deformační zóny pro náraz zezadu, tak tam dítě asi nedám.

S tímhle naprosto souhlasím ... ty sedačky jsou téměř přitisknutý na 5-tejch dveřích. To je místo leda tak pro tchýni... Laughing Svý děti bych tam nedal.
vecino
vecino

Poeet p?íspivku : 170
Location : Hradec Králové
Registration date : 24. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  Kopy Fri Apr 03, 2009 7:44 pm

kdysi dávno jsem někde četla, že mají naše auta vzadu speciální výztuhu. Myslím, že v případě bouračky, je úplně jedno kde je sedačka umístěná. Ze které strany neštěstí přijde, nejde nikdy odhadnout Crying or Very sad
Kopy
Kopy

Poeet p?íspivku : 259
Age : 44
Location : u Brna
Registration date : 19. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  maky Thu Oct 14, 2010 12:38 pm

Zdarec přátelé, no jak píšete, ve vašich příspěvcích výše, tak naši grandi sedmičky mají spešl výztuhy v zadní části, podívejte se na západky zadních bočních dveří, ten náraz je přes tyto výztuhy vyveden přes boční až k předním sloupkům (je to vidět na čalounění dveří kam až vedou ty výztuhy), ale je pravda že, když vás veme ve stovce zezadu kamion, tak sou všechny výztuhy naprd i u dlouhého pětimístného.To odnesete i na předních sedadlech. Samo že nejde vozit děti v zadu stále, na to jsou jiná auta,plně sedmimístná ( espas apod.)ale i tam náraz zezadu je tragickej. To bychom nesměli vůbec jezdit. Jde o to v případě potřeby nasázet do auta vnoučata a mazec na výlet.


Naposledy upravil maky dne Tue Oct 19, 2010 7:26 am, celkově upraveno 1 krát
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  fanax Mon Oct 18, 2010 11:29 am

V "seznamu kompatibilnich vozu" u sedaček dvou různých výrobců co mám v autě je uvedeno, že pro Scénic a Grand Scénic jsou určeny pouze pro instalaci na dvě krajní místa v druhé řadě sedadel. Tedy ani na prostřední sedadlo (kam by se možná nějaká užší vešla) a ani do třetí řady.
Jednu sedačku jsem dokonce vracel, protože byla horním límcem namáčklá na zadní sloupek a průvlak pasu tak, že se pás vůbec nenavíjel zpět. Nakonec se mi tu druhou sedačku nepodařilo koupit tak, aby to bylo zcela bez problému. V Reanultím autosalonu jsem dokonce viděl úplně to samé v novém Grandovi s originální Renault autosedačkou ...

fanax

Poeet p?íspivku : 44
Registration date : 09. 03. 10

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  honzikf Wed Nov 03, 2010 1:21 am

Ahoj,
možná někteří výrobci, ale najdou se i jiní. Já mám Storchenmühle Starlight SP (firma Recaro z rajchu) a tam je v manuálu vyloženě uvedeno, že může být umístěna na všech místech vybavených tříbodovými pásy, z toho mi plyne, že i na prostředním. Naše malá takhle pořád jezdí, ještě jsem jí dodělal opěrku pod nohy, kterou skřípnu pod její sedadlo a do střední konzole. Když sedí někdy na krajních místech, tak nohama strašně kope. lol!
honzikf
honzikf

Poeet p?íspivku : 100
Age : 50
Location : Plzeň
Registration date : 20. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

Dětská sedačka na zadní sedadlo Empty Re: Dětská sedačka na zadní sedadlo

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru