Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nafta

+14
mkb
Jirin_CZ
hudy
roman64
sali
Frodo
palladin
Lazak
nera738
berko
Popenec
maky
_Mickey_
kris
18 posters

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  Frodo Thu Jan 20, 2011 4:19 pm

No věřte nebo nevěřte, ale slovo "spolehlivý zdroj" mi vyvolává poťouchlý úsměv na tváři. Od mého "spálení se" za 70 tis Kč tam liju pouze vervu a jsem si jistý, že se mi to vyplatí!!! Ruce pryč od kanystrů, beček a JZD!!!!!!!!!!!

Ať jsem Vám odstrašujícím příkladem!!! Twisted Evil
Frodo
Frodo

Poeet p?íspivku : 261
Location : Ostrava
Registration date : 17. 08. 08

http://www.frodogalery.cz

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  sali Thu Jan 20, 2011 7:17 pm

ČOI konečně začala zveřejňovat výsledky kontrol kvality prodávaných PHM. První den zvěřejnění jim totálně spadly stránky. Dnes už jsou opět v provozu, tak se mrkněte jestli pumpa ke které jezdíte není mezi hříšníky.

Odkaz na stránky ČOI zde
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  _Mickey_ Thu Jan 20, 2011 7:24 pm

_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  maky Thu Jan 20, 2011 8:25 pm

Je to záslužný čin, ale to že tam není pumpa u které tankujete, ještě neznamená, že nepančuje, může to být tím, že u ní ještě nebyli!!!!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  palladin Fri Jan 21, 2011 5:15 am

Bohvie ako by dopadla naša "domovina". U nás by bolo možno lepšie spraviť zoznam kde neudelili pokutu (bol by kratší zoznam) ... Very Happy
palladin
palladin

Poeet p?íspivku : 161
Location : Prievidza
Registration date : 11. 08. 09

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  roman64 Sat Oct 08, 2011 6:21 pm

tak o té naftě
kde teda nejlépe tankovat-poradite?
jaký je rozdil mezi naftou u benzinek?
roman64
roman64

Poeet p?íspivku : 4
Age : 59
Location : LIBEREC
Registration date : 08. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  hudy Sun Oct 09, 2011 9:57 pm

Ja tankuju u Globusů Ultradiesel, oproti standardnímu dieselu je asi o 60 haléřů až korunu dražší (dneska 9.10.2011 stojí litr 33,70 Kč). Nic dalšího za přísady do auta neliju (ani v zimě) a dosud jezdím bez problémů.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  Jirin_CZ Mon Oct 10, 2011 9:50 am

Trosku musim reagovat na tu naftu a kontroly COI...

Ja osobne tankuju u dvou benzinek (Benzina Melnik - Verva diesel a Benzina Mlada Boleslav - tez Verva)... A reknu ze ten rozdil oproti normalni nafte JE KU**A ZNAT.... Takova ta lepsi nafta od Shellu je jen drazsi normalni... Dokonce statni ustav paliv a maziv to dokazuje... Nafta od Benziny (Verva) ma podle testu opravdu cetanové cislo 60... Hned za ni je ta lepsi nafta od OMW, pak normalni nafta od benziny a pak az Sheel V-Power nafta.... Smile Po Verve je motor tissi, klidnejsi a lepe tahne odspodu... Mam 1,5 dCi...

Kontroly COI...

Je problem ze COI uveden jen benzinky co nesplnily... Ale uz neuvede proc... Vite napr ze benzinka nemusi projit jen kvuli spatnemu hasicaku...? Ze to s palivem nemusi mit nic spolecneho...? Ze nemusi projit jen proto ze v nafte bylo 0,01% benzinu...? Ktery se tam navic dostal pri preprave prptoze doprave natankoval do cisterny ve ktere predtim byl benzin naftu aniz by ji vycistil...? 0,01% benzinu v nafte v mnozstvi treba 20 000L je zanedbatelne....

study
Jirin_CZ
Jirin_CZ

Poeet p?íspivku : 229
Age : 35
Location : Zalezlice
Registration date : 07. 10. 11

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  mkb Mon Oct 10, 2011 10:13 am

Před benzinovým GS jsem měl Scenika I.(model 2000). Byl v naftě 1.9 dCi. Také mohu potvrdit, že rozdíl v naftě je a znatelný. Pokud si ale dobře pamatuju tak vždy platilo, čím lépe to jelo, tím hlučnější byl motor. Wink
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  _Mickey_ Mon Oct 10, 2011 11:11 am

Me prijde, ze s naftou to je podobne jako s tema pojistovnama...
Vsici to jsou smejdi a snazej se nas odrbat.
Kolega tankuje vyhradne u znackovych benzinek a pred tydnem mu vinou nekvalitniho paliva umrel FAP filtr.
Ja jezdim vyhradne k Shellu nebo opet "lepsim benzinkam", ale kdyz si vzpomenu, vleju do toho aditivum VIF (pokud ho nenaleju do kufru).
Tusim, ze mnoho toho bylo popsano v tomto vlaknu, ale musi se cele precist :-D

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  svar Mon Oct 10, 2011 12:25 pm

Asi platí, že kdo má co vyzkoušený, to doporučuje. Osobně tankuju u nás na ČSAD, kde prodávají naftu i cizím a je dost takových, co tam jezdí. Vycházím z předpokladu, že do svých aut si nedovezou nic špatnýho. Vozí si sami OMV a zatím jim autobusy jezdí pořád. Obecně je to na zkoušce. Natankovat, zjistit jak auto jede, případně s jakou spotřebou při přibližně stejným režimu a zvolit to ideální. Vyhýbám se čerpačkám v bývalých JZD, kde jsou sice levní, ale zase nemají takový výtoče, takže jim to tam dýl leží a případné kontroly se jim vyhýbají.
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  svar Tue Feb 28, 2012 10:43 am

svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  Dav!d5 Mon Feb 20, 2017 4:47 pm

Pokud mohu otevřít starší téma. Na co jezdíte u dCi? Máte nějakou noname naftu, nebo konkrétní značku? Nebo to neřešíte?
Já mám 1,9 dCi 96kW a ne vždy jezdím delší cesty. Párkrát se mi ukázalo, že mám vyčistit filtr pevných částic.
Tak jsem vždy natankoval u Shellky "tu lepší", která mi sama umyje motor, vyčistí vše a asi i vysaje koberečky dle té ceny  Very Happy
Pak to jedu projet a byl na chvilku klid. Stále jinak tankuji u jedné a té samé a nebyl nikdy problém.
Cena 30,90 za litr (únor 2017) byla tak nějak Ok.

ALE proč o tom píšu:
byl jsem v Renaultu a tam jsem se o tom všeobecně bavil a tam říkali, že Shell není na naše Renaulty úplně to pravé, že to spíš zanáší vše apod. Doporučili mi tam Benzinu a jejich Vervu nebo OMW.
OMW nemám u sebe, ale Benzina je kousek.
Zkusil jsem jejich Vervu a zatím nepozoruji nic, co dřív, nic mi nesvítí a jezdí pěkně.
Cena 31,50 Kč za lepší mi nepřišlo moc a díky jejich kartě, kterou nově používám, mám slevu až 1 Kč na litr, takže ve výsledku cca 30,50 Kč.

Spotřeba o 10% nižší, ale to bych spíš přičítal tomu, že už není -15°C, ale jen 5°C.

Má někdo podobnou zkušenost? Nikdy jsem nelil do auta nic z těch zemědělských dvorů, kde mají naftu pod 30 Kč.
A používáte pravidelně nějaké aditivum? Vyčetl jsem nějaký VIF, je i něco jiného? A jaký poměr s naftou?

Děkuji za rady (pročetl jsem toho dost, ale toto jsem přímo nevyčetl)

Díky chlapy
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 40
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  moucha tse-tse Tue Feb 21, 2017 6:44 am

Ja mam 1.5dci..78kw.O te shell mi take kdysi v renaultu rikali.Osobne tankuji mimo dovolene jen Euro Oil..tady v Petrvaldu.V zime jezdim do 4,9l..v lete 4,7 dle palub.pc.Jsem s ni spokojen..ale davam vetsinou ViF..dle navodu asi tak 20ml na 20litru nafty..
ahoj
jo a cena 29,50..zavazi to myslim cepro..a tankujou tam i autobusy..a nemaji v zime problemy.Proto jsem tehdy zacal jezdit jen tam.

moucha tse-tse

Poeet p?íspivku : 35
Location : okr.Novy Jicin
Registration date : 23. 09. 14

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  sali Tue Feb 21, 2017 1:30 pm

Běžné tankuju euro oil. Protoze nemají v naftě Bio složky. Když jsou Velké mrazy tak verva. Aj tak sem se nestačil při výměně palivového filtru divit co z toho vy teklo za sajrajt. S naftou ale od těchto firem zatím žádný problém.
Hoj sali
sali
sali

Poeet p?íspivku : 676
Age : 44
Location : okr.Hodonín
Registration date : 08. 11. 08

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty dnes opět 55 litrů Verva Diesel. Udržuji vstřiky v kondici a motor hezky běží. :-)

Příspěvek  petr novy Tue Feb 21, 2017 8:48 pm

dnes opět 55 litrů Verva Diesel. Udržuji vstřiky v kondici a motor hezky běží. :-)
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  Dav!d5 Wed Feb 22, 2017 5:58 pm

No a to tankuješ jako jednou za čas, nebo pořád?
Dav!d5
Dav!d5

Poeet p?íspivku : 51
Age : 40
Location : Most
Registration date : 29. 01. 17

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty 95% Verva diesel 5% ostatní..tak třeba jen 10 litrů, když pospíchám a není benzina v rádiusu dojezdu :-D

Příspěvek  petr novy Wed Feb 22, 2017 8:28 pm

95% Verva diesel 5% ostatní..tak třeba jen 10 litrů, když pospíchám a není benzina v rádiusu dojezdu :-D a kontrolovali mi v servisu vstřiky (tlak při startu) a jeden byl decentně za ostatními pozadu..jinak ok.
Naftový filtr měněn 2016. Auto je dovoz francie. tady jezdí asi 5 let...
petr novy
petr novy

Poeet p?íspivku : 267
Age : 49
Location : liberec
Registration date : 28. 12. 13

http://www.fotopetrnovy.cz

Návrat nahoru Goto down

nafta - Stránka 2 Empty Re: nafta

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru