Grand Scenic&ScenicII
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

+9
VitaKri
maky
Lukyn
hudy
bambinot
_Mickey_
mistrli
nera738
marcelus
13 posters

Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  marcelus Thu Nov 25, 2010 7:41 pm

Ahoj, mám Granda teprve měsíc a tak se stále seznamujeme. Stáhl jsem si i manuál, ale nějak jsem z něj nepochopil jak v zimě při parkování deaktivovat tu automatickou brzdu. Brácha mi řekl, že tahle brzda nezamrzá jako běžné ručky, čemuž tedy moc nevěřím. Fyzika je fyzika a nerad bych někde vytuhnul. Jaké máte zkušenosti? Zamrzla Vám někdy brzda, jak ji deaktivujete? Já zkoušel ledacos, ale jak vypnu motor, tak se prostě vždy zabrzdí a už pak nejde vypnout.

marcelus

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  nera738 Thu Nov 25, 2010 7:48 pm

zatial sa mi nestalo ze by zamrzla, no deaktivuješ ju tak ze pri vypnutom motore zaradíš dvojku, stlačíš brzdu a štart. potom ju normálne povolíš. vytiahneš tiahlo a stlačíš čudlík.
nera738
nera738

Poeet p?íspivku : 244
Registration date : 01. 12. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  mistrli Fri Nov 26, 2010 5:38 am

Zdar,no já nevím ,ale mně to funguje tak,že vypnu motor a pak zmáčknu ten středový "čudl" s diodou a zároveň potáhnu táhlo. Nikdy jsem nešlapal na brzdu nebo nedával zrovna 2 rychlost bounce
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  _Mickey_ Fri Nov 26, 2010 7:03 am

Ani ja jsem nikdy na nic neslapal.
Ihned po vypnuti motoru to jde deaktivovat jak pise mistrli. Druhy zpusob jsem nikdy nezkousel, ale je fakt, ze me uz parkrat pekne nastvalo, ze jsem vypnul motor, chvili se mrcasil a potom, kdyz jsem v garazi zjistil, ze potrebuju s autem kus cuknout, tak jsem musel startovat a popojizdet.
Jinac brzda mi za ty 2 roky (takze dve zimy) taky nikdy neprituhla.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  bambinot Fri Nov 26, 2010 8:14 pm

marcelus napsal:Ahoj, mám Granda teprve měsíc a tak se stále seznamujeme. Stáhl jsem si i manuál, ale nějak jsem z něj nepochopil jak v zimě při parkování deaktivovat tu automatickou brzdu. Brácha mi řekl, že tahle brzda nezamrzá jako běžné ručky, čemuž tedy moc nevěřím. Fyzika je fyzika a nerad bych někde vytuhnul. Jaké máte zkušenosti? Zamrzla Vám někdy brzda, jak ji deaktivujete? Já zkoušel ledacos, ale jak vypnu motor, tak se prostě vždy zabrzdí a už pak nejde vypnout.

Zdravím kolego,
já osobně jsem nikdy nezkoušel deaktivovat ručku, jen pokud je velký mráz, tak po vypnutí motoru co se sama zabrzdí, tak ji odbrzdím vytažením táhla a zatlačením tlačítka s diodou. Pokud myslíš toto jako deaktivaci? Potom teprve vytáhnu kartu ze čtečky. I když jsem na to někdy zapomněl, tak mi za 2-roky ještě nazamrzla. vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě 19836
bambinot
bambinot
bambinot

Poeet p?íspivku : 103
Location : CHOMUTOV
Registration date : 04. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  hudy Fri Nov 26, 2010 8:25 pm

též mě toto zajímalo pri koupi auta, vse je ale popsáno v návodu (bud jak kolegové výše popisovali a nebo tím, že v kufru odkryji kryt a zatáhnu za takové táhlo pro nouzové odbrzdení)
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  marcelus Sat Nov 27, 2010 6:42 am

Tak já nevím, asi něco dělám špatně. Když vypnu motor, tak se zatáhnutím a zmáčknutím tlačítka mi to odbrzdit nejde. Ještě to ale zkusím a dám vědět.

Ale z Vašich příspěvků vidím, že nikomu z Vás ještě nezamrzla... to mě příjemně překvapuje. Možná opravdu ani není důvod Granda odbržďovat.

Teploty teď klesají, tak brzy uvidím Shocked

marcelus

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  Lukyn Sat Nov 27, 2010 6:59 am

marcelus napsal: Když vypnu motor, tak se zatáhnutím a zmáčknutím tlačítka mi to odbrzdit nejde.
Musíš mít kartu ve čtečce. Pokud jí máš třeba v kapse, tak to nejde. :-)
Lukyn
Lukyn

Poeet p?íspivku : 49
Registration date : 21. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  maky Sat Nov 27, 2010 1:22 pm

Zdarec hoši, tak je to asi takhle, při vypínání motoru tlačítkem musím hned jak motor zvadá zatáhnout ručně chňapku a zmačknout tlačítko, mám bezkontakt. Ba musel sem si to natrénovat, proto že jezdím do myčky na globus a tak musím vypnout motor a odbrzdit a při prvním mytí tam ze mně udělal ten myč normálně joudu. Jinak máš pravdu fyzika platí i u rendla, a že to nikomu doposud nezamrzlo, tak je to tím, že ještě nikdo neodstavil auto po průjezdu srágorama a zastavil bez brždění (tím se neodpaří voda z desek a kotouče, ) a pak stačí trochu větší mrazík a je po ptákách.!!!! no aještě mám problém se zamykáním volantu, někdy se nezamkne a někdy ať dělám co dělám tak se zamkne a mohu se pojevit, nedá si říci a stále se zamyká. je to zmetek.maky
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  VitaKri Sat Nov 27, 2010 3:44 pm

Takže pokud má někdo Hands free kartu tak máte dvě možnosti:
1) bez karty ve slotu - ale zde musíte být hodně přesní (po vypnutí motoru napočítám zhruba do 3 a pak zabrzdím a odbrzdím - když je to dřív nebo později, tak už to nejde)
2) s kartou ve slotu - po vypnutí motoru než otevřete řidičovy dveře zabrzdíte a odbrzdíte (na rychlosti už nezáleží)
VitaKri
VitaKri

Poeet p?íspivku : 96
Age : 49
Location : Tišnov
Registration date : 03. 05. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  marcelus Sun Nov 28, 2010 11:25 am

Tak s kartou ve slotu to opravdu jde přesně jak psal Lukyn. Ještě to zkusím s tím načasováním, protože obvykle jezdím jen s kartou v peněžence.

marcelus

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  mistrli Sun Nov 28, 2010 6:31 pm

Zdar,já už kartu ve čtečce neměl ani nepamatuji a jelikož si v garáži potřebuji auto posouvat, tak odbržďuji téměř vždy. Z toho pro mne vyplývá,že to jde dobře i bez karty ve slotu. vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě 388709
mistrli
mistrli

Poeet p?íspivku : 287
Age : 56
Location : Prajzká (Šilheřovice - Opavsko)
Registration date : 29. 03. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  hudy Tue Nov 30, 2010 11:56 pm

když nemám kartu ve slotu:
ještě při běžicím motoru zatahnu za brzdu - auto se zabrzdi. Opět zatahnu a při tom stisknu čudl pro odbrždění, auto se odbrzdí, ale stále držím tahlo pro zabrždění vytáhnuté a stisknu tlačítko stop pro zastaveni motoru. Kdyz motor zastavi, tak bez jakyhokoliv pocitani sekund pustim i tahlo brzdy a ona uz zustane odbrzdena.
hudy
hudy

Poeet p?íspivku : 429
Location : Praha - červená metalíza
Registration date : 28. 07. 08

http://www.grandscenic.cz/

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  marcelus Thu Dec 02, 2010 8:45 am

Ano, tak jde to i bez karty ve čtečce. S načasováním na 3 sekundy se mi to tedy nikdy nepovedlo, ale metoda alá HUDY funguje dobře. Díky, myslím, že tímto je to vyřešeno.

marcelus

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 25. 11. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  Pajin Sun Nov 06, 2011 2:59 pm

Já jsem to vyřešil diagnostikou - přechodem na zimní režim v (neautorizovaném) servise cca 200kč a mám klid. Kdo vlastní renault clip tak si to přehraje zadara Laughing Zdarec
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  _Mickey_ Mon Nov 07, 2011 7:48 am

Pac jsem linej, tak abych to nemusel hledat:
Co znamena zimni rezim?

Mickey

PS - Vlastne nejsem linej...nejsem linej se zeptat :-D
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  Pajin Mon Nov 07, 2011 11:13 am

Parkovací brzda se nezabrzdí automaticky při zhasnutí motoru ale musíš ji zabrzdit manuálně Laughing
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  _Mickey_ Mon Nov 07, 2011 12:00 pm

Diky za odpoved. Necham brzdu tak, jak je.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  svar Thu Nov 10, 2011 12:15 pm

Když budeš mít jenom klacek a ne jakýsi automaty, tak máš po starosti Exclamation
svar
svar

Poeet p?íspivku : 2608
Age : 58
Location : Kroměříž
Registration date : 28. 07. 08

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  Pajin Thu Nov 10, 2011 7:34 pm

Jo to je fakt ale na druhou stranu to rozjíždění s aut. ručkou je k nezaplacení vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě 19836
Pajin
Pajin

Poeet p?íspivku : 57
Age : 65
Location : Prostějov
Registration date : 25. 12. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  _Mickey_ Fri Nov 11, 2011 6:22 am

Taky si rikam, ze to je bleda zavist :-D Kdo nemel tu nasi poloautomatickou rucku, tak nevi o co prichazi.

Mickey
_Mickey_
_Mickey_

Poeet p?íspivku : 1200
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  mkb Fri Nov 11, 2011 9:06 pm

S tím souhlasím. Mám to auto skoro 7 let. Automatická brzda je pro řidiče (alespoň v mém věku) skvělá. Pryč jsou časy, kdy jsem se musel otáčet na silnici přes ruční brzdu (např. Š130). Bylo to pěkné, ale jaksi to odeznělo a ta ruční brzda vlastně k ničemu jinému není nutná. Najdu na tom autě spoustu jiných chyb, ale ta automatická brzda to rozhodně není. Wink
mkb
mkb

Poeet p?íspivku : 119
Location : Benešov
Registration date : 25. 04. 09

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  maky Sat Nov 12, 2011 9:18 am

tak vám teda hlásím, že je mi 60 pryč, ale po blbnutí s ručkou na sněhu, se mi velice stýská, ještě, že mám služebního transita...to je teprve mazec náledí transit a ručka.....( jóó a ještě jedna vychytávka na sjetejch letních gumách to bylo boží, kdo nezakusil., krásy světa nepoznal!!!!
maky
maky

Poeet p?íspivku : 2595
Age : 72
Location : Lysá nad Labem
Registration date : 21. 01. 10

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  berko Sat Nov 12, 2011 11:02 am

Maky a to jsi se dožil tolik?? geek
berko
berko

Poeet p?íspivku : 695
Location : Mohelno
Registration date : 02. 09. 08

Návrat nahoru Goto down

vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě Empty Re: vypnutí automatické parkovací brzdy v zimě

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru